Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

The Elder Scrolls Online

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Re: The Elder Scrolls Online

Мнение от ChoChan » пет яну 25, 2013 1:27 pm

Дам, това е новият ми любим пикселиран мъж от трейлър. Досега номер 1 беше лошото типче от трейлърите на Star Wars.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 25, 2013 1:28 pm

Аха, супер, таман онзи ти е бил омръзнал вече сигурно :)

Мацката-магьосник нещо не ме впечатлява обаче :( Какво стана с яко разголените фентъзи пичоци?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » пет яну 25, 2013 10:26 pm

CTAHuMuP написа:Какво стана с яко разголените фентъзи пичоци?
UNP BLESSED BODY и те така.

http://skyrim.nexusmods.com/mods/14899

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » съб яну 26, 2013 9:20 am

CTAHuMuP написа:Какво стана с яко разголените фентъзи пичоци?
Предвид, че един от главните разработчици изглежда сякаш е член на "Army of Lovers", подозирам, че мацките като цяло не са били приоритет.
Прикачени файлове
lawrence_schick.jpg
lawrence_schick.jpg (22.92 KБ) Видяна 4405 пъти
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб яну 26, 2013 9:45 am

Изображение
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » съб фев 08, 2014 6:54 pm

Поцъках бетата. Създава приятно Скайримско усещане. Иначе е яко бъгава работа, хич не ми вдъхва увереност при положение, че до рилийза остават 2 месеца. Това което е по-различно от Skyrim/Oblivion/Morrowind са класовете в играта. Както донякъде е нормално за MMORPG ролите в партито налагат доста по обособени профилирани класове - липсва свободата да развиваш героя в каквато посока си искаш, дори отвъд избрания клас. Някак си нещата така не ме удовлетворяват истински.

Потребителски аватар
lcool
Регистриран: пон окт 04, 2004 7:55 pm

Мнение от lcool » ср фев 12, 2014 9:22 pm

Донякъде не съм съгласен ... аз лично смятам да правя Sorcerer танк.

rusolov
Регистриран: ср апр 25, 2012 10:52 pm

Мнение от rusolov » нед фев 16, 2014 6:43 pm

аз съм фен батъл-мейдж в началото го развивам като войн с як демидж и армор после следва дестръкшън и резурекшън развитието. ЗА мен няма по-як от избор, вярно е, че се налага яко цъкане за това развитие, но си заслужава. :-) :-) :-)

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » вт фев 18, 2014 3:59 pm

Аз го избрах, 'щото от един от сайтовете с информацията видях на Bound Armor единия morph ... +25% armor (т.е. + fixed там колкото е и +25% после). Квото и да правиш с другите класове просто НЕ можеш да го стигнеш това :D. И е тогъл, а не някъв досаден 6 секунден бъф.
Мене идеята ми беше
- за бъф/хийл мана, за бой стамина
- one handed + shield, просто първите 2 скила ми се виждат .. нечовешки - първия сваля armor-а на противника с 40%, кат го morph-неш сваля и 40% spell resistance (или както беше там), перфектен парти скил // втория скил му сваля weapon damage-a, след morph му сваля и total damage-а и 2те с по 15%, т.е. по 1 път ги удрям с тия 2 скила и им правя и повече демидж (щото им пада армора) и те ми правят доста по-малко.
- При нужда от хийл, сменям на Restoration staff и се хийлвам

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » вт фев 18, 2014 4:11 pm

Това което ми направи на мен впечатление е, че с найтблейда и ками свалях противниците много по-бързо от всички останли около мен (освен другите найтблейдове) на същия левъл.

Като цяло, особено при ММО-тата роуг подобните класове са ми били някакви мизерни вместо да са ебати гадните копелета. Тука (което и по принцип си го има в Елдер скролс) се чувствах удовлетворено гадно копеле.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 20, 2014 1:19 pm

icon написа:Тука (което и по принцип си го има в Елдер скролс) се чувствах удовлетворено гадно копеле.
I want to unknow you.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » чет фев 20, 2014 5:55 pm

CTAHuMuP написа:
icon написа:Тука (което и по принцип си го има в Елдер скролс) се чувствах удовлетворено гадно копеле.
I want to unknow you.
Хе Хе.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет фев 21, 2014 5:53 pm

И по слаби ММО бети съм тествал, ако не други играта поне до някъде е играема на този билд. Но за тея пари, но тнх. Предпочитам да сипвам по стоянка на месец за RP отколкото по 15 евро това което предлага ЕСО, по оправдано ще е.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » пет фев 28, 2014 9:20 am

Имам bring-a-friend покана за бета теста тоя уикенд, ако някой иска.

