Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Търсене на играчи и организация

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Zerot
Регистриран: чет ное 27, 2014 11:04 pm

Re: Търсене на играчи и организация

Мнение от Zerot » чет ное 27, 2014 11:10 pm

Eеерм. Търся си група с която да играя (играч) D&D 3.5/Pathfinder 5.0/VTM 3.0. За VTM съм изчел почти всичко което може да се чете (Само VTM и малко Demon: The Fallen.. and hunter stuff) Предпочитани кланове (Tremer/Nagaradja/Old Clan Tzimitce sorcerer/Brujah/Ventrue/Lasombra най-често с Path of Power and Inner Voice)
За D&D каквото такова. но клоня повече към нихилистично неутрален или зъл персонаж.
Имам изготвена кампания на VTM за град София, но до сега не съм водил VTM.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт дек 02, 2014 12:51 pm

Под VTM 3.0 кое разбираш, anniversary edition-a ли? В момента доколкото следя от маскарадите главно той се играе.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

TTD
Регистриран: нед ное 23, 2008 6:33 pm

Мнение от TTD » съб дек 20, 2014 8:28 pm

Привет!

По принцип почти не пиша в този форум, въпреки че следя темите относително регулярно. Занимавам се активно с РИ горе-долу от 3 години, но иначе съм запознат с хобито от около десетилетие.

В момента съм водещ на ролева група, в която напоследък системно недостигат играчи. Този пост e покана към всеки, който е от град София и в момента си няма група, или желае да играе допълнително.

Ето обща информация за нашата група:

- Събираме се предимно в източните квартали (хоби клуба в Изток или на терен у някой от играчите)
- Играем по системата FATE, която има доста достойнства и гъвкавост откъм игрални ситуации
- Съществува голяма свобода при създаването на персонажи и разиграването им; Аз лично съм прегърнал от сърце принципа на "say yes or roll the dice".

Ако има въпроси, или нужда от допълнителна информация, пишете ми на лично.

ПП. Отскоро разбрах за нов хоби клуб на ул. "Братя Миладинови", в района на метростанция Сердика. Локацията също е добра, т.е. има възможност сесиите да се провеждат и там.
Последна промяна от TTD на съб яну 17, 2015 8:26 pm, променено общо 1 път.

Deynu
Регистриран: пет яну 09, 2015 10:03 am

Мнение от Deynu » пет яну 09, 2015 10:27 am

Здравейте, аз съм нов тук и накратко се регистрирах, защото ми се играе хубав роллплай с читава и стабилна група евентуално по ДиД 3.5 или най-новата 5 версия на системата. Та пак казвам нов съм не съм толкова наясно както предполагам са повечето от вас, но бързо се уча и съм сериозен. Не вярвам разстоянието да е проблем, поради простата причина че имаме скайп все пак и може да разиграваме онлайн както много други хора го правят. А наскоро гледах подобна игра и беше доста добре https://www.youtube.com/watch?v=OSqdWciLbAc ето ви и линк, за да видите за какво говоря. Те използват и някакав вид софтуер, но основата е ясна. Дано ви хареса и зариби така, че чакам покани и коментари по темата.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » пет яну 09, 2015 12:42 pm

Ако си от София- заповядай на Опен РПГ-дей: http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?f=6&t=9957
Там можеш да видиш и да се запознаеш с хора и игри.

Потребителски аватар
Zerot

Мнение от Zerot » чет яну 15, 2015 11:22 pm

Mисля да се пробвам да водя Vаmpire The Masquarede, желаещите на лично да се разберем,
Петък събота или неделя са дните в които мога.
До сега не съм водил подобна кампания, и не харесвам аспекта на абсолютната прокълнатост на играта
ПО-скоро ще е малко по фантастично приключенски от колкото стандартен бакстабинг втм сетинг от сорта на прееби елдера или приятелчето и му открадни статуса.

