Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Witcher 2

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Re: Бихте ли си купили The Witcher 2, ако не - защо?

Мнение от Gungrave » пет дек 09, 2011 4:10 pm

Не, защото го имам и съм го изиграл четири пъти.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пет дек 09, 2011 4:17 pm

Gungrave написа:Не, защото го имам и съм го изиграл четири пъти.
:piggy:
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет дек 09, 2011 6:27 pm

Не, защото го имам и не съм го играл въобще
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » пет дек 09, 2011 7:39 pm

Не, защото дори първата не успях да доизиграя.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » пет дек 09, 2011 7:41 pm

Не, защото не знам какво е това.

DemoniO
Регистриран: нед окт 02, 2005 10:19 pm

Мнение от DemoniO » пет дек 09, 2011 7:53 pm

FireDeath, как е?
Последна промяна от DemoniO на пон мар 18, 2013 3:24 pm, променено общо 1 път.
"not sure if only trolls in this post, or just full of retards"

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб дек 10, 2011 8:09 pm

Ways написа:Не, защото не знам какво е това.
+1 + and i don't care !

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » пон дек 12, 2011 1:00 am

Да.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » чет дек 15, 2011 2:46 pm

Аз пък като един долен пират, който изигра играта два пъти - ще кажа че първата е в пъти по добра. На втората и липсват много неща според мен, но има и интересни механики. Може бих си я взел ако има добра промоция за нея.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет дек 15, 2011 2:48 pm

Xelian написа:Аз пък като един долен пират, който изигра играта два пъти - ще кажа че първата е в пъти по добра. На втората и липсват много неща според мен, но има и интересни механики. Може бих си я взел ако има добра промоция за нея.
То имаше, затова икона сигурно е пуснал темата.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » чет дек 15, 2011 6:19 pm

Яката промоция бе в GoG.com, за $24 получаваш The Witcher 2 - v2.0 и The Witcher Enhanced Edition. В момента има промоция в Steam - The Witcher 2 за 24 евро.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » пет дек 16, 2011 12:48 am

Мръсни пирати, бърже си я купувайте преди CDP да са ви пратили призовка.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » съб дек 17, 2011 4:18 pm

Въй , нямам пари за хап и за нов анцуг , маняка ма пита ше си купя ли Уичър 2 .
И съдия-изпълнител да ми пратят няма да си го купя . Шматки .

Да не му изгори колата в близките вечери на тоя Уичър 2 .
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » нед дек 18, 2011 12:08 am

Уичър е пич. Той няма кола. Има кобила. И тя се казва Плотка. Като изгори се появява друга кобила. И тя се казва Плотка :P А тоя пост е чист спам. Както и предишния.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » ср дек 21, 2011 8:07 pm

Е тя темата като цяло е трогателна . Не можеш да ме обвиниш . Отговорих на въпроса ...По топика е .

... Млякото свърши .
Обичам лепило .

Потребителски аватар
galka
Регистриран: вт апр 14, 2009 11:15 pm

Re: Вещер 2

Мнение от galka » ср мар 14, 2012 12:26 pm

Игрицата ме радва много, но определено си трябва машина за нея... скоро се сетих за нея и след Кингдъма съм определено доста доволна. Чак ме е яд, че не съм я подхванала по-рано :)

Потребителски аватар
galka
Регистриран: вт апр 14, 2009 11:15 pm

Мнение от galka » пон апр 02, 2012 11:02 pm

А защо не мога да намеря никъде първата част? :roll:
бай дъ уей това ме израдва много http://www.bgstore.com/ :lol:

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон апр 02, 2012 11:34 pm

Goоd old games - 15 лева подобрената версия
http://www.gog.com/

Потребителски аватар
Cor Angar

Re: Witcher 2

Мнение от Cor Angar » ср авг 22, 2012 11:07 pm

Привърших я - ума ми не побира как хора с претенции за хардкорност в РПГ-тата я хвалят. Първата беше десетки пъти по-комплексна.

Естествено има яка графика (тм) за да впечатлява график курвите и яко стори (тм) тип адвенчър за да впечатлява хората които не искат да играят разнообразно а да ги водят за ръчичка.

Скайрим била елементарна - тук убивах босовете с по 3-4 замаха на хард. Всъщност ако се хвана съм сигурен че ще я мина и без нито една инвестирана точка във скил - най-големите експлойти са достъпни от петата минута на пролога а на техния фон смешните +5% бонусчета от скилове са нищожни.

Скайрим била с гаден интерфейс - тук освен че листите са безкрайни и сортирането им ужасяващо играта има навика да смесва важни неща с обикновени боклуци.

