Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

(FAPFAP) MASS EFFECT 3

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Re: (FAPFAP) MASS EFFECT 3

Мнение от Kaladris » ср мар 14, 2012 8:41 pm

Зависи за каква криза говорим. Ако става дума за творческа, не мисля, че са излизали от нея от първия МЕ насам.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » ср мар 14, 2012 8:47 pm

Преди Мас Ефект 1 имаха Джейд Емпайър която беше доста по-зле.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср мар 14, 2012 9:12 pm

Тая само гледах как брат ми я играе и се гнусих отстрани.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 14, 2012 9:44 pm

As a final note, the original ending written by Drew Karpyshyn (the original lead writer during ME1 and ME2) is foreshadowed through the entire series. But Drew has left Bioware, and apparently his ending wasn't good enough or something - even though, as mentioned, the foreshadowing and the work up toward his ending is still very much there. This is basically why the ending feels like such a mess. The Catalyst-AI has never been mentioned before, and only exists in the story for those last five minutes. Hell, the old better ending possibilities are still readable in the .xml files that were leaked pre-release!
Какъв е този край, за който говори дюдчето в този пасаж?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср мар 14, 2012 9:55 pm

Всъщност по-голямата част от играта изгражда страхотна атмосфера. В голяма степен финалът е толкова разочароващ понеже почти всичко водещо към него е много добре изпипано и повдига очакванията към играта. Има си кусури- някои неловки диалози (най-вече в началото на играта), дразнещата нинджа на Цербер и забележимото намаляне на диалогови опции в някои (но далеч не всички) разоговори, но има много повече подобрения. Срещите с бившите ти спътници са представени много добре и действията в предишните игри имат много сериозно и разнообразно влияние върху развитието на персонажите им. Възможните развръзки на сюжетите за генофага и гет са много различни и далеч не очевидни. [sblock]Самата идея че бая парагони са застреляли Мордин, за да предотвратят разпространението на лекарството, ми показва колко сложни морални дилеми има в развръзките на подсюжетите.

Първият път по погрешка прескочих една мисия на Ранох, при което накрая трябваше да накарам Тали да гледа как Легион качва ъпгрейда и гет унищожават флотилията, при което тя се самоубива. Преиграх пет часа мисии, за да стигна до същата ситуация но с възможността да убедя куорианския генерал да отстъпи в битката![/sblock]

Миро, ето описание на оригиналната идея на 'злодеите'. Ето друго описание на... нещо което се предполага че е трябвало да бъде истинския край, макар че не е потвърдено от Биовар.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » ср мар 14, 2012 9:59 pm

Неловките диалози се дължат на неизиграването на story DLC-тата на МЕ2. Ако героя ти ги е минал, диалозите са доста подробни и смислени.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср мар 14, 2012 10:28 pm

Не знам ти за кои диалози мислиш точно, но преставянето пред генералите и първият разговор с Ашли ми се видяха много дървени. Всеки разговор с нинджата също беше особено дразнещ, но явно и неговата история се е предполагала да е много различна и е била съкратена значително поради липса на време. За нещастие LotSB го изиграх само с втория си герой, но Оверлорд се споменава само на едно място (и играта си мислеше, че не съм го изиграл, което не е вярно). Касуми прочетох че се появява само в една малка мисия, но при мен просто отсъстваше и не можех да завърша мисията изобщо. Arrival може би променя нещата? И него съм го играл само с втория Шепърд, така че като преигравам с нея ще видя дали изменя диалога, ама не виждам как- събитията от него са точно известни на дизайнерите.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср мар 14, 2012 10:38 pm

Пък аз утрепах Ашли в МЕ1 и сега навсякъде с всички герои имам кейдън :date:

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » ср мар 14, 2012 10:41 pm

Gungrave написа:Пък аз утрепах Ашли в МЕ1 и сега навсякъде с всички герои имам кейдън :date:
Гей-дружинка детелинка :)
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср мар 14, 2012 10:46 pm

Night Wanderer написа:
Gungrave написа:Пък аз утрепах Ашли в МЕ1 и сега навсякъде с всички герои имам кейдън :date:
Гей-дружинка детелинка :)
Надух му аноля веднаж, признавам си. А и на Кортез, като го натегнах здраво му дадох воля за живот и взе че оцеля във финалната мисия :mrgreen:

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср мар 14, 2012 10:56 pm

Като стана дума за гейове, дали са сложили латино китката при оръжията и бронята щото знаят, че повечето играчи ще прекарват най-много време там. Тва ако не е няква гей конспирация не знам.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 14, 2012 11:29 pm

Ambartanen написа:Ето друго описание на... нещо което се предполага че е трябвало да бъде истинския край, макар че не е потвърдено от Биовар.
Who (or what) the fuck is Harbinger?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср мар 14, 2012 11:34 pm

Един от рийпърите .

