Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Бойна система за игра

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
DpakoH
Регистриран: вт сеп 08, 2009 5:34 pm

Бойна система за игра

Мнение от DpakoH » съб фев 07, 2015 10:52 pm

Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали бойна система, която според вас ще е добре да се имплементира в roguelike игра. Може би ми е малко общ въпроса, ако трябва да уточнявам нещо, моля питайте.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Re: Бойна система за игра

Мнение от Yago » ср фев 11, 2015 3:45 pm

В компютърна игра може д слагаш всякаква система.
За roguelike помага ако е особено брутална.
Никоя готова настолна не можеш да ползваш директно без да се разбереш с автора. Но за щастие, числа и формули не могат да бъдат защитени с авторско право, така че не ти пречи да заимстваш.
Какво точно си представяш?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
DpakoH
Регистриран: вт сеп 08, 2009 5:34 pm

Мнение от DpakoH » чет фев 12, 2015 12:13 pm

Yago написа:В компютърна игра може д слагаш всякаква система.
За roguelike помага ако е особено брутална.
Какво имаш предвид?
Yago написа: Какво точно си представяш?
Представям си, че трябва да има 3 вида атака: от близко разстояние, от далечно разстояние или чрез магия(пак далечно). В момента е имплементирано само бой от близко разстояние, като всяко същество/герой/враг има 4 показателя : атака, защита, damage, здраве. Битката се състои от атаки всеки ход: атаката = ако атака > защита, тогава здраве минус damage, като damage е примерно хвърляне на два 6d зара.

Искам да усложня с-мата, като има повече атрибути за същество. Отделно някакви skills ми се струва добре да се въведат. И като цяло ми трябва примерна с-ма, която да прочета и да си я модифицирам. Разбира се, че мога да си измисля нещо, но ще е добре да е нещо играно и харесано от други хора.

пс: не съм наясно с въпроса за плагиатството, но играта си я правя за хоби и няма да се продава.

Изображение

idsocho
Регистриран: чет мар 12, 2015 10:01 am

Мнение от idsocho » чет мар 12, 2015 10:36 am

Какво имаш предвид?
We offer up to date spanishprograms.com exam practice questions with self paced test engine to help you pass spanishprograms - spanish online learning exam and complete your ccent course loecsen you should also find.

jelezniq87
Регистриран: ср мар 18, 2015 9:45 am

Мнение от jelezniq87 » ср мар 18, 2015 9:49 am

Препоръчително е да се свържеш с автора и да попиташ, защото в последствие може да имаш някакви спънки.
как да вляза в Бет365 след забраната? - http://irabet.com

TheWitch
Регистриран: пон сеп 18, 2017 1:45 am

Мнение от TheWitch » пон сеп 18, 2017 1:48 am

Предлагаме препоръки по дизайна и подобряване на юзабилити на сайта (ако се налага)
Последна промяна от TheWitch на чет фев 22, 2018 10:59 pm, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”