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » съб мар 01, 2014 6:47 pm

Ох д*ба, изтрих си клиента, щото не очаквах 2ра open beta ... кой подяволите прави open beta след стрес тест :?

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » съб мар 01, 2014 7:20 pm

lcool написа:изтрих си клиента
Възможно най-интелигентното решение по темата.

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » съб мар 01, 2014 9:49 pm

Караш ме да се чувствам гадно, смятах да я пре-ордер :lol:

EDIT: Разочароващо ... имаше 1 бъг където босовете по инстансите просто не се появяват ... явно още не са го оправили.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон мар 03, 2014 5:48 pm

Предвид, че статистиките на физическите умения скалират със Стамина, а статистиките на класовите умения скалират със Магика, как точно би трябвало да са адекватни хибридните билдове за които говорят хората в тази тема? Някакъв таван ли се очаква да има?

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » вт мар 04, 2014 1:31 am

Прими го като хибрид от гледна точка на това, че пак се биеш close-combat, НО ползваш бъфовете на кастъра, вместо тия на другите класове. Дълбоко се съмнявам да има хард-капове, просто не виждам нищо съществено с което melee класовете бият caster-a ... като melee. Чист кастър, за да се бие ще ползва само магика, стамината ще му е за бягане и блокаж (а ако, като кастър стигнеш до блокаж, може да те отпишат вече от битката). Това означава че в края на играта да речеме ще имаш 2000 магика и 1000 стамина, общо 3000 ресурс, от който 33% просто НЯМА да го ползваш по предназначение. Ако ползваш и двата ресурса, логично ... може би, ще имаш по-добър output.

- Бъфовете не ми се виждат по-добри, даже обратното. Кастъра ми се струва с най-добрите melee бъфове.
Например 2та танк класа имат за 6 секунди бъф за 30 армор да речеме, мага има тогъл за -10% макс мана и +25 перманентен армор (disclaimer: не помня точните цифри, но е от подобно ествество) ... прекалено е кост-ефектив за да се пренебрегне. След като го ъпгдейднеш даже дава +% армор от горе, май беше 25% (т.е. хем ти дига fixed armor почти колкото танк, ХЕМ ти дава и % от горе базиран на общия ти армор, КАТО ПОСТОЯНЕН ЕФЕКТ); освен ако не са го променили вече. С други думи, ако ще правиш армор-танк кастъра ми се струва най-добрия избор. Има и един скил дет му дига демидж за 17с (така като гледам, на end-game ще да дига към 10-15% може би?).Като цяло повечето бъфове на другите класове са за по 6-8 секунди duration ... т'ва за мене е несериозна работа, аз ше си счупя пръстите, ако трее постоянно да ги помпам :lol:.

- Всеки клас има еднакъв достъп до статове и армори. Доста хора в играта срещнах, дето смятаха, че кастъра не може да носи heavy armor-и ... или че всеки клас почва с разлини статс (всичките почват със 150/100/100 мисля че бяха). С други думи не почваш melee ощетен още от началото, само защото си избрал "погрешния" клас.

- Всеки клас може да се бие с всички оръжия, 2Handed да речеме и да се възползва от уменията на оръжието, а местата за скилове са ти само 6 ... Колкото повече ползваш оръжиейните скилове (а мене тия на One Handed + Shield МНОГО ми харесват :lol: ), толкова по-малко ти е важен класа от гледна точка на активни скилове, просто защото няма да имаш особено много слотове. След weapon-swap стават 12 слот-а (2х6), като цяло пак не са много. Въпроса е точно колко бързо се сменят оръжията и ако имаш тогъл на единия бар, дали след суап седи активен ... такива дребни детайли.

