Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Коментари по героите

D&D приключение
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Коментари по героите

Мнение от CTAHuMuP » чет сеп 13, 2007 12:30 pm

Объркал си си скиловете. До 2ро ниво имаш общо 10 скил точки заради ниския интелект, а ти си разпределил общо 14 точки - как става това?

[info="lowstef"]Темата с героите е само за герои. Коментарите слагайте тук.[/info]
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 13, 2007 1:19 pm

Ами всъщност не съм збъркалр знам че са 10р но имам +2 на Heal и +2 на Rideр едното от военното седло на коня, а другото от Healer's Kit.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 13, 2007 2:05 pm

God damn, Чочан ще играе МЪЖ, нищо против, просто отново ще е коч парти. При това самата тя ще играе сваляч или поне на това ми бие от класа и историята. Като се има в предвит, че познава и женската психика 100 пъти повече от нас, напрао сме насухо :cry:, Стефан и наркотици не продава, значи ще караме на ракия. :roll:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет сеп 13, 2007 2:09 pm

Ми пиши си Healer's kit-а в инвентара тогаз.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 13, 2007 2:42 pm

Аз съм го сметнал в цената на разходите си по екипировката и само него съм изпуснал да впиша, иначе незнам как да го добавя и мисля, че не е проблем.

Гост

Мнение от Гост » чет сеп 13, 2007 3:04 pm

Ах, откъде да започна...

Смесването на български с английски... отврат.

Няма такива неща като "long sword", "heavy lance", "holy silver symbol". Аз лично съм виждал longsword, lance и holy symbol, silver. Възрастта и ниския Интелект поне за мен не са достатъчни да обяснят празнотата на раницата на момчето. Добре поне, че я има! Виж, липсват му други, доста по-важн нещица. Например огниво (flint and steel), каквото и да е средство за светене, спален чувал, одеяло, храна. Конят му си има седло, но пък няма дисаги... :roll: Че не му е записан лечебния комплект вече се разбрахме. Странно е, че носи само благороднически дрехи. Повечето приключенци, дори да са от благороден произход, носят Explorer's outfit.

Не съм срещал често човек, който да "носи" белег. Обикновено си го има. Не съм срещал често да се описва белег, който е на гърба и почти никога не се вижда. А последното изречение е убийствено. В лошия смисъл на думата.

И накрая Принце, не се заглеждай много-много в чуждите герои, че и по твоя си имаш достатъчно за гледане. Много по-голяма конкуренция при жените ще ти е героя на Боху, ако изобщо го видим някога. Че и по не Миро паладините обикновено се лепят доста лесно.

Гост

Мнение от Гост » чет сеп 13, 2007 3:10 pm

Prince of Essembra написа:Аз съм го сметнал в цената на разходите си по екипировката и само него съм изпуснал да впиша, иначе незнам как да го добавя и мисля, че не е проблем.
На всеки твой пост отгоре вдясно има копче "промени". Проблем е.

Бохи, умение Persuade няма, бе, приятелю. Това че си купувал крос-класови е яко, иначе.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет сеп 13, 2007 7:43 pm

Много красавци станахме :Р
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Bohu
Регистриран: съб авг 23, 2003 12:22 pm
Контакти:

Мнение от Bohu » чет сеп 13, 2007 8:29 pm

Да към един красив свят и всичко грозно под ножа. Иначе имах предвид тва дето омайва :)

Трябва да знаете, че съм приказно красив !!!

My Place
Изображение

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 13, 2007 9:13 pm

Ок ще обработя малко игралният лист, но дали сребърен е след или преди символ, е малко издребняване :D . А това за копието е правилно, тъй като има и олекотен вариант, а аз искъм по-голямото.

Нямам нищо против, че мацката ще играе мъж или че Станимир и Боху ще забият всички гаджета, така или иначе моят герой си търси само една. 8) Просто, ако можеше да се създаде малко колорит, чрез женски образ също нямаше да е зле, това исках да кажа, не че я опреквам.

