Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

TES 5: Skyrim

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Re: TES 5: Skyrim

Мнение от Gungrave » пет ное 25, 2011 4:28 pm

Дразня се, че широко рекламирания супер жив свят, хич не е толкоз жив, и събитията в него, колкото и грандиозни да са, имат малко до никакво отражение в отношенията на НПЦ-тата към довакина, неговити към тях или помежду им. В това отношение, скока напред спрямо предните 2 части е по-скоро малка крачка. Една система за инвазии като в RIFT според мен, доста би помогнала за immersion-а.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пет ное 25, 2011 6:06 pm

Ще се наложи да изтупам и моите 5 ст. от джоба, по темата за интерфейса. Накратко: гениално-малоумен!
Каквото и да обяснявам, фенбойовете ще ми скочат и няма смисъл. Така че просто си живейте в мизерията, която ви предлагат и се радвайте. Дори препоръчвам да играете с геймпад, в който случай категоризацията ми се ъпгрейдва на гениално-малоумно-титаничен!!!
Най-много няма да обяснявам за Favourites, нито пък искам да кажа нещо за тесните празни колонки, а за придвижването по дървото с уменията дума няма да обеля.

P.S. Някой може ли да ми обясни как посредством суперудобния интерфейс, да си подредя книжките по височина по рафтовете, че направо се побърквам. Или по номер в поредицата, а? В списъка ми излизат подредени, после на рафта не са!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб ное 26, 2011 10:56 am

Модове ще има ли за тази игра скоро, които да оправят интерфейса?

В момента играя Обливиън и супер много се кефя (разбира се след мод който ми увеличи площа на инвентара и други такива обекни :) )
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » съб ное 26, 2011 12:21 pm

CONAN написа:Модове ще има ли за тази игра скоро, които да оправят интерфейса?
1. http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=667 - гадния шрифт не е част от мода, а е друг мод.
2. http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1096

Двата мода за съжаление не могат да се ползват едновременно.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
lcool
Регистриран: пон окт 04, 2004 7:55 pm

Мнение от lcool » съб ное 26, 2011 9:43 pm

След няколко дена (седмици, не знам вече :lol: ) джиткане, установих златната комбинация:
75 Conjuration (Bound Bow + Dremora Lord)
60 Alteration (Paralyze)
X Archery (Колкото ви трее за да ги сваляте :lol: )

Е са вървя и Mass Paralyze-вам на ляво и на дясно ... няма такъв кеф, сичко пада по земята :lol:

2 Dremora Lord > Viinturuth (някъв random named dragon). Буквално го соло-наха, аз само му креснах да слезне :lol:

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » нед ное 27, 2011 1:45 am

Пробвах я и аз и ми харесва играта. Много е яка свободата, която имаш. Историята ми е малко неясна, тъй като другите игри не съм ги играл, но по това, което разбирам си е доста прилична. Интерфейса е малко скапан а най-изнервящото е смяната на оръжията. Иначе, до сега най-смислените неща, които направих са да реша една селска любовна драма и да разцепя един дънер на две, но тепърва ще има време за подвизи :mrgreen:

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » ср ное 30, 2011 12:57 pm

Каладриса се оказа прав - с двете брадвички които се хванах да си направя със 100 смитинг и една случайна отварка за смитинг (намерена) убивам Ancient Dragon на мастър още със първия удар със засилката а след като се хванах да енчантна една броня се оказах със 80% резист и 800 броня - год моуд.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср ное 30, 2011 1:09 pm

Има доста хляб за абюз на крафтинга, но има ли смисъл е въпроса? За мен по скоро не.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср ное 30, 2011 2:58 pm

Там е работата че не съм абюзвал нищо - просто пърковете за две оръжия са прекалено имба, а енчантинга на 100 още повече. Просто на 100 енчант с Гранд Соул Джем (от които направо се къпеш в такива ти дава 40% ревзист на дадена магия + 60% щета на one hand. Е дееба такъв енчант за магии просто няма - няма аналог. И за лък не съм намирал като стана на въпрос. Няма аналог и +50% повече щета да две оръжия пауър атаката който се мултиплицира с останалите пъркове за пауър атака!

