Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Търсене на играчи и организация

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
lowstef

Търсене на играчи и организация

Мнение от lowstef » вт ное 28, 2006 1:54 pm

Напоследък много хора си търсят играчи на форума, а някои си и организират игрите тук (аз например ;) ). Лошо няма, но е хубаво да направя едно уточнение:
Когато искате да играете при някой водещ, който е пуснал такава тема, пишете ЛС (или използвайте друг метод за персоналана комуникация - ICQ, Skype, e-mail). Уточняването на детайли (освен ако не са най-общите - място/град, време/ден, система/сетинг) засягат само вас двамата и нямат място в публичната част на форумите. За разлика от организационните теми, които също засягат малък брой от посетителите, но все пак повече от двама, при ЛС стават непрактични. Достатъчно, че да се оправдае наличието на отделна тема.
Така че, моля, правете си личните уточнявания посредством лични съобщения. А груповите са добре дошли. Даже може да ме ръчкате да ви зачиствам темите периодически.

Приятно прекарване на форумите!

deadmor
Регистриран: пет дек 22, 2006 5:20 pm

КАНДИДАТ

Мнение от deadmor » пет дек 22, 2006 5:33 pm

Зравейте,ами много ще се радвам ако се намерят хора от пловдив които са навити за някое друго прикючение.Или ако има група която вече играе с радост бих се присайденил кам тях (ако желаят разбирасе)

Потребителски аватар
ilian_pk
Регистриран: вт окт 17, 2006 4:50 pm
Контакти:

|Важно| Ама МНОГО ВАЖНО|

Мнение от ilian_pk » чет мар 08, 2007 5:20 pm

Търся спешно играчи и/или Разказвачи от Перник, а ако няма такива може да се провеждат игрите и по Skype. Ето данните ми
Skype ilianpk
GSM 0895685899
дом.тел. 632111

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет мар 08, 2007 5:49 pm

В тази тема, непрекъснато се уговарят да играят по разни войс-чат програми.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » пет май 18, 2007 1:25 pm

Аз търся водещ за група от Благоевград.

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » пет май 18, 2007 10:24 pm

Аз от своя страна група от Варна
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Invisible
Регистриран: съб май 26, 2007 2:58 pm

Мнение от Invisible » съб май 26, 2007 3:08 pm

Търся 1-2 играчи от Варна за Аксиом16 за през лятото или водещ по dnd .

Gunsmoke
Регистриран: пон апр 16, 2007 6:58 pm
Контакти:

Мнение от Gunsmoke » вт юли 03, 2007 3:09 pm

Търсим група към която да се присъединим за ДиД адвенчъринг. Ние сме двама от София. Имаме книгите, зарчета, доста фигурки и яко желание.
booya

Потребителски аватар
Dragony
Регистриран: пет апр 09, 2004 3:17 pm
Контакти:

Мнение от Dragony » съб юли 07, 2007 12:15 pm

След дълго прекъсване, имам голямо желание да се завърна към хобито, so.. Търся си група в която да играя, 2-3 играчи с опит, на които да водя или водещ, който да иска да събере нова група играчи (почти съм сигурен, че мога да повлека 2-3 човека с мен).
НЕ ИСКАМ да имам нищо общо с ДнД (освен, ако водещ не е Яго) и Аксиом, а също така и с Ендивал, освен, ако не водя аз.
Помогнете!
"... и изрече с глас, наподобяващ шума на вятъра: Сам! И какво от това? Аз съм дошъл сам и сам ще си отида в мъглата."

