Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
mirddin
Регистриран: ср апр 01, 2009 4:14 pm

Re: World of Warcraft: Mists of Pandaria

Мнение от mirddin » чет мар 22, 2012 1:46 pm

Morbeo,с последната направена уговорка съм съгласен - наистина силно отличаващите се билдове в един тип герой (например блъд дк,фрост дк и т.н.) са сравнително малко начините да си разпределиш талантите. Но това в голяма степен зависи от избраният герой. При роуга например изборът е сравнително малък (2 смислени избора),докато при блъд дк-то има 5 смислени варианта.
Septemvri,честито за бета тест поканата.
Последна промяна от mirddin на пон мар 26, 2012 2:46 pm, променено общо 2 пъти.
Всички пътища водят към Амбър

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » чет мар 22, 2012 1:55 pm

На бетата има монашески куестове само за панди в момента, което е провал щото стартовите зони на всички сървъри са фрашкани. Но поне е красиво.

p.s новия character builder лапа.
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

Потребителски аватар
Septemvri
Регистриран: вт яну 13, 2004 1:03 pm
Контакти:

Мнение от Septemvri » чет мар 22, 2012 2:10 pm

Мирддин, разбираме че теоретичните ти познания за механиката на играта се изчерпват до дуели с други ДК-та с равна екипировка (какво - броят букви в имената на предметите им ли е равна?), ама то и никой нищо не очаква от теб - просто те гаврят като изкопаемо. И нямам никаква идея за каква бета покана ми честитиш, макар да виждам плосък опит за нескопосан тролинг. Пич, не си улучил човека, по-добре бегай да си номерираш списъците в последните мнения, че от добрата форматировка ме болят очите.
I am virgin, I'm a whore, giving nothing, the taker, the maker of war

mirddin

Мнение от mirddin » чет мар 22, 2012 6:03 pm

На тема билдове:
За да е добър един билд има две изисквания - да върши това за което е предназначен и да е удобен за човека който го ползва.За това по дефиниция няма универсални билдове.
Друг въпрос е че тъй наречените "стандартни" билдове ги имат за такива , защото добър играч с даденият клас си прави такъв билд и успява да разгроми ордите цикльори , които не моат да мислят самостоятелно и не познават механиката на играта. Те започват да го копират , но понеже билда е направен от друг играч , те не успяват да се възползват пълноценно от него и падат от някой добър играч с направен от него си билд , който отговаря на гореуказаните две условия.
Забележка :Цикльори са играчи , които могат да изпълняват само рутинни действия , неспособни са на теорикрафтинг и самостоятелно мислене .Този тип играчи ползват "стандартни" билдове и за това се дразнят на всеки нормален играч , способен на творческо и иновативно мислене
Забележка 2 : възможно е да съм объркал имената на скиловете - не съм играл Вов от пач 4.3 насам

Примери за такива билдове в Wow
1.По времето на WoTLK цикльорите смятаха че Фрост билда е за ПВЕ , ънхоли за ПВП , блъд билда - за фарминг.
Аз си направих билд Фрост/Блъд билд който правеше огромно дпс , имаше сериозен хил (рун тап,личборн+дет койл,призоваване и жертване на гнол), добър грауд контрол (аое фрийз,забавяне и сайлънс от разстояние,дет грип)и сериозна защита от грауд контрол (личборн,айсбоун фортитюд,антимеджик рун шел),ползваше две едноръчни ръжия и не ползваше дисийзове.
ДПС веигата му беше : 3 Облитерата+поне 1 безплатен хоулинг бласт + 2-3 фрост страйка с набраният риник пауър . Резултата огромен бърст дпс , отнасящ за до 10 секунди почти всеки опонент.
Билда беше заклеймен от цикльорите . От над 700 двубоя с играчи (дуели,арени,батълграунди) от всички възможни класове съм загубил около 70.

