Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Dragon Age III: Inquisition

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Re: Dragon Age III: Inquisition

Мнение от ChoChan » ср юни 12, 2013 6:45 pm

пише се "купувам" ffs
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср юни 12, 2013 7:01 pm

ChoChan написа:пише се "купувам" ffs
+1 :thumbsup:
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 7:12 pm

Down написа:Тогава чакаш да излезне целия Collector's Edition и си я копуваш, ако решиш. Ако не ти хареса като цяло не си копуваш повече от тях. :) Само че изглежда така: Всички хейтят и мърморят колко била зле, колко още било нужно и такива глупости които дразнят супер много и няма с нищо да променят вече стореното, НО когато излезе длс или нова игра от поредицата всички си я копуват/изпиратстват и я играят и когато я свършат пак започват с абслолютно ненужен спам-хейт/критика. Така че: Don't like it ..ok son don't buy it. Както аз казах по-горе, играх я заради Хаук който беше мега брутален като персонаж и за джуджето Варик. Те бяха епик а самата игра иска още. ДЛС-тата не я оправиха, но поне компенсираха до помосимост.
Глупости.

Само че вместо да ти обяснявам, ще ти задам един въпрос - защо се пънеш да ни обясняваш, че играта е много яка? Кого се надяваш да убедиш, и защо?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Down
Регистриран: чет ное 12, 2009 7:41 am

Мнение от Down » ср юни 12, 2013 7:15 pm

ChoChan написа:пише се "купувам" ffs
Really don't care lady

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » ср юни 12, 2013 7:18 pm

Yago написа:
Down написа:Тогава чакаш да излезне целия Collector's Edition и си я копуваш, ако решиш. Ако не ти хареса като цяло не си копуваш повече от тях. :) Само че изглежда така: Всички хейтят и мърморят колко била зле, колко още било нужно и такива глупости които дразнят супер много и няма с нищо да променят вече стореното, НО когато излезе длс или нова игра от поредицата всички си я копуват/изпиратстват и я играят и когато я свършат пак започват с абслолютно ненужен спам-хейт/критика. Така че: Don't like it ..ok son don't buy it. Както аз казах по-горе, играх я заради Хаук който беше мега брутален като персонаж и за джуджето Варик. Те бяха епик а самата игра иска още. ДЛС-тата не я оправиха, но поне компенсираха до помосимост.
Глупости.

Само че вместо да ти обяснявам, ще ти задам един въпрос - защо се пънеш да ни обясняваш, че играта е много яка? Кого се надяваш да убедиш, и защо?
Bro whatever. Щом не ти се чете и ми се правиш на умен ок. Мега awkward форумa, хейт към всичко.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 7:26 pm

Down написа:хейт към всичко.
Всъщност, ако не беще такъв хейтър, щеше да видиш, че сме много весели хора, които се кефим на доста неща. И понякога не се притесняваме да признаваме недостатъците на нещата които харесваме. :)
Още чакам да ми отговориш.

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » ср юни 12, 2013 7:33 pm

Сигурно братле :) Единственото нещо което съм видя със РПГ ФОРУМ е кое било зле и на кое нещо му липсвало :D А свъщност трябва да се играе. :D Като гледам бяха почнали 10 игри и нито 1 не завърши, вместо това някой само чака да объркам някоя дума и да ми я постне и да се направи на умен :D Ако исках да знам бг перфектно щях да го уча лол да не съм на шибана матура по БЕЛ???? Точно обратното се случва в тоя форум. Само хейт и остроумие. И ми казваш, че аз съм хейтър :D wow you just went full retard dude. Щом не се играе а само се stalk-ва за грешко тука ок, кажи ми как да си махна профила.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 7:45 pm

Не знам кой е виновен, за това че една игра не си свършил, но не съм аз.
Най-много да ме обвиниш за една, в която няма да почнеш, ако наистина липсата на предварителни правила те отказва. :D

Само че не знам как това е свързано с темата. Хайде да си говорим за Драгън Ейдж тука, а филисофията и личнитe откровения да запазим за Общи Приказки.
Поне ни нарече остроумниИзображение

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » ср юни 12, 2013 7:54 pm

Не съм обвинявал никого за игрите. И не ми пука, че не си ме приел в твоята. Big deal. Просто искам да знам как да си махна аcc-то, че явно хора със слаб бг и хейтари не се търпят тъка ;)

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » ср юни 12, 2013 7:57 pm

Ми, ДА2 си е около 5 пъти по-тъпа от ДА:О.

