Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[D&D 3.5] Въпроси и отговори

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

[D&D 3.5] Въпроси и отговори

Мнение от Night Wanderer » ср яну 12, 2005 5:25 pm

Очевидно е, че продължавайки старата тема никой не ми обръща внимание, та затова да напиша нова... та въпросът, който така и не ми се изясни там беше: Има ли разлика между СЪсичам и ОТсичам в DnD и ако има как точно е отразена?
Пример: Как да разбера дали главата на хидрата е отсечена или е съсечена след съответния успешен sunder attemp?
Последна промяна от Night Wanderer на пет дек 19, 2008 7:47 pm, променено общо 3 пъти.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Re: [DnD]help...

Мнение от Ways » ср яну 12, 2005 5:54 pm

Night Wanderer написа:Очевидно е, че продължавайки старата тема никой не ми обръща внимание, та затова да напиша нова... та въпросът, който така и не ми се изясни там беше: Има ли разлика между СЪсичам и ОТсичам в DnD и ако има как точно е отразена?
Пример: Как да разбера дали главата на хидрата е отсечена или е съсечена след съответния успешен sunder attemp?
Мисля, че няма такива правила в Д&Д. Определя се от Водещия (GM). Но според мен трудно би се отсякла. За целта си има специално магическо оръжие - vorpal, но то е малко скъпо. Все пак запомни - в такива случаи Водещия казва какво ще става.

Потребителски аватар
Аквариус
->_{_%_}["->_{_%%_}[%p]"]
Регистриран: нед дек 23, 2001 9:43 pm

Мнение от Аквариус » ср яну 12, 2005 5:54 pm

Сега, в DnD няма такива термини. Това по-скоро представлява превод на DnD термините, но това е въпрос на индивидуално (групово тълкувание). Досещаш се, че така въпросът ти е безсмислен, което и причината никой да не отговаря на старата ти тема... а пускането на тема която повтаря нещо пък е много лоша практика, понеже аз не виждам причина някой да ти отговори там - виждам само причина един модератор да изтрие една тема повече.

Но да не говоря само някакви метатемични (еха! :D) работи, ще ти дам моята интерпретация на тези термини и къде е разликата между тях.

Под Съсичам аз разбирам Cleave. Това е feat, който ти позволява веднъж на рунд да направиш допълнителна атака ако успееш да убиеш някой противник. Допълнителната ти атака има същият бонус като тази с която с направил убийството, трябва да имаш противник срещу който да я насочиш и трябва да я направиш веднага - в противен случай я губиш. Имаш право на една такава, освен ако не вземеш дарбата (feat) Great Cleave, който ти позволя да го правиш по вендъж за всеки паднал противник. Което пък ми напомня за подмолната тактика с Whirlwind и торба мишки, но за това някой друг път :D

Под Отсичам не разбирам термин от DnD, а глагол от българският език - така че тук разликата трябва да ти е ясна. Но ако разбирах Sunder, то това значи трошене на предмет който противника ти държи (оръжие, например). Около Sunder има допълнителна механика, която няма да разисквам, но смятам че "отсичам" е неподходящ превод за това. Също под "отсичам" може да се разбира отсичане на крайник, но в DnD няма правила за такова нещо и по идея не трябва и да има. Така че чакам да поясниш въпроса си :D

Иначе, хидрата е особен случай, при който всяка глава трябва да се отсече (като глагол от българският език) поотделно. Тук вече трябва да прочетеш Monster Manual.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср яну 12, 2005 6:28 pm

в monster manual-а пише , че за да отсече главата на хидра играчът трябва да направи succesful sunder check. след като бъде отсечена на нейно място изникват още две глави( освен ако не бъде приложен огнено или киселинно поражение ). да задам въпроса си ме провокира картинката, която е нарисувана, а именно - хидра на която главата не е отсечена, а само съсечена, в смисъл че не е напълно отделена от тялото й. тогава не порастват две нови глави. та се чудех как да си накарам играчите на да отсиат, което предполагам ще има пагубен край за тях, ами да съсичат....

Потребителски аватар
Аквариус

Мнение от Аквариус » ср яну 12, 2005 6:40 pm

За детайли около Sunder можеш да прочетеш в секцията "Combat" от PHB.

