Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Глава 1-ва

Форумна игра в D&D света Eberron.
Отговори
Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Мнение от Hazalad » пет мар 21, 2008 1:32 pm

Джарет мълча известно време, мислейки върху думите на останалите. Раздвоението дали да постъпи правилно или разумно можеше да се прочете в очите му.
След думите на Нийс той най-после проговори:
- Добре, убедихте ме. И без това тая битка не е моя. Джинкс, промъкваме се за меча и си обираме крушите. Медузата не може да ни вкамени, освен ако не гледаме в нейна посока. Така не бихме могли да се бием ефикасно, но е по-добре отколкото да се превърнеш в камък. - Той погледна критично Джинкс, след което продължи. - Макар че ако може да се вярва на думите на тоя гоблински боклук, тя не може да се измъкне от стаята долу така че поне от погледа и сме защитени. Хайде, да приключваме тук.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет мар 21, 2008 3:28 pm

- Не бързай толкова, млади момко - промърмори Фарук. - Гоблинът каза, че дори и той не знае какво има зад третата врата и че медузата може да излиза от там, но не го прави често, което всъщност повече ме кара да се замисля. Не знам защо си направи заключението, че взимането на меча ще е разходка... Според мен ще е доста опасно. Предвид обстоятелствата ми се чини, че ще имате нужда от моята помощ и аз ще ви я предложа, но ще искам нещо в замяна.

Фарук направи кратка пауза, гледайки преценяващо двамата младежи, после продължи:

- Ще ви помогна да си вземете меча, но в замяна ще искам да ескортирате мен и племенницата ми до границата с Трейн. Хобгоблин и момиче-човек, които се движат заедно из Сайър не е често срещана гледка и вашата компания може да направи сблъсъците със сънародниците ви... по-малко неприятни за нас. Е, приемате ли?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет мар 21, 2008 7:22 pm

Джинкс сви рамене неопределено:
-Ами ние така или иначе смятахме да се върнем в Метрол след като вземем меча, тъй че не виждам причина да не пътуваме заедно. Само се надявам вие да имате по-добра идея къде се намираме, защото ние загубихме пътеката в бурята. Не, че е сериозен проблем де, но ще се радвам да избегна няколко ненужни дни скитане из дивото.

-Кажете ми като сте готови. Аз ще вървя малко пред вас да проверявам за капани. Стойте на поне десет метра зад мен и не вдигайте твърде много шум.

След като види, че всички са готови, Джинкс тръгва с внимателна стъпка надолу по коридора към стаята с олтара.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон мар 24, 2008 1:23 pm

Джарет кимна на стария хобогоблин.
- Дадено. Вие ще ни помогнете за меча, ние ще ви помогнем да стигнете безпрепятсвено закъдето сте се запътили. - Изтегли меча си от ножницата. - Освен ако няма нещо друго, нека следваме Джинкс.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 24, 2008 3:12 pm

За момент Фарук примига объркано, после попита:
- Животното каза, че мечът е отвъд третата врата. Защо магьосничето се запъти към първата?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » вт мар 25, 2008 11:50 am

- Зад първата врата е гнусояда - обади се Джарет. - Там имало хубав пръстен по думите на гоблина. Сигурно е магически, иначе тварта нямаше да рискува да му отхапят главата заради него. Спомена също за "странни шумове" зад третата врата, така че нека сме нащрек.
Той изтегли меча си, след което се сети явно за нещо:
- Да знае някой що за същество е тоя гнусояд?

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон апр 07, 2008 11:43 am

Нийс отнесено мачкаше края на наметалото си докато мъжете обсъждаха какво да се прави оттук насетне. Мислите й се въртяха около случващите се събития и оставяха у нея сянка на неразбиране. Може би нравите на хората в другите страни бяха доста по-далеч от нормалните, според нея, общоприети норми. Както винаги, когато нещо такова й се бе случвало досега, тя имаше нужда да прекара известно време в размисъл върху събитието.
-Аз не мисля, да съм чувала досега за подобно създание - каза тя на въпроса на Джарет и малка бръчка се пояни между веждите й. Никак не й харесваше идеята да се навират така насляпо в тези катакомби.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон апр 07, 2008 12:19 pm

Фарук се обърна към Джарет:
- Аз, обаче, съм чувал и не ви съветвам да се сблъсквате с него. Обещах ви, че ще ви помогна за меча и точно това смятам да направя. Гнусояди, медузи и пръстени не ме интересуват. Затова смятам да претърсим помещенията зад третата врата, както каза зеленокожият.

