Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Тук се приемат кандидатурите

D&D приключение
Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 07, 2007 1:26 pm

Ами Андрас какъв ще играеш, кажи жена и направо те зарибявам ??? :roll: Не найстина мисля, че този култ към любовта и твоят клерик, ще си паснат с моят рицър, евентуално.

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » пет сеп 07, 2007 1:37 pm

Ще играя мъж. И ако пробваш да ме 'зарибиш' гарантирано ще ти се случи нещо много лошо.

А нещата няма да ти се вържат толкова добре, защото в култа има сериозен хаотичен елемент и Златосърцата дама дава убежище на младите любовници не само, ако връзката им е хммммм 'призната от закона'.

PS. Warrior, wArrior! С a, не с o! Warrior!!!

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет сеп 07, 2007 3:44 pm

Changeling Fighter?
И понеже не видях(не че много съм търсил) - статове как генерирате?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Bohu
Регистриран: съб авг 23, 2003 12:22 pm
Контакти:

Мнение от Bohu » пет сеп 07, 2007 3:58 pm

На моя връзките не са много законни и още повече морални :)

Трябва да знаете, че съм приказно красив !!!

My Place
Изображение

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 07, 2007 4:31 pm

Ами дано аз да съм прав и да си се разбираме :lol: .

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 07, 2007 4:43 pm

Андрас и Боху, само не си мислете, че ще напивате мацки и ще се възползвате от тях, пред очите на паладин . Стига те да са навити, халки няма да се търсят. (това в кръга на майтапа, нека се поорганизираме, да се види и Станимир какво ще играе и Стефан да не ни държи в напрежение, и да оформи екипа, че така като гледам всичко живо 7-8 е решило да е някакъв тип войн, няма маг/роуг, това определено не работи за бъдещото парти.)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет сеп 07, 2007 5:26 pm

Ще играя паладин на Св. Кутберт, но сега нямам време да му приготвя персонажния лист.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Гост

Мнение от Гост » пет сеп 07, 2007 6:13 pm

Яго, първата тема. И искам нещо повече от раса и клас.

Принце, на 2-ро ниво (дори и на 3-4-то) заклинателите далеч не са задължителни, даже могат да дойдат в тежест с малкото си и относително слаби заклинания. Виж, като дойдат трето ниво заклинанията и огнената топка изведнъж нещата стават интересни. Както и да е, исках да кажа, че не е толкова фатално да нямате заклинател. А роугът е необходим основно, ако ще се врете из капани, за другото има и други скли-базирани класове, като например барда, който впрочем засега се очертава да имате в лицето на Чочан. Той може и със заклинания да се позанимава.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет сеп 07, 2007 6:27 pm

Барда ще свърши работа прав си. Като цяло групата е свързана доста сериозно с религията. Можеби една crusade кампания?

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пет сеп 07, 2007 6:50 pm

Абе, Стефане, къде ме забрави бе? Може да съм с най-слабия заклинателски клас, ама пак каствам дивайн спелове :) Най-лошото е, че ще ме трепят на всяка втора крачка, ако ме сгащят наблизо.

Хъм, само да попитам, зара за второ ниво за ХД, как да си го определи някой, който реши да си направи и системните неща на чаректера си?
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб сеп 08, 2007 12:14 am

Принце, моят герой ще служи на култа към любовта, красотата и изкуството. В какъв кръстоносен поход го спрягаш?!

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » съб сеп 08, 2007 1:40 am

Осеменителен ;) Кръстоносен ще е защото ще се кръстосвате с всеки който видите на пътя ;)

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб сеп 08, 2007 1:49 am

Андрасе, ти си духовник преди всичко и без значение от култа, който следваш си призван, след като си поклонник на добър бог, да воюваш, срещу злото, покварата и грозотата в това число. На 1 ниво имаш Turn Undead, без значение от култат си. Ок, ти ще търнваш, не защото немъртвите са ЗЛИ, а защото са ГРОЗНИ и все пак ще го правиш, всеки с мотивите си, неможеш да отречеш че една мумия не е особенно секси 8). Така че, имах предвит, че сме повече дивайн герой и е подходяща такъв тип кампания, не съм визирал теб конкретно. Клерик-Андрас./Станимир и аз-паладини/Хамелъона-Фаворит, има известен резон в мисълта ми, нали?

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб сеп 08, 2007 8:36 am

Пак ще се наложи да ти се обясняват разни неща. Само се чудя, дали после няма да можем да издадем едно ново ПхБ само от обясненията.

Там още първото изречение ти се казва, че клириците се занимават с подкрепа на каузата на бога си, поне в общ план. Ако ми кажеш, чий ще го дири един доволно хаотичен и сводолюбив клирик на доволно хаотичен и покровителски настроен към свободолюбивите бог в някаква въоръжена военна кампания на вяра, която НЕ Е неговата и която иска да наложи ред дето пак НЕ Е неговия... Трябва някой външно много силно да го мотивира.