Бърза история на град София и какво се е случило в него
Перник е сабатски а Пловдив е на Камарилата
София е ръководена от неутрален принц който успява да устои на влиянието и опитите и на двете фракции да го изместят от стола му. Той е с много силна подкрепа от клан Тремер.
Сенешала е от клан Тремер. Шерифа е Асимит.
Бууновете могат да се разменят за пари и обратното.
Поради особеността на града конфликтите в него са доста малко.
Убийства и диаблеризация на вампири не се толерира. Също така конфликти с магьосници, върколаци и други подобни фракции. В града има гадни хънтъри също така..
Повечето кланове са позволени.. дори някои като Киасидите и Нагараджа, но ще искам и съответният ролплей. Но не и True Brujah и подобни със счупени дисциплини. Но подробностите са за дооточняване

Kaто бакграунди от сега да си знаете.. age е с много уговорки. Moжете да мятате 5 точки на Generation.
В града има "чудовища": няколко зловещи метусели и други подобни изроди.

Core Rule booka който ползвам.

http://www.angelfire.com/vamp/vamp_guar ... vised_.pdf

http://reference.l2fury.com/index.php/Main_Page

Сайт който харесвам също..
Не гледайте Inconnus като клан... няма ги.

Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Мнение от YamiRaziel » ср фев 11, 2015 2:41 am

Здравей, Zerot. Интересно ми е какво точно имаш предвид под малко по фантастично приключенски от колкото стандартен бакстабинг втм сетинг.

Тоест идеята ти е да събереш група вампири в отборче, които да вървят заедно и да тупат гадове? :D Superheroes with fangs?

Интересно ми е какво точно остава като махнеш backstabbing-a от VTM.

Потребителски аватар
Zerot

Мнение от Zerot » ср фев 11, 2015 10:43 am

Aко решите да се бакстабвате ще си е ваш проблем, просто другите нпста ще имат прекалено големи неприятности за да се занимават с играчите защото почват със статус 1 максимум. Бакстабинг политиката във VTM е от статус 3 нагоре и от време на време 2 опитващ се да се вдигне на 3, неонейтите се опитват да хангват заедно в повечето случаи. А в града има няколко метусели, едва ли ще им трябва да ви бакстават, ако се преврънете в проблем за тях. За туй ще се опитвате да оцелеете във сложната политическа ситуация в която градчето се намира, ще бягате от злите хънтъри, от подивели тремери, от сърдит арконт/темплар/блек хенд или не дай си Ласомбра от баали и други инферналисти.
О.. забравхи и върколаците, ония които ще ви убият ако им се набутате, и никакъв плот туист няма да ви спаси. Като например Earthbound demon да се манифестира и да ви спаси задниците без видима причина, или върколака случайно да се откаже да ви убива.

Просто не подкрепям идеята че всяко нпс е изконно зло и иска да преебе всички останали, най-вече играчите.

icetorn
Регистриран: пет фев 20, 2015 12:12 pm

Мнение от icetorn » пет фев 20, 2015 12:38 pm

Здравейте. Аз пък да питам дали има група за Star Wars d20 (тази на Wizards или на Fantasy Flight, че дори и тази новата от тази година), която вече играе. За сега искам само да зяпам щото няма да имам време да играя. Yet.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет фев 20, 2015 1:09 pm

Аз лично нямам,въпреки че ми се пробваше Сага-та (последния д20 вариант). Преди време в The Game (клуба за бордови до Хемус) май се събираха хора да играят по нея или по Edge of Empire, ако си в София и никой не ти отговори попитай там.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Нурмсалу
Регистриран: ср яну 21, 2015 3:08 pm

Мнение от Нурмсалу » пон фев 23, 2015 9:01 am

Събирам ролева група за кампания по Stardrive (Alternity)
Системата е с жанр научна фантастика, базирана е на d20 и дава почти неограничено поле на действие. За напълно нови играчи или такива с много малко опит, би могла да се стори малко тежка за възприемане, но ви уверявам, че основните й принципи са прости и ще можете да се впуснете в приключения още от първата сесия. Планът за момента е да съм водещ, макар че, ако някой изрази желание, нямам против да отстъпя тази роля и да съм играч.
Събиранията ще се провеждат най-вече в клуба в квартал Изток, понеже се намира много близо до Плиска и вероятно ще бъде най-удобен вариант. Все пак, не се изключва и опцията да бъдем на друго място, стига то, да е достъпно за всички от групата.
Моля, всеки проявяващ интерес към предложението, да се свърже с мен чрез лично съобщение тук или да ме намери във фейсбук, където името ми е Симеон Тремоанидис.
Благодаря за вниманието!

Потребителски аватар
Nagrimor
Регистриран: вт юли 14, 2015 1:00 pm

Мнение от Nagrimor » вт юли 14, 2015 1:29 pm

Привет драги хора и приключенци.

