Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

RPG Day на 27ми Юли

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

RPG Day на 27ми Юли

Мнение от 4uk4ata » вт юли 01, 2014 4:20 pm

Здравейте, искам да опитам да събера хора за РПГ ден този месец и се спрях на датата 27ми Юли (неделя). Искам да знам кой тук е навит да се пробва да води един one-shot и е свободен този ден - а ако предпочитате друго място, кажете (бързо, за да мога да говоря с тях предварително). Вече говорих с хората в The Game (клуба за Magic до хотел Хемус) и могат да ни осигурят няколко маси, макар и с такса (10 лв на маса, което не е огромна сума).

Ако има достатъчно желаещи, мисля да водя Ninja Burger BG a.k.a. The Sofia Food Wars. Проявилите интерес да си носят готварските пособия, оръжията и шофьорските книжки (които имат).
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Re: RPG Day на 27ми Юли

Мнение от 4uk4ata » нед юли 13, 2014 11:51 pm

Хм, да разбирам ли че нямате интерес или просто датата не е удобна?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон юли 14, 2014 1:41 pm

аз лично си мисля, че хората искат да играят Днд 5, вместо тъпи разносвачи на пици :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон юли 14, 2014 1:44 pm

Yann Gamgee написа:аз лично си мисля, че хората искат да играят Днд 5, вместо тъпи разносвачи на пици :)
с ГОРНОТО мнение НЕ ЗАЯВЯВАМ, че разносвачите на пица по света са тъпи, а че да играеш ролеви игри с бургери, в момент, в който най-старата и велика ролева игра отново излиза от сенките, е убийствено смешно и дори извратено от гледна точка на кой да е BG GM ;-)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юли 15, 2014 10:49 am

Не съм в България :)
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » вт юли 15, 2014 12:39 pm

Яне, дано си наясно, че всичко, което пишеш казва повече неща за теб, отколкото за хората, които адресираш.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » вт юли 15, 2014 1:57 pm

arabica написа:Яне, дано си наясно, че всичко, което пишеш казва повече неща за теб, отколкото за хората, които адресираш.
Ъъъ... и това лошо ли е? :) Казвам каквото мисля и мисля, каквото казвам! Ако ще си говорим с намеци, не е това темата.....

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср юли 16, 2014 9:51 pm

Ян, ако хората искат да играят ДнД 5 и има кой да им го води, още по-добре! Идеята на деня на ролевите игри е да може да отиде който си иска там и да има избор от неща, които да може да играе - ако е нов, да получи идея какво точно е това ролева игра и яде ли се, а ако е по-опитен да може да пробва нещо различно или с нова група. Идеята е да има място и повод :) . На мен би ми било интересно да видя ДнД 5, но не успя да ме нахъса дотолкова и откровено да си кажа не ми се занимава да я разучавам достатъчно, за да пробвам да водя. Да играя - може би, но предпочитам да има по-голям избор от игри ако някой прояви интерес. Нинджа Бъргър ми хареса точно заради леко абсурдната си идея. А мисля че е доволно ясно, че няма да сте съвсем обикновени разносвачи на бъргъри. Пример:
Изображение

Засега има няколко възможности за място - Трите Трола, The Game и пъб "Кроспойнт", като последните все още са под въпрос. Възможно е обаче тъй като не сме официално част от клуба да ни искат някаква дребна такса от рода на 2/3 лв на човек. За мен не е проблем но ако някой не желае и има по-добра идея, да казва бързо. Аз лично клоня към The Game ако имаме по-малко заявили желание хора и Тролите ако сме повече.

Ако някой се интересува, включете се във ФБ ивента на https://www.facebook.com/events/1507988 ... r=upcoming и драснете дали ви се играе или води (и какво), за да имам по-точна представа колко ще сме.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 16, 2014 10:42 pm

Разбирам и дори искам да ти помогна :-)

Имам връзки и мой човек в МсДоналдс на Славейков.

Още повече, че ще играете игра с бургери и може да направим цяла ПР кампания от Ролевите игри в света на Роналд МакДоналд примерно.

Ако искаш да те свържа с човека и да ви запазя заведението за 27 юли на пъпа на София, обади ми се на 088/6290787 - Дамян.

Повярвай ми, ако ще играеш с бургери, моята оферта е най-доброто място на пазара и троли и TheGame не ти трябват изобщо! :)

Помисли и ми се обади, после ще съжаляваш, ако не ме послушаш :) Приятни игри на всички, които четат тази тема! :) Ян Ви обича! :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср юли 16, 2014 10:59 pm

Ta Ян, само не разбрах, ти навит ли си да водиш по ДнД 5 или не 8) ?

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 16, 2014 11:15 pm

в МсДоналдс ДнД 5 няма да мине :) там се продават бургери :)

тях само мога да ги ям, не да ги играя :) иначе да водя, не съм сигурен - последния път правихме нови дневници и така и не се стигна до игра :)

ето защо моят съвет да похапнете без мен :) пак си остава вкусно, от където и да го погледнеш! :) наздраве и лека нощ от мен

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет юли 17, 2014 12:01 am

Яне, I am disappoint :/ Няма да се даваш, ще ти намерим място, само приготви един читав one-shot като за нормални.. така де, нови хора!

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет юли 17, 2014 12:29 am

не ти трябват "гости от провинцията" като мен, в София има 2 500 000 души- зарибвай на воля! :)

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » чет юли 17, 2014 8:36 pm

Окей, в дъ Гейм на практика отпада да се проведе събитието.

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет юли 17, 2014 11:22 pm

Gallean написа:Окей, в дъ Гейм на практика отпада да се проведе събитието.
Защо ?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » съб юли 19, 2014 12:49 pm

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон юли 21, 2014 12:35 am

Бяха ми казали, че ще има някакъв евент, но могат да осигурят 2-3 маси. Ще питам утре и ще пиша тук и в Книгата на Лицата.

Ъпдейт - да, няма да могат. РПГ деня ще е в трите трола - всички желаещи (троли и не) са добре дошли. Кажете ако се интересувате!

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет юли 24, 2014 10:27 am

За който се чуди къде са и какви са тези Три Трола
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб юли 26, 2014 10:11 pm

Последно напомняне - RPG деня е утре! Клуба се намира на ул. Оборище 80 (http://www.bgmaps.com/link/18D0928E63C3 ... 4FBA0B1D07) и започваме от 12.

Клубът има такса 3 лв за нечленуващи, но вътре има доста място, бар и - ако ви доскучае - ок колекция от бордови игри.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср юли 30, 2014 1:04 am

Как беше :)

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 30, 2014 12:18 pm

айде че съм гладен, де са ми бургерите?!!?!

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юли 30, 2014 12:56 pm

Коментар към моята игра по Don't rest your head (хвалещ към друг човек): "Представи си бад ЛСД трип, с много ужаси..." :D

Успяхме да се съберем не по-малко от другите пъти, въпреки хубавото време и отпускарския сезон, но пък бидейки на два етажа, отделните групи не си пречеха с шум.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”