Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Might and Magic: Heroes VI

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Battle_Mage
Регистриран: вт сеп 27, 2005 12:49 pm

Re: Might and Magic: Heroes VI

Мнение от Battle_Mage » нед авг 29, 2010 12:19 pm

Van Caneghem последно чух, че работи за ЕА по Command&Conquer игрите.
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

'The mage is come to do battle!'

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » ср сеп 01, 2010 9:12 am

Петата част на играта на мен доста ми хареса. Приличаше на 3-ката ...

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет окт 13, 2011 12:22 am

Излезн! Жалко само, че скидроуската версия нещо не понася на моя комп и след 3-4 неуспешни опита реших да доакам по-нормална версия в следващите дни. :cry2: Ако на някой му е провървяло да инсталира играта или си е купил оригиналната моля нека сподели :)

ggeorgiev
Регистриран: ср фев 03, 2010 1:26 pm

Мнение от ggeorgiev » чет окт 13, 2011 11:14 pm

Ми то да им имам изискванията .... ракета неискат ли да имам .... :blah:

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » пет окт 14, 2011 12:07 am

На комп от 2008ма ми върви перфектно, но пък ми е безинтересна и я изтрих..

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет окт 14, 2011 10:38 am

От един бързо поглед - много добри идеи, но общата реализация не ме впечатлява като нещо положително. Не иска много ресурси, но е нестабилна и не-оптимизирана. Ще и трябват далеч повече от двата експанжъна които бяха нужни на петицата за да се превърне в добра алтернатива на другите игри в серията.
ум колкото на замажан синигер

ggeorgiev

Мнение от ggeorgiev » съб окт 15, 2011 8:31 pm

Ами незнам на радеон ХТ1950ГТ ми казва, че няма да тръгне понеже картата ми не посрещала изискванията :)

П.С. Някой да има идея как да я излъжа гадната игра ?

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » съб окт 15, 2011 9:06 pm

ggeorgiev написа:Ами незнам на радеон ХТ1950ГТ ми казва, че няма да тръгне понеже картата ми не посрещала изискванията :)

П.С. Някой да има идея как да я излъжа гадната игра ?
С видеокарта която не е на 4 години и 6 поколения преди сегашните. Сериозно ли очакваш да играеш на тази видеокарта най-новите игри?
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

ggeorgiev

Мнение от ggeorgiev » съб окт 15, 2011 9:26 pm

Предавам се !

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб окт 15, 2011 10:03 pm

ggeorgiev написа:Предавам се !
Купи си нова, така ще я излъжеш.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

ggeorgiev

Мнение от ggeorgiev » съб окт 15, 2011 11:05 pm

Добре де изиграх СтарКрафт 2 на медиум със същия кошник .... а тая игрица изобщо не тръгва ...... ай сиктир 100 куприлиона марки деа

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » съб окт 15, 2011 11:50 pm

Не става и с два пъти по- добър компютър - а защо е така питай унгарските братя от блек хол.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон окт 17, 2011 11:14 am

ggeorgiev написа:Добре де изиграх СтарКрафт 2 на медиум със същия кошник .... а тая игрица изобщо не тръгва ...... ай сиктир 100 куприлиона марки деа
Blizzard по принцип си правят игрите да вървят на кошници :)

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт окт 18, 2011 2:14 am

Успях все пак по някакъв начин да я подкарам, въпреки че с тези 2 ГБ рам ми насича на к****е :damn: Като цяло до сега съм м ного доволен от играта, много нововъведения, които в 90% от случаите са за крайно добро. Единственото, което до сега не ми хареса е осъкатената функционалност и визия на градовете, но предполагам, че братята унгарци са имали добра причина да го направят това и се преживява лесно :) Имаше един кометар в Замунда на някакъв, който разправяше, че тази игра била правена в час по трудово. Смело мога да заявя, че въпросната персона никога не е имала час по трудово изглежда. :thumbsup:

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт окт 18, 2011 9:35 am

Може часовете и по трудово да са били в MIT и да е сглобявал някоя от совалките на наса :Р
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » вт окт 18, 2011 4:04 pm

Кой нормален човек чете коментарите в замунда?!

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт окт 18, 2011 4:41 pm

Който иска да разбере дали съответния рилийз е читав или му трябва ключ :)

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт окт 18, 2011 4:56 pm

Или пък не може да си стартира играта 3 дни ...

