Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

(FAPFAP) MASS EFFECT 3

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Re: (FAPFAP) MASS EFFECT 3

Мнение от Shamajotsi » пет мар 30, 2012 1:59 pm

Ми не знам Каладрис какво искаше да каже, ама го тълкувам като "да твърдиш, че се плаща за мултито в МЕ3, когато на този форум ти си единственият, за когото това евентуално би било грижа и реалност, защото (почти) всички останали тук играем на пц-та, е сензаионалистичен шит в стила на "шефът на ЕА иска да окупира Полша", дето е станал популярен в teh interwebz напоследък". Ако съм прав, напълно съм съгласен.

Иначе че краят е тъп, тъп е, че спрямо стандартите, които имаме за Биоваре, Ашли е sub-par, така е, че са се измързеливили с лицето на Тали, измързеливили са се. Ама да кажеш, че да си купиш играта е прецаквация, само заради тези неща, които, видиш ли, успяват да прецакат тотално всички ненамколко си десетки часа игра, според мен не е честно.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет мар 30, 2012 2:06 pm

Shamajotsi написа:Иначе че краят е тъп, тъп е, че спрямо стандартите, които имаме за Биоваре, Ашли е sub-par, така е, че са се измързеливили с лицето на Тали, измързеливили са се. Ама да кажеш, че да си купиш играта е прецаквация, само заради тези неща, които, видиш ли, успяват да прецакат тотално всички ненамколко си десетки часа игра, според мен не е честно.
В 25те часа геймплей(не броя мултито) има към 10 часа невероятно добра игра.
Въпреки тези 10 часа , имаш право да се чувстваш прецакан. Само защото някаква част от екипа си е свършила работата отлично, това не променя факта, че останалите, особено големите шефове, са се изложили напълно с тези скучни, безидейни, безкрайни кът-сцени, недомислен сценарий, несвързана история и (вкарайте си собствените оплаквания тук).
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » пет мар 30, 2012 2:43 pm

Прецаквация си е- да така смятам

И б.т.в. играещите оригинално сигурно са пропуснали да споменат маловажния факт че играта иска ползване на origins - услуга която те задължават да ползваш. Ако искаш day 1 ДЛЦ-то originalno (щото нали сме редовни и не сме пирати) се има една камара проблеми за които хората цели статии пишат
http://strangera.com/2012/03/10/ea-imbecility/

Ексбоксажията поне може да я изиграе офлайн и да я продаде за 40 лева на следващия - PC юзъра като по тарикат си я връзва до живот в акаунта. A диска защо ти го дават- никой не знае , играта и без това иска интернет, а някои хора не са успели да я инсталират от диск и задължително са я теглили цялата.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет мар 30, 2012 5:06 pm

Cor Angar написа:кефа беше от облекчение че не съм се преебал а не от играта
Значи удоволствието идва от пиратстването, а не от играта? Странна работа.

Яго, тъпи кът сцени си имаше разпръснати из цялата игра, но далеч не бяха над 50% от играта. Аз я превъртях за ~25 часа и от тях да е имало тъп материал в най-много 2. За мен тъпите части бяха началото, сънищата с детенцето, Кай Ленг и последните 5 минути. Началото дори не беше чак толкова зле просто беше под средното ниво на играта, а сънищата с детето бяха само три и отнемаха по около минута.

Същевременно историите на Мордин, Рекс, Джак, Самара, Бакара, Тейн, Ашли и сина на Примарха бяха изключително изпипани и кефещи. Историите на Миранда, Ариа, Zaeed, Джейкъб, Грънт и Примарха не бяха невероятни, но все пак бяха на ниво. Прекарах два-три часа в скитане из Цитаделата, само за да слушам разговорите на разни случайни НИПове- асари командото в болницата; гущера със скъпата броня пред клуба; момичето-бежанка, което си чакаше родителите и си говореше с полицая; простотиите на Вега, докато играе карти и т.н. Да не говорим колко яки бяха случайните диалози между членовете на екипажа- Тали и Гарус като се взеха направо щеше да ми се стопи сърцето.

