Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

N-та тема за зарове

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Sandrious
Регистриран: съб авг 15, 2015 4:48 pm

N-та тема за зарове

Мнение от Sandrious » съб авг 15, 2015 5:02 pm

Здравейте! Във връзка с един проект (хоби) имам нужда да си поръчам зарове. Правят ли се в България качествени зарове някъде или всичко е все още само внос?

Ако се правят - може ли да се поръчват многостенни зарове?

Ако са от чужбина - кои сайтове препоръчвате и от какъв материал да са заровете? :D

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Re: N-та тема за зарове

Мнение от Yago » съб авг 15, 2015 8:41 pm

Не се правят, но се продават в почти всеки специализиран магазин за настолни игри.
Свръх-качествени зарове има само с онлайн поръчка, но положението е такова навсякъде - производителите са 2-3 за целият свят. Тези които можеш да си купиш в България са прилични, и на достъпни цени.

Повечето такива магазини са в София, но има и в другите големи градове.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Sandrious
Регистриран: съб авг 15, 2015 4:48 pm

Мнение от Sandrious » съб авг 22, 2015 12:30 pm

Т.е. ако искам зар собствен проект трябва да стане през тези онлайн сайтове, така ли?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср авг 26, 2015 2:37 pm

Sandrious написа:Т.е. ако искам зар собствен проект трябва да стане през тези онлайн сайтове, така ли?
Не разбирам въпроса.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » ср авг 26, 2015 7:37 pm

Sandrious написа:Т.е. ако искам зар собствен проект трябва да стане през тези онлайн сайтове, така ли?
Не е задължително- можеш да си направиш и сам :)

Потребителски аватар
evgeni
Регистриран: пон авг 24, 2015 1:04 pm

Мнение от evgeni » нед сеп 06, 2015 9:54 am

Според мен и в България би могъл да си направиш по поръчка, но сигурно ще излезе много скъпо, има качествени покер зарове, но не знам какво точно търсиш.

kozka
Регистриран: пет авг 21, 2015 11:42 am

Мнение от kozka » пон сеп 07, 2015 9:29 am

Имам познати изработващи сувенири от дърво и според мен такива хора биха ти свършили страхотна работа. Аз дори сега ги навивам да направят настолна дървена игра, понеже разполагат с фреза която дълбае с 3д ефект. Иначе потърси някой в нета дето продава такива сувенирчета от дърво и го попитай, не мисля, че ще му отнеме повече от половин ден да изработи няколко зара.

AZLK
Регистриран: ср юли 11, 2012 10:54 pm

Мнение от AZLK » нед юни 19, 2016 7:07 am

CNC- computer numeric control
В практиката погрешно е известно като ЦПУ(цфрово програмно управление), а би трябвало да бъде "числово", ама...
Търсиш такива машини (наричат се обработващи центри).
При високи изисквания се ползват 5-осни машини.
Търсиш колко е наема на час на такава машина.
Има железарии, обaче не като кварталните, в които се продават парти-грилове, а такива, в които се продават суровини, например на пръти и какво разбираш под качество, всичко си има конкретно приложение, например такова ли искаш? в смисъл поведението на зара или никога да не се драска разбираш под качествено или друго нещо?

А има и вариант на машини, които правят рекламни сувенири от полиметилметакрилат, 3-D принтери, там чрез фотолитография могат да напишат "Пешо е готин!" вътре в зара или пък да ти направят зар в самия зар, за което се изисква просто един малък отвор, през които да изтече невтвърдения материал.

AZLK
Регистриран: ср юли 11, 2012 10:54 pm

Мнение от AZLK » нед юни 19, 2016 7:22 am

Под "зар в зара" имам предвид зар, който е кух и в него има друг зар и единия се търкаля по повърхност, а другия се търкаля вътре в първия зар, а не плътен зар, в който има гравирано изображение на зар.

kysmet4e
Регистриран: съб юли 09, 2016 12:36 am
Контакти:

Мнение от kysmet4e » съб юли 09, 2016 12:58 am

Мен ми е интересно защо са ти някакви специални зарове... Нещо не мога май да схвана цялата идея, от бирата ще да е :D

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”