Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Коментари, Out-of-character talk & shitz

D&D приключение
Отговори
Гост

Коментари, Out-of-character talk & shitz

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 3:27 pm

Айде на произволните коментари молим. Само по играта. Приемат се и псувни спрямо Водещия, които може и да нямат отражение върху играта. А може и да имат :twisted: .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср сеп 05, 2007 3:44 pm

Чефи, начи да знайш, че се навивам да играя само при условие, че не издаваш какво ще се случи и не пускаш лафове от рода на "Бе като дойдат 2та шифтъра ще видите вий", както правеше последния път като играх при теб и както прай Менел в неговата игра.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 3:51 pm

I do intend to do it "just right" this time. Ще играем по "правилния начин" при всичката условност на израза.

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » ср сеп 05, 2007 4:07 pm

Станимире, дали ще ме издириш и убиеш, ако реша да си правя котарак(catfolk)-паладин? Другият ми вариант е някакъв друид.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » ср сеп 05, 2007 4:11 pm

Много моля, "I want my own badwrongfun", ама все пак, наистина- и аз не искам да знам какво ще се случи:lol:!!! Не, че има лошо, ама не е точно за игра по d20 системата, повече апсва на наративистичните игрички.
Стефане, кажи си коя концепция да разработя по-подробно и по изключение кажи и защо, сега пускам няколко варианта.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср сеп 05, 2007 4:14 pm

Andras написа:Станимире, дали ще ме издириш и убиеш, ако реша да си правя котарак(catfolk)-паладин?
Хаха, че какво значение има расата? Играй си паладин, с теб сме обсъждали неведнъж уклоните и доколкото знам са ни сходни мненията за паладина и LG, така че проблеми няма. Само че каза, че не обичаш да си LG и мислех, че Паладин е извън въпрос.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » ср сеп 05, 2007 4:21 pm

Е, то ще е за демонстрацията. И именно за това ще е котарак, щото те са импулсивни и често ще му се налага да си контролира импулсите или да поправя зле премерени благодетелства.

А друидът сигурно ще е някакъв тип планинар.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » ср сеп 05, 2007 4:34 pm

Аз тогава дали да не си направя LN, който дава пари за благотворителност, за да поучава безплaтни услуги от местния храм и уважение в общността? Също може да е поучително:)!
Предупореждавам обаче, че смятам да обсъдя персонажа с Водещия подробно, особено в частта за уклона, където мнението ми може да се различава от стандартното:).
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср сеп 05, 2007 5:18 pm

И решили трите феи кръстници да помогнат на Принца и казаха "Ето сега ще ти покажевм нещо като за начинаещ и ти лесно ще схванеш нещата и ще станеш добър Принц?". "Добре !" - казал Принцът.

Първата фея казала: "Аз ще играя инжектопляктор-паладин, защото според фройдизма това разкрива моята дълбока душевност и постява полипарадигмални предизвикателства пред моята комплексна психоанатомия!"

Втората фея казала: "Аз пък ще играя пляктороинжектор от клас мъмрадор, защото отдавна искам да си поексперементирам със екзотичните съчетания и тази супер-проста супер-начинаеща и супер-обучителна сесия."

Третата фея казала: "Я дръж този лесен прост начинаещ обучителен учебник по атомна физи .... опа имам предвид Адвансед ПХБ за Хипер-напреднали. Не е нужно да го четеш целия - но трябва да го знаеш на изуст!"

Принца радостен от тази шаренийка попитал: - "Значи мога да играя инфантилно мускетарче с шпага на хълбока и перо на шапката и да говоря възторжени фрази и да нареждам селяните на "мръсен селяндур"?"

Трите феи в хор: "Не бе , кретен, това е сесия за начинаещи. Не се хвърляй веднага в сложното!"

Добро начало ....

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср сеп 05, 2007 5:24 pm

Аз на мястото на Стефан бих раздал премейд герои.

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 5:35 pm

Авис всъщност каза нещо много разумно, макар и по неговия си Ависов начин. Уизардс може да се стараят да дават мноооого избори, но ако трябва да съчетавам аутсйдер (тийфлинга е такъв, о, каква изненада) с котка (тя и паладин отгоре на всичко) ще е... :roll: всичко друго, но не и "простички, но добре направени неща". Ми че аз през половината време ще трябва хора, реагиращи на котката и да се радвам че повечето тийфлинги поне външно не се различавата от хора. Казах, че съм склонен на нестандартности, не че ще водя на "сукубата, кактуса и каквото там беше".

