Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Игри за подобряване на английския

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
McMurphy
Регистриран: нед авг 16, 2009 6:20 pm

Игри за подобряване на английския

Мнение от McMurphy » пон фев 09, 2015 10:20 am

Здравейте!

Можете ли да ми препоръчате компютърни игри, които са с такава трудност, че да могат да се играят от дете в прогимназията, и са подходящи за това детето да развие английския си език? Нивото на английски език на децата, които имам предвид е А2-В1 (имат основни знания). Мисля, че игрите тип RPG и Quest ще са най-подходящи, тъй като в тях се използва доста език и поставят играча в ситуации, в които трябва да разбере нещо на английски, за да продължи играта (т.е. един вид ти се налага да знаеш езика и това стимулира научаването му - както ако си в чужбина и трябва да си купиш храна, но не знаеш как да се изразиш, това е стимул да се научиш), но не знам подходящи заглавия.

Благодаря! Поздрави!

Нурмсалу
Регистриран: ср яну 21, 2015 3:08 pm

Re: Игри за подобряване на английския

Мнение от Нурмсалу » пон фев 09, 2015 10:27 am

Игрите тип Hidden Object биха могли да свършат работа, тъй като се налага да знаеш точно кой предмет от списъка търсиш. А отделно, че и обикновено има история в самата игра с диалози, дневници и тем подобни. Бих могъл да препоръчам Puppet Show, която има 3 или 4 части и е интересна и занимателна.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон фев 09, 2015 11:00 am

Освен двата жанра които си споменал, другият изключително образователен(и то не само за езика) е historical grand strategy. Например Crusader Kings 2:
LINK1
LINK2
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон фев 09, 2015 3:00 pm

Crusader Kings 2 на мен лично ми крашва на около 5 минути. Крашва дори на туториала. Така че точно тази игра не мисля че е подходяща. Освен това ми се вижда доста сложна. Честно казано всяка игра би свършила работа. Важното е да му е интересна. Брат ми научи basic английски от GTA-3 понеже му се налагаше да си минава мисиите. Иначе това което ми идва наум - Sims може да е полезна за научаване на думи. Няма да е зле все пак да кажеш каква ти е точно идеята. Понеже използването на думата деца ме навежда на мисълта че не става въпрос за твоето собствено.

Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Мнение от YamiRaziel » пон фев 09, 2015 4:29 pm

Black Mirror (ако си пада по леко хорърче), Syberia, игри по Sherlock Holmes, Heroes 3, Warcraft 3, Starcraft 1/2, Diablo 2/3

Всичко, което не е шутър или покер става :D Важното е на детето да му е интересно, а не да ги играе насилствено, щото евентуално можело да научи език.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон фев 09, 2015 5:24 pm

От РПГ игрите Shadowrun Returns е нова, ще върви на почти всеки компютър, който не се ползва да се държат картофи в него, сюжета е увлекателен и има доста четене на английски.

McMurphy
Регистриран: нед авг 16, 2009 6:20 pm

Мнение от McMurphy » пон фев 09, 2015 10:56 pm

Благодаря! Ще прегледам игрите.

Наистина, трябва играта да му хареса на детето. Трябва обаче и да е подходяща от гледна точка на употребата на езика. Наистина, от всяка игра може да се научи поне базов английски, но А2-В1 вече не е базов английски. Освен това, както споменах, е важно играта да е такава, че на играещия да му се налага да разбира езика, а не просто в нея да има много за четене. В Диабло например има много за четене, но спокойно можеш да минеш и без да четеш нищо.

Потребителски аватар
simona99
Регистриран: нед авг 16, 2015 6:36 pm

Мнение от simona99 » вт авг 18, 2015 1:39 pm

Имаше една игра с магьосници, синът ми я играеше наистина е много занимателна и подобрява нивото на английски.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”