Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[V20]Vampire Anniversary Edition - отзиви и мнения?

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

[V20]Vampire Anniversary Edition - отзиви и мнения?

Мнение от 4uk4ata » ср ное 09, 2011 2:03 pm

Както вероятно сте запознати, по-рано тази година Белите Вуци пуснаха ъпдейтнат вариант на добрата стара Vampire: the Masquerade система по случай 20-годишния й юбилей - Vampire: The Masquerade 20th Anniversary Edition, или за по-кратко V20. В момента с едни типове през Wave се каним да я пробваме, но преди това бих се радвал да чуя дали сте й хвърлили едно око (и по възможност някой d10) и какво мислите за нея. Живот и здраве, не бих имал нищо против да я пробвам и на живо... или на (не)умряло, както дойде.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Re: [V20]Vampire Anniversary Edition - отзиви и мнения?

Мнение от YamiRaziel » нед фев 08, 2015 3:10 am

Пробва ли я и какво ти е мнението?

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед фев 08, 2015 9:10 am

Няколко пъти по форумни и чат игри. Ако ти е харесвала старата система - като система или просто от носталгия - не е лош ъпдейт. От чисто практическа перспектива книгата е огромна тухла и има ъпдейт на почти всичко в системата - от гулове през пътищата на просветлението до античните кланове и подкланове (лами, салубри, антитрибута и прочие кръволоци), което я прави доста удобна - имаш една книга за почти всичко, вместо да отваряш 20 pdf-а или да жонглираш с книгите на хартия. Не очаквай големи промени обаче, примерно неща като липсата на баланс при създаването на персонажи все още си ги има. . God-Machine Chronicles / Strix Chronicles според мен промениха nWoD/VtR повече.

На мен VtM ми допадаше, затова харесвам и V20. Не мога да кажа, че е перфектна, но мисля че работи за идеята на играта, атмосферата я има, сетинга е горе-долу същия, освен че изтикаха малко метаплота на заден план и доколкото знам не са го пипали откакто излезе. В момента чакам да излезе Dark Ages варианта, това ми беше любимия подсетинг за Vampire и ми е любопитно какво се случва там.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
YamiRaziel

Мнение от YamiRaziel » пон фев 09, 2015 2:40 am

Следващите няколко седмици ще я пробваме с приятели. Принципно съм огромен фен на сетинга от 2006 някъде, но никога не съм играл Vampire.
Никой от приятелите ми също не е играл, което принципно е рецепта за трагедия, но ще видим. Мисля, че ще се справим, ако успея да ги настроя, че това не е DnD, клановете не са раси/класове и че няма да се бият заедно в отбор през 95% от времето, ще се ориентират горе-долу правилно.

Аз ще съм им ST и в момента си подготвям хроникъла и чета материали, тъй като никога не съм бил ST. Играл съм малко DnD, но ми дойде свръх generic и спрях. Може и да беше заради DM-a, ама това е друга тема.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон фев 09, 2015 10:22 am

Ок, кажи ако ти трябва инфо за нещо или приемате кибици :) .

Потребителски аватар
YamiRaziel

Мнение от YamiRaziel » пон фев 09, 2015 4:21 pm

Няма проблеми :) Сподели и ти как са минали вашите сесии.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт фев 10, 2015 1:40 am

Повечето са били форумни - имал съм и добри, и малко проблемни, като в един случай случай най-голямото предизвикателство пред играчите (всички без един) беше как да затрием един от игровите персонажи - Изабела, к**** проклета, още те помним :) . Като цяло обаче системата не е лека (не е и перфектна), а света е такъв че има шанс за доста караници и междуличностни проблеми. От една страна, може да стане страхотна помия, от друга страна обаче някой от най-готините кампани, в които съм бил са били по Vampire и особено Dark Ages: Vampire.Поне София не е изръчкана до дупка от официални съплементи, така че дерзай!

Потребителски аватар
Zerot
Регистриран: чет ное 27, 2014 11:04 pm

Мнение от Zerot » вт фев 10, 2015 12:38 pm

Aз си търся с кого да играя VTM... :(

Потребителски аватар
YamiRaziel

Мнение от YamiRaziel » съб юли 29, 2017 4:16 am

Така и не се събрахме... типично. Нещо за тази игра май никога няма да намеря хора.

Alvian
Регистриран: нед сеп 12, 2004 1:26 pm

Мнение от Alvian » ср авг 02, 2017 1:00 pm

В София в момента играем група, с няколко не напълно редовни участници, но сме total 9 с GM-то. 5-ма от играчите почти не са пропускали, останалите трима епизодично. #незнамзакаквоговориш

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб авг 05, 2017 12:21 am

Кога, къде се събирате, какво играете? Не знаех, че още има хора, които играят тази игра :)
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Alvian
Регистриран: нед сеп 12, 2004 1:26 pm

Мнение от Alvian » чет авг 17, 2017 1:15 pm

През седмицата, в LevelUp, V20 Anniversary Edition. Чак пък хора ... сега август месец се поразпърдя партито обаче, предимно заради много хора в отпуски извън БГ.

Може и да сме останали малко разочаровани от начина на водене ... :)

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”