Някои неща ми харесаха много, но масово си мислех: "Даааа.... определено има логика в това..."

Тъпите моменти за мен са доста:
1. Безумно линейната история с илюзията, че можеш да промениш нещо. Няколко примера:
Сестра ти не се вписва добре в партито - много магове станаха, а даже нямаме стрелец. Значи след първа част е мъртва/репресирана/уордънка, за да я махнем. Ще й дадем едно-две камеота, обаче, ако е жива.

Ако не се лъжа между първоначалното хващане на нишката за серийния убиец и смъртта на майката на Хоук минава адски много време. Нашия седи години на гъза си и шиба Изабела/Мерил/Андерс/грозния-скучен-елф или прави мили очички на Себастиан. Не, за три шибани години ти не можеш да свършиш нищо полезно. Да не говорим, че дори не си предупредил семейството си, да не отговарят на покани с тоя тип китки към тях. Йеа...

Независимо, какво избереш, в края на играта има живи шепа темплари и може би някой и друг маг. Тъй като трябва да е по-близка до конзолна пуцалка, отколкото до компютърна РИ като игра, трябва да се биеш и с двата боса! Да не говорим, че самите босове бяха тъпи и скучни.

"О, Мерил, спри да си чатиш с демони! Нека приютя един в себе си, за да ти покажа колко е лошо!" - много... дълбокомислено.

Избил съм над 300 души, но няма да посегна на шепата темплари, отвеждащи сестра ми... Нищо, че обратно във Ферелден маговете са сравнително автономни (или поне такъв сейд импортнах) и можем просто да отпрашим на обратно!

2. Дълбоко кретенските енкаунъти. не съм напълно убеден, но само героят ми и партито му, май избиха повече хора, от бунта на кунаритата И сблъсъка магове-тамплиери взети заедно. Не че и в ДА:О не завършваш с няколко роти мъртви бандити, но поне "армиите" не са от по 30 души в 3 зони... о, извинете, 30 души, до момента, в който още 30 не наизскачат от складове, тераси, канали и морето... в тежките си брони.

3. Окастрените опции за развитие на партито и безумния контраст между война в тежка броня... и Изабела в къса туника, бикини и ботуши!

4. Тъпите и откровено банални куестове - отиди, избий 50-100 индивида, вземи Х и се върни. В ДА:О почувствах отегчение от битките само два пъти - изкачвайки се за праховете на Андрасте и при Завръщането в Остагар, където поне беше логично да изколя 100+ даркспауна. В ДА2 се чувствах постоянно отегчен.

5. Скъсването със стария канон в епични пропорции и изместването на фокуса.
ДА:О имаше тонове социални проблеми за решаване или поне играещи основна роля в историята: горски елфи и върколаци, хората и градските елфи, безкастовите и другите джуджета, правилно ли е или не да има големи, темплари и магове са основните, които помня. В ДА2 имаме само един реален - цялата игра е изградена на неговата база - темплари-магове. Горските елфи бяха тотално безинтересни нацисти, градските елфи бяха некви мишки, с които си нямахме реално вземане-даване, джуджетата бяха пет на кръст, а възможността да надникнем в идеологията на кюна беше пропиляна, превръщайки Аришока в по-голям кон с капаци от Стен. Всъщност всички лидери, до един не познаваха варианта "трета опция".

И изцепки като тоталната преработка на Андерс (който дори няма реално ВРЕМЕ да се побърка толкова психически. Всъщност не съм сигурен може ли изобщо да бъде в града по това време - 1 година след блайта и колко? 5-6 месеца след ДА:А?) и комбинирането му с Джъстис, който пък се промени (не знаех, че могат) във Венджънс. Абсолютния отказ играта да осъзнае описаните в епилозите на ДА:О събития също са тъпа работа.