С други думи, поне с информацията до която имам избор:
- Мага може да стигне най-високи нива на армор и/или спел резисти. Разбира се има и по-добри форми на защита (damage shield, което имам само бегла представа какво е, но кат се има предвид, че lv-изискването за тия скилове е най-високото ... значи ще да е добро), НО и мага има достъп до тях, а и срещу босове (които, поне се надявам, няма да умират за 10-20с) се съмнявам, скилове с продължителност няколко секунди да са по-добра идея от колкото перма-бъфове.
- Единствен има достъп до съмони (единия от които след ъпгрейд дава мана реген), които малко или много са си с някъв постоянен пасивен бонус (да речеме +20% hp regen докат имаш слотнат съмон скил и споменатата мана регенерация от самия съмон). Пак е до лично мнение де, аз съм повече фен на баланс между дълготрайни и краткотрайни бонуси.
- Има достъп до long-duration бъфове (само rogue-like class-a видях да има 1 за 20 секунди, останалите са буквално за 6-8)
- Като цяло не съм фен на paper-mage ове :lol:, пък и що па човек да не пробва нещо малко по-разчупено.

ЛЕК анализ
======================================
[sblock]Мисля, че това са цифрите при lv1 на скила.

Spiked Armor
Cast Time: Instant / Self
Cost: 42 Magicka
For 17 seconds...
+25 armor.
Melee attackers take 2 damage.
Morphs
Volatile Armor: Damages nearby enemies when activated.
Razor Armor: Additional armor gain for 4 seconds after activation.

Bound Armor
Cost: 70 Magicka
While toggled...
+11 Armor.
-10% maximum magicka.
Morphs
Bound Armaments: Bonus to heavy attack damage. Starts at +8% and increases (armor may not).
Bound Aegis: +25% bonus to armor.

Имаш +25 срещу +11+25%. Аз на 6то ниво имах към 200+ армор, което го прави в по-лошия случай 225vs261. Разбира се на по-високите нива на скила, ще дава повече от 25, но съм 90 на 100 сигурен, че просто НЯМА как да мине break-point-a, защото и броните ще дават повече armor ... + че не трябва да хабя мана след първия каст или да следя дали е активно.

Друго сравнение да речеме на офанзивните скилове.

Inferno
Cost: 7 Magicka per Second(?)
Deals 2 fire damage to nearby enemies every second.
Morphs
Flames of Oblivion: Increases critical chance against enemies in flames.
Sea of Flames: Restores magicka when nearby enemies die.

Assassin's Blade
Cast Time: Instant
Range: 5m
Cost: 25 Magicka
Deals 14 magic damage.
Targets with low health take +300% damage.
Morphs
Impact: Range increased to 15m.
Killer's Blade: Heal 15% of maximum health when killing enemy with this ability.

Spear Shards
Cast Time: Instant
Range: 25m
Radius: 5m
Cost: 42 Magicka
Deals 11 magic damage to enemies in target area.
Disorient one target for 6 seconds.
An ally may pick up the spear, granting the ally and caster 1(?) weapon power and 0(?) spell power for 15 seconds.
Morphs
Luminous Shards: Restores stamina and magicka over time.
Blazing Spear: Spear ignites ground on impact. Stuns instead of disorienting enemy.

Surge
Cost: 70 Magicka
For 17 seconds...
+3 weapon damage.
Morphs
Critical Surge: Critical strikes heal player for 50% of damage dealt.
Power Surge: Increases duration.

Attack speed-a, като цяло е близък до 1APS. Това прави за 70 мана 3*17 = 51 допълнителен damage (0,73 per mana). Сравнение с това другите класове имат съответно.
- 2 dmg за 7 мана на секунда на тия около тебе (0,29 to ?, break point-a e на 3 гадини около тебе).
- 14 за 25 (0,56 to 2,24, обаче трее да имаш ебаси тайминга за да довършиш ТОЧНО с тая атака).
- 11 за 42 (0,26 to ?, break point-a е пак на 3 гадини).

Единствения проблем е, ако имаш повече от 3 гадини до тебе (тогава другите са по cost-effective), но нищо не пречи да го активираш и после 17 секунди да ползваш Cleave ...[/sblock]

От друга страна, според мене най-добрия кастър е тамплиера ... ще цитирам само 1 скил:
"+2% magicka when activating an ability (от същата клас-професия)"
Може да се вдигне 2 пъти ... При достатъчно мана (извинявам се, магика) ще можеш буквално да си спамиш спеловете без никъв кост (или почти никъв, т.е. кост-а ще се връща точно при активацията)

Като цяло, всичко което ползвам на момента е все още "на хартия" и сигурно цифрите ще ги променят поне още няколко пъти в близко бъдеще ...

Ако нещо някъде не ми се разбира ... извинявам се ... не съм надарен с добри писателски способности.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт мар 04, 2014 12:40 pm

Да уточня от горе - като говоря за "хибрид" имам предвид между магика и стамина, тъй като абсолютно всеки клас в тази игра е "магьосник" - всички класови умения са базирани на Магика(и съответно скалират с нея).

