Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Exalted 3.0]Кикстартър стартиран

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

[Exalted 3.0]Кикстартър стартиран

Мнение от Azmodael » чет май 09, 2013 7:34 pm

link

За протокола успяха да съберат 60 000 долара за 18 минути.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Re: [Exalted 3.0]Кикстартър стартиран

Мнение от 4uk4ata » пет май 10, 2013 1:45 am

About time... но някак си хич не ми харесва как вероятния срок на доставка е в края на годината. Надявах се да видя 3Е към лятото. Meh, вероятно ще се запиша поне за един пдф.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб май 11, 2013 5:56 am

Странно, мен същото ме радва. Някак си не искам да видя пак недомислен продукт.
А и не е като да няма хакове за сетинга, които да ползвам до края на годината :mrgreen: !
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб май 11, 2013 8:36 am

Това че има кикстартер, не значи че продукта няма да е недомислен или няма да има глупости.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб май 11, 2013 10:02 am

Че продукта ще е недомислен е повече от ясно.
Поредните малки доказателства от вчера:
1)Авторите не си познават сетинга, включително елементи от сетинга свързани с новите им иконични персонажи.
2)Малоумната карта, която успява да влоши всеки от очевидните проблеми с картата от 2Е и е с качество, все едно някой и е отделил 1 час и си е тръгнал.
3)Exalted bloat.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб май 11, 2013 11:09 am

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » съб май 11, 2013 9:39 pm

CONAN написа:Това че има кикстартер, не значи че продукта няма да е недомислен или няма да има глупости.
Доколкото засяга мен, сегашната система също е недомислена и има глупости, а честно казано, интересува ме това, което засяга мен. За мен още една провалена система няма да влоши положението. При недомислено 3-о издание, което изглежда вероятно, пак ще си играя Екзалтед по предпочитани от мен системи, които ще вършат работа за моя стил на игра. Аз това правя и в момента, а ще мога да ги храня като човек, който им е подкрепил Кикстартъра :twisted: !
Книгите от 1-о и 2-о издание, които харесвам, също няма да изчезнат никъде. Краен резултат, появата на 3-о издание може само да добави нещо, което също да ми хареса, или да не добави нищо, но резултатът не може да е негативен :mrgreen: .
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед май 12, 2013 11:55 am

Асен написа:резултатът не може да е негативен :mrgreen: .
1)Допълнително задълбочаване на сегашният проблем да не можеш да проведеш една нормална дискусия на сетинга, защото тъпите американци с които говориш ще са привързани към тъпата, поамериканчена и generic версия на сетинга.
2)Допълнителна дегенерация на обществото и добрите нрави, тъй като на хора използващи Exalt като съществително продължава да им се плаща.

и още безброй много.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед май 12, 2013 2:17 pm

Звучи като Ян в Еклазтед вариант.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед май 12, 2013 8:41 pm

Yago написа:
Асен написа:резултатът не може да е негативен :mrgreen: .
1)Допълнително задълбочаване на сегашният проблем да не можеш да проведеш една нормална дискусия на сетинга, защото тъпите американци с които говориш ще са привързани към тъпата, поамериканчена и generic версия на сетинга.
2)Допълнителна дегенерация на обществото и добрите нрави, тъй като на хора използващи Exalt като съществително продължава да им се плаща.

и още безброй много.
1) Проблемът го има и сега. За да имам нормална дискусия на тази версия на сетинга, която ме интересува, след последните книги от 2-о издание, вече трябва да обясня източниците. Хората, с които съм можел да проведа тази дискусия, също няма да отидат никъде. Както казах, не виждам как ще ме засегне това.
2) Е, и? Тия ако не пишат за един сетинг, ще пишат за друг, и пак ще им се плаща. Проблемът не е създаден от 3-о издание и няма да се задълбочи от него. Ако искаш да се пребориш с проблема за неграмотните фрийленсъри, мога само да ти пожелая късмет.
А и ако им плащат Белите Вълци, поне ще знам, че няма да седнат да пишат за Глоранта :mrgreen: !
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон май 13, 2013 1:41 am

