Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Guild Wars 2

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Guild Wars 2

Мнение от CONAN » чет авг 20, 2009 2:23 pm

http://guildwars2.com/en/
Let the hype begin.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Re: Guild Wars 2

Мнение от Cor Angar » чет авг 20, 2009 2:32 pm

Арта и дизайна МНОГО ми пасват на визията за перфектен сетинг :D

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет авг 20, 2009 2:42 pm

Йее, вчера гледах и имаше само една двойка там. Днес са пуснали сайта.
Ухаа, асуранците имат роботииии!!

Конане оправи линка, че нещо си го осрал :D

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет авг 20, 2009 2:48 pm

Абе, ква е тая мания и напъни навсякъде да има гном-алайк раси... бахти как ми бъркат в нервите таквиз простотии. Ще се навъди навсякъде с ниски типчета подскачащи докато те бият и трудни за кликане от разстояния... :evil:

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » чет авг 20, 2009 2:55 pm

гномка с розово-пембяни плитки и два меча = фетиш :)

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет авг 20, 2009 3:09 pm

CONAN написа:Абе, ква е тая мания и напъни навсякъде да има гном-алайк раси... бахти как ми бъркат в нервите таквиз простотии. Ще се навъди навсякъде с ниски типчета подскачащи докато те бият и трудни за кликане от разстояния... :evil:
Рар!
Освен това май ще може да се скача, така че ще е съвсем ужасно. :?
Asura Assassin=horrible.
Ако оставим настрана асурите и липсата на мурсаати, звучи доста добре. Да се надяваме че ще си запазят идеята с CCG-like уменията.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет авг 20, 2009 3:25 pm

Абе Тирия в първата Гилд Лорс със стиймпънк флейвър ли беше? Не се сещам за такова, а пък ГУ2 май ще е стиймпънк и не се кефя нещо.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет авг 20, 2009 3:44 pm

Стиймпънк, хай-фентъзи, сай-фай, каквото са могли - набутали са го.

Не че ми пречи на мен!

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » чет авг 20, 2009 3:47 pm

Тирия по-скоро не беше стиймпънк. Механизацията навлезе най-вече накрая с Очото на Севера, те там са и джуджетата и асуранците всъщност.

Потребителски аватар
Alphard
Регистриран: пон окт 20, 2003 12:11 am
Контакти:

Мнение от Alphard » чет авг 20, 2009 4:26 pm

Нещо историята не ми се вижда особено дълбока и надъхваща и епична. Върнете мурсаатите! :D

П.П. А дали ще може да си пренесем парите от ГВ1 в ГВ2? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет авг 20, 2009 5:29 pm

Действието се развива доста време след Eye of the North.
Историята на случилото се междувременно е точно толкова тъпа, колкото и историята на Prophecies кампанията.
За всичко останало просто се надявам играта да е достатъчно добра, за да е приятна за игра, което мисля че ни е 100% гарантирано.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » вт авг 25, 2009 3:45 pm

Пак ще ни зарибяват с накакви каки по обложките май.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт авг 25, 2009 3:47 pm

скачане YAAAAY :cheer:
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » съб юли 21, 2012 10:31 pm

Сдобих се с ключ за този уикенд - последния бета тест.

1. Битките къртят, много са приятни и крачка напред, при това в правилната посока.

2. Баксторито на персонажите създава доста приятно и доста автентично ролево усещане.

3. В същото време баксторито на света, като цяло хич го няма и е толкова общо и мъгляво, че аман.

4. Също така NPC-тата са ми супер безлични, всичко ми е безлично и слабо.

5. Ей богу, много ходене, нещо което дори WoW избягва вече, ако ще да се разхождам толкова предпочитам да е на Витоша или поне да има смисъл, като например в Skyrim, където не можеш да направиш 5 крачки без да попаднеш на нещо интересно и характерно. Много ходене, а всичко е някакво безлично.

Бях отегчен. Въпреки добрите си страни по-скоро не ми харесва.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » съб юли 21, 2012 10:49 pm

Точно обратните впечатления. Света ми харесва (въпреки че наистина е малко don't give a fuck относно мотивацията на еди-кой-си), като смяната на класическите куестове с евенти е доста успешна. По-специално, харесва ми че повечето, на които попадам (около 15 разделени на 2 героя) са доста разнообразни и ти дават възможност да си полезен по различни начини (примерно на един ходиш и отговаряш на гатанки на разни статуи). Самите зони са много красиви и има бая скрити места (не маркирани на картата).

Точно момента, който очаквах да ми хареса, ме отказа накрая. Бойната система има много недомислени моменти - въпреки прехвалената опция да играеш без да се налага да таб-ваш като идиот, реално вероятността да уцелиш адекватен играч по този начин е минимална. Невъзможността да отключа камерата перманентно и да променя функциите на M1 и M2 допълнително насират интерфейса, след като се измъкна от употребата на 5-9 бутоните през Q-F. Факта, че стреляш проектилите натам накъдето си обърнат, а не натам накъдето гледа камерата, не помага. Много го мислих и реших, че не си заслужава да си играя с autoit за да постигна нещо играемо.

Другия момент, който очаквах - WvWvW - пък е оакан от липсата на friendly fire и безумното количество ефекти - проблеми, които отбелязах още преди няколко месеца. Вчера видях страховете си на практика и съвсем се отказах от играта. Жалко, понеже като при първия GW, има доста добри идеи при уменията и употребата им (например block/riposte тип уменията на warrior-а са супер хитра механика, която прави системата много по реакционна).