Специално към хидрата има коментар, че тя е доста трудоемко за убиване същество и героите трябва да са доста синхронизирани. Ако играчите ми знаят, че ще се изправят срещу хидра и не са го проучили, ще ги оставя да се самонакажат като режат глави. Ако пък не знаят, но се изправят - ще ми е интересно да видя как реагират. А как да ги науча да бъдат разумни - незнам. Това вече не зависи от мен :D

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: [DnD]help...

Мнение от CONAN » ср яну 12, 2005 7:47 pm

Night Wanderer написа:Очевидно е, че продължавайки старата тема никой не ми обръща внимание, та затова да напиша нова... та въпросът, който така и не ми се изясни там беше: Има ли разлика между СЪсичам и ОТсичам в DnD и ако има как точно е отразена?
Съсичам е синоним на удар, поразявам, убивам.
Отсичам е когато си направил съсичане и си откъснал крайника или главата.

Сега за ХИДРАТА!
Sunder

You can use a melee attack with a slashing or bludgeoning weapon to strike a weapon or shield that your opponent is holding. If you’re attempting to sunder a weapon or shield, follow the steps outlined here. (Attacking held objects other than weapons or shields is covered below.)

Step 1
Attack of Opportunity. You provoke an attack of opportunity from the target whose weapon or shield you are trying to sunder. (If you have the Improved Sunder feat, you don’t incur an attack of opportunity for making the attempt.)

Step 2
Opposed Rolls. You and the defender make opposed attack rolls with your respective weapons. The wielder of a two-handed weapon on a sunder attempt gets a +4 bonus on this roll, and the wielder of a light weapon takes a -4 penalty. If the combatants are of different sizes, the larger combatant gets a bonus on the attack roll of +4 per difference in size category.

Step 3
Consequences. If you beat the defender, roll damage and deal it to the weapon or shield. See Table: Common Armor, Weapon, and Shield Hardness and Hit Points to determine how much damage you must deal to destroy the weapon or shield.

If you fail the sunder attempt, you don’t deal any damage.
Sundering a Carried or Worn Object

You don’t use an opposed attack roll to damage a carried or worn object. Instead, just make an attack roll against the object’s AC. A carried or worn object’s AC is equal to 10 + its size modifier + the Dexterity modifier of the carrying or wearing character. Attacking a carried or worn object provokes an attack of opportunity just as attacking a held object does. To attempt to snatch away an item worn by a defender rather than damage it, see Disarm. You can’t sunder armor worn by another character.

Като успееш направиш съндъра, ето колко щети трябва направиш за да ОТСЕЧЕШ главата.
Each of a hydra’s heads has hit points equal to the creature’s full normal hit point total, divided by its original number of heads.
Следователно, вземи да четеш внимателно основните книги и няма да имаш такива въпроси.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет яну 13, 2005 7:10 pm

Conan, въпросът ми не е този който мислиш!!!! Аз питам: при успешен sunder опит главата търкулва ли се във водата, отсечена от вратаи на наейно място изникват две нови глави или чисто и просто си виси на парченце кожа там, но е безжизнена, което пък от своя страна ( висенето) пречи на хидрата да си изкара още две глави оттам????
И ако това има как да се определи без намесата на DM как аджеба става то???
Lays, благодаря...

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » чет яну 13, 2005 7:16 pm

Night Wanderer написа:Conan, въпросът ми не е този който мислиш!!!! Аз питам: при успешен sunder опит главата търкулва ли се във водата, отсечена от вратаи на наейно място изникват две нови глави или чисто и просто си виси на парченце кожа там, но е безжизнена, което пък от своя страна ( висенето) пречи на хидрата да си изкара още две глави оттам????
Lays, благодаря...
Мисля, че точно тук се намесва Разказвачът. Той решава как ще се отсече главата.

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 13, 2005 7:24 pm

Разказвачът да си каже. Логично решение е при сечащо оръжие да си цопне в блатото, а при тъпо - да си остане с размазан череп

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет яну 13, 2005 8:02 pm

Тъй като май блеете, да синтезирам:
Each of a hydra’s heads has hit points equal to the creature’s full normal hit point total, divided by its original number of heads.
На български - всяка глава на хидра има толкова кръв колкото цялата хидра делено на броя ПЪРВОНАЧАЛНИ глави.
Consequences. If you beat the defender, roll damage and deal it to the weapon or shield. See Table: Common Armor, Weapon, and Shield Hardness and Hit Points to determine how much damage you must deal to destroy the weapon or shield.
Т.е - когато успеете със sunder-а, вкарвате си демиджа според оръжието и Силата.
Когато вкарате демидж колкото кръвта на главата на хидрата, тя пада (Счупена и хвърлена някъде си, отсечена, надупчена като игленик в следствие на което пада и тн).
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » чет яну 13, 2005 8:08 pm

