Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

TES 5: Skyrim

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Re: TES 5: Skyrim

Мнение от Cor Angar » нед фев 05, 2012 2:56 pm

Играл съм нормално - ако ти си намерил експлойт може. Имаше мисля че един такъв да джобиш тренерите.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » нед фев 05, 2012 4:38 pm

Хм, сори, чак сега имам време да отговоря...

Не знам дали е експлойт, но максималната вероятност за не-хващане при джобене е 90%, който се постига доста лесно именно чрез предмети и пъркове, както споменах. Доколкото видях след като ти писа, това, което някои хора са правели, е да ходят при учители, да се учат как да джобят и да джобят после самите си учители (което е егати ситуационната ирония). Това аз не съм правел и пак ми беше лесно.

Самият факт обаче, че когато някой тук каже "да правих Х чрез У е доста лесно" и всички отвръщат "е, ти си ползвал експлойт", когато той не е ползвал такъв, е доста показателен колко труд и внимание са влагали Бетесда в дисбаланса.

Колкото до Смитинга, болката ми е, че, окей, идеята е да качваш дадено умение по-бързо, когато го ползваш по-често. Ама от какъв зор ще ти бъде да ползваш смитинга повече от N пъти в цялата игра, където N e броят на всички възможни брони + всички възможни оръжия, умножен по всички възможни ъпгрейди. Така написано може да изглежда като астрономическо число, но:
1. то е мега завишено (когато можеш да правиш драгън армър, ще можеш да го ъпгрейднеш на макс, няма да ти се налага да минаваш през всяка една степен по отделно)
2. тези N ползвания на умението ще ти стигнат да качиш не повече от 30 нива на Коване, максимум. Аз лично се скъсах да правя брони, че да ги продавам, което не ми попада в дефиницията за игра, а си е досадно циклене, и е една от причините да я зарежа.

Мечовете не ми бяха проблем, дори не целях да имам висок скил, че да имам яки пъркове, 90+ си дойде от самосебе си. Битките ми бяха най-скучната част от цялото нещо (за жалост бяха и преобладаващото), просто ги дадох за пример за нещо, което съм го ползвал постоянно и - разбираемо - се качваше най-бързо, докато не почнах да джобя.

Как да е, очевидно за всеки влак си има пътници, за ТЕС има много, аз си имам трабантче.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед фев 05, 2012 6:47 pm

Смитинга е най-осраното за вдигане умение в цялата игра - и мен това ме дразни как се вдига и как действа.

Както и някой в темата беше писал няма смисъл да джобиш защото може да направиш ръждива ножка за 15 пари с 1 кюлче , после да енчатнеш с най-скапания камък и става 1600 пари. За нула време ставаш 100 смитинг и 100 енчантиг , събираш 100 хиляди пари а с ъпгрейдите на оръжията и броните и енчатнването им и последния останал баланс отива на кино.

Мен битките ме радваха до към 15-тия левел , дотогава се искаше тайминг, щита беше вървежен и правилните пауър атаки - необходими.
После станах комбайн и почнах да жъна.

Затова както съм казвал многократно - най-интересно е да играеш като си направиш много герои , поиграваш със всеки по-малко куести БЕЗ да се стремиш да ги назобаш а просто си играеш по куест линиите.

б.т.в. Драгън армора е само за гъзария - Драдрик е най-добрия но с голям смитинг и пъркове в дадения скил дори и най-първата кожена ватенка добива близки стойности.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » нед фев 05, 2012 6:52 pm

Или просто не правиш нищо от това, ами само си цъкаш без да се занимаваш с насрания крафтинг и се надяваш да не вдигнеш 25-то ниво преди да си приключил играта.

Потребителски аватар
lcool
Регистриран: пон окт 04, 2004 7:55 pm

Мнение от lcool » чет фев 09, 2012 2:26 pm

Cor Angar написа: б.т.в. Драгън армора е само за гъзария - Драдрик е най-добрия но с голям смитинг и пъркове в дадения скил дори и най-първата кожена ватенка добива близки стойности.
Не точно, до колкото помня Драгън-а беше Light Armor-а с най-висока защита, та зависи каква броня искаш да носиш.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет фев 09, 2012 3:39 pm

Задължително изгледайте това
http://www.youtube.com/watch?v=AYOFLqItuW4

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет фев 09, 2012 4:09 pm

Мнооого яко.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » чет апр 05, 2012 10:53 pm

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет май 04, 2012 4:39 pm

Потребителски аватар
Кенсай
Регистриран: нед май 23, 2004 1:57 pm

Мнение от Кенсай » съб май 05, 2012 9:54 pm

^ Oneup-вам те с превод + личен коментар за досега представеното по Elder Scrolls Online. :Д

Иначе не знам - за всяка добра идея прочетох две лоши. Class based система в Elder Scrolls игра, 3rd person камера и тоя borderline анимационен стил дето са го лепнали - wtfotl o.O

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » съб май 05, 2012 11:34 pm

Кенсай написа:3rd person камера
Невър съм играл с друга камера, когато имам избор в TES игра.

За доста от написаното и аз оставам със смесени чувства, но като нямам 100 милки бюджет да изпълня по мои изисквания ММО мечтата си, ще играя каквото ми дадат добрите хора от Зенимакс. А въпреки стократното споменаване на WoW в статията, мен ми напомня доста повече на видяното от мен в бетата на GW2=
Поживём — увидим както казват скапаните, трижди прокълнати блядове.

Най не съм фен на времевия отрязък обачИ, понеже за разлика от SW историята на Тамриел е добре дефинирана и документирана събитие по събитие, та малко lore collision ми се чини. Но от друга страна, логвам се и тичам към Гоустфенса да жойнна Дейгът Ър, е*** съм ги.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » нед май 06, 2012 12:15 am

Аз също не съм съвсем ентусиазиран от моделите, стила и историята.
От друга страна - Ординатори.
"I'm watching you. Scum."
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » съб май 12, 2012 3:18 pm

Ще се пробва дори само от фенщина към сетинга, а дали ще има смисъл да се зацикля - едва ли.

mirddin
Регистриран: ср апр 01, 2009 4:14 pm

Мнение от mirddin » нед май 13, 2012 2:27 pm

Принципно съм съгласен с позицията на Cor Angar , с коментара че нямам да я пробвам само от фенщина , а и заради интересно звучащата бойна система. Само се надявам да не ни предоставят стандартна класова система , което (поне за мен) би убило голяма част (да н кажа цялата) атмосфера на играта.
Всички пътища водят към Амбър

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”