Та идеята ми е, че играта има съвсем малко пълнеж и всъщност почти всичките куестове имат яка и интересна история. Изключение прави само 'главната' история с Цербер (но гадното в нея се събира в една мисия (~1 час) и три кът сцени) и последните пет минути от играта. За мен двата най-емоционални момента в играта си остават краят на историите на куорианите и лекуването на генофага- Мордин пеещ scientist salarian, докато кулата експлоадира беше невероятно яка кът сцена. Не ми се мисли като се захвана да я преигравам с ренегат как ще застрелям Мордин и Рекс, за да не разпространят лека.

Очевидно някой на високо е взимал тъпи решения с цел да спести пари и затова Кай Ленг + краят са такава боза и сега писателите на Биовар трябва да сърбат попарата.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет мар 30, 2012 5:48 pm

Мен принципно цялата трилогия ми е тъпа, но единицата и двойката поне ги взех на евтиния заради сюжета а двойката поне имаше някакви новости. Тройката не ми хареса от-до - АБСОЛЮТНО нищо не ми харесва в нея, и наистина беше облекчение че не се поддадох на хайпа и спестих пари които ще инвестирам в далеч по стойностната Witcher 2 EE.

Ако някой се кефи случайно на геймплея - лоши новини за Мастър расата на PC геймърите, просто такива шутъри за конзоли има предостатъчно, по качествени са и който има достъп до тях само му става смешно от жалките напънчета на ME3 да открадне оттук оттам някоя идейка.

за останалото
са се изложили напълно с тези скучни, безидейни, безкрайни кът-сцени, недомислен сценарий, несвързана история и (вкарайте си собствените оплаквания тук).

А колко беше трудно да стъпят на основата на единицата с гиганските планети и Макото и да напълнят тези полета с уникални сгради и места за посещение и куести.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет мар 30, 2012 6:19 pm

Ambartanen написа:Очевидно някой на високо е взимал тъпи решения с цел да спести пари и затова Кай Ленг + краят са такава боза и сега писателите на Биовар трябва да сърбат попарата.
>изречението предполага, че писателите не са си я надробили сами.

Колкото до другото, мисля че мненията ни се различават само що се отнася до съотношението хубаво/лошо/средно.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет мар 30, 2012 7:36 pm

Cor Angar написа:Тройката не ми хареса от-до - АБСОЛЮТНО нищо не ми харесва в нея...
Първите две игри ти били тъпи, в тройката нито едно нещо не си харесал, не си платил нищо за поредицата... Защо си я играл изобщо? За да стигнеш до края ти трябват поне 50 часа, все нещо трябва да ти е било достатъчно интересно, за да вложиш толкова усилие.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет мар 30, 2012 8:10 pm

не си платил нищо за тройката
fixed

Отговарям ти - защото всички я хайпеха като второто пришествие, а единицата всъщност ми хареса като сетинг и някои концепции нищо че беше крайно недовършена с малки местенца за експлорване, инвентар от филм на ужасите и нулев роул плей извън боя и вдигането на точки.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » съб мар 31, 2012 11:49 am

Относно по-горният коментар , аз лично играта от самото й начало , тоест първа част , я възприемам като Екшън-рпг. Рпг елемента никога не е бил този, които взима превес , но винаги е имал определящо значение. И честно да си кажа липсата на инвентар във втората игра беше манна небесна в сравнение с това, което бях принуден да преживея в първата - армор пиерсинг амо ъпгрейд VI + комбат сканер XIX + 50 оръжия които няма да ползвам , щото в моя кораб се продават най - пимпнатите и всичко това го пържим в зехтин докато не стане на омни гел и могат да се ебат в гъза по отношение на декриптване и хакване . Честно за първи път бях ядосан , че не ми се налага да събирам всичко от земята.
Незнам за вас , но аз първата я свърших с половин милион кредита , с които просто можеше да си купя рийпът и играта да свърши / добре , че не бяха вкарали и тая опция /.

