Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Коментари, Out-of-character talk & shitz

D&D приключение
Отговори
Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » пет окт 19, 2007 1:28 pm

Много е лесно да играеш настолно, по 3 пъти в седмицата и да си се пренаситил от игра, та да мислиш за кактус чародей и все да викаш спокойно. ( тука говоря за всички ви, не само за Яго) Айде влезте ми в положение и не ми викайте споко, щото на мен ми се цъка серйозно.

Яго нямаше да поствам в тази тема, ако имаше развитие в игровата. Аз все още немога да кажа че е ден, нали? Незнам кой точно е наред, но май трябва някое НПЦ да се раздвижи.
( разбирам че Стефан може да е зает, пак ще излезе че съм егойст и само упреквам) :wink: .

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет окт 19, 2007 2:36 pm

1.Защо да е необичайно? Напълно нормално би било дори за CE човек.
2.Може ли да описваме нещата? Не "свещен символ на Баба Яга", а "сребърни метла и хаванка", ако обичате. :roll:

И един въпрос - какво да правим в игровата тема ако нищо(съществено) не правим вътре в играта?

Едит:
...бла. Все едно не сме говорили до сега. :|
Кой се наспива за 30ина минути?
Последна промяна от Yago на пет окт 19, 2007 3:59 pm, променено общо 1 път.
ум колкото на замажан синигер

Гост

Мнение от Гост » пет окт 19, 2007 3:57 pm

Според мен е необичайно да се прави лекуваща магия на хора, които са в стабилно състояние и няма изгледи скоро да им потрябва боеспособност, на които е осигурена почивка и възможност за възстанояваване, които са обикновени хора - NPCs with no names. Може би моите разбирания за магия са, че не е необходимо всеки ден всеки заклинател да си изхабява капацитета заклинания, само защото го има. Ето, помогнаха им, супер, но пак не им оправиха всички рани да ги преведат в изрядно състояние. Ако не им останат поне два дена за възстановяване и някоя и друга болежка, то все едно нападението не е било нищо особено.

ОК, на врата му е голям дървен медальон с фино изгравирано лице, чиито брада и коса са сякаш от дъбови листа. Медальона е лакиран, изображението е изключително отчетливо, сякаш дървото нарочно е подредило нишките си в съответния отрязан участък така, че после съвсем лесно да се открои точно този образ. А закопчалото е във формата на бронзова кръгла брошка, върху която със сребро е изобрзаен изправен на задните си крака чисто бял еднорог. Брошката също е лакирана, така че среброто да остане искращо бяло и да не потъмнява.

Така става ли? Един час докато издиря символите и напиша поста, като пътьом трябваше да издирвам водопроводчик (който се е запилял нанякъде), доцентка (която май днес изобщо не е идвала), да съставям задачи за тренировката утре (заради която няма да съм в Пловдив цял уикенд), да сменям крушка на фотоклетка , да администрирам сайт (което не е моя работа, ама е спешно и все някой трябва да го свърши, нали). Когато имам време - описвам, когато нямам... :dunno: Сори, необичайна лудница е вече няколко седмици, гледам да не ви мрънкам колко съм зает, но това е. Да знаех че така ще стане, нямаше да се хващам за да не ви мотая.

Отговор на въпроса - бихте могли да разпитате Джейсън... :roll:

Гост

Мнение от Гост » пет окт 19, 2007 4:06 pm

Вана и постеля ще има след бойното планиране :wink: . Джейсън просто няма да тръгне през нощта, особено с вас (с някои), така че ще потеглите сутринта. Сега ще се напланирате едно хубаво, после някои ще вземат една заслужена вана и така... :lol:

Впрочем, вана можеше да си поиска по всяко време през деня... Оня ден гледах "Имало едно време на Запад" - Клаудия Кардинале се киснеше във ваната по обяд.

Иначе самото отиграване е готино, няма грешка... :D

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет окт 19, 2007 4:14 pm

Що ме спойлваш? Ако не питам за нещо външноигрово, моля, недей да пускаш външноигрови отговори? Щом съм мрънкал само в играта(и то на ум), значи по-добре да ме изненадаш или нещо си.. :)

Сдържай се, моля, не е правилно така.
Последна промяна от Yago на пет окт 19, 2007 4:56 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Bohu
Регистриран: съб авг 23, 2003 12:22 pm
Контакти:

Мнение от Bohu » пет окт 19, 2007 4:18 pm

Даааа все така- задружно мрънкане.

Трябва да знаете, че съм приказно красив !!!

