Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Open Adventure

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Open Adventure

Мнение от Ways » пон мар 03, 2014 5:04 pm

Изображение

Някой попадал ли е на Open Adventure?
Концептуално изглежда доста приятно.
Тези дни като ми остане време ще прочета бета правилата.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Re: Open Adventure

Мнение от Yago » пон мар 03, 2014 5:45 pm

Две неща ме отказаха:
1."Our dream is to bring back to life the spirit of gaming as it was played during the 1970's-80's."
2.Явно беше, че или нямат представа, или нямат предвид нещо различно от "както от нас са играли D&D като тинейджъри"
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » вт мар 04, 2014 1:50 pm

Yago написа:2.Явно беше, че или нямат представа, или нямат предвид нещо различно от "както от нас са играли D&D като тинейджъри"
Това не го разбрах точно.

Мен главно механиката ми стана интересна. На нея ще наблегна като го прочитам по-задълбочено.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт мар 04, 2014 6:02 pm

В смисъл, че има хора които казват "the spirit of gaming as it was played during the 1970's-80's." И обичайно имат предвид "както играхме D&D когато ние бяхме тинейджъри", напълно игнорирайки другите игри на периода, начина по който са играли авторите на D&D, причината D&D да работи по определен начин в този период и т.н.
ум колкото на замажан синигер

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”