Аз тепърва сега започнах третата , защото като голям фен на поредицата , която символизира може би 90% от игрите , които вече бих седнал да играя , реших да изиграя всичко на ново за да ми е по-силно изживяването ...
...
...освен това не си намерих старите сейфове.

Та впечатленията ми за момента ...а аз съм цитаделата точно след марсианската мисия ....са следните :

1. Това е най-красивата от 3-те части , спор за мен няма . Пейзажи , движения , персонажи ,стъф . Браво евала. Всичко изглежда като екшън игра, а не като рпг. Това като им пръскаш главите с хедшот . FUCK YEAH.
2. Всичко изглежда като екшън игра , а не като рпг. Вярно , че света го грози смертна опасност , ама засега всичко е праволинейно до болка . Един коридор , по който минавам убивайки враговете си .
3. Скил дървото е няква смес между първата и втората . I like .
4. Имам хап в групата . Първият хюман , който харесвам в партито след Миранда и Джак .
5. Ренегад и Парагон отговорите на Шепард са по-праволинейни , което ме раздвоява . От една страна алтернативите ти не са 1. Да ще ти помогна. Трябва всички да си помагаме в тези времена / парагон / и 2. Ъъъ...Майка ти ше еба е ! Аз съм капитан на тоя кораб ! Тва е война , разбираш ли ! Тва е война ! / ренегад / .
От друга страна обаче . Тези две възможности почти не ми се струва да се различават по-между си . Като цяло всеки диалог изглежда всякаш следва определена фабула с някакви малки, козметични промени от страна на играча . Което доста фейлва в сравнение с предните . Това е поне засега...изглежда ми ограничено.
6. Не виждам кво не и харесвате на Ашли . Няква натокана солджър чик . Те като цяло всички мадами, с които можеш да имаш релейшъншип те подтикват да направиш шепард педерас . Като цяло мейн изборът ти е между а/ "О каптън , май каптън " - Дъ Робин Уилиамс чик , б/ ГМО мадамата , в / Айм Блу да-ба-ди-да да-дааай ! " и някви дето са още по-стряскащи като татуираната мъжкарана и пичката с телевизор на главата . Не казвам , че не са супер яки и удохотворени персонажи , които правят голяма част от атмосферата в играта , ама за мен изглеждат така .
7. Адски много се надявам като Ашли пак ми каже "О , каптън , май каптън " авторите да за измисли с натискане на левия бутон да и пръскаш главата с пистолета и да получаваш 15 ренегад точки .

...това е от мен. Очаквам каквото и да се случи и колкото и да е зле това да си остане една от най-добрите игри от 2000 година насам за мен....Времето ще покаже.

Captain Kirk , out.
Обичам лепило .

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » съб мар 31, 2012 7:29 pm

Падна ми нетя за седмица и врътнах МЕ2 2 пъти и МЕ3 4. :surprise: :robot:

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » съб мар 31, 2012 7:55 pm

NO LIFE

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » нед апр 01, 2012 10:10 pm

Insanity-to v ME3 е песен с NuGame+ чар, садли.

Btw, Кай Ленг, Eva Core, Illusive Man, Aria T'Loak и други са все чарактери от разните ME новели и комикси, та за туй може би някои от тях седят малко като кръпка върху историята на играта. Малко като Вариан Вринн и дружките му или Крас и Ронин.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет май 18, 2012 9:01 pm

Врътнах я за втори път, този път с импортиран герой от първата част още.
Дори края ми се стори с една идея по-логичен като обърнах внимание на някои дребни, но важни реплики а това че последвах съвета на Гънгрейв и изчетох комиксите и новелите също помогна да не си викам WTF в някои места.

За последната мисия взех Аленко и Вега и видях как се убива Харвестър с първия залп от две помпи и ренегад автомата с огнени патрони.