My Place
Изображение

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет окт 19, 2007 9:18 pm

Джейсън вътре в хана ли се намира или е отвън при ранените ? Като лидер на опълчението, той ще подеме инициативата в бойното планиране или ще е открит за чужди идеи ? Може да се включи с описателна картина на станалото, както и терена и мястото на противниковия лагер. (все неща дето незнаем.)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет окт 19, 2007 9:42 pm

Ще се включи когато се включи. Тези неща се питат в основната тема, под формата на "Оглеждам се за "Името тука", ако го съзирам, отивам и го питам "Плейсхолдър текст".
Ей, на Стефан правим забележка за извънигровото прекаляване, което уж нямаше да прави, недей следва неговия пример.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет окт 19, 2007 10:16 pm

Да де, ама как да стане, като аз не подозирам, че е там, та нали сега се събуждам. Аз не съм се запознавал и прочие, само съм чул да го коментират и то доста бегло. Тоест няма как да търся някого с очи, когато не съм го виждал :wink: .

Гост

Мнение от Гост » пет окт 19, 2007 10:19 pm

Джейсън все още си е вътре и отпива вино след тежък ден. Може и да разговаря с някого, но това е несъществено за вас. Той не е никакъв лидер на никакво опълчение. Ако селото има лидер, това е кръчмаря (чието име пак ми се губи сега, но съм го писал някъде в игровата тема). Ако има опълчение, то няма да тръгне с вас. Джейсън е нбърза за никъде, за него ситуацията е "Пращайте по-бръжко писмо към Ситииполис, че да идват кралските люде". Някаква идея за нещо свързано с него имате вие (които сте заети и досега не сте му казали) и кръчмаря (който е не по-малко зает). Е, и селяните, но никой няма да отиде при него "Ей, Джейс, знаеш ли че едни тука искат да ходят с теб на разузнаване". Така че вие ще трябва да си проведете каквито искате разговори или да изчакате кръчмаря да се освободи.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб окт 20, 2007 12:04 am

Станимир е написъл ,,Мисията на Джейсън", та реших че е нещо, като местен герой. Сори, ами да го заговаря някой по наясно със ситуацията, в момента всички въртим около Балиан, така че Станимире ти си.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб окт 20, 2007 10:07 am

Стефане, става ли да престанеш с OOCто, спойлерите, и информацията която няма никаква работа в тази тема(нито пък в която и да било друга без вътре-игрови действия)? Нямаш дори извинение че си действал първосигнално и по навик, тъй като не сме на настолна сесия, имаш часове да обмисляш какво казваш и дали да го казваш.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб окт 20, 2007 12:55 pm

Боху, ако се чудиш, защо Фридрих гледа Лопез въпросително, еми защото ти си присъствал на разговорът с Джейсън, а той не. И защото даваш вид на бое-способен индивид. Тоест би се включил успешно в един бъдещ екип. Вече толко време и не сме група, дайте да си подаваме ръка и да правим компромиси някви, иначе никога няма да станем група.

От тоз разговор разбрах, че Бродар ще командори, тогава защо още се занимава с чершафи ? Нали самият той, пита Джейсън кога ще се подготвят за форта ?

Потребителски аватар
Bohu
Контакти:

Мнение от Bohu » съб окт 20, 2007 1:06 pm

Аз разбрах защо го гледа но реакцията на Лопез е тази която написах.

My Place
Изображение

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » съб окт 20, 2007 1:19 pm

Абе, момче (@ принца), играта не започва когато станем група и се сбием с някой. Не знам закъде толкова се напъваш и бързаш, всички други go-ват with the flow и си разиграват героите, единственото, което твоят дося е направил е да спечели антипатията на половината от тях.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб окт 20, 2007 1:22 pm

8)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб окт 20, 2007 11:03 pm

Изображение

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт окт 23, 2007 1:20 am

Боху, тея чекове дето ги правя нямат никакъв смисал така ли? Става вапрос що не изчака Стефан да каже, той и за предишният не е хвърлял. Хипотетично мога да изкарам 26 дипломация, та тогава щеше да се навиеш и Балора да бием в абиса, ако те офертирах аз. Последното изречение е точно за това, давам ти това, което сам каза че искаш: слава, жени, репликата е доста дипломатична мисля, онова намигване цели да скъси дистанцията, която ти изграждаш между геройте или тея неща така си ги пиша. Извинете ако използвам дипломацията не по предназначение, но затова вкарвам обосновка след всеки чек и някой да коригира, ако нямам правото.

Потребителски аватар
Bohu
Контакти:

Мнение от Bohu » вт окт 23, 2007 1:29 am

Ок ако нещо стане ще го изтрия.

