Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Малко помощ

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Down
Регистриран: чет ное 12, 2009 7:41 am

Малко помощ

Мнение от Down » пет окт 12, 2012 9:17 am

Моля за помоща на всички Патфайндър играчи и фенове! Искам да направя монк който да не е юслес в партито.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Re: Малко помощ

Мнение от icon » пет окт 12, 2012 9:42 am

Аз мога да помогна само със следното:

http://www.giantitp.com/forums/showthread.php?t=80704
http://paizo.com/forums/dmtz1wng?Monks- ... monk-Guide
http://kcmorris.hubpages.com/hub/A-Guid ... Pathfinder

Чакаме Яго да оплюе всичките изброени.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Down
Регистриран: чет ное 12, 2009 7:41 am

Мнение от Down » пет окт 12, 2012 10:47 am

Мерси :) Дано помогне

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » нед окт 14, 2012 9:22 am

icon написа:Чакаме Яго да оплюе всичките изброени.
Не мога, не се занимавам с Патфайндър.
Единстевоното което знам за монковете там, е че всички го смятат за също толкова счупено слаб клас, колкото и в 3.5.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон окт 15, 2012 7:36 pm

Лично не съм играл монаси, но съм попадал на 1-2 случая в разни (главно форумни) игри - бих казал, че са прилични. Трябва да си приоритизираш статистиките, но при ок стартов point-buy (20 или 25) не е особен проблем; с 15 ще ти е малко по-трудно, но май най-често се почва с 20. Като цяло - не си занемарявай атаката. Почти задължително е да имаш фийт за допълнителни щети - power attack, deadly aim (за стрелци) или piranha strike (за декс-ориентирани монаси) веднага, когато можеш. От там нататък мисли за "стил" - най-често вариантите които съм виждал са за strength-базирани маневри като grappling, чист демидж и статус ефекти. Ако играете със сплатбуци (Advanced Player's Guide и Ultimate Combat), много сериозно прегледай архетипите и стиловете, те могат доста добре да "фокусират" монка. Crane style примерно ти ъпгрейдва страхотно защитния бой и след 2-3 фийта примерно за -2 атака имаш +5 АЦ и доджваш 1 меле атака на рунд автоматично.

А към гайдовете бих добавил този- това е "официалния" ъпдейтваще се гайд за монковете на сайта на Пайзо и има материалите от допълнителните книги - а те сериозно променят нещата за монк.

Три въпроса:

- какви други герои очакваш да има в партито? Примерно, очаква ли се ти да си основния damage-dealer или да танкваш? Имаш ли wizard, който може да devote-ne един слот за mage armor? Роуг или нинджа, който да иска фланкване?

- доколко "типичен" монах искаш да си? Има един доста приличен архетип за монах, Zen Archer, който главно работи с лъкове и мисля че може доста добре да се мери със "специалистите' стрелци - имаш флъри с лък, бонус фийтове, и използваш wisdom за атака с ranged оръжия след 3то ниво. Първите 2 нива ще са малко по-трудни (въпреки че сигурно няма съвсем да забуташ dex-а), после според мен става доста сериозен. Стрелбата е много по-валидна опция в Патфайндър отколкото в 3.5.

- псионик материали приемат ли се в играта? На сайта на пайзо може да намериш всичко от първата книга на Dreamscarred (които "преведоха" 3.5 XPH за патфайндър) и според мен има нелоши попадения за монк.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”