Полуорк боец - става, макар че ще има проблеми на обществени места. Друид - ОК, но това значи и другите да се съобразяват, че ще има много "outdoors activity". Защо не се пробвате на нещо по-обикновено, а? Някой добре изигран стереотип, може би? Скучен и банален елф уизард? Клерик, който да е пък човек (уууу, еретик, човек ще ми предлага да играя, уууу) или джудже, примерно (може и Дуркон да се казва, стига да не служи на бог Тор). Разбирам, че на някои хора вече ви е скучно от "стандартни" неща, но дали пък и това не е ново предизвикателство - да откриеш отново тръпката в обикновените неща. Все пак импулсивния, борещ се с поривите си паладин не е задължително да е и покрит с козина, че и с LA, отгоре на всичкото.

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 5:37 pm

херцог Авис написа:Аз на мястото на Стефан бих раздал премейд герои.
Аз още не съм измислил приключението, ти искаш и герои да правя :) . Очаквам помощ, особено от "ветераните", а не да ги мъкна на гръб.

Потребителски аватар
Feanor
Регистриран: ср апр 18, 2007 4:46 pm

Мнение от Feanor » ср сеп 05, 2007 5:41 pm

lowstef написа:Скучен и банален елф уизард?
Скучен и банален елф sorcerer не може ли? :)

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 5:44 pm

Feanor написа:
lowstef написа:Скучен и банален елф уизард?
Скучен и банален елф sorcerer не може ли? :)
Приемам кандидатури всякакви в съседната тема, а накрая ще си избера играчите. Елф сорк засега звучи добре.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » ср сеп 05, 2007 5:47 pm

Ами аз мисля да играя човек, паладин на Хейронеус, това ако не е стереотип???
Мога да съм и друйд, човек.
Мога да съм и варварин човек.
Мога да съм и елф, роуг.

Това всичко зависи от вашите герои, защото ако си имаме паладин котка, аз ще скоча на друго.

Моля играйте стереотипи или нормални герой, зада върви гладко социалният аспект от играта. И моля ви при паладин/клерик, не слагайте некромансър отново.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср сеп 05, 2007 7:49 pm

I wanna play
и смятам да играя Elan
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » ср сеп 05, 2007 8:15 pm

Ми, вече писах на Стефан, ще съм човек-фаворит, доста трудна роля :) Нищо, ще е интересно :) Сега обработвам историята му...
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 05, 2007 10:49 pm

Егати, а аз исках да се включа! Нищо, може да се направи нещо като "Мюзик Айдъл" - на по една седмица един ненужен герой сгъва. Така всеки, който иска, ще е играл, а накрая би трябвало да останат "само най-добрите", демек - всеки ще е доволен. Може дори да караме разказвача есемесчета да пуска - пу аз прибирам парите!
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 11:04 pm

ChoChan написа:I wanna play
и смятам да играя Elan
You may play, if you make a character and I like it. И имам предвид да харесам героя, не теб. Второто е ясно, лесно ( :wink: :love: ) и (в случая поне) несъществено.

И какво значи да играеш Елан? Ако е онзи от ОотС - в чист вид не става. Забавен бард-шегаджия на когото всички да се кефят ще ти дам без проблем, дори бих пуснал леко разсеян герой (леко разсеян), но на герой-идиот поне в тази игра няма да водя. И както вече казах ще искам определена степен на сериозност - може да се бъзикаш със Стражата, но и да знаеш кога да спреш преди просто да те опандизят "за обида на длъжностно лице". Може да си забравил да си купиш огниво и кремък щото все се намира някой да се погрижи за готиния бард, но да тръгнеш на път без да си купиш храна и без одеяло и спален чувал е просто тъпо.

Сега се присетих - готов съм да приготвя "стандартен приключенски пакет" който да опиша подробно и да предоставя на играчите, на които не им се занимава в тази част. Все пак имайте предвид, че няма да се престаравам и той може да не е оптимален в някой момент (например няма да се съобразявам със слаботелесни герои, които само от "стандартния пакет" минават в medium load. Също така съм склонен да водя счетоводството на героите за тегло и пари, но това може да означава, че в един момент няма да знаете точно какво се случва с героите ви.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср сеп 05, 2007 11:13 pm

Да, малко се недоизясних, искам да играя весел бард-шегаджия[да, мъж] не полуидиот като Елан де, но не се сетих за друг известен РИ бард =)
give me love so that I can kill...she's so unreal

Гост

Мнение от Гост » ср сеп 05, 2007 11:24 pm

You go, girl! :) Now expand this concept in bout a hundred words and you've got yourself an actual hero.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 06, 2007 1:23 am

Вариантът ми с паладина, предполага ако сме добра група, за група ориентирана, към неутралноста или злото веднага кандидатствам с елф/роуг/квартален дилър.( с skills knowledge biology, craft plants, alchemy), ще мога ли да посадя разни натурални и да забърквам синтетични наркотици???