И на нейно място изникват още две.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » чет яну 13, 2005 8:47 pm

И точно тук се явява тази прибивна трудност на хидрата. Ако играчите се опитват да й отсекат главите, сами се прецакват! Когато пуснах веднъж хидра на играчите си, те се целиха в тялото и е повалиха много по-бързо от очакваното.
Ако играчите ти искат да я убият със сечене на глави, трябва някой да отсича главите й, а после друг да ги доунищожава (например с огнена щета от огнена топка/fireball).

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 13, 2005 9:04 pm

Единственият начин да се атакува главата на хидрата е чрез опит за sunder със slashing оръжие. Ако атаката уцели - главата или пада (търкулва се във водата) ако и са нанесени достатъчно щети или просто е наранена. Другият начин е с Vorpal оръжие, като при активиране на специалното му умение (при 20-ка на зара) по време на нормална или sunder атака - главата пада. Аз лично ако бях водещ бих отсъдил, че disintegrate магия също сте свърши работа ако е насочена към главата (но това решение не е подкрепено от правилата). Други начини да се атакува главата няма. Не можете да я атакуване с нормална атака. Не можете да я sunder-нете с piercing оръжие, защото то по принцип не може да бъде използвано за sunder и не можете да я sunder-нете с bludgeoning оръжие, защото то не може да бъде използвано за sunder атака точно срещу главата на хидра. Това изяснява ли въпроса ти?

П.С: Ambartanen, рейджнал варварин с +1 Flaming Greatsword, Great Cleave и Improved Sunder на име Херкулес е всичко което ти трябва (освен ако не си говорим за Pyrohydra де :twisted: )
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет яну 13, 2005 9:26 pm

AngerNogar написа:П.С: Ambartanen, рейджнал варварин с +1 Flaming Greatsword, Great Cleave и Improved Sunder на име Херкулес е всичко което ти трябва (освен ако не си говорим за Pyrohydra де Twisted Evil )
Ми аз като им водих един рицар с чардж я отнесе като куцо пиле домат. Просто се засили и й набучи 70 поражение от раз. Тя, горката, не разбра какво се случва. Е, пекна ги два пъти ( да, Пиро беше).
Всъщност този варварин ще види много зор да убие хидрата. Тя все пак прави атаки равни на броя си глави всеки ход. Шест-седем ухапвания (при най-слабите хидри) изобщо не са малко. А горкият варварин ще трябва да ги сече всичките глави, да се надява огненото поражение да изгори главата и т.н. Като цяло положението му изобщо няма да е завидна, а хидрите са едно от най-злобните и сложни създания със челиндж рейтинг до 12.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 13, 2005 9:44 pm

Rage :angry: :arrow: Charge :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: Cleave :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: Cleave :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: Cleave :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: Cleave :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: Cleave :arrow: Sunder с двуръчен Power Attack :arrow: Глава долу :arrow: :evilmetal: :arrow: Водещ: :ohmygod:
Това е доста оптимистична прогноза де - винаги може да пропусне, ама на теория звучи зарибяващо :wink:
Последна промяна от AngerNogar на чет яну 13, 2005 9:50 pm, променено общо 1 път.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет яну 13, 2005 9:48 pm

ъъъм, cleave-а сигурен ли си че се брои в тази ситуация??
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 13, 2005 9:59 pm

Ами... ако водещият реши да спори винаги може да отсъди против подобно тълкуване на правилата и ако хидрата е наистина ключов момент в сесията може би дори трябва да го направи, но... имайки предвид, че всяка глава има свои собствени HP и е независима от останалите - аз лично бих отсъдил, че се счита за отделен creature що се отнася до прилагането на Great Cleave feat-а. А и не виждам нищо лошо един скромен варварин да получи своите 5 минути слава в свят доминиран от заклинатели.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет яну 13, 2005 10:05 pm

Наистина прогнозата е доста оптимистична и не вярвам да успееш.
НО... ако аз ти водех, бих го позоволил. Само за да те уцели наемен убиец с малка отровна стреличка веднага след като си победил хидрата. Ще умреш до обезглавения звяр без никой да чуе за невероятния ти подвиг. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
За една некоординирана група е много трудно да убие хидра, която е близка до героите по ЦР. За самотен герой е почти невъзможно, освен ако не разполага със някакви специални предмети или други пинизи. И изобщо изненадваща атака от 12 глава Пирохидра е нещо страшно. :twisted:

