Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Off topic]

Форумна игра в D&D света Eberron.
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 12, 2008 3:57 pm

Описвам мислите на героя си, защото когато играя форумна игра се чувствам все едно пиша книга, а в книгите се описват мислите на героите, макар и те често да остават скрити за останалите, както би трябвало да са и за вас. Този похват се използва най-вече за да се предаде мотивацията и чувствата на героя, които го движат напред. В първите постове, които бяха скрити за вас, съм писал как докато вървя си мисля за това колко ми е гадно, че трябва да се разкарвам в тая буря и колко мразя жените, които са ми спогодили този номер, но не казвам нищо на глас и не си спомням Чочито да е писала тогава нещо като "Ахааа, така значи, а!?!?!?!". Не си спомням и да е писала "Значи ме обичаш въпреки всичко, а?", когато през нощта героят я милваше по бузките и си мислеше някакви нежни работи там за нея, не помня вече.

Когато героят ми говори нещо и по време на изказа съм писал, че се подсмихва или гледа лапетата презрително, това го разбирате безпроблемно, но когато за момент замълча и после питам "Какъв е този меч?" не можете да знаете какво си мисля, въпреки че съм го написал черно на бяло с цел постигане и на по-пълнокръвен образ освен всичко друго. Така че е тъпо да използвате това, което си мисля и не знаете всъщност, затова ще изчакам Митьо да си редактира поста и тогава ще отговарям.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср мар 12, 2008 4:02 pm

Ми няма да си редактирам поста, понеже е свързан с предишният коментар на гоблина, а не директно с мислите му - там относно младите надъхани войничета, и мотивацията им в бика, и как се биели за неща дето нямат нищо общо с родината и прочие:) Тъй че ако водещия сметне за нужно ще го променя, иначе не.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 12, 2008 4:07 pm

Аха, и аз така си помислих в началото, но Чочи и Амби се зарибиха, че отговаряш на мислите ми и помислих, че грешно съм разбрал. Сега ще отговоря, тогава.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 12, 2008 4:29 pm

YOU ARE NOT PREPARED!!!

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср мар 12, 2008 5:14 pm

CTAHuMuP написа:Аха, и аз така си помислих в началото, но Чочи и Амби се зарибиха, че отговаряш на мислите ми и помислих, че грешно съм разбрал. Сега ще отговоря, тогава.
Ъм, аз не съм имал предвид, че отговаря на мислите ти от последния пост, а на държанието на героя ти като цяло. Вече го наблюдаваме от няколко часа, а и коментарите му достатъчно показват някакъв тип мислене, за да може някой да се досети какво си мисли героя ти (приблизително, нямам предвид, че знаем какво точно си мислел преди коментара с меча, а примерно че очевидно уважаваш само цинични стари войници и си мислиш, че Джарет е такъв).

Уф, както и да е, може да съм се объркал. Все като описваш мислите си толкова ясно, а аз не препрочитам цялата тема всеки път преди да постна, ми е малко трудно да разгранича какво точно знае Джинкс и какво не.

П.П. [Чисто заяждане] Директно описване на мислите на героя се води за слаб литературен похват. Естествено само много добри автори могат да го избегнат напълно, туй че коментара ми не значи кой знае колко :P

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср мар 12, 2008 5:18 pm

CTAHuMuP написа:YOU ARE NOT PREPARED!!!
Чакай малко, ние сме ти изглеждали организирани и информирани? :shock: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 12, 2008 5:23 pm

Ambartanen написа:...очевидно уважаваш само цинични стари войници и си мислиш, че Джарет е такъв).
Първата половина не е вярна, Фарук уважава всеки, който е заслужил уважение. Вас ви познава от няма и ден, трудно можете да очаквате уважение, особено след гръмките си, непокрити изказвания. Втората половина, обаче, е вярна - Фарук доскоро мислеше Джарет за войник, в началото Ангера беше писал, че той е облечен с униформата на сайърските войници-магове или нещо такова и това ме е заблудило (униформа, войници, сеш се).

Съжалявам, че съм слаб писател и използвам този похват. Да, мислех ви за информирани.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 12, 2008 7:29 pm

Мисля, че разбрах какво е причинило недоразумението. След моя пост за войниците Джарет е отговорил нещо нормално и след това чак се е напънал, дефакто разговора протича така:

Фарук: Войниците не се бият за каузи, а за човека до тях, който чувстват по-близък от всеки друг, но това няма как да го знаете, щото явно сте израстнали в саксии докато светът се избива на бойното поле.
Джарет: Аз се бия за собствената си кожа, не ма занимавай с каузи и прочие, и съм тук за меча.
Фарук: Къв е този меч?
Джарет: Глей ся, копеле, ние не сме войници и не ми пука за войната и за баща ми също, макар че той е умрял с оръжие в ръка на фронта, за да мога аз да живея в мир и с една дума еби си майката, щото почваш да ме дразниш вече. Мечът е магически.