Това което ме изкефи най-много за тоновете дребни нещица зависими още от единицата.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » съб май 19, 2012 10:59 am

Първо ще кажа , че това е играта, с която проиграх отново компюрърни игри.
Първата беше нещо невиждано досега според мен . Втората беше най-добрата игра, която съм играл през последните 10 години или поне така си мисля.

Проблема в Мас Ефект 3 далеч не е само в евтиният край , според мен.
Тук ще вмъкна , че далеч не мисля играта за фейл и вярвам , че има повече плюсове отколкото минуси.
Но ще говоря за минусите :
1. Цялата идеят със сайт куестовете е подигравка с рпг феновете . Това да слухтиш като глуха свиня в кукурус и да прихващаш куестове от хорските приказки е лейм. Да ще ми кажете , че и на предните неприоритетните куестове не бяха кой знае какво ...ама това е лейм. После отиваш при някой дето дори не знам кой е кво трябва да направя за него , цъкам там спейса и честита нова година , изпълни куеста . Кво получавам War assets .Юпи-йей. Тоя пич дето не го знам какъв е се оказа армада .
2. Повечето Цитадел куестове - обикаляш и сондираш наляво-надясно. Като летяща чиния от "досиетата Х" отмъкваш артефакти, ресурси, пари, части, хора , екипи, флотилий едва ли не . С тъпия скенер ...из тъпите празни галактики. Предпочитам Макото от първата , честно.
3. War Assets . Ква е тая глупост по-дяволите . Аз очаквах в един момент Шепард да се изпърди в средата на цитаделата и пак да получа War Assets - 3rd Salaraian Fart Fleet . А да и от оттова зависи ендинга на играта ....да. Браво. Единственото , което липсваше е на 1000 да получаваш бонус живот.
4. Екипът. За първи път има crew member-и , които откровенно ме тварят . Например Ашли , която е тъп пукал , който въобще не трябва да го има и чието присъствие въобще не се усеща или ако имаш някъв контакт с нея е тъп. Цяла игра нищо не си казах с нея най-накрая разбрах , че се била напила в кабината.
И ЕДИ - изкуственият интелект , който си намери тялото на пичката от No one lives forever и на всички им се доеба робот. Фък дис шит. / Няма как да не призная , че това , което разбираш накрая на играта за нея е наистина готино и добра идея, но все пак мирише на лайна.
Или може би Кортес - геят, с чийто емоционален колапс от загубата на съпругът му - Робърт, трябва да се пребориш за да вдъхнеш светлина отново в живота му....По време на краят на вселената ...Тоя персонаж кой го е вкарал , Стивън Спилбърг ли ?
5. Цялата идея с опита да направят някакъв смес между оръжията и боравенето с тях , което предоставят първата и втората игри е своебразен фейл за мен.
Ъпгрейдваш еди си кво до 5,6,7 избираш му две от възможните 4-5 модификации , голям прас . Единственото , което ми направи впечатление е че са вкарали малко повечео оръжия , ма като цяло играта пак може да я изкараш с М сериите на спектър шитс и за друго не ти пука особено много . Накрая пак си фраш с пари независимо кво правиш.
6. Единственият "град" , до който имаш достъп е Цитаделата ? Сериозно ?! Защо ? Толкова много се надявах след като си видял няколко града във втората част сега да обикаляш из полупорутени резистънс кемп-ове . Лично според мен , щеше да те пренесе в личната война на всяка раса , според мен . Очевидно само според мен.
7. Незнам колкото е обвързана играта с книги и комиски , но това да се случват неща, за който не можеш да си дадеш обяснение без да си се запознавал със странични източници е тъпо. Например като видях , че Удина е Council member ,щото - така. Или да преследваш някво тъпо лапе в на забавен каданс като в драматичен момент от Български сериал по БТВ , без ей така накрая да ти каже , за кво те спами в сънищата ти ....Кай Ленг незнам какъв е за мен в игратра беше просто новата нинджа, която си купи Илусив мен.
8. Е това е лично между другото . Има един куест във Цитаделата , който е дебилен , някъв салариан те занимава с тва , че някъв ханар е индоктринейтнат и иска да направи мръсно на расата си . В зависимост от това как го минеш ...той е дебилен куест за 2 мин. ...Може да ти исипят " МИ да ама ся света на Ханар и Дрелл го унищожиха ....След този куест не докоснах играта 2 седмици. Това е едно от най тъпите неща в Масс Ефект 3 .
9. Идеята на авторите , че в този Мас ефект фабулата просто ще се развива ...Независимо кво направиш . Всички се сещаме за няколко момента , в които парагонски и ренегадският ти персуешън е просто за цвят в диалозите . Това не ме кефи. Дори свободата , която ти липсва на моменти смятам за подигравка с идеята и духа на предните игри.
10. За финал . КРАЯТ .
Проблемът за мен не е в това , че безкрайно ефтин. И че независимо какво избереш ти пускат едно и също клипче . Не е в кретенският разговор между дядо и внук ала "Дядо кога ще видя звездите от близо ? ...Когато станеш космонавт като Космонавт като Шепард " .
В това е , че аз не схванах нищо .
Толкова по яко беше докато рийпърите бяха просто свърхмеханична раса , която иска да се наяде от развитите цивилизации. За кво им трябваше да ти набият филма за невероятната философия на тяхното съществуване. За кво им е да са ултра интелигентни като накрая излиза , че Каталиста ги контролира . Къв е тоя Каталист...един там... изкуствен интелект ли е ...някво древно създадние ли е ? Призракът на Цитаделата . Против кво се бори ? Хаос ? Тия базикат ли ме .Тоя потопи галактика в кръв и взривове. И ако приемем , че е изкуствен интелект , кво прави ? Избива всички развити раси за да не създадат сами изкуствен интелект , който да ги избие ? Е той малоумен ли е ? Къв е смисъла ? Той да е изкуственият интелект , които да ги избие и да почва всичко от начало за няколко хиляди години да се завърта кръга на глупостта и после да идва тоя да изтрепва всичко за да предпази примитивните раси , които ще изтрепе след още няколко хиляди години ? То това е ада бе ! Ебати циклофреничната вселена .
"Ние запазваме развитите раси Шепард" Майка ти да еба ! Хъсковете , Баншитата и Останалите свинари на развити раси ли ти приличат бе , чеве !

