Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Fate of the Norns

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Fate of the Norns

Мнение от Night Wanderer » пет апр 25, 2014 1:50 am

На някого попадала ли му е Fate of the Norns, последното издание?

Става въпрос за система, която не използва зарове, а торбичка с руни, за да генерира рандъм фактора и всичко е построено около нещо като минигейм с руни, който играчът прави, за да изрази абстрактно действията на героя в играта. Сетингът е магическата версия на Скандинавия след като е настъпила Фимбулуинтър. В общи линии има три вида руни, като всяка от тях е вързана към определено умение, което е определено при керъктър дженерейшъна, играчът тегли определена част от тия руни всеки рунд и ги използва за да кастне умението си или за да изгради мета-верига към друго умение и да му даде други ключови думи, които тази руна носи (например да измести центъра на ефекта с определен рейндж или да го удължи за определено време). Всичко това се случва върху плей мат, който е доста красиво направен, но всъщност важното по него е зоната, в която се намира определена руна в определен момент - т.е. реално представлява джиджана таблица. Демиджа се вкарва върху противникови руни, като те измерват освен всичко останало и кръвта на персонажа - като ти вкарат демидж си плъзгаш руни надолу по "дървото на живота", което е принтирано на плей мата и умираш в определен момент.

Освен всичко останало играта се рекламира и с това, че, когато един персонаж умре, ако се извършат погребалните ритуали, каквито са според Скандинавските езически обичаи, персонажът има определен шанс да се прероди в армиите на огнения великан Сурт или на Один и да започне да "приключенства" за съответната страна и да се подготвя за Рагнарок вече като безсмъртен.

Освен всичко артът е много як. Но това вече е въпрос на вкус.

http://www.fateofthenorns.com/WP/

Някой има ли преки впечатления от тази система? А има ли желаещи да се пробва това нещо наживо?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: Fate of the Norns

Мнение от CONAN » пет апр 25, 2014 8:55 am

И аз намерих тази система, прочетох това онова, имам книжката (електронен вариант) и ако нещо ти трябва свирни на Скайп ;)

Изглежда интересна, но основния ми проблем с пробването й е огромния труд който трябва да положа за да се запозная с нея. Основната книга е 400 страници и по това което гледах трябва доста да прочетеш за да може да правиш каквото и да било. Може и да бъркам, но 400 страници са си доста за четене, особено като нямаш време.

Иначе арта ми харесва, нестандартен и ми допада. Също и факта че май не трябва да си купуваш някакви допълнителни пособия, както при новия Стар Уорс, а може да си принтираш всичко, тъй като има приложения на край на книгата с руни енд шитс.

Ако имаш идея как човек я пробва за няколко часа без да загуби седмица в четене, казвай.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”