Така че двете роли да ги речем че са "оръжия" и "магия". Къде е интереса на един sorcereи примерно, да вдига умения с оръжия различни от жезъл, ако това ще бъде за сметка на ефективността на всичко останало? Интересното е, че тук пак sorcerer-tank излиза напред, тъй като е достатъчно да си вземеш агор-мениджмънта и защитата от 1h+shield, без да взимаш много стамина. Съответно хем танк, хем прилични класови умения.

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » вт мар 04, 2014 12:53 pm

Единственото за което се сещам в такъв случай е първия скил от One Handed + Shield. Сваля за 12 секунди май беше (или 15 ?) резистите на противника (след като го морфнеш). Обаче range-a му е melee, та трее да отидеш, да го праснеш и тогава да FARcast-ваш ...

Но иначе като цяло ... не ... няма никва файда нормален кастър да дига скилове за други оръжия.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет мар 14, 2014 11:57 pm

В играта има четери класа.. и четрите са маГика бейсд, скука и провал.

Потребителски аватар
lcool

Мнение от lcool » съб мар 15, 2014 10:07 pm

TBH най-голямия fail е ... прекалено е ограничаваща, спрямо Скайрим. Мисля че хората друго очакваха :lol:

ivak
Регистриран: вт мар 25, 2003 8:15 pm
Контакти:

Мнение от ivak » вт мар 18, 2014 12:06 pm

Ако на някой случайно му се играе с компания, част от SWTOR-ската ни гилдия се прехвърля на TESO. Фейсбук групата ни е тук. Имаме тимспик и сме стар отбор MMO юнаци (демек усвоили сме из основи изтънченото изкуство на взаимните обиди по време на рейд).

sheiha
Регистриран: ср мар 19, 2014 11:10 pm

Мнение от sheiha » ср мар 19, 2014 11:12 pm

Относно ТЕСО, ето ви линк към единственя Български фен сайт http://tesobg.com/

Българската гилдия към фен сайта ще принадлежи към алианса на Алдмери Доминион! (решено с анкета)

За играчите, които не желаят да играят в този алианс, гилдията си остава отворена и ще бъдат добре дошли в нейните редици, както и в Тиймспика. Единствоено условие - говорене и писане на Български.
За сега играта предлага общ гилд чат, обща банка и гилд аукцион и те ще могат да се възползват от него, без значение в кой алианс са. От последната информация гилдиите стават по 500 мембъра. Отварянето на гилд банката изисква 10 мембъра а гилд аукциона 50.

Знаете, че всеки от вас може да направи своя гилдия и екипа на Българскикя фен сайт ще помогне на ентусиастите да намерят съотборници, като обявят гилдиите си на указаното място. Нужно е само да се регистрирате, да разполагате с лого, кратко инфо и принадлежност към алианс.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пет апр 04, 2014 2:25 pm

Ивак - дори не знаех че има българска гилдия в SWTOR :)
А иначе - не съм играл самата игра, но досега отзивите които чувал от други хора варират от нищо впечатляващо, до скайрим е по добре към за нищо не става.

ivak
Регистриран: вт мар 25, 2003 8:15 pm
Контакти:

Мнение от ivak » чет апр 24, 2014 12:31 pm

Xelian, големите БГ гилдове в SWTOR са на Tomb of Freedon Nadd - Tangra's Legends империя и Dulo's Bane република. В най-добрите си дни сме били към 80 активни акаунта, 20-на човека онлайн. В момента половината хора играят TESO, затова рядко има повече от 5-6 души на линия и няма рейдове.

Относно TESO, кефеща е, но не помня друга игра с толкова много бъгове. Поне изчистиха повечето блокирани куестове, но все още редовно се налага да релогваш, за да ти се появи някое NPC, или да абендваш куеста и да го почваш отначало. Най-забавният бъг който съм виждал беше в Алдмери, където един куест се чупеше, ако няколко играча интерактнат едновременно с NPC-то. Бяхме си заформили опашка и ходехме един по един. Ебавахме се с минувачите, че сме ролплей гилдия и играем на Snake Byte.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » съб апр 26, 2014 1:48 am

Мдам това за многото бъгове и аз го чух.
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... an-MMO-Too

P.S Аз съм на Red Eclipse.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”