И за кво ми исипват някви Алтернативи от 3-те части на Деус Екс . Толкова ли нямат акъл след такава гениална поредица да измислят възможности , които да изглеждат поне малко уникални.
Краят е толкова тъп , че хората се опитват да си насосат какво е станало уж в действителност , просто защото не могат да повярват , че може да е толкова издегустирано и безсмислено всичко след такива гениални идеи.
Няма край , който да не е идиотски за мен.
1. COntrol - Ми да Шепард цялата ти съпротива е безсмислена , ся ти ше ги правиш тия неща вместо мен. На батко героя.
2. Destroy the reapers . И така само ще трябва да изчакаме малко , за да създадем отново изкуствен интелект , който ще избие всичко . Браво .
3. SYNTHESIS . Супер мноо се надява, че след синтезиса всички , ще са на батерии , щото само със соларни панели може да се изхранва целият останал галактик флийт ,който няма къде да отиде щото унищожихме мас релетата.
И това как от земята всички се озоваха изведнъж Normandy бягайки на някъде и попадайки на годна за живот планета.

Еми това е . Отделих на играта възможно най-много време за да разгледам изцяло. МейнСтори лайн-а беше уникално як. Но това е най-слабият Мас Ефект според мен. Това е една от най-готините игри, които съм играл от Мас Ефект 2 насам...но все пак е най-слабият Мас Ефект.