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет мар 15, 2012 12:54 am

Миро, трилогията е страхотна, просто седни и я изиграй. Само като стигнеш до последните няколко минути на последната игра натисни Alt+F4 и си спести разочарованието :) До тогава сигурно ще има някакви огромни и много интересни модове за алтернативни завършеци на историята така или иначе.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет мар 15, 2012 2:05 am

Новата мода явно ще е DLC- в което си плащаш за да ти изрежат част от съдържанието - в случая края.

А колко яко беше [sblock]като обединявах Гет и Куараните.....[/sblock]

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет мар 15, 2012 5:16 pm

lololollollllooool

Изображение

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет мар 16, 2012 6:02 pm

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » пет мар 16, 2012 7:44 pm

Сложих палец надолу on account of неспособността на тия люде да запишат качествено аудио към сълзливия си опит да се направят на интересни.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пет мар 16, 2012 7:54 pm

Kaladris написа:Сложих палец надолу on account of неспособността на тия люде да запишат качествено аудио към сълзливия си опит да се направят на интересни.
2 ппл сък дикс анд ар фанс ъф Жъстин Бибер.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » съб мар 17, 2012 1:53 am

Сори ама Джъстин поне не записва света от white noise в песните си.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » нед мар 18, 2012 7:00 pm

Аз направих същото но от чисто геймплейни причини. Просто Ашли е солджър който е далеч от слаб от Wrex или Гарус. Кейдън от друга страна е биотик с тек способности с които сравнително лесно стигаш до Unlock скиловете. Просто не виждах с кой можех да го заместя и Ашли пое последиците.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед мар 18, 2012 8:02 pm

Това са пълни глупости - Ашли е единствения солджър в играта. Как ще е по слаб солджър от Wrex и Garrus като изобщо не са солджъри - първия е Вангард втория Инфилтратор.
Ашли не само че не е най-слабата, Ашли е най-силната в единицата ако ти самия не си солджър защото става единствената която може да носи тежката броня, да носи автомат и снайпер и да има фитнес умението за неуязвимост и умението за речардж на всички умения.

Аленко от друга страна е най-слабия боец след Лиара и единствено се ползва ако по накяква странна причина нямаш нито Тали нито Лиара в отряда, не искаш да ги имаш но пък солджър и ти трябва някой да отключва и да пуска някой и друг биотик.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед мар 18, 2012 9:07 pm

Кайдан и за мен беше толкова слаб, колкото и Ашли. Играх адепт и си покривах сам Био частта, Гарус отключваше всичко и правеше добър демидж и Врекс добавяше още малко био сила и добър демидж.

Also Ashley has (some) boobs :)

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед мар 18, 2012 10:17 pm

Най яката комбинация в играта е Ашли, Рекс и играча като солджър - всички със Спектърските автомати. Три тежки брони с 20 секунди 90% имунитет на щета. Ти ела влезни .....

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед мар 18, 2012 11:47 pm

Едно сингуларити по-късно всичките са трупове :)

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон мар 19, 2012 12:04 am

На Инсейн не им действаше точно по този начин.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пон мар 19, 2012 12:45 am

ME1 е трагедия като геймплей. Реших да направя един пълен маратон през трилогията, нямах търпение да я врътна за да си импортна сейвовете, да я изтрия и да забравя, че е съществувала. Разговора със Соверин на Вирмиър е единстеното ридийминг куолити на играта..

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон мар 19, 2012 9:21 am

Добре че не я играх тази игра, баси драмата. :shock:
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон мар 19, 2012 11:19 am

Cor Angar написа:Това са пълни глупости - Ашли е единствения солджър в играта. Как ще е по слаб солджър от Wrex и Garrus като изобщо не са солджъри - първия е Вангард втория Инфилтратор.
Ашли не само че не е най-слабата, Ашли е най-силната в единицата ако ти самия не си солджър защото става единствената която може да носи тежката броня, да носи автомат и снайпер и да има фитнес умението за неуязвимост и умението за речардж на всички умения.

Аленко от друга страна е най-слабия боец след Лиара и единствено се ползва ако по накяква странна причина нямаш нито Тали нито Лиара в отряда, не искаш да ги имаш но пък солджър и ти трябва някой да отключва и да пуска някой и друг биотик.
Soldier съм :) И Wrex също може да носи тежка броня. Има повече кръв, Assault и Shotuguns освен това е и биотик.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон мар 19, 2012 4:44 pm

Има кръв Wrex обаче няма Assault training скила , който освен че дава едни бързи 10% щета на автомати и 65% за меле дава и Адреналин бърс който ресетва всички скилове включително и Master Imunity и Overheat за автомата.

Ако играеш оптимално изобщо не се стига да ти точат кръв а се разчита само на щитовете - там колкото и да е странно Тали е най-издръжливата и прави чудеса с помпа в ръката.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”