Пример за Нелинейните(тм) Морални(тм) избори
Куеста за бронята на куража - първо трябва да намериш монетка която се взема само два начина - като събереш един пияница с приятелите му или да убиеш един майстор меченосец. Такива екстри като приказки, открадване и т.н. не са предвидени. След като вземеш монетата трябда да я дадеш на точно определено NPC (без възможности за убеждения или заплахи) и да отидеш в една маза където след кратък разговор в който няма значение дали си ренегат или парагон има задължителен бой.

Всичките избори са от тоя тип - Козметични. Колко се трепах да спасявам Трис само за да установя после че и да не съм я спасявал ПАК я спасяват по сценарий за да я срещнеш в трети чаптър.

Прословутия втори пък направо предефинира жанра - там където разни уонабита като Gothic , Risen или Fallout ти дават да посещаваш различни места и тогава да прецениш към коя фракция да се присъидиниш революционния Witcher 2 те принуждава да избереш предварително. Без да знаеш какво да очакваш.

Чаптър 3 беше обида към геймъра - максимум час и то с мотаенето, същинския геймплей беше еднократен бой с десетина човека и един "бос". Имаше нови оръжия и брони които за какво ги имаше не можах да разбера - няма къде да ги тестваш дори и да искаш. За какво говорим при положение, че най-сложното в чаптъра беше да открия къде в омотания лабиринт се крият двама които да бия на зарове :blue: Защо изобщо са го кръстили трети чаптър когато е два пъти по-кратък от Пролога си остава загадка.

И не на последно място - въпреки сложения последния пач маса зацикляния на персонажи които трябва да следвам а накрая дракона го бих няколко пъти защото след като му източвах живота не се задействаше анимацията на следващия етап на боя.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет авг 23, 2012 12:25 pm

Какво е "хардкорност" в РПГ-тата?

Не знам точно какво си очаквал бтв, половината ти "критика" изхожда от липсата на отворен свят или някаква илюзия за свобода, която не съществува в нито едно модерно РПГ (особено в любимия ти скайрим). Това че хващаш избирателно разни примери да демонстрираш дефекти, при наличието на примери, които показват точно обратното, не ти печели точки. Играта ти дава алтернативни решения за практически всяка задача; това че няколко са ти се сторили прекалено сходни е комично само като пресметнеш обема на информация и продукция за цялата игра. Жестоко си се излъгал ако си очаквал да можеш по средата на играта да убиеш краля, да окрадеш лагера и да избягаш зад граница - не е това мястото. И за разлика от скърим, поне ти пести унижението от това да knockout-неш краля, да сложиш кофи на главите на останалите НПЦ-та, докато крадеш и да си самовтълпиш, че си избягал зад граница, докато краля те чака да продължиш куест линията, все едно нищо не е станало.

Също така приемам предизвикателството ти да минеш играта без нито една сложена точка в уменията на hard. Заповядай да споделиш опита си като приключиш там.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 23, 2012 5:30 pm

Баланса на битките, краткостта, интерфейса и липсата на странични куести и те произхождат от липсата на изцяло отворен свят - да, бе да ще си запиша този извод :clap: Интересно защо Драгън Ейдж 1 ги нямаше тези проблеми при все идентичната си схема със зони и невидими стени.

Дай ми пример за алтернативни решения защото аз не намерих едно такова - всеки един куест може да се мине по един точно определен по-сценария начин.

Бай да уей бях натрупал 12 точки свободни по едно време във втори чаптър и нямах никакви проблеми, никакъв проблем от началото да го направя. Нещо повече - играх изцяло като алхимик но от средата на втори чаптър не си правех труда да си пускаш поушъните и не се ползвах от бонусите на дървото - нямаше нужда.

Как предлагаш да се огранизираме да дойдеш да гледаш? Или ако искаш ти избери кои битки да демонстрирам и ще ги запиша на клипче как ги минавам само с Dancing star бомбата и хвърляне на ножки.

не разбрах за какво унижение става дума ? :shock: То принципно и Call of Duty ти го пести същотo......Къде, къде е по- адванс Вещера в който директно вземаш предметите в шатрата на краля без да се налага да му слагаш кофа :wink:

Разбирам че си бътхъртнат но ако имаш да кажеш нещо по същество давай по конкретно с пример - цитираш ми горния пост и прилагаш конкретни аргументи за НЕкозметични решения ала Мас Ефект ,алтернативните решения (в смисъл на различен геймплей подход), многото странични куести и интересната балансирана битка.