Това, че двама са добри, не означава, че задължително ще мелят брашно заедно във всяка една обстановка. Силно препоръчително е да четеш по-подробно догмите (където Бреговите са ги написали - мързел дал Господ), за да остановиш например че служители на Хейрониъс и Корд биха могли да имат сериозни противоречия в отношението си към мошенниците, само защото различята са по линията Хаос-Ред. Или че църквите на Уи Джас и св. Кътберт нямат много общо между себе си, при все че божествата са от един и същи уклон.

После добрите клирици могат да ликвидират немъртви, защото имат възможността да канализират позитивна енргия (те за това и лекуват). Те първо добре съзнават, че не всички немъртви са зли (някои са неутрални, макар да се срещат рядко), второ това че могат да правят нещо срещу тях не значи, че си нямат друга работа, за да тръгнат да го правят. Също както фактът че един мошеник може да снийква не значи, че той ще наръгва в гърба жертвите си, вместо да ги изиграе като един класически шарлатанин, ако това е в стилът му.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » нед сеп 09, 2007 4:43 pm

Андрасе, твоят култ толерира ли "особени идеи" къде точно различните индивиди може да откриват красота, или и естетическите норми са обективизирани, освен моралните? И в двата случая, различието в естетическите норми причина ли е за конфликт на религиозните възгледи?
Иначе моите предложения за персонажи, ако някой от тях бъде одобрен, са за три религиозни типа, таса че каквато ид а е кампанията, поне присъствието на религията като фактор в нея изглежда сигурно-може ида не е основна тема:).
CTAHuMuP написа:
ChoChan написа:Въпреки всичко, не смятам the act of revenge, саморазправа и т.н. за lawful -.-
Ми така е. В общество, където е узаконено отмъщението може да е яко lawful да го правиш, но в стандартните наредби личната саморазправа някакси не влиза сякаш. Lawful е да ги дадеш под съд, примерно, не и сам да вземаш справедливостта в свои ръце - тва е яко chaotic откъдето и да го погледнеш. Тъй че Чефиту да каже - какви са нормите в неговия "дженерик фентъзи" свят - стандартна, общоприета и узаконена практика ли е хората да се трепят сами когато им скимне или си има нормални закони?
Надявам се, че пиша за последен път по този въпрос-някой дали прочете, че написах "при зъл уклон и доказано престъпление" (не се самоцитирам точно)? И разни други неща написах, но правилото да се чете и пише в този ред не важи само за Принца!
Чакам решението на Разказвача.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » нед сеп 09, 2007 9:02 pm

Честно казано неразбирам какво искаш да кажеш с последният си абзац, виждам че намесваш името ми, би ли ми обяснил?

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » нед сеп 09, 2007 9:13 pm

Тя богинята е предимно елфическа, така че подозирам как иде реч основно за елфическия идеал за красота. Тъй, като, обаче, покровителства всякакви любовници и хора на другите изкуства, едва ли ще има голям проблем, стига да не иде реч за таксидермична изложба на основните раси, например.

ПС. Колко често съм ти казвал първо да четеш, преди да пишеш, бре принце? Не се прави на ударен.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон сеп 10, 2007 10:20 am

Асене, дори при зъл уклон (нещо, което в играта го няма, щото уклон е метаигрово понятие, твоя герой не знае къв уклон са родителите му) и доказано престъпление пак не можеш да вземаш нещата в свои ръце ако си lawful, освен ако не си член на някоя организация за law-enforcement. Полицаите ловят престъпници, водят ги на съд, там ги осъждат и тогава ги екзекутират. Не може ей тъй всеки човечец да тръгне да трепе разни типченца, заобикаляйки системата, и после да твърди, че е lawful, щото онея били престъпници. Ако си lawful ще изпитваш нуждата да направиш нещата по "правилния" начин, не да се превръщаш в ангел на отмъщението (което е крайно chaotic постъпка).
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » пон сеп 10, 2007 10:31 am

Станимире, тук идва един такъв момент - като се подчиняваш на някакви порядки, на какви точно?