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » ср ное 30, 2011 2:59 pm

ок, реших, че трябва да мина куестовете на остриетата заради 5те другари. Това сигурно е най-комичната линия в цялата игра, като започнем от това как убеждаваш шефа на Талморите да отвлече вниманието на партито в посолството, докато ти се вмъкваш да избиеш и окрадеш затвора им, до кретенския бъг с вратата и диалога на Есбер. Всъщност малко след това се отказах, след като пича първо ме заклещи в един коридор докато ме гледаше тъпо, а след като излезнахме в Рифтен, изпадна в АоЕ френзи и уби ковача и бижутера защитавайки се от някакъв абсурдно слаб убиец. Най-смешно беше като стигнах до Ривъруд, където куриер ми връчи наследствата на двете жертви от Рифтен.

Имам чувството, че колкото по-напред вървиш по тия куестове, където има много чувствителни заигравки с АИ-то, толкова повече се разпадат нещата и играта става все по-грозна, всякаква консистенция липсва а патоса на всички персонажи може само да ме накара да се смея на фона на това колко жалко е изпълнено всичко. Това, че няма нито един персонаж за който да ми пука в момента, освен за тотално лишените от характер другари, говори доста лошо за игра, която се води РПГ.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср ное 30, 2011 3:13 pm

Абе винаги съм се чудил - какви са тия наследства? На мен ми донесоха едно писмо - поволин час гледах тъпо мъчейки се да сетя какъв беше тоя гад за който пише в писмото.

Шефа на талморите не знам как си го убеждавал - при мен нямаше такава опция. Аз накарах генерала да се скара с един Ярл. При дъртака не ми е сбъгясвало но имах друг проблем - поне половин час не можах да изляза от шибаните тунели понеже не бях видял една ръчка.

Просто не мога да разбера как се заклещвате - тук сме компания от трима човека които играем играта (двама на компютър аз на конзола) а никой от трима ни никой , никога не се е заклещвал.

На мен за доста персонажи ми пука - мразя Улфрик, уважавам генерала , Астрид ме радва, Кодиак много се зарадвах като го видях на последното ниво. Дракона си го уважавам. Блейдовете са ми тотално уотевър - смешници и двамата, отебах ги тотално и закрих ордена. С Ярл Балгруф колко неща минахме заедно - радвам се че бях с империята и не го смених.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср ное 30, 2011 3:26 pm

Заклещваш се в тесен и къс коридор, където няма как да дръпнеш мухъла за да го махнеш от входа, нито как да минеш пред него. В случая с тоя пич трябваше да ползвам една врата за да го избутам малко, после и върху себе си, за да се избутам.

Шефа на талморите и аз не знам как го убедих, но беше единствената възможност за отвличане на вниманието, която ми даде на партито. Моя пич буквално с под 10 думи накара шефа на де факто гестапото на империята да се скара с някакъв пич за да може моя да си направи квото там. Persuasion-а беше нещо от сорта на "Trust me, you gotta do this, it's a joke I'm pulling on a friend". И онзи се съгласи. :|

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср ное 30, 2011 3:30 pm

Чакай малко - защо да го дърпаш - аз като тръгна напред в такава ситуация и наемника се "плъзва" пред мен сякаш бутам картонена кукла. Това става дори когато бягам назад а той е зад мен.

А талмора пак си пуснах сейв - просто нямам никаква такава опция, тя още като ме погледна че съм орк и и стана ясно че съм по случайност там. При мен нещо повече - наложи се с меч да изтребя половината посолство защото ме причакваха зад първата врата след кухнята знаейки че съм шпионин.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср ное 30, 2011 3:59 pm

Приплъзват се ако има на къде. Ако няма, стоят и гледат тъпо.