Това казано, имаше и наистина яки неща:

1. Повечето спътници ми харесаха, макар да ми беше странно, че единствената жена, която исках да романсна в играта беше... сестрата на героя ми. :confused:
2. Крафтинга беше опростен, може би твърде много, но поне не беше излишно затормозяващ, което е плюс.
3. Дърветата за уменията не бяха лоши като идея, но героят ми просто не можеше да стигне до достатъчно високо ниво, че да се развия наистина пълноценно. Което е по-скоро фийчър от факта, че вместо експанжън/длц ще имаме ДА3.
4. Озвучения герой и ясното осъзнаване, какво ще каже беше добър ход, според мен. Макар да смятам, че нищо не им пречи да избягат от механиката на диалоговото колело И да имат добре озвучен герой, предпочитам тази диалогова система, пред системата на старата школа и ДА:О.
that said диалозите просто не бяха достатъчно и имаха нулев ефект върху историята.
5. Варис. Просто Варис.
6. Всеки диалог с участник Мерил.
7. Двете ДЛЦ-та бяха силни, особено онова в Орлей.
8. Инвентара беше опростен, което знам, че на по-кежуъл геймърите се хареса.
9. Сватосването на капитанката на стражата ме спука от смях.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 8:10 pm

hameleona написа:5. Варис. Просто Варис.
Изображение

Като се изключи заяждането за Варис/Варик, доста съгласен съм.
Стана ми интересно с каква солидна информация засега разполагаме за ДА3.
Знаем че ще има голямо меле, знаем че ще има и двата главни героя, знаем че ще има Мориган.
Знаем и че уж ще е open-world с Frostbyte engine.
Някаква поне бегла геймплей информация има ли?

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » ср юни 12, 2013 10:53 pm

Yago написа:
hameleona написа:5. Варис. Просто Варис.
Изображение

Като се изключи заяждането за Варис/Варик, доста съгласен съм.
Стана ми интересно с каква солидна информация засега разполагаме за ДА3.
Знаем че ще има голямо меле, знаем че ще има и двата главни героя, знаем че ще има Мориган.
Знаем и че уж ще е open-world с Frostbyte engine.
Някаква поне бегла геймплей информация има ли?
опа :oops:

а иначе...

на първата пресконференция, обещаха, че ще се играе с нов герой.
Обещаха и че ще можем да слагаме брони на спътниците, които ще се променят според спътника - на теория тежката броня ще си е тежка, но няма да се изненадам, ако върху жените става чейнмейл бикини.
И ще е пак с диалогово колело, мисля.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 11:23 pm

Главният сценарист е същият като ДА2.
За който не знае - Гайдер е отговорен за ХК-47, Джоли Биндо и Карт Онаси, както и за Дийкин. Които са плюсове.
Notable за Dragon Age поредицата - Алистър е абсолютният Карт-клонинг. Андърс в Awakening също. Което е категоричен минус.
В ДА2, не участва в писането на Андерс. Плюс. Но е лийд на писателският екип, което е абсолютен минус. Всъщност, той се води като цяло бащата на ДА вселената, така че не е толкова проблемно, че го оставят да прави и ДА3.
Не е Mac Walters.

От трета страна, Гайдер е поел ангажимент в интервюта да оправи следните неща от проблемите на ДА2:
1)Романса
2)Нищо друго

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет юни 13, 2013 2:29 am

Чакай ве, Гайдер и другия мухъл не се ли оттеглиха да правят бира или нещо подобно?

Тая игра е обречена.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет юни 13, 2013 12:21 pm

Wow, first Cor Angar, now Down... And I'm not responsible for any of them leaving :(
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет юни 13, 2013 2:15 pm

Ти вече за нищо не ставаш... не знам защо се учудваш (или очудваш, както би казало момчето, кръстено на синдром).
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юни 13, 2013 2:29 pm

AngerNogar написа:както би казало момчето, кръстено на синдром).
РОФЪЛКОПТЕР!!!
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет юни 13, 2013 2:37 pm

CTAHuMuP написа:Wow, first Cor Angar, now Down... And I'm not responsible for any of them leaving :(
Остаряваш... буквално, особено от вчера...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » пет юни 14, 2013 1:11 am

Аз пък повече се нарадвах на двойката :) ! И това в случая го казва човек, който стана фен на Биоваре покрай Ориджинс. Тук най-голямата критика, която виждам е историята, която наистина беше адски линейна, особено сравнена с историята в предната част. Но така, както виждам концепцията на целия френчайз - да се разкаже не за този и онзи, а всички игри да обхващат Драконовата епоха в Тедас - сценарият в първата част просто не бачка и в поста на Хам се вижда защо - една поредица не може да подържа две толкова различни вселени. Те ретконите почнаха от Ауейкънинг и ДЛС-тата за Ориджинс, между другото, както тогава се превърна в практика завършеците на сюжетните линии да не са толкова различни. Having said that, разбира се, че в двойката, бяха омазали яко нещата с края на третата част, но като цяло, може би защото виждам ДАО и ДА2 най-вече като build-up за някаква кулминация в бъдеще, двойката ми допадна повече като сюжет с интрига и мистерии, които да останат разгадани в бъдеще.