Yago написа:Че продукта ще е недомислен е повече от ясно.
Поредните малки доказателства от вчера:
1)Авторите не си познават сетинга, включително елементи от сетинга свързани с новите им иконични персонажи.
Би ли обяснил защо мислиш така? Един от авторите уж е човек, свързан със сетинга от самото начало.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 13, 2013 8:52 am

4uk4ata написа:Би ли обяснил защо мислиш така?
Наблюдения от първа ръка от изминалият уикенд и ог изминалите две години.
Холден и Грабовски и Шапките се интересуват от сетинга, всички останали или нямат никаква представа(Морке) и пишат като за generic fantasy setting, или непрекъснато бъркат детайли(мнозинството останали) и заместват елементи от чужди за начина им на мислене култури и части от сетинга, с неща които за тяхната изкривена, американска логика са по-правилни.

Така че да, двама-трима души знаят за какво става въпрос. Не е голямо утешение, предвид че са малцинство, че не държат процеса толкова изкъсо колкото бяха обещали, и че Морке е с висока позиция в писането на сетинга.

За малка справка на феновете, в момента в екипа на отговорни позиции са такива светила като човека измислил Катаклизма на Трите Сфери и човека сътворил "Зорницата" за 2е.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон май 13, 2013 10:07 am

Катаклизма на Трите Сфери
?

Dawn solution-a не беше панацея, но беше подобрение.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон май 13, 2013 10:31 am

За не толкова посветените и навлязли в сетинга, за ко си говорите ?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон май 13, 2013 11:20 am

Lunars are shattered chains clanking in the night beyond the city walls. They're the hoary and terrible claw clenched around the Realm's throat. They've suffered betrayal, undergone metamorphosis, and become something very different from the spouses and guardians the reborn Solars may remember in their dreams. The Lunars are gods, monsters, and heroes, Luna's children, artful dancers in a thousand skins, killing to be free.
Holden

Dawn Solution-a беше опит да се направи Dawn кастата по интересна за игра. В Екзалтед ти трябва само 1 бойно умение, на което взимаш чармове до дупка. Dawn им беше тъпо, защото получават 5 любими умения, а дигат само едно. За сметка на това в другите касти има умения (всички бойни), който им трябват за битка и те или трябва да ги фаворизират (лимитирана селекция) или да плащат оувърчардж опит, за да си купуват чармовете.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 13, 2013 11:33 am

CONAN написа:За не толкова посветените и навлязли в сетинга, за ко си говорите ?
Дълга и сложна история.
Кратката версия за Катаклизма на Трите Сфери:
Когато сетинга бил още млад, и всякакви отрепки писали по него, без какъвто и да е редакторски контрол, наплива всеки да си вкарва фен-фикшъна и да пише материали за периода преди Първата Ера бил голям. Един от авторите по това време се дразнил на това и измислил "брилятно" решение - "По време на войната с титаните, те взривили толкова много от света, че не само че изчезнали много неща, чак идеята за тях изчезнала. И така." Факта, че си е мислил, че това ще обезкуражи хората да пишат каквото им скимне за тези "забравени дни", вместо да ги окуражи, показва за какъв човек си мислим.

В по-скорошни времена пък е известен с поамериканчването на "екзотични" от американска гледна точка елементи от сетинга и непрекъснато оплакване колко е трудно да пишеш за култури, които не съвпадат с моралните възгледи на автора.

"Зорницата" не се отнася до действителната зорница, а до гигантската космическа станция пълна с измислени като от имащ се за твърде готин и оригинален тинейджър през 90те неща - връхната точка на творчеството на Морке.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон май 13, 2013 12:32 pm

Не знам защо не ти харесва решението на трите сфери - аз лично харесвам модулни съплементи като Shards of Exalted Dreams. Канона е едит, а сякакви фенфикции могат да се вкарат вътре ако съответните ти харесват.