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 13, 2005 10:19 pm

Ambartanen написа:Само за да те уцели наемен убиец с малка отровна стреличка веднага след като си победил хидрата.
Естествено понеже като варварин имам DR 1/-, малките отровни стрелички намазани с каквото и да е са сред любимите неще с които някакъв наемен убиец може да ме зацели :twisted:
Ambartanen написа:И изобщо изненадваща атака от 12 глава Пирохидра е нещо страшно.
Хмм. Това ми напомня за един дракон дето ни беше скроил засада иззад купчина златни монети. Само не усетих как след като дракона вече най-накрая беше мъртав купчината зад която се беше скрил се оказа само от 1000 монети :confused:
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 14, 2005 9:26 am

Мда, и вече ще му викат "Бъга с Клийва и 45-главата хидра", а не с торбата плъхове..
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет яну 14, 2005 9:31 am

Night Wanderer написа:Conan, въпросът ми не е този който мислиш!!!! Аз питам: при успешен sunder опит главата търкулва ли се във водата, отсечена от вратаи на наейно място изникват две нови глави или чисто и просто си виси на парченце кожа там, но е безжизнена, което пък от своя страна ( висенето) пречи на хидрата да си изкара още две глави оттам????
Lays, благодаря...
Ох, почва да ме боли сърцето като ти чета постовете.

Не четеш ли какво съм писал?

Главата ПАДА ОТСЕЧЕНА ТЪРКУЛВА СЕ ДОЛУ ИЛИ КЪДЕТО ИСКА, стига при успешен Sunder да си и нанесъл съответното количество щети колкото има главата. Може ли да питаш без да си обмислил нещата?
А ако четеш внимателно, главите не изникват веднага а в няколко рунда зависещи от 1д4+незнам си какво. ЗА ДА МОЖЕ ГЕРОЯТ да изгори мястот с touch атака с факел или подобно!

ВСИЧКО е описано в блокът на хидрата, иска се само малко четене внимателно
Cleave [General]
Prerequisites

Str 13, Power Attack.
Benefit

If you deal a creature enough damage to make it drop (typically by dropping it to below 0 hit points or killing it), you get an immediate, extra melee attack against another creature within reach. You cannot take a 5-foot step before making this extra attack. The extra attack is with the same weapon and at the same bonus as the attack that dropped the previous creature. You can use this ability once per round.
Ако не четете, това и Greater Cleave се отнася до CREATURES. Главите на хидрата не е отделно създание а част от цялото.

Бих отсъдил че главите са част от хидрата, а не отделни създания. Но ако се използва сламката пусната в профила на хидрата:
n opponent can strike at a hydra’s heads from any position in which he could strike at the hydra itself, ecause the hydra’s head writhe and whip about in combat.
тогава може да се ползва предложението на Ангера.

Потребителски аватар
Аквариус

Мнение от Аквариус » пет яну 14, 2005 10:20 am

Ъ, Ангер, искаш ли ранк "Emoticon Proficient"?:D

Иначе, аз също не бих позволил на играч да Cleave-не главите на хидрата. По същата причина, поради която няма да му позволя онова с мишките и Whirlwind-а :D

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет яну 14, 2005 10:57 am

И тази причина е? Защото аз виждам причина да не бъде позволен абюза с мишките (който вече не е възможен в 3.5 бтв), но тя няма нищо общо с историята с хидрата... освен ако и ти като мен не мислиш, че Great Cleave feat-a просто няма място в PHB-ка.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Аквариус

Мнение от Аквариус » пет яну 14, 2005 4:15 pm

Защото фийта важи за същества, не за глави на хидра, а и така си е достатъчно силен за да не го издуваме повече. Все едно ако имам симбиотичен камшик и ти ми го строшиш да получаваш безплатна атака срещу мен понеже имаш Cleave - някак не върви.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед яну 16, 2005 4:36 pm

Конан, така и не се рабрахме с теб, но все пак благодаря на всички ви. в момента ми е поне с една идея по-ясно от колкото беше преди.
И сега още нещо -> след като моята групичка без абсолютно никакъв проблем изби към двадесет орка, без дори да претърпи успешен удар ( с изключение на няколко срещу магъосника, и един два критичнизара, ама нейсе... ) си помислих, т.к. е доста трудоемко да вдигам левели на оркчетата дали е удачно да ги организирам в по-големи групички, които да действат като един противник с по-големи характеристики и с повече атаки и дале някой от вас има опит в подобни начинания?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед яну 16, 2005 4:58 pm