Добавка: Точно в края на играта в DLC съдържанието от EE имаше някъкъв плах опит за разчупване на еднообразето с един магьосник който се телепортираше и трябваше да му залагам капан на местата за да се хване в него - защо цялата игра не беше така, да се налага наистина да си ползваш инструментариума от знаци и консумативи.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет авг 23, 2012 6:36 pm

Нещо не те разбирам като нареждаш бойната система. Значи си намерил някакъв експлойт, играл си цяла игра само с него, свършил ти е работа, и сега си недоволен, че това е било възможно? Ако това се опитваш да го изкараш в контраст с останалите игри от подобен характер, надявам се осъзнаваш колко смешно звучи като критика - на същия принцип мога да набия няколко чийта и да седна да нареждам след това играта колко е лесна и у-а, съкс. Това е СП игра, дуд, никой не се състезава за никъде, никой не те гони и никой няма да те грийфне ако не ползваш всички експлойти и къки кътър трикове in the book. Защо би си пречинил глупостта да играеш по начин, който не ти харесва, за да минеш игра, която очевидно не ти харесва, е тотално beyond me. Била лесна защото сам си избрал да си я осереш с подобни методи, след като си имал предостатъчно възможностти да играеш по друг начин. Това си е твой проблем.

Това дето ме питаш за примери за алтернативни решения направо ще го игнорирам - мисля да си спестя копипастата от всеки произволен walkthrough на играта, който си напълно способен и сам да намериш из нета.

Що се отнася до странични куестове, играта наистина няма много, просто защото всеки включва доста по-сериозни задачи от стандарта, както в целите, така и в изпълненията им. Тука нямам предвид колекционерските лайна, ами по-скоро куестове от сорта на пъзелите с гаргойлите накрая, които изискват малко повече мисъл от това да прочетеш кой да убиеш и да го намериш на маркера на картата.

Не знам и как реши, че съм "бътхърнат", просто е болезнено ясно, че си играл малко диагонално, понеже цялата ти наредба е безумно плитка и елементарна. Явно е, че не ти е доставила удоволствие играта, което отново повдига въпроса, защо въобще си се занимавал?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет авг 23, 2012 6:53 pm

Cor Angar написа:Интересно защо Драгън Ейдж 1 ги нямаше тези проблеми.
lol
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 23, 2012 7:14 pm

Ти не четеш май изобщо - какъв експлойт, казах ти че от средата на втори чаптър само махах с меча бързата атака - или какво - трябва да НЕ използвам яките оръжия и брони с които ме заливат и да играя с първите оръжия. Кое друго е специфичен експлойт - това че ВСИЧКИ бомби са безумно евтини, могат да се спамят и да носиш по 200 бройки? Или че си по-бърз от всички прптивници в играта и можеш да се ролнеш зад тях и веднага да удариш - това ли е търсене на специфичен експлойт? Не бате - това е калпава механика на играта. Това че има Greater пасивни мутагени от които натрупваш стотици и които ти вдигат щетата колкото най-силния меч това ли търсене на специфичния експлойт?
Единствения начин да ти е тръпка боя е да си абсолютен дебил който умишлено играе с първите оръжия, не ползва никакви консумативи и мутагени..... Кой би играл така е beyond me.

Аз ще ти спестя Уолктроута - в чаптър 2 има точно ДВА (няма грешка) странични куеста - трите сестри и сукубата. Има и по- един куест за избиване на мобове. Други куести просто НЯМА - само централния задължителен куест. (освен ако не смяташ заровете, боя на арената, кандаската борба и бокса за висша проява на дизайна на куести и разнообразието). В трети чаптър са добавили в DLC-то. по един куест за двете страни и толкоз.

Ако смяташ за голямо предизвикателство гаргойлите в които трябва да уцелиш ред на за натискане на четири знака :clap: Тогава нареждането на знаците на бухалчетата от първия дънджън на скайрим трябва да е за професори.

Явно е, че не ти е доставила удоволствие играта, което отново повдига въпроса, защо въобще си се занимавал?
Елементарно Шерлок - някои игри се играят заради историята въпреки геймплея. Примери колкото щеш.
Yago лол
колкото и да си забравил в Dragon Age 1 имаше многобройни странични куести, дори да бяха феч куести, дънжъните бяха трилиони пъти по големи от всичко което предлага Witcher 2 а боя имаше много вариации и беше предизвикателен и не можеше да се играе на хард помпайки един бутон за атака.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » чет авг 23, 2012 8:11 pm

Корe, играй на дарк мод.
Btw, цялата ти критика към играта е, точка по точка, крайно несъстоятелна, да не кажа неадекватна :wink: Така и не ги научи тея игри, ей..не можахме да те направим човек.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 23, 2012 8:17 pm

Ами пуснах се на Дарк Моуд днес, стигнах до средата на първи чаптър удължава се изкуствено циклежа за да си крафтнеш новите предмети иначе разлика не видях в системата на игра (освен че parry тотално се обезмисля защото всички ти го пробиват и те убиват дори като го държиш). Извън щетата и армора противниците са същите и при положение че октопода примерно не успя да ме удари преди, нищо не ми попречи и сега да го мина от раз.