Дай някакъв линк, защото нищо не разбирам от обяснението.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 13, 2013 12:57 pm

Azmodael написа:Дай някакъв линк, защото нищо не разбирам от обяснението.
Линк за кое?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон май 13, 2013 1:57 pm

За Зорницата.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 13, 2013 2:11 pm

Azmodael написа:За Зорницата.
виж Glories of the Most High, The Unconquered Sun
виж също "Ignis Divine" в подраздел "престъпления срещу езика и добрите нрави";

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон май 13, 2013 2:35 pm

Много ми става сложна материята, не съм карал още курсовете изискващи тази експертност :(

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон май 13, 2013 9:58 pm

Yago написа:
4uk4ata написа:Би ли обяснил защо мислиш така?
Наблюдения от първа ръка от изминалият уикенд и ог изминалите две години.
Холден и Грабовски и Шапките се интересуват от сетинга, всички останали или нямат никаква представа(Морке) и пишат като за generic fantasy setting, или непрекъснато бъркат детайли(мнозинството останали) и заместват елементи от чужди за начина им на мислене култури и части от сетинга, с неща които за тяхната изкривена, американска логика са по-правилни.

Така че да, двама-трима души знаят за какво става въпрос. Не е голямо утешение, предвид че са малцинство, че не държат процеса толкова изкъсо колкото бяха обещали, и че Морке е с висока позиция в писането на сетинга.

За малка справка на феновете, в момента в екипа на отговорни позиции са такива светила като човека измислил Катаклизма на Трите Сфери и човека сътворил "Зорницата" за 2е.
Яго, опитваш се да кажеш, че сетингът ще стане по-стандартен. Това със сигурност е така и го очаквам, но се дължи на търсенето, не на предлагането! Кое е по-популярният сетинг, Л5Р (дженерик азиатско фентъзи с японски мотиви), или Сенгоку (японско фентъзи в силно исторически стил с добра сетингова информация)? Шадоурън (киберпънк с орки и елфи, ФФС), или Киберпънк 2020 (ами, киберпънк игра, почти без чужди за жанра елементи, ако не добавиш специални съплементи)? Сори, дженерик нещата имат винаги едно предимство - ниската бариера пред влизане. Колкото повече от сетинга познаваш (или си мислиш, че познаваш), толкова по-бързо можеш да почнеш да играеш! Съответно, по-лесно е за тези игри да намират играчи.
По същата причина, дори да се беше запазило второто издание, не очаквах вече нищо различно от "станцията, която изобщо не е Звезда на смъртта" (на която аз се изсмях ехидно и я пратих в същия фолдър, където са Sidereal martial arts, Creation-slaying oblivion kick, Void Avatar Prana, адвантиджите от Свитъка на Героите, имба-феите, възвисените по случайност смъртни-тоест ги изтрих от сетинга).
Както и да е. Процесът щеше да се движи в същата посока, независимо от изданието, просто защото това се продаваше (а хората, които не искаха да четат такива глупости, просто спираха да купуват-което не е видима реакция за бизнес-екипа).
Сега поне има някакъв шанс да се оправят някои от бъговете на системата, и да се включат някои добри идеи. Може би. Преди нямаше и толкова! Сега дори има потенциал Екзалтед да има система, която - да затаим дъх - всъщност е годна за игра (или изисква само малко хаузрулване)! Да, знам, че звучи невероятно редом с името "Екзалтед". Но поне до първите ревюта има шанс.
Затова казвам, че не съм разочарован. А ако Ониксовият Път си приоритизират проектите по резултатите от Кикстартъра, каквито предположения има, може пък да наемат още кадърни хора в тоя екип!
Всичко е в графата "възможно", засега, включително добрите резултати. Ако бяха продължили в същата насока, нямаше да има и толкова потенциал за позитивна промяна, а негативните тенденции щяха да се запазят.
Така че - ако не те кефи сетинга, смесвай с книги от 1-о и 2-о издание. Евентуално и в 3-то издание трябва да излязат такива, които да си струват, чисто и просто поради статистиката за многото маймуни. А ако не - сетингов материал от друго издание и системата от 3-то е опция.
В най-лошия случай ще можеш да ползваш сетингов материал от 1-о и 2-о издание (списъкът с книги, които не се ползват, го има и сега) и система по собствен избор. В момента това ми се струва единствения разумен избор. Освен това е вариант, на което никой не може да попречи :mrgreen: !
Ако обаче се появи и друг вариант - това ще е допълнителен бонус. Това очаквам от Екзалтед 3, и смятам, че има шансове да го получа. Ако очакваш повече, опасявам се, че ще останеш разочарован.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон май 13, 2013 10:14 pm

Одобрявам стената от текст. Даже я прочетох.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 13, 2013 10:41 pm

Асене, пак същият грешен аргумент като във всеки edition war. :)
Ако старите издания бях идеални, нямаше да имам проблем. Само че не са. И тук точно се корени оплакването - че никога няма да получим "Екзалтеда, ама работещ", а само "Някаква версия на Екзалтед, ама с нови проблеми, които къщо ще останат неоправени." Същият проблем като с 2е.

