Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Star Wars: The Old Republic

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Zero_effect
Регистриран: ср яну 22, 2003 3:01 pm
Контакти:

Re: Star Wars: The Old Republic

Мнение от Zero_effect » вт ное 29, 2011 9:45 pm

Моето мнение може да е малко не особено актуално, защото се отказах от MMORPG-тата след като приключих със занимавките с UO. Но наистина, до голяма степен, докато го играх ми напомняше на WoW с много quest zones. Quest-овете не бяха лоши - горе-долу като single player Bioware тип RPG, но ограничени, понеже не може да се окаже кой знае какъв ефект на света - нали всички трябва да го минат въпросното quest-че. Затова сигурно е и въпросното прекаляване със зоните - да се прикрие частично този недостатък.

Графиката на играта е малко тип KotOR с разкрасяване и леко влияние от онова анимационно недоразумение. Всъщност, май това недоразумение им е повлияло и частично на начина, по който е изградена историята. Тоест има доста опити за внасяне на хумор, които понякога се получават, но има и доста диалози, които звучат просто глупаво. В случая бях избрал да съм Smuggler и тая шега с бластера не стига, че звучеше зле, пък и я повториха няколко пъти - сигурно, за да напомнят, че ще се намери въпросното оръжие. Е, сигурно на някои хора им се е видяла забавна аналогията на бластера с магическите мечове...

Контролите не бих казал, че са кой знае колко удобни. Не е възможно да се изграе изцяло на клавиатура - та, от време на време се цъка с мишката нещо, което по-скоро е забавяне, отколко някакво удобство. Е, разбира се - работите, които се вършат по-добре с мишка са запазени. Поне MMORPG-тата са опазени от конзолно влияние донякъде.

Музиката ми звучеше малко като миксирана музика от други игри на Bioware със стандартните Star Wars мелодии. Тоест нищо ново тук.

Що се отнася за производителност - все пак е beta - не мога да коментирам debug build-ове.

Като цяло бих я играл, въпреки недостатъците й, но все пак това е мнение, изградено на базата на ден и половина игра - някъде до към 16 level.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон дек 05, 2011 11:39 am

Мнението на Zero-Effect съвпада на 90% с моето. Играх и в двата бета уикенда - единят път до 13-то ниво другият до 19-то. Успях да мина целят пролог вторият път като изпълних почти всички куестове. Не съм голям фен на ММОРПГ-тата по принцип, нито пък имам голям опит с играенето им, но ТОР ме оставят с положителни впечетления. Голяма част от играта може да се изиграе соло, ако искаш и като цяло усещането е че играеш някое Single RPG на Биоуеър в повечето случай - диалозите, озвучавнето на всяка реплика, различните езици, историята. До голяма степен зонирането на картите ми напомняше на Mass Effect. Системата за диалози в парти ми направи добро впечетление (понеже не съм играл друг ММОРПГ-та не знам дали това го има другаде). Единствената ми забележка към нея е че всичко зависи от хвърлянето на зарчето и веднъж изпаднах в ситуация в която 3-ма човека от групата искаха да спасят едни хора, 4-тия да ги изпрати в космоса. Понеже той взе най-високият рол. Не че в крайна сметка имаше някакво значение за крайният изход от куеста де. Бойните зони не ми харесаха изобщо, но по принцип не си падам много по PVP, нито пък имам достатъчно опит от други ММОРПГ-та за да мога да се справям достатъчно добре. Което може би е и причината. Иначе както всяка друга игра на Биоуеър е пълна с Lore ако ти се занимава да четеш.

В крайна сметка Beta-та ми хареса достатъчно за да се замисля дали да не си купя играта :) За съжаление разбира се преордърите са свършили отдавна :)

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » ср дек 07, 2011 4:32 pm

ivak
Регистриран: вт мар 25, 2003 8:15 pm
Контакти:

Мнение от ivak » вт дек 20, 2011 10:13 am

Изначало не съм ММО фен, но...

Масираните бета тестове бяха страшен рекламен трик. Установих, че играта е всичко, което съм искал от KOTOR3, и дори още повече. След двата бета уикенда направо риех с копита да стартира официално. Направих преордер, играх 5-те дни предварителен достъп и сега чакам Amazon да благоволят да ми доставят копието, за да продължа нататък. Това, че не може да се купи като digital download от БГ, си е направо възмутително. Ако тази политика продължи, дори абонаментните карти ще трябва да се поръчват от Англия.