2.По времето на Катаклизъм до 4.2 включително.
Ползвах Блуд/Фрост билд , но отново (о,ерес) не позвах дисийзове.Вместо да хабя таланти (в билда)и руни(в битка) си взех две части от ПВЕ комплект (което нито един цикльор ,който бяха само и единствено фул ПВП екипировка) , като на цената на около 400 резалиънс получавах : всеки нанесе мелее удар кърсваше противника с 6 секунден дот,който се счита и за двата дисийза.Резултат : огромно дпс + бонусите от дисийз , без никакви загуби освен 400 резайлънс (което за блуд/фрост дк е пренебрежимо.)
Отново бях заклеймен от цикльорите , но впоследствие съм имал случаи да изляза сам на двама в арена (и то нормални играчи с равна ми екипировка) и да ги победя.
Двубоите: над 1000 двубоя , около 90 загуби.

Толкова за билдовете.

Септември:
1/това че виждаш нещо лошо , в това някой да ти честити бетакий за дадена игра - момченце,ходи да си лекуваш комплексите другаде. А ти честитих , защото по погрешка сметнах скрийншота на Чочан за твой.
Поправям се : честито на Чочан.
2/Родният ми град е Санкт Петербург.
3/А ако искаш да научиш нещо за Вов механиката до пач 4.2 включително - питай , ще ти обясня (само за паладини не мога да ти обясня нищо , с тях единствено не съм играл).
4/Безсилието ти да водиш дискусия , без да паднеш до ниво "лични нападки срещу опонента си" искрено ме забавлява.
Последна промяна от mirddin на ср апр 04, 2012 1:21 am, променено общо 3 пъти.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » чет мар 22, 2012 7:22 pm

mirddin написа:На тема билдове:
За да е добър един билд има две изисквания - да върши това за което е предназначен и да е удобен за човека който го ползва.За това билдовете са унифицирани и няма универсални билдове.
Друг въпрос е че тъй наречените "стандартни" билдове ги имат за такива , защото добър играч с даденият клас си прави такъв билд и успява да разгроми ордите цикльори , които не моат да мислят самостоятелно и не познават механиката на играта. Те започват да го копират , но понеже билда е направен от друг играч , те не успяват да се възползват пълноценно от него и падат от някой добър играч с направен от него си билд , който отговаря на гореуказаните две условия.
Забележка :Цикльори са играчи , които могат да изпълняват само рутинни действия , неспособни са на теорикрафтинг и самостоятелно мислене .Този тип играчи ползват "стандартни" билдове и за това се дразнят на всеки нормален играч , способен на творческо и иновативно мислене
Колко уърлд фърста натрупа, в колко топ 100 гилдии беше топ пърформър, колко арена бракета покори, благодарение на творческото ти и иновативно мислене?
Очаквам прилежно подреден списък с постиженията.

mirddin

Мнение от mirddin » чет мар 22, 2012 9:02 pm

Тук бях отговорил подробно на Гънгрейв , преди да прочета коментара на Каладрис че успешно са ме подвели да напиша какво съм постигнал в Вов. За това изтрих списъка (в типичния за мен стил) с ачивмънти.Някой път когато/ако си платя акаунта на Вов - ще дам линк за ачивмънтите.
Последна промяна от mirddin на чет мар 22, 2012 11:27 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет мар 22, 2012 10:55 pm

Браво мирдине, хвана се на трола на гънгрейв да правиш списъци като пълен бунак.

mirddin

Мнение от mirddin » чет мар 22, 2012 11:17 pm

Признавам си - хванах се. За това коригирах горното си изказване.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » пет мар 23, 2012 8:30 am

Е защо ги изтри - на мен ми беше интересно да прочета.
Не стига че във форума са останали пет човека на кръст но и всеки се стреми да надцака другия така че да спре изобщо да поства.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » пет мар 23, 2012 10:06 am

Бях напълно искрено заинтересован :poke: :violin:

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » пет мар 23, 2012 10:43 am

То Gungrave даже не троли и на 10% от възможностите си - няма тръпка, но чукчата, който не е и писател, дори на малкото се връзва. Бтв ми лайкс новиите листове - има два вида булети за едно и също ниво - някак си шайни е.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет мар 23, 2012 10:44 am