Особено добър примеро е "новата" карта, която ясно ти показва че това е поредният едишън, в който ако искаш адекватна карта, трябва да си я нарисуваш сам.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт май 14, 2013 12:17 am

Къде е тази нова карта, искам да я прегледам.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » вт май 14, 2013 2:23 am

Azmodael написа:Одобрявам стената от текст. Даже я прочетох.
:) Радвам се.
Yago написа:Асене, пак същият грешен аргумент като във всеки edition war. :)
Ако старите издания бях идеални, нямаше да имам проблем. Само че не са. И тук точно се корени оплакването - че никога няма да получим "Екзалтеда, ама работещ", а само "Някаква версия на Екзалтед, ама с нови проблеми, които къщо ще останат неоправени." Същият проблем като с 2е.

Особено добър примеро е "новата" карта, която ясно ти показва че това е поредният едишън, в който ако искаш адекватна карта, трябва да си я нарисуваш сам.
Не го смятам за грешен :). Нищо не ми пречи да играя и старите издания/версии на сетинга, стига да ги имам. А ако ги продават на ПДФ, което правят, винаги ще са ми достъпни.
Твоят аргумент щеше да е правилен, ако имаше шанс с подкрепата на едно издание и запазване на екипа Белите вълци да ти оправят проблемите с играта. Само че това няма да стане. Не на последно място, защото поне част от нещата, които за нас са проблеми, те смятат за преимущества (и достатъчна част от фен-базата им е съгласна). Пример - проблемът с комбинацията от плоски и стъпаловидни цени на уменията в chargen и след това.
Така че не, не очаквам с повече книги Белите Вълци да оправят проблемите ми с Екзалтед. А и практиката е показала, че по-лесно е да прекараш камила през иглени уши (въжето в крайна сметка може да се разплете и да се прекара на нишки :mrgreen: ), отколкото да накараш американски компании да оправят проблемите на системата си в допълнителни книги или в ново издание на корбука. "Сакън, ще изгубим backwards compatibility/можем със същия успех да правим ново издание/ще алиенираме част от сегашните фенове, които мразят подобни решения (дори и да е защото с тях по-трудно мин-максват)".
И за себе си може и да са прави.
Но от това следва също, че без нова версия няма да имаме нещо, което да е дори близо до "Екзалтеда, ама работещ" (разбирай - толкова близо, че да виждам смисъл да го хаузрулна, вместо да им покажа...среден пръст, и да адаптирам вече доказано работеща система като Рункуест 6, По-добрите ангели, Легендите на Улин или Фейт. Което съм направил, и не само с тях, но разбира се, те работят за моята версия на сетинга).
И да, проблеми има със сетинга и в досегашните издания, но както сам посочваш - по-малко от очакваните в бъдеще :twisted: .
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт май 14, 2013 9:49 am

Спойлери http://forums.white-wolf.com/default.as ... ts&t=76104

Меритите са копи-паста от WoD както се очакваше. Все още търся информация за новата карта обаче. Линк или някакви насоки?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт май 14, 2013 2:16 pm

https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/000 ... 1368217295

Имам чувството, че напоследък никой не ползва Гугъл.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » чет май 16, 2013 6:41 pm

Социалните чармове са по-слаби и ефектът им зависи от това, срещу кого се използват. Ефектът на бойните изкуства може би ще зависи от това, какъв Екзалт ги ползва.
И двете ми звучат добре, но да видим изпълнението :mrgreen: !
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет май 16, 2013 7:35 pm

Асен написа:Социалните чармове са по-слаби
Поредното доказателство, че правилата ще са базирани на квиченето издигащо се от официалните форуми и желанията на хора, според които дори ДнД3 има твърде много социални механики, а не на това как играта работи на практика.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”