Също така ми хареса повече откъм атмосфера и изграждане на света. Заявявал съм го преди, но в единицата всичко изглеждаше доста дженерик, до степен до която след двойката останах с впечатлението, че 3д-арта е бил нещо като плейсхолдър, дето не е останало време да го направят на нещо по-читаво и са оставили дизайна да го оправят в следващите части, когато няма да им се наложи да работят върху енджини и т.н.

Битките също ми бяха по-интересни в двойката. В ориджинс го имаше проблема, че трудността на битките идваше от това колко магьосници си решил да вземеш в партито. Особено с комботата (не помня сега кое беше най-ултимативното, но имаше едно, което създаваше бури със светкавици и избиваше всичко навред), играта ставаше нечестно лесна. Също така го имаше моментът, че някои куестове е хубаво да се взимат след други, но това аз го разбрах по трудния начин, след като реших да мина Редклиф и Остагар в началото, а не в края.

И мястото, където двойката най-блести спрямо предната част, са съекипниците, като според мен Авелийн е най-якия персонаж от целия франчайз соу фар. Говорещия протагонист също е голям плюс по мое мнение.

All in all, Биоваре зададоха големи очаквания за двойката, създадоха една добра игра, като грешката им беше, че не създадоха невероятния продукт който те рекламираха и който всеки очакваше. Ама за тройката съм оптимист и нямам търпение да видя какво ще го сполита Вал Ройо.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » пет юни 14, 2013 1:54 pm

Shamajotsi написа:Говорещия протагонист също е голям плюс по мое мнение.
Всъщност това е може би най-големият плюс на двойката. Създава чувство за кинематографичност.

Даун не си е бил изял сникърса ли? Човек ще каже, че от вчера чете форума.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон юни 24, 2013 11:02 am

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон юни 24, 2013 12:45 pm

Моля? След като вкараха метасюжета в ДА 2, в който историята е разказана в разпита на Варик, и го навързаха във финалната анимация с iconic NPC като Лиляна, сега ще ми казват, че следващата игра в ДА вселената, която случайно се казва the Inquisition, няма да е продължение на очевидно недовършената ДА2?

Първи Април беше преди почти 3 месеца, ФФС.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » пон юни 24, 2013 1:14 pm

/Потресed!

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » вт юни 25, 2013 9:15 pm

4uk4ata написа:Моля? След като вкараха метасюжета в ДА 2, в който историята е разказана в разпита на Варик, и го навързаха във финалната анимация с iconic NPC като Лиляна, сега ще ми казват, че следващата игра в ДА вселената, която случайно се казва the Inquisition, няма да е продължение на очевидно недовършената ДА2?

Първи Април беше преди почти 3 месеца, ФФС.
Абе тук свързващото звено ми се струва, че би трябвало да се явява онова аниме, дето Търсачките-жени тичаха по къси метални полички. Хронологично то се разполага горе-долу по време на третата част на ДА2 и накрая има свързваща сцена към интрото на играта. Идеята е явно събитията в ДА3 да произтичат от историята в анимето, а не в игрите.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср юни 26, 2013 9:58 am

Beat on a DA lore by a woman. :D
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср юни 26, 2013 12:34 pm

И аниме ли имало? :o

Потребителски аватар
Lunmor
Регистриран: нед апр 07, 2002 6:49 pm

Мнение от Lunmor » ср юни 26, 2013 1:45 pm

ChoChan написа:И аниме ли имало? :o
Dawn of the Seeker.
Your time shall come Bringer of the Eternal night when the clock shows midnight. Rule us all - Angels and Demons.

"Може би единственото по - тъжно нещо от спечеленото сражение е загубената битка" - ген. Уелингтън (битката за Ватерло)

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юни 26, 2013 1:58 pm

Има го в замунда - като цяло става, предполагам, макар че на места превъртах.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » пет юни 28, 2013 10:07 am

Единственото "аниме", за което е спорно дали анимацията или историята е по-тъпа. Не си го причинявайте.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » съб юни 29, 2013 1:36 am

Абе анимацията не беше чак толкова зле. Има си вид на типично 2д аниме, въпреки че е правено на 3д. В началото е малко странно като усещане, но аз лично след няколко минути свикнах.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”