Пандите и монковете са доста зарибени засега :Р Но този експанд не може да е по-расистки. Вече видях 3 падни Po, няколко Shifu, Yaoming, Shao, Ramen

Изображение
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » пет мар 23, 2012 11:16 am

Ок, защо пандите носят дрехи? Имам предвид, нали са:

1) панди

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пет мар 23, 2012 3:44 pm

Gungrave написа:
mirddin написа:На тема билдове:
За да е добър един билд има две изисквания - да върши това за което е предназначен и да е удобен за човека който го ползва.За това билдовете са унифицирани и няма универсални билдове.
Колко уърлд фърста натрупа, в колко топ 100 гилдии беше топ пърформър, колко арена бракета покори, благодарение на творческото ти и иновативно мислене?
Очаквам прилежно подреден списък с постиженията.

От творческо и иновативно мислене и помен няма след началото на Бич Кинга ... от този момент всичко зависеше само от цифрите и gear-a. Придобиването на съответния ставаше също много по-лесно и времето за чистене на рейдове стана в пъти по-малко, след като всеки се "наяждаше" по бързата процедура. В катаклизма се опитаха да върнат малко доброто старо ТБЦ-рско време, но изглежда много от недоволните кежуали и недоволството на Активижън, че губят пари от това нещо влоши още повече нещата след Firelands.

Реалм фърсти се правят основно благодарение на много циклене и предварителна подботовка от предишния експанжън. Ако има творческо мсилене то ще е максимум 3-4%, но и тази цифра е далече от истината.

Като цяло, играта в момента е пълна скръб и дори грандиозната промоция, която тече в момента ще бъде неефективна за връщането на повечето играчи. Наистина се надявам пандирте да върнат добрите стари времена отново ...

П.П. За капак на всичко ще ме карат на 4 героя да вдигам кукинг, което е много досадно :mrgreen:

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет мар 23, 2012 5:15 pm

бе честно да ти кажа аз баш на лич кинга се отказах - нямах проблеми с Бърнинг Крусейд, с Лич Кинга ми зациклиха нещата.

mirddin

Мнение от mirddin » съб мар 24, 2012 3:00 am

Въпросът е че колкото и малко да е творческото мислене в Лич Кинга и Катаклизъма , то ще е тотално унищожено в Мъглите на Пандария.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » съб мар 24, 2012 5:37 pm

mirddin написа:Въпросът е че колкото и малко да е творческото мислене в Лич Кинга и Катаклизъма , то ще е тотално унищожено в Мъглите на Пандария.

Надявам се да грешиш тотално, но ще излезне играта и ще видим.

mirddin

Мнение от mirddin » нед мар 25, 2012 9:29 am

И аз се надявам , но засега всичко го индикира.

mirddin

Мнение от mirddin » нед мар 25, 2012 9:33 am

Mushrambo написа:П.П. За капак на всичко ще ме карат на 4 героя да вдигам кукинг, което е много досадно :mrgreen:
На мен ми е най - досаден Fishing-a.
Последна промяна от mirddin на пон мар 26, 2012 9:26 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » нед мар 25, 2012 10:10 pm

mirddin написа:
Mushrambo написа:П.П. За капак на всичко ще ме карат на 4 героя да вдигам кукинг, което е много досадно :mrgreen:
На мен ми е най - досаден Fishing-a.
Така си е, но фишинг без кукинг се вдига по-бавно, а аз фишинг съм зе зарекъл повече никога да не вдигам, освен ако не намеря някакъв начин, който не е свързан с губене на време ...

mirddin

Мнение от mirddin » пон мар 26, 2012 9:26 am

Mushrambo , за тази цел вдигам до макс Fishing-a само на един герой на сървър и с него ловя риба за всичките ми герои (от този сървър).