Шефа на талмора е мъж, пича с робите и всичко, не пачата. Може да говорим за един и същи персонаж де.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср ное 30, 2011 6:29 pm

Нямаше мъж Талмор при мен - убеден съм на 100%. Има една жена която те посреща - посланичката.

Положение в което да няма накъде да се приплъзнат не съм видял. Мойта винаги е като залепена за мен - дори склоновете ги катери с мен, губя я временно само при много висок скок - тогава тръгва да обикаля.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср ное 30, 2011 6:45 pm

Мое зависи от пола на героя, но не вярвам.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » чет дек 01, 2011 12:33 am

Имам един въпрос към вас - смятате ли, че да играеш със щит е слабо ? Аз до сега само така играя, обаче нито имам хубави удари с едноръчното оръжие, нито като блокна, особено на шефчета, има стабилен ефект. Тук трябва и да спомена сериозната досада от това през 10 секунди да натискам кю за да сменяма умения! Не знам с каква идея е направено това и дали в предишните елдъри е било така, но определено много дразни! Иначе до сега играта радва, харесва ми много как са направили професийте и се надявам да имам нерви да я превъртя :D

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет дек 01, 2011 2:13 am

Ако беше прочел темата щеше да разбереш че с щит си практически безсмъртен с пърка 50% резист на всичко, и пърка който ти забавя времето при пауър атака срещу теб което ти осигурява 100% контра атака със стагер -> стънлок. Аз точно защото играх с щит още нямам 100 на one hand - защото повечето ги убивах с удари с щита.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » чет дек 01, 2011 2:47 am

Еми като вдигна още някой друг левъл на блокинга ще видим :P

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет дек 01, 2011 3:24 am

Може би ще те зарадвам като ти кажа това ми беше първия скил на 100.

И да - чак сега ставам от Скайрима, знам че в последно време пиша постове в нездравословни часове по нощите.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » чет дек 01, 2011 1:31 pm

Излезе пач за Skyrim - 1.2. Може и да не оправя кой знае колко бъгове, но добавя два безценни фийчъра:

1. С коня можеш да изкачваш отвесни стени
2. Драконите летят с гъза напред

Пача междувременно бе свален от Steam.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет дек 01, 2011 1:33 pm

Мда. Пача дори не оправя това, което е посочено в чейнджлога. Все така не можеш да използваш шорткий за 2 оръжия...

Така е като фенбойчетата лапат лайната върху шоколадената торта и казват, че е много вкусно :)

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » чет дек 01, 2011 1:58 pm

OH NOES играта има технически проблеми, да я бойкотираме!1 :fighter: :dragon: :ninja: :piggy: :mage:

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет дек 01, 2011 2:09 pm

Проблема не е в техническия проблем. Проблема, е че два пача по късно се появяват нови проблеми без да са оправени старите.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » чет дек 01, 2011 2:14 pm

Лично го деинсталирах тоя пач, така и така всички проплеми които имах, ги оправих с фиксове от skyrimnexus. Това пачле точно нищо не фиксва, а доста неща преебава..

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » чет дек 01, 2011 2:29 pm

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет дек 01, 2011 6:25 pm

Добре че чета американски форуми по нощите и не си сложих пача.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » пет дек 02, 2011 12:58 am

Хитри лисици сте вий.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет дек 02, 2011 2:02 am

Бетесда току що пуснаха официален пост на форума с информация какво работели в момента и защо фейвали пачовете
Creation Kit (PC Only) - януари излизат свободно туловете които самите Бетесда са работили.
Steam Workshop (PC Only) - опция да си ползваш модовете в Стийм, и да търсиш в Стийм нови модове.

Пач 1.3 - следващата седмица, първо за PC. Това е истинския пач - пач 1.2 е пуснат избързано колкото да скърпи текстурите на Xbox360.

След нова година ще излизат пачове променящи баланса и ребалансиращи играта.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет дек 02, 2011 5:11 pm

Cor Angar написа:Бетесда току що пуснаха официален пост на форума с информация какво работели в момента.
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... orking-on/

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”