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт окт 18, 2011 5:04 pm

Mushrambo: щом очевидно ти е харесала, купи си я...
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт окт 18, 2011 6:23 pm

За съжаление нямам парите в момента, но към Коледа ще го обмисля :) Забравих да се оплача обаче от звука по време на битка, все едно гледам Чип и Дейл.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 18, 2011 10:04 pm

Lord Vader написа:Mushrambo: щом очевидно ти е харесала, купи си я...
Кофе, кога почна работиш в гейм студио, кога почна да караш хората да купуват :)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » вт окт 18, 2011 10:37 pm

Lord Vader написа:купи си я...
Анатема :clap:

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » ср окт 19, 2011 6:01 pm

Мииии ....аз като цяло не си я купих . Щото така правя .

Амааа...като цяло ....не ми хареса . Смисъл играта е много красива, дори бих казал уникално красива , има някой нови и доста добри идеи . Битките мога да ги сравня с тези от Шогун Тотална мега война ...Имам предвид като времетраене . Към средата на играта , докато свършим със сражението вече съм забравил за какво воюваме и искам да сме приятели ...В интерес на истината след 3 часа игра съм готов да предложа всяка една дъщерите си на крийп по картата само и само да не стигаме до момента когато го беля като банан 2 часа , с 250 пъти по силната си войска . И това със спешълите на расата ...Касъла правят една единица неебателна за цял ход, некрополиса вдигат единици , бла , бла ,бла ...Кво помисли ли са си , че битката ще ни се стори прекалено бърза ли ?
Идеята с тия фортове къде пазят мините /всъщност колко мини има ? дърво, камъни , кристали и злато ? енд датс ит ? / енд шит ми е тъпа . Това с абилити дървото на всеки левел е интересно , ама спелкастър на 15 левел с 3-4 магии в книгата не е мноо интересно .
Рестрикшъна за предмети спрямо класовете на героите ме дразни .
В този Хироус ...тоест в 6-тата част . Станах свидетел на най-постните градове , които съм виждал . Разбирам опитали са се да направят нещо по-различно като идея ...може би визуално по стилизирана и повече статистически развита ...ама ...Градовете от хироус 6 ми приличат на селата от дисайпълс 1 . Може и да съм традиционалист ама изпитвах такова блаженство като си вляза в замъка на хироус 6 и го огледам все едно е туристическа реклама на Рио де жанейро.

Едно не мога да отрека ...В този Хироус единиците са истинска красота ...Просто са уникално яки . Хора , Некро, Демони , Стронгхолд ...всичко .

За да не обидя някой ... Изказвам лично мнение . Може би аз съм прекалено консервативен в Хироус отношение или просто не мога да схвана правилно нещата . Ама не ми харесва .
Извинете за правописните , пунктуационни и граматически грешки .
Обичам лепило .

mirddin
Регистриран: ср апр 01, 2009 4:14 pm

Мнение от mirddin » ср фев 22, 2012 1:00 pm

На мен Герои 6 както ми хареса , така и ме подразни сериозно. Рано ми е да говоря за баланс на расите в играта , защото досега съм играл само с водните , некромантите и варварите.
Сподред мен играта си има доста предимства :
1.Развитието на героите - разкарали абсурдният елемент на късмет от третата част
2.Също така са балансирали маговете , което не им се отдаде в нито една от частите досега (освен може би в петицата)
3.Създанията от различните градове наистина са различни
4.Магиите се учат на съответен левел и така не минава номера с намирането на таун портал/летене/дезинтеграция/дименшън доор в началото и да разцепиш противника само с това
5.Най-добрият изкуствен интелект в поредицата до сега
6.Спешълите (на расите и героите) наистина правят интересен избора на герой - не намерих някакви супер дисбаланси в това отношение (май само в третата част ги имаше тези безумни дисбаланси в спешълите на героите ).
Но има някои супер безмислени неща :
1.Не намерих начин да разкарам анимациите за конвертиране на сграда/град след превзимането й (поне в моята версия 1.2)
2.Не разбрах от какъв зор са намалили ресурсите
3.Зверският лаг при анимации на моята нелоша машина (4гб рам , 1гб видеокарта , 4гхц процесор , 1тб харддиск) и именно този лаг (при походова стратегия - ОМГ) ме дразни изключително много.
Последна промяна от mirddin на пон апр 02, 2012 9:36 am, променено общо 1 път.
Всички пътища водят към Амбър