Както и да е, погледнах тук (не съм влизал повече от година), за да потърся съмишленици за игра в група и евентуално за формиране на гилдия. Общо взето нямам проблеми да се оправям в английските сървъри, макар липсата на ММО опит да си казва думата и често ми се налага да търся превод на разни странни абревиатури. Другарчето ми обаче е много зле с английския, а ни се ще да формираме пълно парти от четирима.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт дек 20, 2011 11:01 am

Вие какво мислите да играете? Един бивш съученик се зариби като луд и сега ме навива.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » вт дек 20, 2011 3:57 pm

Абе ако се навият достатъчно хора оттук и аз ще си я взема. Доста се каних, ама сам много бързо ще ми писне. Пък и напоследък нямам много много време :)

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт дек 20, 2011 8:47 pm

Аз ще играя(играя в момента) командос, което противно на всякаква логика на именоването всъщност е дпс/медик.
Само трябва да вземе да ми пристигне физическото копие.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » ср яну 04, 2012 11:37 pm

ivak
Контакти:

Мнение от ivak » ср яну 11, 2012 3:24 pm

Как е, понапреднахте ли вече в материята?

Аз продължавам да търся хора за игра на PvE сървър. Иначе се е оформила много мощна българска гилдия на Tomb of Freedon Nadd (Sith of Dulo се казва), но на мен не ми се играе PvP, пък и когато научих за нея вече бях вдигнал твърде много нива, за да започвам отначало.

Ако някой иска да се присъедини към нас, събрали сме се 3-ма имперци на Rogue Moon. Имаме всички роли за quest-ване (танк, dps и лечител) и ще помагаме за levelup-a когато се налага. Освен това доста сме развили craft-ването, така че поне броните и модовете не са проблем. Търсете ivak, andrano, deni, shagrath или nephiros (някои от нас имат повече от един char). Първият дошъл ще стане офицер в гилдията :wink:

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » ср яну 11, 2012 6:40 pm

Аз и познатите ми, които играем сме на Shaltin Tunnels. Героите ми са Buruneesh от светлата страна и Qaseem от тъмната.

Малко е тъпо в играта, че не можеш да добавяш, като приятел offline герой...

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср яну 11, 2012 8:24 pm

Лол, само онлайн герои... Яко.
Колко други недомислици има вътре?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » ср яну 11, 2012 9:11 pm

CONAN написа: Колко други недомислици има вътре?
Банват те, ако им дишаш въздуха.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » ср яну 11, 2012 9:12 pm

Какво става с геймплея като макснеш левъла си - има ли нещо за правене или почваш нов герой?

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет яну 12, 2012 12:47 am

Cor Angar написа:Какво става с геймплея като макснеш левъла си - има ли нещо за правене или почваш нов герой?
Биеш една чекия от мъка по загубеното време и пари.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » чет яну 12, 2012 11:02 am

Cor Angar написа:Какво става с геймплея като макснеш левъла си - има ли нещо за правене или почваш нов герой?
Излиза експанжън() FFS?!? Ти от коя планета си?

Конане, няма много недомислици, по простата причина че те не са мислили много, а повече са копирали вече измислените за ММО-та постановки. Някакси ми напомня LOTRO по начин на управление и представяне на информацията.

ivak
Контакти:

Мнение от ivak » чет яну 12, 2012 2:10 pm

xsmind написа:Аз и познатите ми, които играем сме на Shaltin Tunnels.
Това май е role playing сървър. Какви са особеностите като играеш на такъв? Щото обяснението на swtor.com е малко мъгляво.
Има т.нар. "операции" - големи дънджъни за до 16 играча. Освен това можеш да играеш всички flashpoint-ове на nightmare режим. Има ги и world boss-овете, а също и планетата Illum, която е warzone за 50 ниво.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » чет яну 12, 2012 4:28 pm

RP сървър е наистина и аз не виждам кой знае какви особености. В чата пак се говорят глупости, нито пък самата игра предразполага към някакъв ролплей. Вървиш си напред, изпълняваш куестове ...

