Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Dungeons and dragons въпрос

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
aratta
Регистриран: вт ное 26, 2013 10:32 pm

Dungeons and dragons въпрос

Мнение от aratta » вт ное 26, 2013 10:36 pm

Здравейте.Регистрирах се туко що с молба за помош/Приятелят ми от година насам говори как мечтае да играе тази игра.За Коледа реших да му купя таква :D .Рових се из нета,гледам различни видове,пък аз въобще не разбирам.Може ли да ми препоръчате каква точно да му взема?Нещо като стартов пакет ли се води...незнам....но никога не е играл таква игра до сега.И по възможност ако знаете от къде мога да купя такава?Но трябва да е български сайт защото няма да имам време за ибей и амазон.Благодаря предварително.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Re: Dungeons and dragons въпрос

Мнение от arabica » вт ное 26, 2013 11:55 pm

Настолна или компютърна версия му се играе на твоя човек?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср ное 27, 2013 12:06 am

Здравей.
Първо - Dungeons and Dragons e ролева игра, играе е се от група хора. Т.е. и да купите нещо, трябват поне 2, препоръчително 4-5 души които да го играете.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tabletop_role-playing_game

Второ - има различни версии, и всеки ще ти препоръча нещо различно. Истината е, че зависи от вкуса ви. Ако нямате никакъв предишен опит с ролеви игри и предпочитате фентъзи, най-добрият вариант е D&D4e - съдържа най-подходящият материал за почване от пълната нула, и най-добри и разбираеми указания. Може да се намери(много рядко) в България през Ориндж.
Трябват ви Player's Handbook 1, Monster Manual 1, Dungeonmaster's Guide 1. Трите книги се продават и в пакет - тогава обичайно излизат по-евтини.

Трето - освен книгите, ще ви трябват и допълнителни пособия - някакви фигурки и зарове. Много ролеви игри използват нестандартни зарове, които в България все още трудно се намират извън София.

Четвърто - тъй като книгите просто съдържат информация, самите книги не ви трябват физически. Може да потърсите pdf копия. Ако отидете на http://www.wizards.com/dnd/Tools.aspx, там има доста инструменти които намаляват нуждата от книги, тъй като съдържат всички правила, могат да автоматизират правенето на герои и др. Но изискват платен абонамент, което не ви препоръчвам да правите преди да сте решили, че сериозно ви се занимава с това.

Пето - има сайт за дистанционно водене на ролеви игри - при което може да си намерите някой с повече опит да ви въведе. Няма да ви трябват нито зарове, нито фигурки, така че няма да харчите пари, преди да сте решили дали ви се занимава. Човекът вероятно ще ви помогне с героите и правилата, така че и книги няма да ви трябват в началото. Всичко е на английски, което може да е проблем за вас. https://app.roll20.net/forum - можете да намерите LFG форума.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 27, 2013 8:04 am

Имаш достатъчно време да я поръчаш и да дойде за коледа. Премиум доставките на Amazon от Щатите идват с куриерска фирма и последните ми пратки пристигнаха в рамките на 2 до 5 дена. Да, ще трябва да платиш малко повече и ако не си освобождавала някога от митнице ще инвестираш няколко часа :)

Големият проблем който виждам сега, като браузвам Амазона е че книгите за 4е са се поизчерпали и вече не са налични директно от Амазон, което значи че трябва да разчиташ на някой селър който шипва до България и се изпълнява от Амазон. Съветвам те по този начин, защото при загубване напратка парите ще се възстановят от Амазон - по-малко разправия.

Иначе това което ти каза Яго е наистина така - трябват поне още двама човека или един ако ти си в списъка за да играете, не е като компютърна игра. Но не те съветвам да намирате .pdf-и на този етап, защото магията е в книгите. Пък и се търси по-бързо :)
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

aratta

Мнение от aratta » ср ное 27, 2013 9:36 am

Да за настолна игра става въпрос.Хора ще има доста.Аз не се броя от тях нямам голям интерес но той като я иска трябва да го ощастливя :D А значи това кеото гледах в нета,кутия,зарове,фигурки,карти сценарий,все пак трябват и някакви допълнителни книжки?А примерно това нещо струва ли си ?
http://boardgames-bg.com/dungeons-and-d ... pWgueLQAeV Цената не ме притеснява,но найстина няма да имам време за чужви сайтове.Пък и финансите престигат по късно :D Обикновенно момиче чакащо заплата секи месец съм :D
Благодаря на всички които отделиха време да ми помогнат :D

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 27, 2013 9:52 am

Това не е ролева игра а бордова игра с бранда на Dungeons & Dragons.
Въпреки че изглеждат сходни, нямат нищо общо освен бранда. При ролевите игри има един разказвач, който води историята и като цяло са много по-свободни и задълбочени от бордовите игри, чиято цел е да врътнете таблото за 1-2 часа без да се ангажирате с друго.