Воинът огледа тримата си спътници, помисли за миг и продължи:
- Ще вървя първи, зад мен най-добре да се движи Нийс, след нея магьосникът и последен Джарет - в случай, че нещо се появи зад нас трябва да го посрещне някой с опит в боя. Ако нямате какво да добавите, да тръгваме.

Фарук извади меча си, стисна здраво щита си, отправи кратка молитва към Дол Дорн и се приготви да поеме...каквото и да го чакаше отвъд. След това с решителна и стегната крачка се запъти към третата врата.
За водещия
Влизам в stance-a си Martial Spirit.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон апр 07, 2008 2:52 pm

Джарет извади в мълчаливо съгласие меча си от ножницата и застана в тила на колоната.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср апр 09, 2008 8:41 pm

Джинкс вдига ръка и устата му безмълвно се отваря за секунда, когато Фарук го подминава и се запътва към вратата и я отваря. След като не последва дъжд от отровни стрели, пода не се продънва и към групата не се засилват с тътен огромни търкалящи се камъни - тренираното око на младежа се спира върху редиците избледняли руни гравирани от вътрешната страна на рамката на вратата.

И без да си служи с магия, Джинкс може да допусне, че магията която са захранвали е била от школата на Илюзията, но явно не е издържала теста на времето, защото много от руните са полуизтрити и вплетената в тях магия отдавна е изтекла обратно в небитието.

Докато Джинкс от не само чисто академичен интерес разсъждава върху идеята за безшумни и невидими огромни търкалящи се камъни - малката група бавно продължава напред по коридора, започващ след отворената врата.

Код: Избери всички

A B C D E F G H I J K 
a |+|+|+|+|>|-|<|+|+|+|+|
b |+| | |Н| | | | | | |+|
c |+| | | | | | | | | |+|
d |+| | | | | | | | | |+|
e |+| | |X|X| |X|X| | |+|
f |+| | |X| | | |X| | |+|
g |+| | |X| |Ф| |X| | |+|
h |+| | |X| | | |X| | |+|
i |+| | |X|X| |X|X| | |+|
j |+| | | | | | | | | |+|
k |+| | | | | | | |Б| |+|
l |+|Р| | | | | | | | |+|
m |+|+|+|+|>| |<|+|+|+|+|

Н - натрошено тяло    > < - отворена врата
Р - ръждясало тяло    >-< - затворена врата
Б - бръмчащо тяло     XXX - витрини 
Ф - инкрустация на пода 
В помещението до което води коридора, пред вас изникват няколко стъклени витрини, разположени около голяма сребърна инкрустация на пода. Витрините са изпълени с най-различни скали, парчета пръст, купи с вода и други не толкова земни субстанции. Инкрустация в средата на пръв поглед представлява два полукръга, допряни един до друг, но и леко разместени, така че не контурите им не образуват перфектна окръжност. В ъглите от двете ви страни стоят телата на две големи същества, подобни на изковани, а трето такова, разтрошено на няколко парчета е простнато до вратата на другия край на стаята, в купчина вар, мазилка и парчета тухла от напуканата стена зад гърба му.

Първо успявате да разгледате двете по-близко разположени тела в левия и десния ъгъл на стаята. За разлика от изкованите, тези са направени изцяло от метал - желязо, митрил, бронз, мед и адамантий. Телата им - изписани с магически руни са се свили в неестествена позиция. И от двете фигури, забит в някоя от сглобките на кръста им - се подава по един кинжал. Металът на опряната в десния ъгъл фигура е ръждясъл, а медните и бронзови части са се окислили... кинжалът забит в корема и обаче - свети с мъждукаща светлина. Фигурата от лявата ви страна се е отдалечила на крачка от ъгъла и стои стоварена на колене с друг, този път напълно нормално изглеждащ кинжал - подаващ се от рамото и, а всичките и метални части изглеждат почти напълно запазени, ако не се брои дебелия слой прах. От нея се разнасят тихи пукащи и пръщящи звуци.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 10, 2008 10:36 am

- Машини на войната - промърмори Фарук, когато видя трите разрушени метални тела.