Вече мисля че беше споменато как в общество с доволни традиции във вендетата ще си бъде една съвсем логична и закономерна постъпка. Но тук рискуваме да влеземе в твърде много 'ако'-та.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон сеп 10, 2007 10:35 am

Да, така е, нали и аз го написах. Въпросът е, че Асен се напъва да доказва, че и в общество с нормални порядки (т.е. вендетата не е узаконена, има си изпълнителна и съдебна власт и т.н.) да трепеш престъпници вместо да ги предаваш на полицията е lawful. А то не е.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон сеп 10, 2007 10:36 am

CTAHuMuP написа:Асене, дори при зъл уклон (нещо, което в играта го няма, щото уклон е метаигрово понятие, твоя герой не знае къв уклон са родителите му) и доказано престъпление пак не можеш да вземаш нещата в свои ръце ако си lawful, освен ако не си член на някоя организация за law-enforcement. Полицаите ловят престъпници, водят ги на съд, там ги осъждат и тогава ги екзекутират. Не може ей тъй всеки човечец да тръгне да трепе разни типченца, заобикаляйки системата, и после да твърди, че е lawful, щото онея били престъпници. Ако си lawful ще изпитваш нуждата да направиш нещата по "правилния" начин, не да се превръщаш в ангел на отмъщението (което е крайно chaotic постъпка).
Станимире, уклон може да е метаигрово понятие, но "обективно безнадеждни случаи" си е вътреигрово:).
В моето разбиране за generic fantasy се включват разни по-средновековни понятия като "семейна и лична чест", опазването на които е съвсем lawful акт по тогавашните обществени порядки:).
А съвсем метаигрово-ако беше чел, щеше да си видял, че тази част от концепцията отпадна по причина на грешка в расата и в момента този спор е чисто преливане от пусто в празно-чакам мнението на Водещия, за да разбера последно играя ли и с кой герой, но не ми се занимава със спорове:)!
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Гост

Мнение от Гост » пон сеп 10, 2007 10:37 am

Фффпрочем, lawful уклона неслучайно често го превеждаме на български като "подреден", а не "законен". Защото, както е казвано неведнъж от всевъзможни хора, той няма особено общо със законите и правилата, били те писани или неписани. Има общо с вътрешните "правила" на героя, с последователността на постъпките му с подредеността му. Може да нарушава законите през ден и да си го знае, но ако стаята му е безупречно подредена и на местопрестъплението винаги оставя визитка (щото е печен и ченгетата никога няма да го хванат), той е lawful. Lawful evil, естествено, но lawful. Един lawful good персонаж няма да иска отмъщение. За доказано зло и престъпление ще иска наказание, но саморазправата ще приеме като последна възможност. При доказано престъпление, основната му задача ще е да осигури правосъдие, като основна част от това ще е залавянето на престъпниците живи за да бъдат изправени пред съда. Виж, ако вече има издадена присъда (смъртна) в друго нещо, но дори и тогава един подредено добър персонаж няма да убие собствените си родители, освен ако по този начин не предотвратява едно голямо и неизбежно зло (примерно те да са демониаци на път да отворят голям портал към the Abyss).

Подредеността се превръща евентуално (но не задължително) в законност, ако вторият компонент на уклона е неутрален или ако героят е паладин. А това че при паладините изрично е записано спазване и уважение към законите не е случайно. Нямаше да го пише, ако се подразбираше от уклона, ама то не се подразбира и се налага да се уточни.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон сеп 10, 2007 10:43 am

логически погледнато подобно общество не би оцеляло дълго и ако някога е имало нещо узаконяващо вендетата, то то щеше да е краткокрайно, преди хората да се осетят че има нужда от регулиране на този процес. Така че подобни теоритически постановки няма смисъл да се обсъждат - така например може да се приеме че има общество в което няма наказание за убийство - но на практика такова същество не би просъществувало дълго - дори най-неразвитите общества имат ясни закони за това кога и защо да се убива човек. В множество неразвити племена , непознаващи още метала и занимаващи се само с лов с каменни остриета и заточени колове, все още имат строги правила и прибиват с камъни или по друг начин човека който без племенен съд или думата на вожда е убил съплеменник.

Но според мен паладинът по призумция трябва да е член на орден или организация , което да го различава още повече от обикновенния LG. Освен това има висша сила следяща за поведението му - само така може да се обясни това че при нарушение на уклона той губи способностите си на Паладин - следователно над него има власт/закон на който той трябва да се подчинява за да получава силата си. Също така за един законопослушен човек законът си е закон независимо дали е добър или не - тоест ако в някоя извратена държава има закон за избиването на мимове, то паладинът по-скоро ще се опита да изведе мима от държавата, отколкото да се бие и убива хора които искат да убият мима в тази държава. - просто пример.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон сеп 10, 2007 10:43 am

Е да, lawful evil персонаж вероятно би заклал родителите си и това няма да му попречи на лофулността, ама Асен не е искал LE доколкото разбрах. Говорим си за LN/LG и не мойш да ме убедиш, че те биха заебали системата заради лично отмъщение (освен в много малък процент случаи).