Паралелно с това до сега цъках Planetside 2 tech test-а и, честно казано, с тоновете си бъгове и крашове и липса на ключови механики, играта ме задържа залепен за екрана 4 часа без проблем. Мисля да си спестя 50 евро и да играя това.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб юли 21, 2012 11:51 pm

Kaladris написа:(например block/riposte тип уменията на warrior-а са супер хитра механика, която прави системата много по реакционна).
Малко развалено от неудобният интерфейс(или по-точни липса) и това че битките са по-забързани и хаотични от 1.
Общо взето добри идеи по това как е структурирано PvE, интересен крафт(но ставащ прогресивно по-скучен с всеки бета евент заради реване че бил сложен) и във всяко друго отношение назад спрямо единицата. Особено ме е яд за ПвП частта, която вместо да гради на интересните неща от 1, или поне на заимства от някакви в момента популярни за плагиатстване идеи, заимства от ВоВ и Dark Age of Camelot, заедно с всичките им прилежащи проблеми.

едит-
добавката на платформър елемент в игра с контроли нямащи нищо общо с жанра, и която не играя заради платформените елементи е особено извратена.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » нед юли 22, 2012 8:55 am

Предполагам, че битките са ме изкефили, защото съм по-мързелив и по-кежуал играч - просто не съм задълбавал толкова в механиката. Сега обаче, като се замисля стрелбата действително е отвратителна.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » пон юли 23, 2012 5:37 am

Трета бета, все по добри впечатления. Game plays well. Има трески за дялане доста, но core gamplay-е чук. Докато при Д3 точно той е лайеня, та колкото и да се пачва и полишва там, ще е все градене върху гнила основа. При GW2 наблюдавам обратното.. also some of shit this game pull of is just mind blowing.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон юли 23, 2012 8:50 am

М/у другото, колкото и отрицателни впечатления да имам, съм съгласен и с Гънгрейв.
Странно че никой не се оплака от това, че с всеки Бета уикенд намаляват трудността на стартовите зони. :)

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » пон юли 23, 2012 7:36 pm

Yago написа:М/у другото, колкото и отрицателни впечатления да имам, съм съгласен и с Гънгрейв.
Странно че никой не се оплака от това, че с всеки Бета уикенд намаляват трудността на стартовите зони. :)
ми щото не е така, просто мобовете вече скейлват при маалко повече хора наоколо, а не някф да събира малини на 20 ярда и ти заради това да се биеш със 3 левъла над теб мобове като в първата бета.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон юли 23, 2012 10:42 pm

Gungrave написа:ми щото не е така, просто мобовете вече скейлват при маалко повече хора наоколо, а не някф да събира малини на 20 ярда и ти заради това да се биеш със 3 левъла над теб мобове като в първата бета.
Може и от това да е, въпреки че играя по доста мъртви часове и зони. Просто не помня едно време да съм могъл да бъда един-човек-армия около Бийтълтън.

also:
http://www.youtube.com/watch?v=2_G8J25cffw&feature=plcp

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт авг 21, 2012 9:36 am

Кой смята да играе на релийс и в кои сървъри?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 21, 2012 9:41 am

Yago написа:Кой смята да играе на релийс и в кои сървъри?
Все още обмислям дали да я играя... Не съм чел и ревюта, някое което е адекватно и достатъчно добре представя играта да ми препоръчаш?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт авг 21, 2012 1:50 pm

Аз смятам, на сървърите където са Бояновците ;-)
Даже сега съм се върнал към GW1 и правя Wayfarer куестовете.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт авг 21, 2012 2:30 pm

CONAN написа:Не съм чел и ревюта, някое което е адекватно и достатъчно добре представя играта да ми препоръчаш?
Запознат ли си със серията "WTF is..."?
Не съм гледал тези за GW2, но обичайно са информативни. Потърси "WTF is Guild Wars 2"

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » вт авг 21, 2012 10:22 pm

Yago написа:
CONAN написа:Не съм чел и ревюта, някое което е адекватно и достатъчно добре представя играта да ми препоръчаш?
Запознат ли си със серията "WTF is..."?
Не съм гледал тези за GW2, но обичайно са информативни. Потърси "WTF is Guild Wars 2"
Aka Тотъл Бисквит.

Потребителски аватар
nikestan
Регистриран: пет авг 26, 2005 4:11 pm

Мнение от nikestan » ср авг 22, 2012 1:02 am

Total Biscuit май още няма ВТФ видео за Гилд уорс 2 (още не е излязла все пак), има обаче няколко видеота от него с геймплей + коментар от бетата. Аз ще играя вероятно на рилийс, доколкото разбрах българите ще се събират на сървъра Ring of Fire, поне това се чува по форума на ГВ България.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср авг 22, 2012 8:00 am

nikestan написа:Total Biscuit май още няма ВТФ видео за Гилд уорс 2 (още не е излязла все пак)
Има няколко още от миналогодишният CamesCom.
За малко по-скорошно видео:
Yogscast
или
http://www.youtube.com/user/TotalHalibu ... guild+wars

Сега, всичките тези са от затворена бета, така че някои неща са доста по-лъскави сега, но мисля че предават общата идея достатъчно прилично.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср авг 22, 2012 10:17 am

Аз съм на Gandara, даже снощи поиграх в стрестеста малко. Твърде малко за да мога да кажа някакво смислено мнение, освен че почти във всички аспекти е по-различна от GW1. Също така съвсем първоначалното ми впечатление беше за някаква хаотичност, но малко по-късно играта се "изглади", това вероятно е много зависещо от това с какъв клас/раса започваш.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср авг 22, 2012 7:17 pm

nikestan написа:доколкото разбрах българите ще се събират на сървъра Ring of Fire, поне това се чува по форума на ГВ България.
Един сървър който да избягвам от далеч.. макар, че с овърфлоу технологията, не мож избяга далеч от ганьо :cry:

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”