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » пон мар 26, 2012 10:04 am

А за какво им е риба на другите ти герои, само ти си знаеш.

mirddin

Мнение от mirddin » пон мар 26, 2012 2:36 pm

С Fishing се вдига най-бързо и евтино Cooking , а на всеки герой му трябва Cooking , заради последните храни даващи бъфове на героите - мисля че беше + 90 стамина и + 90 някакъв рейтинг (хейст например) или стат (Сила) в зависимост от храната.
Да не говорим че има сини рецепти за 525 Cooking (взимащи се от райдове , репутации и т.н.) , които допълнително дават още някакви бонуси.

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » пон мар 26, 2012 4:05 pm

Ок, питах те за какво ти е смрадливата риба за всеки герой, но да речем си беден студент с две леви ръце и разчиташ на бавно изграйдената от фишинг риба, за да си връщаш кръв в батълграунди или да се бъфваш за рейдове. Сега пък заявяваш, че на всеки герой му ТРЯБВА куукинг заради някакви храни. Хайде сега ми покажи една сготвена полезна храна, на която пише Requires Cooking (XX) и/или Binds on XXXX.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон мар 26, 2012 4:27 pm

Един въпрос - вярно ли че ако ми изпратите скрол оф резърекшън получавам безплатно катаклизъм и правото да си направя герой 80 ниво?

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » пон мар 26, 2012 4:50 pm

Вдигаш герой до 80-то ниво автомагично и ъпгрейдваш съществуващ акаунт с поне 30 дни събскрипшън през годините до Катаклизъм, независимо от състоянието му (vanilla, tbc, wotlk). Само дето трябва да си намериш някой от по-бяла държава да ти го прати тоя скрол - BG акаунти не са eligible да изпращат.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » пон мар 26, 2012 4:56 pm

Septemvri написа:Вдигаш герой до 80-то ниво автомагично и ъпгрейдваш съществуващ акаунт с поне 30 дни събскрипшън през годините до Катаклизъм, независимо от състоянието му (vanilla, tbc, wotlk). Само дето трябва да си намериш някой от по-бяла държава да ти го прати тоя скрол - BG акаунти не са eligible да изпращат.
БГ акаунтите могат да пращат, задължително е само да е активен акаунта на този, който ти праща скрола. Мен ме реснаха от България и аз веднага след това реснах един приятел, който беше само с Крузейд акаунт. По повод куукинга - в пандите ще го разделят на 4 вида и точно порад итази причина ми трябв ана 4 героя :mrgreen:

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » пон мар 26, 2012 5:41 pm

Логваш се в батъл нет и вляво ако пише Country of residence: Bulgaria, не можеш да пращаш RaF и SoR. Имаше някакви експлойти наскоро за смяна на държавата, но не работят вече. Пък и ще си имаш допълнително проблеми със съпорта, ако данните ти не отговарят на тези от личната карта. С две думи, не заблуждавай човека, ако не си готов да му обещаеш, че ще му кастнеш скрола лично.

Относно куукинга в Пандите - не се знае какво представляват различните специализации и какъв е уникалният end-game бенефит да имаш която и да е от тях. Но, да, така и така е второстепенна професия и всички могат да я имат, ако имаш повече от един герой нищо не те спира да я развиеш различно на всеки. Просто ми беше любопитно какво е намирал чукчата в готвенето със всеки герой досега, че толкова чинно си бере рибите.

mirddin

Мнение от mirddin » вт мар 27, 2012 8:42 am

Септември , има потребител във форума с никнейм "4uk4ata".Питай го лично него.
Mushrambo , имам изпратен скрол от един приятел с БГ акаунт, но аз го отказах (защото не ми се играе Wow).

Потребителски аватар
Septemvri
Контакти:

Мнение от Septemvri » вт мар 27, 2012 10:08 am

Чукча, не се засягай, аз просто те троля, щото си тъп. Може да го избегнеш като почнеш да даваш аргументирани обяснения на твърденията си, а не че на майка ти вуйната имала познат, който чул по радиото за някакъв с БГ акаунт (какво означава с БГ акаунт всъщност? малко по-нагоре обясних как стават нещата), който бил дал скрол на някого. А може и да не го избегнеш.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”