My Place
Изображение

Гост

Мнение от Гост » вт окт 23, 2007 9:42 am

Не можеш да сближиш позициите с Дипломация. Дипломацията изисква една минута говорене. Или получаваш -10... И това само според задъжлителните правила. Когато вече си успял да изнервиш всички с приказките ти, мнението им минава на Unfriendly и ако си погледнеш табличката, ще видиш, че с тия 26 (което е абсолютен максимум) най-много да ги накараш да спрат да се заяждат и евентуално да разберат, че им мислиш доброто. Пак ще ти се дразнят на приказките, ама ще те търпят. С което стигам до въпроса - сигурен ли си, че играеш героят, чиято механика си изпратил? Колко дипломатично е да се изтапаниш и да кажеш "Вие жалки селяни, аз ще ви пазя" след като на тях им е ясно, че ако беше толкова велик, нямаше да си забутан в това забравено от всички богове място? И как така усети иронията, без да имаш Sense Motive? Или просто така е удобно? Хеле пък тая оценка за Чар откъде я извади... Много е гадно, ама вторите три показателя трябва да се отразяват в игра, пък ти поне мен не успяваш да ме убедиш. Аз лично неслучайно почти винаги играя хора с малък Чар - щото не мога и си го знам...

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 23, 2007 9:58 am

Винаги можем да приемем че сме говорили минута. Особено ако броим целия разговор, а не някакви абсурдни монолози от 1 минута. :) А сближаването на позициите сигурно си е точно подобряването на отношенията.
Но с другото съм абсолютно съгласен. Освен това, ако има обявени употреби на умения или каквото и да е друго изискващо участието на някой играч/водещия, седиш и чакаш да постне.

Гост

Мнение от Гост » вт окт 23, 2007 10:43 am

Така, сега ще седна да понапиша нещичко, че май ми се отвори време малко. Ще е по-длъжко и няма да можете да се намесите, сори, но поради чисто физически причини в момента друго ми е невъзможно да изводя. Така и ще ви изясня най-сетне някои неща, дето може би трябваше по-рано.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 23, 2007 10:51 am

Хахаха, новият Ордър е хилариъс и използва имена като Чефовите - принцеса Девойка и град Червенодраконград. Ще почина :)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт окт 23, 2007 11:04 am

Чарът е висок, тъй като е най-важният ми атрибут. Ами сега искъш да ми кажеш, че съм се прецакал с тая дипломация, щото види те ли даже 26 не върви :wink: . Именно с този чар трябва да се съобразяват някой, а не да се държат, като с прокажен лол. Еми ок, въобще не се правя на велик, какво усещат селяните незнам, а цитатът ти не е в стилът на Фридрих. Не е нужно да имаш сенс мотив, поне в реалният живот, за да ти кажат ,, Оо благородни върви далеч, за да не пострадаш" при това с закачлив тон, както е написъл самият Боху или пък аз в реалният имам 20 ранга на сенса 8) .

Яго пусни едни физически характеристики, може да се окажеш нечии тип в партито, така де в евентуалното парти.

Гост

Мнение от Гост » вт окт 23, 2007 12:37 pm

Добре ве, колко трябва да сте зле, за да изпишете пет поста глупости, докато ясно съм ви казал, че в момента ви пиша? :evil:

Принце, ако щеш и 23498 Чар имай, ама го играй, по дяволите! Не аз да се съобразявам колко Чар имаш, а ти да ми показваш, че го имаш. Впрочем, доколкото помня Чар може да има и в негативен смисъл - да си грозен и гаден и всички да те мразят... :roll:

Миро, да, смешни са, мисля че се правят бъзици с по-ранни едишъни на Д&Д. Или просто Рич Бърлю краде от мен... :wink:

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт окт 23, 2007 12:48 pm

Другия път пак да пускаш мнение "пост идва, не пишете" :Р И без това ни развали плана да се отървем от пушещия лула 17годишен военен ветеран-плейбой :(
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 23, 2007 12:55 pm

Думите ти режат като стъкло, скъпа Чочи.
Изображение

Чефи, философствания на тема Чар ще вадиш когато играем д10.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт окт 23, 2007 1:45 pm

Не съм ветеран, това го твърдиш само ти, извинявай ама 17г и ветеран са две изключващи се взаймно думи. Стефане, може в културата на скелетите да е така, за мен и моят герой, чарът е ясен какво представлява. Не съм и плей-бой, напротив консервативно патриархален съм, героят ми търси единствената и чиста любов, не аз намигам на селските п*тки- цензора за дамата, разбира се.

Сега да ви олесня накратко- героят ми е млад импулсивен рицар, търсещ вечната любов с консервативно и благородническо възпитание, държи на честа желае да е кавалерист при краля и да служи на него и на своя бог, ами горе долу класически млад рицар.

Яго, не си длъжен да описваш, просто защо ти да не се окажеш единствената :wink: .

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 24, 2007 4:55 pm

И сега какво? Край? Пауза? Предвид че играта бе организирана за Принца, продължаваме ли без него?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср окт 24, 2007 4:57 pm

Продължаваме! Той може да чете как се развиват събитията, и от това има полза.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Отговори

Върни се в “Играта на Чефиту”