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон сеп 10, 2007 10:50 am

Споменатите от Асен порядки са съществували не точно в средновековието (ако изключим Япония) , а в античността - където в древен Рим бащата е могъл да убие детето си ако реши че то е обезчестило семейството. НИКЪДЕ и НИКОГА няма прициденти в които да е допустимо убиването на родителите от децата - това нарушава йерархията на средновековното общество в което има ясна връзка - Сениор се отнася с васал, Както Бог се отнася с създанията си, както Баща се отнася с Син. Обратното е изврътени и в повечето случаи в Европейска история би било Сатанинско, тъй като обръща наопаки божествената парадигма/система.

Така че наистина спора е бисмислен и в този случай Станимир по всички параграфи е прав, освен ако под генерик фентъзи не се има предвид сетинг роден като социален експеримент. Средновековните разбирания са следните - син/дъщеря се подчинява безприкословно на Баща си, алтернативата е да си тръгне от дома си и от този момент на татък това не е неговото семейство и той няма нищо общо с него. Но това не значи че може безнаказано до отиде и по собствена приценка да убие родителите си.

Да не забравяме че има много случаи на църковен и светски съд по време на средноветолието и античността, в които бащите са били съдени за убийството на децата си. А да си припомним и Едип - още от древните общества убийството на родителите се е смятало за фатален грях, независимо какво са направили родителите.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон сеп 10, 2007 10:53 am

Хаха, сетих се, че няма смисъл да спорим след като можем да проверим какво пише в правилата и го направих:
D20 SRD написа: Lawful characters tell the truth, keep their word, respect authority, honor tradition, and judge those who fall short of their duties.

"Law" implies honor, trustworthiness, obedience to authority, and reliability. On the downside, lawfulness can include close-mindedness, reactionary adherence to tradition, judgmentalness, and a lack of adaptability. Those who consciously promote lawfulness say that only lawful behavior creates a society in which people can depend on each other and make the right decisions in full confidence that others will act as they should.
И кво ся, искате да ми кажете, че един не-Evil герой, за който законът и обществения ред са достатъчно силно authority, ще тръгне да трепе родителите си?

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон сеп 10, 2007 11:44 am

CTAHuMuP написа:Хаха, сетих се, че няма смисъл да спорим след като можем да проверим какво пише в правилата и го направих:
D20 SRD написа: Lawful characters tell the truth, keep their word, respect authority, honor tradition, and judge those who fall short of their duties.

"Law" implies honor, trustworthiness, obedience to authority, and reliability. On the downside, lawfulness can include close-mindedness, reactionary adherence to tradition, judgmentalness, and a lack of adaptability. Those who consciously promote lawfulness say that only lawful behavior creates a society in which people can depend on each other and make the right decisions in full confidence that others will act as they should.
И кво ся, искате да ми кажете, че един не-Evil герой, за който законът и обществения ред са достатъчно силно authority, ще тръгне да трепе родителите си?
Това, което искам, е да прекратим спора, иначе си прав-точно с тази идея го написах (за справки виж кои качества съм ти подчертал в определението:)). Забележката на Авис е пределно точна, но при определени случаи някои хора са изпадали от системата на обществото и за мен във въпросното generic fantasy общество случаят на служене на силите, приемани за сатаннински, следва да е точно такъв (поради реалността на "черната магия":)).
Очевидно е, че при подобно положение персонажът е някъде "по тънката граница" между Neutral и Evil и точно в този план смятах да го развивам-а след като вече точно тази част от концепцията отпадна, предлагам да пуснете тема във форума, а в тази евентуално да се говори за играта:).
And Jesus said"what?"

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон сеп 10, 2007 1:03 pm

Само мен ли леко ме изнервя как Асенчо се върти, пъне и суче, само и само да се изкара прав за нещо, за което 15 души му обясняват защо и как не е. Според мен трябва да му се забрани да играе клас с точно определен улкон, тъй-като очевидно няма да съблудава правилата, ами ще си ги разбира както си иска.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон сеп 10, 2007 2:18 pm

Само ще вметна, че убиването на престъпници без да се предават на "полицията", която не съществува, може да е напълно lawful. Друг е номера, че стандартното фентъзи което Стефан играе включва едни добре регулирани, ефективни полицейски държави в комбина с типично средновековни разбирания по отношение на общественото и световното устройство, така че там тоя момент сигурно го няма.
ум колкото на замажан синигер

Гост

Мнение от Гост » пон сеп 10, 2007 2:50 pm

Yago написа:...стандартното фентъзи което Стефан играе ...
Няма да оспорвам верността на целия пост (защото си е общо взето верен, няма какво дам у се опсори), но Стефан не играе стандартно фентъзи. Стефан играе рядко и когато се случи, то не е особено стандартно. Стефан възнамерява да води стандартно фентъзи.

Как не обичам да говоря за себе си в трето лице...

Заключена

Върни се в “Играта на Чефиту”