Гост

Мнение от Гост » чет сеп 13, 2007 11:07 pm

Някои неща си имат стандарти. За по-лесно разчитане и ползване. За момента имам 4 различни персонажни листа, от които само един (на Станимир) е подреден така, че да ми е удобно да го ползвам. Освен ако не си ги извадя на хартия да си ги имам, то всеки опит да рабзера аджеба кой колко имаше от нещо си ще е мъчение. На всеки е3дин от вас би му отнело 10-15 минути, за да си преведе листа в добър вид, а ако аз трябва да го правя за 5 души, ще ми трябва час. Поне!

Копие има само едно. Копие за позлване от кон. Lance. Иначе обикновено копие (spear) има във вариант късо, дълго и никакво (в смисъл, просто spear). Не е хубаво да се пишеш, че знаеш пвоече от мен.

Впрочем, не е правилно да си пишеш бонуса за Ride от седлото. Защото това е ситуационен бонус, който се отнася само до оставане в седлото. А това умение има още доста употреби, доир по-важни от тази, които няма дап олучат този бонус +2. Това бързо качване и слизане, управляване в битка, да го накараш да прескочи нещо...

Бoхи, още не мога да разбера кое имаш предив. Bluff?

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 14, 2007 12:03 am

Не се пиша че разбирам повече, защото знам, че не е така, просто твардя, че има ligh и heavy lance или поне в ПХБ, който чета има и е на стр. 100. Разликата е в зара за деймидж и олекотеният вариант е за малки герои.

Гост

Мнение от Гост » пет сеп 14, 2007 9:22 am

Такам... на картинката наистина има нарисувани два ланса, но то е на стр. 115. Обаче в табличката и в описанията има само един. И понеже подозирам, че картинките са взимани от 3.0 и там е имало и по-големи глупости, подозирам, че всъщност четеш ПХБ 3.0. Което е много, много, много погрешно.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет сеп 14, 2007 10:45 am

ChoChan написа:Много красавци станахме :Р
А, моят не е красив (не е и грозен де). Каризмата му е изцяло личностно присъствие, не красота.

Гост

Мнение от Гост » пет сеп 14, 2007 10:51 am

CTAHuMuP написа:
ChoChan написа:Много красавци станахме :Р
А, моят не е красив (не е и грозен де). Каризмата му е изцяло личностно присъствие, не красота.
И съответно всички мадами ще припкат при него ;) . Това все пак е "Паладина на Миро"ТМ. Те всички припкат при него, не само мадамите. Просто се изкушавам да ви пусна в някой град с 90% женско население (мъжете са измрели на война) и да ви гледам сеира... :lol: Най-кофти ще му е на Хам, макар че и неговия герой ще е с положителен Чар. Това определено ще е едно от най-красивите партита в историята. И от най-социалните...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет сеп 14, 2007 10:55 am

А помниш ли приключението на Пешу, където аз бях паладин пак, ти беше Вармейдж, Пури беше клерик с 180 каризма и Русия също беше каризматичен (за файтър), и средния модификатор на каризма беше +3 некъде. Като влязохме в града за първи път ни замерваха със сутиени ;)

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 14, 2007 3:56 pm

Аз първо искъм да попитам Стефан , дали ще почваме тези дни и да помоля за малко инфо, отностно сетинга, който си е лично твой. Все пак не познавам методите ти, тъй като не съм играл в твоя група.

Гост

Мнение от Гост » пет сеп 14, 2007 7:28 pm

Яго, а може ли на разбираем за мен (английски, очевидно) език да ти е героя? Пък ако инвентара е направен така, че да разбера кое какво е и колко струва и колко тежи, и...