BlackMor
Регистриран: ср юли 11, 2007 8:14 pm

Мнение от BlackMor » ср юли 11, 2007 8:21 pm

Ох,ами като за начало,мноооого спешно ми трябват хора,ако ги има де,от Велико Търново,готови да играят на Ендивал и D&D! :) Ако се намерят случайно,оставям си скупето: the_green_charlotte
Изображение

Mortred
Регистриран: нед юли 22, 2007 1:40 am

Мнение от Mortred » нед юли 22, 2007 1:48 am

Здр на всички, много исках да си намеря група с която да играя, и един приятел ми препоръча този форум, виждам че тук мога да намеря много привърженици на настолните РПГ-та ако има свободно място, аз бих го заел (ако може) Като цяло съм правил 2 сесии на Д&Д но някои тънкости все още не са ми ясни трябват ми само малко разяснения, и ще мога да играя....Свалил съм играта или програмата, на всякаде го водят различно "Fantasy Grounds" ако има свободни места и водещ пишете, ще проверявам форума.....

Мерси предварителоно :)

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед юли 22, 2007 8:13 pm

Пропуснал си най-важното - откъде си :)

И малко точки и по-къси изречения няма да навредят, хващаме ли се на бас, че не можеш да го кажеш това дъълго изречение на един дъх ;)?

Mortred
Регистриран: нед юли 22, 2007 1:40 am

Мнение от Mortred » пон юли 23, 2007 1:55 am

Да просто бързах да кажа каквото трябваше... :) Аз съм от видин....И имам предвид "Fantasy Grounds"

Потребителски аватар
Stormbringer
Регистриран: съб май 28, 2005 7:24 pm
Контакти:

Мнение от Stormbringer » пон юли 23, 2007 10:55 am

Ах, този Fantasy Grounds... Къде е вече плътското удоволствие? :D http://home.wi.rr.com/balthazor/Gamers.jpg Защо не потърсиш темата за самата програма, където се организираха и игри по нея?

Потребителски аватар
Регистриран: нед сеп 07, 2003 10:31 pm

Мнение от Avatar » пон сеп 03, 2007 9:16 am

Я малко тези от Варна да ми пишат, че егати зора дето е тука с играчите във Варна :lol:

deadmor
Регистриран: пет дек 22, 2006 5:20 pm

Мнение от deadmor » чет сеп 20, 2007 11:39 am

Здравеите на всички, ако има хора коита са навити да поиграят аксиом16 и са от Пловдив да пишат.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » вт окт 02, 2007 7:00 pm

Търся си сериозна група за игра (имам предвид идваща на сесии, в правилното време и играещи, а не правещи нещо друго). Играя стария Свят на Мрака, Ендивал (3). Принципно са ми възможни ДнД, новия СнМ, Fallout, както и почти всичко друго (за което има желаещ да ми го разясни). Все пак не съм много по системната част, да не се окаже, че ще бавя играта или нещо подобно. Не съм ветеран в ролевите игри, но имам намерение много сериозно да продължа да се отнасям към играта (ако срещам същото при другите играчи).
Имам възможност да идвам на сесии през събота и неделя, на нормално място в София (предпочитам клуба Черанта Цитадела), като смятам, че съм редовен и като посещаемост и като време (и като готовност).

Пак казвам- за сериозна ролева игра, не хак'анд'слаш или нещо друго.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт окт 02, 2007 7:57 pm

Сериозната игра не изключва хакването автоматично, стига всички да си играят ролите. 8) Това ли си имал предвид под сериозна, или, примерно, игра с висока драматичност и без пародийни елементи?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт окт 02, 2007 8:18 pm

Разиграването на персонажите като пионки по полето, с което подразбирам хак'анд'слаш, е пример за игра, в която нямам намерение да участвам. Ако пародиините елементи изместват всичко друго до основа на приключението също спада към такава категория. Разбира се, разни метаигрови закачки или коментари разведряват играта и я правят лека и приятна, но това да се превръща в цел на сбирането (конкретно с миналата ми група по един час преди игра се обсъждаше от водещия и единия играт батъл стар галактика и разни филмчета, докато другите 4-ма играчи тъпееха и се замерваха със зарове).
За това сериозността в две измерения- и като подход към играта и в самата игра (без кой знае какви трагични и драматични моменти, особено когато стоят изкуствено).