Като не е състоятелна критиката цитирай кое съм излъгал и докажи че не стоят така фактите :wink: Аз някакви конкретни неща съм цитирал които са ми важни .
Ако на други хора са им най-важни да има история и графика може и са останали с впечатление че играят нещо докато са проследявали скриптовете.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет авг 23, 2012 9:03 pm

Cor Angar написа:останали с впечатление че играят нещо докато са проследявали скриптовете.
Брей, че ти кво ги правиш игрите? Да не ги преживяваш? Лолол

Няма да си играя с тоя спор - нито паметта ми е толкова добра, нито мисля да ровя конкретни материали из нета за да ти покажа колко фактически грешки правиш - самото определение "странични куестове", което ползваш така щедро въобще не се вписва в рамките на играта, защото такова нещо няма - имаш множество задачи с пряка връзка и отношение към света. Ако се кефиш толкова на шаблонните феч куестовете от любимия ти ДА, търси ги там, аз лично предпочитам качествени задачи с lore, който има пряка взаимовръзка с главната сюжетна линия, зоната и замесените персонажи. Ако още се чудиш каква е разликата между двете, направи паралела между куестовете в игра от типа на WoW и ДА и Вещера, и след това ела ми кажи, кое повече ти прилича на генерик грайндфест.

За бойната система, съжалявам, че ти е била толкова лесно, явно си някакъв супер човек. Аз - с уменията си на простосмъртен - се забавлявах доста.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 23, 2012 9:12 pm

Страничен куест - куест който НЕ си задължен да минаваш за да достигнеш края на играта - simple as that.

И като каза WOW - точно на WOW ми заприлича играта със събирането на хиляди респаунващи съставки и гриндажа за дроп на респаунващи се гадини.

И точно защото съм бесен фен на сетинга и знам наизуст кой кой е от книгите изиграх играта и се изкефих на историята.

За битката малка ревизия - поиграх арената и беше доста по-интересна (да се чете в десетки пъти по предизвикателна) при положение че са ти отнели практически всичко което причиняваше тоталния дисбаланса от кампанията като ултра оръжията и броните, безкрайните бомби, кинжали и поушъни а едновременно с това ти хвърлят много по- мръснишки комбинации отколкото кампанията.
Пример - още на шестата вълна те хвърля срещу двама Асасини + магьосник докато си едва 7 левъл с начална броня и слаби оръжия без трофита. В Кампанията когато те пуска срещу само двама Асасини си 16-17 левъл, с четири пъти по-силна броня и оръжие,трофей за пасивен бонус многобройни бомби и на всичкото отгоре трябва да убиеш само единия! И това се води един от решаващите боеве в играта.
За бойната система, съжалявам, че ти е била толкова лесно, явно си някакъв супер човек. Аз - с уменията си на простосмъртен - се забавлявах доста.
Не, аз бях човек дето го убиваха с един удар на Скайрим 30 ниво и така и не се хванах да мина Мас Ефект 2 на инсанити а на Драгън Ейдж играх на нормал. Просто в Witcher stats > skills в кампанията. С правилно развитие и шимпанзе да хванеш да натиска бутона за атака в 3-ти чаптър разлика няма да има.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет авг 24, 2012 12:56 am

Начи според мен сега е моментът Кор Ангар да си признае, че е играл курзолната версия на играта на Хбох (която явно е различна като гейплей от компютърната) и останалите да кажат "Ааа, това ли било".
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет авг 24, 2012 1:04 am

Ми не - баш компютърната EE играх, тя си е замислена като конзолен сюжетен екшън явно още поначало.

И тъй като се хващате само за критиката - критикувам само нещата които са ме издразнили и заради които не смятам че играта е RPG-то на деситилетието или нещо от тоя род. Щом съм я изиграл два пъти с двата избора все ще да ме е изкефило нещо 8)
Дори само заради презентацията си струва да изиграе ако ще само да обикаляш из лагерите и гората и да гледаш. Детайла стига дотам че се вижда как войника вади муха от юфката си и отръсква лъжицата- друг е въпроса колко човека ще го видят това докато търчат по централния куест. А централния куест си я супер като сюжет и имаше доста моменти със стръвен екшън.

П.С. Още нещо което се сетих е иначе супер идеята да натрупваш пасивни перкове просто като си цъкаш. В реалноста на играта обаче неща като +20% да запалиш някой, +25% щета в гърба и 10% шанс вразите да се самозапалят докато те удрят и т.н.тн. са прекалено много на фона на процентите от скилове а тия перкове дори не те питат дали искаш да ги вземеш и не можеш да ги изключваш.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”