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет сеп 14, 2007 7:55 pm

Както съм казал, още не съм приключил. А българският език е изключително разбираем, помоему, надявам се него да ползваме в игра. Ако имаш претенции да ти дам предметите и маневрите си точно с термина който е даден в книгата и по възможност страница за референция - това ще го направя.
ум колкото на замажан синигер

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет сеп 14, 2007 11:45 pm

Сериозно, не си превеждайте термините по механиката -.-
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб сеп 15, 2007 8:21 am

Повечето от тях(в моя лист) са или:
а)преведени преди 5 години със знанието на тук присъстващите
б)интуитивни
Мога да се оплача донякъде от част от преводите при Бохи, но и там нямам проблем да разбера всичко което ми трябва.

Потребителски аватар
Bohu
Регистриран: съб авг 23, 2003 12:22 pm
Контакти:

Мнение от Bohu » съб сеп 15, 2007 11:46 am

ChoChan написа:Сериозно, не си превеждайте термините по механиката -.-
Може би не : )

Трябва да знаете, че съм приказно красив !!!

My Place
Изображение

Гост

Мнение от Гост » съб сеп 15, 2007 5:43 pm

Абе... Да, почти всичко се разбира, но разни специфични неща, особено сепцифични техники и заклинания, както и инвентара ако може да са си "в оригинал". Проблем са ми лично на мен и някои скилове, но да речем, че там се оправям.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб сеп 15, 2007 7:54 pm

E, те са в оригинал.
Остава ми само някакви магически номерца да изуча(предмети) и героя ми е готов.
Едит: Малко дрехи още ще взема, 3 cure light wounds и 2 други отвари, ако само мен чакате, можете да почвате.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » нед сеп 30, 2007 11:30 am

Ами Фридрих достига града сам. Той разполага с кон и е достатъчно смел ( паладин), за да не представлява проблем.

Позицйонирането представлява зграда, обект в който сме предполагам?

Та ако съм прав, ще да е хан или ...?

Гост

Мнение от Гост » ср окт 10, 2007 2:21 pm

Мрън мрън да почваме, а героите не готови.

Яго, нямаш фийтове (или аз не ги виждам, или не си ги нанесъл). Единствената ти маневра от дисциплината, в която уж имаш фокус, Спафирено нещо си беше, та тя изисква умение Концентрация, което... хмм... нямаш го. Или аз съм кьорав? То и това е вярно, ама не чак до такава степен.

Хам има да си избира още един фийт, да си оправи дюстабанската защита (която е по-скоро грешка при писането, ама знам ли и аз). И уменията ти нещо не са ми ясни. Как на второ ниво имаш шестици... :?

И прочие, и прочие. Така и никой не провери героите на новаците. Мдам... аз че съм мързелив и че две седмици ме юркаха много на работа, то си е така, ама и помощ отникъде не се видя. Е, какво пък, да почваме и... ще видим.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » ср окт 10, 2007 3:22 pm

Хам има 2 таланта, аз мисля че за човек на второ ниво са точно. От класа няма умения за първите 2 нива. Само се чудя като е взел Фокус на меча, на 3 ниво какво ще вземе от класа, те се припокриват. Или може би той не е сигурен, че ще стигнем 3 ниво :lol: :cry: .

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 10, 2007 3:34 pm

New issue => assigned
Assigned to => Yago
Open => fixed

Хамелеона да си оправи:
touch ac
reflex save
feats
skills
инвентара в по пригледен вид

Принца да си оправи:
range: +3 =>wtf?
разбивка на инвентара, но не е задължително - това важи за почти всички, не само за него!
правописа малко, но не е задължително

Моля давайте си целите умения когато можете(рангове+бонуси).
Последна промяна от Yago на ср окт 10, 2007 4:15 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » ср окт 10, 2007 4:08 pm

Какво WTF?, +3 е !!! Нали имам ловкост +1 и БАБ+2, значи е +3 общо. Въобще толко суетене покрай листовете... и не е много приятно да те следяд 10 човека и да искат все да те изкарват крив. Може да нямам много игрови опит, тъй като не съм намерил група в БЛГ, вече няма такава, но през последните 4 години съм разработил около 50 героя, някой пазя други не и знам общо взето как да ги правя.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 10, 2007 4:12 pm

Range!?

Отговори

Върни се в “Играта на Чефиту”