Съжалявам, че стана толкова дълго , както и за правописните, пунктуационни и граматически грешки , които вероятно съм допуснал. Ще редактирам когато имам време.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » съб май 19, 2012 11:31 am

tl;dr
Изображение

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » съб май 19, 2012 11:44 am

Мтоз пък.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » съб май 19, 2012 3:20 pm

Аз го прочетох но не съм съгласен с нищо, и за да съм кратък ще споделя че смятам двойката за най-слабата в поредицата и най-прехвалената игра която съм играл а единицата за игра с добри идеи но ужасно набързо реализирани.
В Мас Ефект 3 на практика са оправили всички неща които ме дразнеха в предвишните две игри - като се почне от разнобразието в оръжията и настройките им, мине се през десет пъти по-интересните битки и тактически битки, и се стигне до неща като това че хората от екипа ти не стоят побити като колци все в стаичката си чакайки като роботи да отидеш да вадиш думите с ченгел от устата ами си общуват помежду си и обикалят из кораба. И не на последно място - още бекграунда на Палавен отвява всичко видяно в двойката.
Аз накрая свърших с нула пари - не знам за какъв фраш говориш но има прекалено много неща за купуване а парите не са безкрайни.

Иначе мисля че си очаквал някъкъв next gen игра това е просто мас ефект 3 :)
И аз исках в единицата на всяка планета която изследваш с макото да има има уникални колонии, NPC-та и куести които да живеят собствен живот ама ги нямаше 8)

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » съб май 19, 2012 7:59 pm

Cor Angar написа: и за да съм кратък ще споделя че смятам двойката за най-слабата в поредицата и най-прехвалената игра която съм играл
:gah: :looloo: :pee: :ohmygod: :spam: :stop: :snotty: :wall: :pope:

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » съб май 19, 2012 8:09 pm

Мда , мерси че си сподели колекцията от емотикони.

Да видим - играта е екшън но има само по 2-3 оръжия, от които използвах само две. няма никакви модификации по тях освен събирането на предварително зададени ъпгрейди. Уменията са само по пет и са няма никаква мисъл в развиването им. Враговете са еднообразни по способности и налитат по един и същ начин. Нивата са коридорести , с тясно коридорче и можеш да кесиш зад кашона цялата битка. Централен сюжет почти няма изместен от събирането на екипажа който екипаж всеки стои самоизолиран в някаква стаичка и чака роботски да отидеш при него. Има досадно многочасово сканиране, почти няма странични куести а хъбовете макар и много яки са прекалено малки - Тучанка беше един хангар с 10 човека вътре ебаси. Самата престрелка беше лагава прекалено ковър базирана.

Всичко това е оправено в тройката.

Някой ако се кефи на горните неща - негова си работа, аз не съм от тази порода.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » съб май 19, 2012 8:28 pm

Мани, бегай..

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » съб май 19, 2012 8:36 pm

Cor Angar написа:Мда , мерси че си сподели колекцията от емотикони.

Да видим - играта е екшън но има само по 2-3 оръжия, от които използвах само две. няма никакви модификации по тях освен събирането на предварително зададени ъпгрейди. Уменията са само по пет и са няма никаква мисъл в развиването им. Враговете са еднообразни по способности и налитат по един и същ начин. Нивата са коридорести , с тясно коридорче и можеш да кесиш зад кашона цялата битка. Централен сюжет почти няма изместен от събирането на екипажа който екипаж всеки стои самоизолиран в някаква стаичка и чака роботски да отидеш при него. Има досадно многочасово сканиране, почти няма странични куести а хъбовете макар и много яки са прекалено малки - Тучанка беше един хангар с 10 човека вътре ебаси. Самата престрелка беше лагава прекалено ковър базирана.

Всичко това е оправено в тройката.

Някой ако се кефи на горните неща - негова си работа, аз не съм от тази порода.
Извинявай , играл ли си Gears of War . Щото екшъна в 3-ката е толкова близък до Gears of war , че чак ти иде да се замислиш какво играеш и кой го е разработвал.
Второ , сори ама 2-ката беше много по рпг от 3-ката . Ама много . Уменията на тройката ще кажеш , че са 200 пъти повече от тези в 2-ката . Тучанка може да е бил един хангар , ама Илиум не беше . А Омега пръксаше. Мисиите около тези хъбове бяха жестоки. Лоялти куестовете пръскаха. И може да имаше малко куестове , но не се изрязяваха в това , да се юрнеш да сканираш за глупости ...че това е по аноинг от търсенето на тъпите ресурси за ъпгрейди в двойката . Да не говорим , че ако не ти се занимава някой неща просто можеш да ги купиш от спектър магазина .