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » чет сеп 06, 2007 9:46 am

Ми добре, Стефане, ако искаш стереотип, мога да ти предложа и един хедонистичен клирик, сигурно ще бъде елф поне на половина.

Гост

Мнение от Гост » чет сеп 06, 2007 11:26 am

Хедонист - да. Наркотици - много твърдо не! Да видя, че можем да играем класика, после може и да се пробвам да водя нещо "по-така" (включващо котки, тийфлинги, наркодилъри и сукуби-паладини).

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » чет сеп 06, 2007 11:30 am

Мня, бреговите са се погрижили да няма вредни нарко'тици в ДнД - дори и гадателствата не искат подобен компонент. Ще го даваме на вино и жени в древногръцки стил, най-вероятно. Или само на вино, а-ла Рабле.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 06, 2007 1:15 pm

Д&Д, затова е необхватно, щото един ден млад и нахотчив елф магиосник, ще збърка колба за Detect Evil и вместо това, ще направи първите амфетамини, примерно. Всичко е възможно, трябва само малко фантазия, пък и на кого ще навредиш, ако вкараш наркотиците в обръщение. :twisted:

Гост

Мнение от Гост » чет сеп 06, 2007 1:35 pm

Ако водя аз - първо и само на себе си. Когато всички храмове на Добри богове в бликзите 100 мили са обявили донасянето на главата ти (съвсем не задъължително в комплект с тялото) в храма за най-висша проява на добродетелност, добавиш и неимоверното желание на всички роднини на жертвите ти, повечето от които са богаташи (правило е, че наркотиците първо отиват при децата на богатите), да имат кожата ти на стената си при съответното заплащатане за доставчикаи завършиш с необяснимото желание на повечето градски стражи да разчекната между 4 коня всеки наркодилър и картинката смятам е достатъчно ясна.

Мразя наркотиците просто.

Андраш, в Еберон и по-конкретно в Шарн дроги има. Едно от малкото неща в сетинга, които не одобрявам.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » чет сеп 06, 2007 1:53 pm

В Еберон има, защото някой криво разбра идеята за 'зрял сетинг' или по-скоро разбра я до половина. И то не където трябва, общо взето.

Честно казано, всички тия дивашки племенана орки, гоблини, хобгоблини, огрета, смърцъфляци и т.н. без никакви опияти ми стоят не на място. И някои култове - и те пак така. Не че имам някакво желание героят ми да е наркоман, не че приемам наркоманиите леко, но при положение, че си говорим за игра, в която персонажите съвсем редовно отнемат живота на разумни създания, при това често по не особено начини, като изгаряне или заливане с киселина, да пазиш играчите от наркотици, проституция и експлоатация... Ми звучи ми малко в стил "Избийте пленниците, ма не стреляйте в главата, че ще изглеждат зле."

Принце, ти знаеш ли какво е амфетамин? Ако не, обърни се към братовчед си от ГДБОП. Да си чувал за жанр на играта?!

ПС:Всъщност, наркотици има и в стандартното ДнД с мандрагората, ма тя се ползваше там по съвсем различен начин. Не мога да се сетя за какво беше компонент.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 06, 2007 4:33 pm

Факт е че наркотиците съществуват, не само в съвремието ни, но и са били част от много култури, през отминалите векове, сиреч наркотиците са част от света и съпътстват човека, от как свят светува. (тук говоря за наркотици от психоактивен характер и натурален състав.) Давам пример с Карлос Кастанеда, по когото се запалих съвсем на скоро и ,,Шаманизъм" на един руски писател. Също така смятам за нормално водещата компания за РИ-WOTC, да не прокламира наркотиците, чрез играта, но всеки може да го включи, като елемнт и ще бъде на място, според мен. Уважавам личното ти мнение, така че в твоето приключение, няма да играя елф/роуг-квартален дилър. 8)

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет сеп 06, 2007 4:36 pm

По принцип, използвам думи, които разбирам.

Отговори

Върни се в “Играта на Чефиту”