Night Wanderer написа:Конан, така и не се рабрахме с теб, но все пак благодаря на всички ви. в момента ми е поне с една идея по-ясно от колкото беше преди.
И сега още нещо -> след като моята групичка без абсолютно никакъв проблем изби към двадесет орка, без дори да претърпи успешен удар ( с изключение на няколко срещу магъосника, и един два критичнизара, ама нейсе... ) си помислих, т.к. е доста трудоемко да вдигам левели на оркчетата дали е удачно да ги организирам в по-големи групички, които да действат като един противник с по-големи характеристики и с повече атаки и дале някой от вас има опит в подобни начинания?
Ами случва се :D . Като не задаваш достатъчно ясни въпроси, не очаквай да те разберат всички и да мъдрят какво си писал. :D Но няма значение, мисля че ти отговорихме за хидрата.

Сега на въпроса ти за орките:

Дали са двадесет или тридесет орките и с какъв проблем ги убиваш зависи от нивото на героите. Ако са били някъде 8-10-то ниво нормално е да имат достатъчно силни оръжия и брони та да не могат да бъдат докоснати и да избият всичките тия орки без проблем и да питат за още.

Аз като водещ бих направил следното -
Искаш да туриш трийсет орка. Слагаш тия трийсет орка. И на всеки десет слагаш по едно Огри Варварин, което е описано в ММ-то. И така имаш 30 орка които са пушечно месо, НО имаш 3 огрета които могат да видят сметката на един два героя, ако не са внимателни играчите. Може да сложиш за привкус и едно Огре Магьосник и нещата цъфват. Или примерно 2 огрета, 1 огре варварин и 1 огре магьосник.

Идеята на тая комбинация е следната:
Многото орки наобикалят героите. И всеки има +2 заради flank-ването. Зад орките, идва огрето което е голямо същество и има reach 10 фута и може да бие през редиците на орките без героите да могат да стигнат до него. Може да има малко concealmnet, но не е болка за умиране.

И така ако няма маьосник с fireball или нещо дето да прави трупища на купища може да им се стъжни на героите.

Така няма да ти се налага да пипаш нищо в статистикитие. :D
Но всичко зависи от нивото на групата, от предметите които имат и класовете.

Потребителски аватар
Kalis
Регистриран: пон апр 19, 2004 2:43 pm
Контакти:

Мнение от Kalis » нед яну 16, 2005 11:52 pm

Ако пък не искаш да смесваш животните (както предлага Конан), изтегли си Savage Species, там всичко е написано в табличен вид и няма да имаш проблем да направиш по-здрави гадове.
Le Damyan
Животът ми е попфолк!

Потребителски аватар
Аквариус

Мнение от Аквариус » пон яну 17, 2005 3:08 pm

Аз бих вкарал по-малко орки с нива на fighter-и и няколко rogue (Sneak Attack) които да ползват гадна тактика. Бих добавил поне един cleric, който да прави патаклами отдалеч и един магьосник който да ги опуцва с по-прозаични магии. Това малко ще напомня на party clash, но поне героите ще имат предизвикателство.

Впрочем, в световете ми орките отдавна не са безмозъчни гадини които случат само за нарязване от приключенци, така че може би и над това трябва да помислиш :D

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон яну 17, 2005 3:10 pm

Aquarius написа:Това малко ще напомня на party clash, но поне героите ще имат предизвикателство.
Понеже 30 нормални орки и огрета и огре мейдж не са предизвикателство :lol:

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон яну 17, 2005 8:34 pm

Aquarius написа:
Впрочем, в световете ми орките отдавна не са безмозъчни гадини които случат само за нарязване от приключенци, така че може би и над това трябва да помислиш :D
аз бях замислил Yuan-Ti-та като "не-безмозъчни гадини, които слжат за нарязване на приключенци". Иначе Savage Species има ли я в важната тема на a_wanderer малко по-горе?

Конан, абе 30 зара не са ли малко множко? Аз пробвах миналата седмица една битка в която участваха 19 гоблина, 6 хобгоблина, 1 огре и 4 героя, като последните 5 бяха буквално месомелачки и пак ни отне доста време....

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”