Потребителски аватар
Septemvri
Регистриран: вт яну 13, 2004 1:03 pm
Контакти:

Мнение от Septemvri » ср фев 29, 2012 6:30 pm

mirddin написа:5.Най-добрият изкуствен интелект в поредицата до сега
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Сигурен ли си, че си писал в темата за 6, а не за 3? Нататък спрях да чета.
I am virgin, I'm a whore, giving nothing, the taker, the maker of war

mirddin

Мнение от mirddin » пет мар 02, 2012 7:42 pm

Според мен в 3та част изкуственият интелект беше плачевен. Компютърът дори на цар можеше можеше да го изиграеш по много начини, докато в 6та част някои от расите ми правят доста мръсно.
Последна промяна от mirddin на пон мар 05, 2012 12:02 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Septemvri
Регистриран: вт яну 13, 2004 1:03 pm
Контакти:

Мнение от Septemvri » пон мар 05, 2012 11:45 am

Плачевен си ти, така че преди да повториш някоя глупост, която е била оспорена, вземи се информирай малко повече ? HoMM3 има един от най-съвършените AI в компютърна игра изобщо! А в MM:H6 е тотално осран и играта "компенсира" с най-безцеремонни чийтове от компютърните опоненти, предварително скриптирани. Увеличаването на трудността само увеличава милиардите пари/войски, които имат "на разположение". Движението му по картата е глупаво, плоско и дразнещо страхливо, управлението на единиците му на бойното поле е покъртително тъпо, а на нормална скирмиш карта той не се развива изобщо.
I am virgin, I'm a whore, giving nothing, the taker, the maker of war

mirddin

Мнение от mirddin » пон мар 05, 2012 12:12 pm

Septemvri,
1.Щом според теб елементарното АИ-на Хироус 3 е много добро , а според мен е слабо - следователно плачевният на темаХироус явно не съм аз.
2.Това че някой не споделя фетиша ти към дадена игра не е повод да го обиждаш.Ако личните нападки са ти единствените доводи - трай си.
3.Възможно е АИ-то в 6та част да чийтва , не съм се занимавал да експлорвам в подробности движението му по картата. Специално поведението му по време на битка - не се върза на никой от номерата на които АИ-то в 3та част му правиш спокойно (което ти позволяваше да го биеш с 3-4кратно по-малка армия), но това ти не би могъл да го разбереш поради субективизма ти (превеждам ти : изкривяване на личната преценка предизвикано от лични емоции и преживявания).
Последна промяна от mirddin на пон апр 02, 2012 9:37 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » пон мар 05, 2012 1:24 pm

Сори, обаче АИ-то в тройката беше абсурдно зле на моменти; да го наречеш съвършено е проява на див фенбоизъм. Освен това - и това е факт - чийтваше, точно както чийтва и това в шестицата.

mirddin

Мнение от mirddin » пон мар 05, 2012 3:14 pm

Kaladris , не се хаби да обясняваш на фенбойчето нищо - той просто няма да го разбере. С подобни фенбойчета (аз им викам фетишисти) отдавна съм се отказал да споря , защото те са заслепени от идола си , и са неспособни да обработват информация , доказваща несъстоятелността на техният идол.Т.е : дискусиите с тях са безсмислени , защото те компенсират интелектуалното си безсилие с прояви на агресия - словесна (т.е лични нападки) и физическа.
Примерът : интелектуалното безсилие на Septemvri е доказано двойно :
1. С безсмислената му нападка към мен.
2. С това че АИ-то на 3та част на Хироус го затруднява.
3.Най - вероятно сега Septemvri ще:
3.1 продължи с личните нападки
3.2 започне да ме предизвиква с реплики от типа "Аре да видим кой е мистър/мисис по-по-най"
3.3 тръгне да търси съюзници (в мнението си) , поради неспособността си да го защити сам
П.с : аз преценявам качеството на АИ-то на една стратегия според даденият леко субективен критерий "Победил ли съм го и ако да - доколко ме е затруднило АИ-то в победата ми?" В Хироус 3 помня един - единствен път да ме е изнасяло АИ-то. В 6та част ми се е случвало неколкократно. А аз играя Хироус от втората му част.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”