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср окт 03, 2007 10:27 am

Yago написа:Сериозната игра не изключва хакването автоматично, стига всички да си играят ролите. 8) Това ли си имал предвид под сериозна, или, примерно, игра с висока драматичност и без пародийни елементи?
Имал е предвид дълбокомислена сериозна игра в която всяка битка се преминава успешно с диалог. :lol:
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет ное 30, 2007 9:43 pm

Ще бъда в Пловдив от Коледа до 21 януари и имам желание да се присъединя като гостуващ персонаж към някоя кампания за това време (по възможност за поне 3-4 сесии). Ще се намери ли група, която да ме приюти? :)

В случай, че не се намери, аз мога да водя едно умерено дълго приключение (5-6 сесии, т.е. веднъж до два пъти седмично) ако се намерят желаещи. Приключението може да е по СнМ или Еберон, по предпочитание на играчите. Желаещите могат да ми пращат ЛСта с предпочитания за сетинг и "ниво" на сила на героите (в ДнД буквално ниво, в СнМ допълнителни точки опит и човек/някакво свръхестествено същество).

TheShadowMan
Регистриран: нед мар 18, 2007 1:22 pm
Контакти:

Мнение от TheShadowMan » нед дек 16, 2007 6:45 pm

Тарся група от варна,ако има да ми пишат.скаип - theshadowman1 или на theshadowman@abv.bg

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » нед май 18, 2008 7:21 pm

Търсят се двама-трима души за София, Света на Мрака. Трима останахме от миналата ни група и си търсим хора за допълване. Водещия може и да някой от нас.
Трябват ни абсолютно серизони (като отговорност да присъстват на сесиите) хора, които да могат да играят и да се забалвяват. По възможност да имат дори и малка представа за d10, да пият бира (последното е препоръчително). Задълително е да могат да играят поне веднъж седмично (най-вероятно неделя след обяд), да идват навреме за сесия, да са в състояние и настроение за игра. Търсим нови муцуни.

Конкретната система, сетинга и тн. ще се уточняват допълнително, когато всички са налице. Най-вероятно игрите ще започнат следващия месец, ако групата се събере до тогава.

Потребителски аватар
VORAC
Регистриран: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от VORAC » нед май 18, 2008 8:34 pm

Аз пия бира, свободен съм достатъчно и съм сериозен (когато реша). Обаче не познавам СнМ и не знам дали ми се играе това или не.
:roll:
According to the dwarven tradition, a dwarven male who is unable to best his wife in a show of physical strenght, is called an Engineer.
AoW2Изображение

Потребителски аватар
RaynerApe
Регистриран: съб дек 22, 2001 11:52 pm
Контакти:

Мнение от RaynerApe » пон юни 09, 2008 9:18 am

Поръчал съм D&D 4e Giftset и H1 и ще се радвам ако е възможно да огранизирам група за силно модифициран в roleplay насока H1 в началото на юли, за директно запи(т/с)ване, raynerape@gmail.com

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон юни 09, 2008 9:58 am

H1?

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » пон юни 09, 2008 10:02 am

H1 Keep on the Shadowfell

И тоя нуб ще ми нарежда 4Е... :roll:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон юни 09, 2008 10:03 am

Знам какво е Keep on the Shadowfell, но защо да му се невиди има Н1 отпред :)

Иначе ако Рейнър наистина е от Карлово може лятото да се опитаме да поиграем, така или иначе ще има големи липси на хора :)

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пон юни 09, 2008 10:12 am

Haron the son of Erb написа:H1?
http://rpgbg.sytes.net/files/D20/D20%20 ... owfell.pdf
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон юни 09, 2008 10:15 am

lowstef написа:И тоя нуб ще ми нарежда 4Е... :roll:
Ние уж го играем това, а пък не знам откъде се взема това H1 и какво означава.
Heroic 1? Или? Да вземеш да осветлиш мен, нуба.
ум колкото на замажан синигер

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”