При такъв развой на диалога има две вероятности - или Митьо поради неразбираема за мен причина се е изнервил на мислите на Фарук и типично в негов стил се чувства длъжен да отговори, или Джарет е ретардед бавноразвиващ, който отговаря със закъснение на думите на Фарук, такъв ги осмисля известно време и отговаря на следващата реплика (което е забавно, но малко вероятно). В началото поради факта, че познавам Митьо помислих, че е вариант 1, но като разгледах темата пропуснах първия му, не-Митьовски отговор и реших, че последния му пост отговаря на думите ми за войниците. Сега вече съм склонен да мисля като Чочито :)

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » съб мар 15, 2008 4:28 pm

През следващите осем дни няма да съм в колежа, така че е доста вероятно да не мога да поствам (тоест недейте да ме чакате).

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 19, 2008 10:12 am

Кво става в Пловдив ве, Митьо да не се е нарязал след хейта в последната му сесия? Никъв го няма ;(

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср мар 19, 2008 8:09 pm

Амиии знае ли човек
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт мар 25, 2008 7:23 pm

Ъх, нещо не ми стана ясно. Ако аз съм "магьосничето" не съм тръгнал да минавам през първата врата и въобще не мога да проумея защо Миро реши, че съм. Ако не съм аз, за кого по дяволите говори Фарук?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 26, 2008 12:10 pm

А как да тълкувам "След като види, че всички са готови, Джинкс тръгва с внимателна стъпка надолу по коридора към стаята с олтара." тогава? Може би аз не съм разбрал нещо, но вчера и с Митьо говорих, и двамата сме разбрали, че зад първата врата са олтара и гнусояда, зад втората са принадлежностите на гоблиноидите, а мечът е зад третата. Джинкс е тръгнал към олтара => към първата врата.

Ти си магьосничето. Да не би и това да съм объркал, и да не си магьосник?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср мар 26, 2008 2:41 pm

Ааа, те вратите са в тази стая. Аз бях решил, че са надолу по коридора някъде. :oops:

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт апр 01, 2008 4:20 am

Ъм, какво става?

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср апр 02, 2008 11:21 am

Мне, в тази стая са - на картата на битката даже ги има означени. Ако има нужда от допълнителни разяснения питайте.
Между другото всички вече по-свободни ли са да почнем да играем с пълно темпо или да не бързам с развитието на действието и да оставя активните да си поговорят малко?
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 10, 2008 10:03 am

На картата Бръмчащото тяло е отдясно, а Ръждясалото е отляво, а в описанието е обратно. Кое е вярното?

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет апр 10, 2008 12:55 pm

Гоблина на Миро обаче е като амазонката на Чо от Диабло - като види нещо шайни и явно магическо, го кара да изчезва:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет апр 10, 2008 7:07 pm

Картата. Не съм сигурен как сте застанали докато оглеждате стаята. Не знам защо приех, че ви се пада в ляво.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет апр 18, 2008 6:21 pm

Миро написа:...взиращия се безмълвно в него Джарет, който беше застинал неподвижно от няколко минути...
Е, добре бе, Миро, стига с тея коментари. Разбирам, че искаш да раздвижиш играта малко, ама не е нужно всеки път да караш нечий чужд герой да изглежда като идиот, за да го направиш.

П.П. Йей, вече знам кога е правилно да се слага пълен член!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 18, 2008 6:58 pm

1. Героите ви са идиоти и без да се старая да ги изкарвам такива, хеля твоят.

2. Не знам за теб, но на мен ми се вижда смешно, че Джарет почна да детектва меджик върху кинжала и 8 дни по-късно продължава да го прави :) И тук шегата е насочена не към Джарет, а към Ангера, който изключително експедитивно и много навременно дава резултатите от действията на Джарет, но предполагам, че в училището за хипита не ви учат да различавате мишените на сарказма, а само да плачете, когато детектнете такъв.

3. Тук щях да пиша още нещо, но ще го запазя за себе си.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон апр 21, 2008 10:51 am

Утре заминавам за Франция и не знам там какъв интернет ще имам и дали ще имам интернет като цяло и време да го ползвам за лична работа (щото май на обучение отивам), затова може Чочи да движи играта от името на Нийс и Фарук, а ако стане битка Ангера да ме управлява.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон апр 21, 2008 12:41 pm

Моите действия или коментари щяха да зависят от това какъв е резултата от детекта. Затова и чакам отговора на водещият. Но ако така или иначе някои ще пише кво праи или не праи героя ми, може да продължи вместо мен нататъка:) Достатъчно съм зает напоследък без това.

Така че ако ще играем, да играем. Иначе да не се занимаваме.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср апр 23, 2008 12:43 am

Какво става сега, умря ли играта?

Отговори

Върни се в “Shattered Kingdoms”