Отново ще го кажа ,защото имам чувството , че това не си прочел . Не мисля играта за фейл и вярвам , че има повече плюсове отколкото минуси.
Битката е един от тях . Вярно е по-разчупена е , не е велика , но е поразчупена.
Тва , че хората ти не стоят статично, а се пръскат на някъде из кораба или цитаделата беше свежо , макар , че на мен ми е малко все тая.
Имаше и много други позитивни неща. Както казах фабулата пръскаше ...Малките детайли около познатите ти - също .

Аз не чаках некст джен игра , а точно Мас Ефект 3 . Играя на тази игра не заради добрия екшън , ако искам добър ковър търд пърсън Екшън вземам нечий екс бокс или пс3 и цъкам я Gears of war , я Army of two. Играя я заради историята , готините и разчупени диалози и заради целия екип от нпс-та, който в единицата и двойката ме кефеше на Макс. Заради напълно илюзорната свобода , която чувствам като се разхождам с моите негри из Илиум, Цитаделата , Омега и прочие.
Еми в третата част ми хареса само историята. Всичко останало едва ли не ми липсваше.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » съб май 19, 2012 9:37 pm

Играл съм всичките Гиърси по няколко пъти и не виждам нищо общо освен ковър системата.
В Гиърс нито имаш управление на екип, нито магии, нито избор на модове по оръжията , нито избор на клас, нито значение на тежест и подбор на оръжията, нито мелето ти убива токова бързо. Колкото Ънчартед е клонинг на Гиърс , толкова и Мас Ефект 3.

А това двойката е била РПГ ще го приема като шега :) Играта си беше коридорест екшън в който играеш с едно оръжие цяла игра срещу едни и същи врази идващи на конвейра. И тъй като аз ИГРАЯ игрите предпочитам битките да е разнообразен когато съставляват 70% от игралното време а не да играя ВЪПРЕКИ тях само за да видя какво ще стане накрая на мисията сюжетно със съответния, ако разбираш какво искам да кажа. В началото ме радваше но на петнайстия час вече яко се нервех, докато в тройката не само има 50 оръжия които ги тествам всичките ами самире арени на престрелките на много по открити, враговете идват отвсякъде (включително отзад или от високо ) и неща като димките, щитовете, невидимите фантоми , башитата или брутовете ти пречат просто да си стоиш на едно място и да си пукаш оттам цялата престрелка или директно те принуждават да излезеш. И двете ми игри (хардкор и инсанити) се скривах зад укритие само когато трябваше сшешно да презаредя.

За останалото - въпрос на личен вкус - мен лично адски ме дразнеше какви темерути са екипажа ми и как един лаф не си казват и стоят само на едно място цялата игра.
Приветствам и системата с разговори = куести. Сто пъти ми е по-интересно и естествено така да се случват нещата в една война отколкото да им свети по една жълта удивителна над главата. Пък и никой не те юрка на никъде - аз повечето неща ги намирам просто докато си играя. Още повече пък привествам това двама да си говорят и аз да взема страна в спора - не си просто рандъм михлюзин а наистина се чустваш като героя на хората.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед май 20, 2012 8:34 am

Cor Angar написа:А това двойката е била РПГ ще го приема като шега :)
Зависи от дефиницията ти за РПГ.
Определено имаше многократно по-голям акцент върху диалозите и детайлите в тях, а и парти билдинга имаше многократно по-голямо значение и не беше с 1 очевиден, по-добър от другите билд.