След като се огледа, погледът му се прикова върху мъждукащия кинжал в трупа на ръждясалия изкован. Дори и прост войник като Фарук можеше да предположи, че това не е обикновено оръжие. Приближи се внимателно и още по-внимателно измъкна кинжала и го прибра. След това мина покрай стената, заобикаляйки витрините отдалеч, и клекна до натрошеното изковано тяло. Огледа напуканата стена зад него и се опита да прецени какво може да му се е случило, че да го раздроби така.
За Анжиту
Да знаеш, че нося (екипирал съм) двата предмета, които намерихме в гоблините - колан и лента за глава. В поста, в който ги слагам прочетох също така, че съм тайфил някви опали от запазената глава. Занапред аз ли да си допълвам подобни придобивки в дневника или ти ще го правиш?

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет апр 10, 2008 1:00 pm

- По дяволите, не можеш ли да изчакаш малко преди да почнеш да пипаш разни потенциално опасни неща? - изръмжа недоволно Джарет към хобогоблина. Очите му пробляснаха с познатото сребристо сияние, докато погледът на младежа се плъзгаше по цялата стая. - Покажи ми го, бързо.
ДМ
Детект меджик на всичко в стаята. Особено интересни са ми двата кинжала, инкрустацията и евентуално следи от магия около витрините. И по нещата във витрините.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 10, 2008 2:32 pm

- Че к'во опасно може да има в един нож? - избоботи Фарук, но все пак го извади и задържа пред погледа на Джарет.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон апр 14, 2008 4:51 am

Джинкс се ухилва на бързината, с която благородният гоблински рицар се насочва към магическия кинжал, но се въздържа от коментар промърморвайки нещо под нос.
Шепнене
-По-добре да си замълча, че той май само чака да скочи на бой.
Скоро след това вниманието на младежа се насочва към центъра на стаята и той с бърза крачка се насочва към инкрустацията. След като я е разгледал внимателно, изчаква Джарет да свърши с оглеждането на стаята и го пита:
-Та какви аури има наоколо?

След като е получил отговор, Джинкс се насочва към заключената врата, допира ухо до нея и се заслужва внимателно.
ДМ
Опитвам се да разпозная инкрустацията на пода (Спелкрафт?) и да чуя нещо от другата страна на вратата (Лисън)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 18, 2008 10:06 am

На Фарук му омръзна да държи ножа пред погледа на взиращия се безмълвно в него Джарет, който беше застинал неподвижно от няколко минути, затова си го прибра, отиде до него и го разтърси:
- Хайде, момче, събуди се. Казах ти, че няма нищо интересно. Вместо да чакаш напразно да разбереш от някъде нещо за тоя нож, я по-добре ми разкажи къв е тоя меч, дето търсим, и защо е толкоз важен за вас?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет апр 18, 2008 6:36 pm

-И ние не знаем кой знае колко много за него, освен че е тук. Смятаме, че някой колекционер или музей би платил прилична сума за такава реликва, а в тази гробница на никого не му е нужен. Възможно е да има някакви любопитни магически способности, но ако съществуват ние не знаем какви са. Естествено бихме могли да го изследваме след като се сдобием с него... Тоест вече споделихме с вас всичко, което знаем за това място. Както вече трябва да е очевидно, след многото часове ровене в прашасали томове в библиотеката се сдобихме с карта към мястото и почти никаква информация.

-Между другото вие така и не казахте какво точно ви води към Сайър.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 18, 2008 7:03 pm

- На този въпрос най-добре да ви отговори племенницата ми - каза Фарук, после се обърна към момичето. - Нийс, стига дряма на вратата като изгонена, ела и разкажи на господата защо сме се запътили към земите на паладините.

Отговори

Върни се в “Shattered Kingdoms”