Има ли желаещи да разцъкат някоя друга сесия това лято ? Аз самия съм сравнително нов в бранша и съм разигравал DnD 5e - като DM и като играч. Интересувам се и от Pathfinder, но още не съм учасвал в сесии с тези правила - така че по-скоро бих искал да съм играч там. С удоволствие бих се събрал с някого от вас да си спретнем някоя друга кампания това лято. От София съм, свободен съм главно през уикендите ( единият от двата дни ). Ако има ентусиасти - чукнете едно съобщение да измислим нещо.

Live long and prosper!

Efix7
Регистриран: нед юли 19, 2015 5:03 pm

Мнение от Efix7 » нед юли 19, 2015 5:09 pm

Здравейте,

от Пловдив съм и търся група с която да играя. Не знам дали в града има клуб за ролеви игри - ще се радвам ако някой ми помогне да си намеря група. Имам опит с D&D 5е игра по Skype главно като играч. Свободен съм повече почивните дни за игра.

Ако група си търси играч - моля за лично съобщение.

Потребителски аватар
galka
Регистриран: вт апр 14, 2009 11:15 pm

Мнение от galka » ср окт 21, 2015 5:29 pm

Efix7 написа:Здравейте,

от Пловдив съм и търся група с която да играя. Не знам дали в града има клуб за ролеви игри - ще се радвам ако някой ми помогне да си намеря група. Имам опит с D&D 5е игра по Skype главно като играч. Свободен съм повече почивните дни за игра.

Привет отново и от мен!
Между другото и на мен ми се играят бордови игри и си търся къде в Пловдив може да има подобно място. Знам, че доста хора от форума са от Пловдив и могат да споделят, ако имат информация! Ще съм много благодарна!

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет окт 30, 2015 7:20 pm

Наскоро беше отворен клуб за ролеви и бордови игри. Ето ФБ страницата https://www.facebook.com/LevelUpPlovdiv/?ref=ts&fref=ts

Sanchita
Регистриран: пет юни 17, 2016 8:08 pm

Мнение от Sanchita » пет юни 17, 2016 8:26 pm

Сформирала съм група в Пловдив, която си търси ДМ. Нови сме в света на ДнД, но пък компенсираме с ентусиазъм! :D Свободни сме през уикенда (един от двата дни). Ако има някой желаещ да ръководи приключенията ни да не се срамува, ами да драсне на лично съобщение. :D

kysmet4e
Регистриран: съб юли 09, 2016 12:36 am
Контакти:

Мнение от kysmet4e » съб юли 09, 2016 12:59 am

Efix7 написа:Здравейте,

ЗДравей, ако попаднеш на нещо, ще се радвам да споделиш :)

Потребителски аватар
Invictus
Регистриран: чет юли 14, 2016 2:58 pm

Мнение от Invictus » чет юли 14, 2016 6:54 pm

Партито ми си търси четвърти играч(а може и пети :D ). Играем по 3.5. Имаме няколко сетинга, ако има заинтересовани, да пишат на лично. :D

Потребителски аватар
pepimili
Регистриран: пон юли 11, 2016 5:50 pm
Контакти:

Мнение от pepimili » вт юли 26, 2016 3:07 pm

Здравейте интересна тема :) Аз също се интересувам ако има клуб в София където могат да се играят ролеви игри ще съм благодарна за повече информация.
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори.
http://www.sisi-bg.com/

Ashen Shugar
Регистриран: чет яну 12, 2017 3:15 pm

Мнение от Ashen Shugar » чет яну 12, 2017 3:19 pm

Здравейте,

Търсим си човек за d&d 5e от София. Групата ни е доста стабилна и се събираме регулярно вече над 2 години.

bukito
Регистриран: съб май 27, 2017 5:48 pm

Мнение от bukito » вт май 30, 2017 9:37 pm

Здравейте, търся си група към която да се присъединя за D&D 5e в София.

Erband
Регистриран: ср ное 29, 2017 12:46 pm

Мнение от Erband » ср ное 29, 2017 12:57 pm

Добър ден, търся си група за Д&Д в София. Чисто нов играч съм, но съм запознат с правилата за 5е. Тъй като все още не съм си създал герой, ако е нужно мога да създам герой за нужна роля.

П.С. надявам се, че не е проблем, че съм на 15.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”