Тези неща, както и края на МЕ3 аз ги отдавам не на друго, а че е ръшната и мързеливо направена игра. Сегментите които не са били толкова ръшвани си личат и всички ги хвалят.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед май 20, 2012 5:27 pm

Ако под акцент разбираш изслушването с козметичен избор на инвестигейт на историята на всеки от екипажа си предавана на части - да имаше.
Сега обаче пак си приказват , въпреки че може и да не ги слушаш или да ги изпуснеш а има и стотици пъти повече диалози на НИП-овете.

А на мен лично най-приятните ми моменти в двойката бяха докато скитосвах из Омега и Илиум и се наслаждавах случайни разговори и как всеки нип си се занимваше с някаква специфична дейност вместо да стои като побит пън.

Парти билдинга ми беше с двама безсмъртни цялата игра - Грънт и Гарус а когато трябваше да избера , а когато набрах Тейн и Самара ми оставаха само по две мисии в които да ги тествам да не говоря че с Легион имах само една мисия и играта свърши.
Щеше да е много яко същия този тип да се запази в тройката и си ги ползваш но не - в този си вид от прекалено много персонажи не ти остава време да ги използваш всичките.
Гледах да играя със всички но просто теста показа че някои доминират по успеваемост.

В тройката не само че всеки от екипажа е ясно дефиниран клас и може да ги модифицираш сменяйки им статистиките а дори вида на бронята им не е просто козметичен а дава различен бонус.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед май 20, 2012 5:40 pm

Cor Angar написа:Ако под акцент разбираш изслушването с козметичен избор на инвестигейт на историята на всеки от екипажа си предавана на части - да имаше.
Сега обаче пак си приказват , въпреки че може и да не ги слушаш или да ги изпуснеш а има и стотици пъти повече диалози на НИП-овете.
Предвид че сериозно си написал това, не ми остава друго, освен да те пренасоча към рандъм мнение на Септември.
Нямам достатъчно care да нареждам лично.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед май 20, 2012 5:43 pm

Твоя си работа човек - така виждам аз нещата в диалозите.
Ако ти виждаш някакви сложни и комплексни диалози със последствия явно сме играли различни модове на една и съща игра :lol:

От диалозите на НИП-овете броих 150+ уникални диалога в голяма част от които можеш да вземеш страна и след това спрях.

Не съм твърдял никъде че проповядвам божествената истина, казах че не съм съгласен с абсент и възприемам нещата по друг начин.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » нед май 20, 2012 6:22 pm

Аз ти приемам мнението напълно.
Предвид това , че на теб ти харесват точно нещата , които ме дразнят в тази игра и обратно , очевидно е въпрос на гледна точка.

Това засега е най-добрата игра , която съм играл през последната година . Но на мен ми е най-тегавият Мас ефект. Изглежда ми претупан...и макар да я изиграх на един дъх , като ми стана интересно и ми хареса, доста ме разочароваха много неща в нея.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон май 21, 2012 12:25 am

Не знам дали е претупан но една игра ми отнема 37-38 часа и няма досадно многочасово жънене на ресурси по планетите като в двойката която с жътвата ми отне 35 часа.

Докато ми е скапан нета ще се хвана да си довърша ренегат ръна на двойката който го зарязах до средата.
Което ми напомня за още едно техническо подобрение - вече може да пуснеш директно на инсанити което е единствената разумна трудност за импортиран 30 левъл герой, вместо да се налага да прециклиш цялата игра веднъж за да се отключи

Едно нещо което не съм оспорвал никога и нямам намерение е как финала на Мас Ефект 2 беше най-култовата част на играта, есенцията на всичко което си правил досега докато финала на Мас Ефект 3 беше някаква жалка пародия на Кол ъф Дюти.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон май 21, 2012 9:04 am

Cor Angar написа:жалка пародия на Кол ъф Дюти.
Педантизъм: на Деус Екс, не на Call of Duty.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон май 21, 2012 9:13 am

Е ти говориш за баш края аз имам предвид мисията с развалините на Лондон и бягането на забавен каданс срещу артилерия.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”