Ако приятеля ти иска РОЛЕВА игра, тогава на теб ти трябва ето това: http://boardgames-bg.com/dungeons-and-d ... t-set.html

Ако иска БОРДОВА игра, тогава линка ти е залъгалка която ще свърши работата, но няма нищо общо с ролевите игри.

aratta

Мнение от aratta » ср ное 27, 2013 10:04 am

Да точно на това се бях спряла но изглежда че го нямат в наличност.Нищо ще я търся на друго място.и незнаех че има разлика мислех че всички са ролеви :Д Благодаря !

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 27, 2013 10:45 am

Ето ти една бройка останала от гифт сета който включва трите основни книги, достатъчни за пълноценна игра дълго време:

http://www.ebay.com/itm/Dungeons-Dragon ... 43c1fa801f

Пише го че е near mint което значи че е като ново от опита ми с ebay. Този търговец съм го ползвал и дойде за една седмица пакетирано стабилно, така че дрънкането и мятането от пощенски хамали не е поразило книгата.

Може да пишеш на продавача преди да я купиш да се разберете може ли да я пакетира по-хардкор и дали се забелява че е втора ръка.

Намерих ти още няколко продавача в интернет през Амазон но цените са фантастични от 160 долара БЕЗ доставка, така че по-добре от eBay.

aratta

Мнение от aratta » ср ное 27, 2013 10:50 am

Благодаря ти много ! Само не разбрах,значи взимам само и единствено книгите или ми трябва и онази настолна игра дето показах ( примерно) за да има фигурки и т.н. плюс книгите ?

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср ное 27, 2013 11:00 am

Фигурките са екстра, далеч не са задължителни за начинаещи. Зарчетата обаче са абсолютно задължителни.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 27, 2013 11:16 am

Като каза зарчета, се сетих че в Orange до Славейков преди имаше D&D 4 бокс сета, може да е останал в някой от всичките Оринджи. Ако ли не поне зарчета ще си вземеш оттам, има доста голям избор.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср ное 27, 2013 12:19 pm

CONAN написа:Като каза зарчета, се сетих че в Orange до Славейков преди имаше D&D 4 бокс сета, може да е останал в някой от всичките Оринджи. Ако ли не поне зарчета ще си вземеш оттам, има доста голям избор.
Зарчета има и в магазинчето до Патриарха(ако още работи). Тръгвайки от Патриарх Евтимий към Университета, първата пряка вляво. Гаражче-магазинче за настолни и ролеви игри, недалеч от булеварда.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » чет ное 28, 2013 4:07 pm

Абе (дам)Ян не продаваше ли стартовия пакет за 4Е? Дали не му стои още?

ПП Не било стартовия пакет, ама пак има някакви неща.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб ное 30, 2013 12:03 am

Зарчетата да са й проблемът, в магазините за настолни игри обикновено се продават. Не помня колко зара съм купил от TheGame в седмиците, когато съм си забравил кутията ;).
Има ги и в една книжарница до Театър "Зад Канала", а в Ориндж периодично се появяват. Ако не си от София, някой може да ти вземе и да ти ги прати през Еконт, примерно.

За останалото хората ти обясниха. Щом имат и група, остава да им пожелаем успех :mrgreen: !
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Kosh
Регистриран: пон ное 25, 2013 12:57 am

Мнение от Kosh » съб ное 30, 2013 5:51 pm

Между другото - минах профилактично покрай Ориндж - само борд гейма имат до второ нареждане.
Зарчета обаче има. :)
~The avalanche has already started. It is too late for the pebbles to vote...~
~Jump! Jump now!~

K. N.
FOR PONY!

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”