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 12, 2012 7:03 pm

Днеска я гледах - абе много грозна тая игра бре, тя и WOW е грозна ама излезе 2004 година а ТОР (колко подходящо име - тор ) е 2012. направо като си педставя ако издържи още 8 години какъв артефакт колко архаична ще изглежда.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет яну 12, 2012 10:34 pm

Дюд, тая игра един ден ще стои като дефиниция в речника срещу cash grab.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет яну 13, 2012 8:13 am

За да е cash grab трябва инвестицията да е малка, да няма иновации...
Абе какво да си говорим, ясно че в твоя речник правилата са специални.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет яну 13, 2012 10:44 am

Грозна е в технологично отношение, едва ли някой би спорил по темата. Но предвид, че да бъде грозна и технически спъната една игра е дефакто стандарта в момента, благодарение на едни кутии, които се поставят близо до огромни екрани с надути цени ... мисля че е пасва идеално на ситуацията.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » пет яну 13, 2012 1:30 pm

Yago написа:За да е cash grab трябва инвестицията да е малка
Чек. Инвестицията е изкуствено надута от скучни VOs.
да няма иновации...
Чек. Посочи ми една истинска иновация.

Не, озвучаването не е иновация, просто изгъзица.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пет яну 13, 2012 2:29 pm

xsmind написа:Грозна е в технологично отношение, едва ли някой би спорил по темата. Но предвид, че да бъде грозна и технически спъната една игра е дефакто стандарта в момента, благодарение на едни кутии, които се поставят близо до огромни екрани с надути цени ... мисля че е пасва идеално на ситуацията.
Грешка - не говорим за Call of Duty която излиза всяка година а за игра с таргет 6-7 години живот, дотогава ще илезе следващото поколение кутии и ако беше заради това щяха да са го предвидили. World of Warcraftкато излезе 2004 ямаше много конкуренция като графика. Тогава пак имаше кутии и те пак бяха и още по-зле защото дори не бяха HD.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет яну 13, 2012 4:25 pm

Cor Angar написа:
xsmind написа:Грозна е в технологично отношение, едва ли някой би спорил по темата. Но предвид, че да бъде грозна и технически спъната една игра е дефакто стандарта в момента, благодарение на едни кутии, които се поставят близо до огромни екрани с надути цени ... мисля че е пасва идеално на ситуацията.
Грешка - не говорим за Call of Duty която излиза всяка година а за игра с таргет 6-7 години живот, дотогава ще илезе следващото поколение кутии и ако беше заради това щяха да са го предвидили. World of Warcraftкато излезе 2004 ямаше много конкуренция като графика. Тогава пак имаше кутии и те пак бяха и още по-зле защото дори не бяха HD.
Не разбирам, за каква грешка говориш, няма грешка, в момента да ти е грозна графиката е нормално, както и да ти е бъгава играта и да не може да се управлява без да псуваш (ако си нормален човек). Ово е стандарт! Наистина не говорим за Call of Duty, а за игра, която няма нищо общо с Call of Duty, привлича съвсем различна аудитория и би била печеливша, дори ако беше черно бяла и пикселизирана(друг много печеливш тренд напоследък всъщност). Сещаш ли се за какво говорим? И колко има отношение нивото на графиката, за играта за която говорим?
Няма отношение и с WoW, понеже WoW когато е излизал, е бил франчайз познат на милиони пъпчиви нърдове, които са жабясвали на стратегиите преди това, докато StarWars е познато и на индийчето кандидат милионер с кенеф звездобройка!
Няма грешка, грозна е играта, но това за пъпчивите шкембаци, с мазоли от геймпад няма значение понеже са свикнали с грозна графика, няма значение и за останалите в конкретния случай, понеже е StarWars!

Друго, за което според мен грешиш, е че играта е с цел 6-7 години живот, тя за една огромна част от аудиторията е Single player игра, която ще поиграят година две и после ще се замислят, че няма смисъл да си плащат месечната такса. Друга част просто ще я купят заради името на кутията и изобщо няма да я играят след първия месец. Със сигурност ще има доста заинтересувани от масовите битки накрая, PvP, макс-ване на разни работи, титли и др. обаче основния контингент играчи няма да бъдат те. Пък и точно тези, се съмнявам да останат прекалено дълго време в играта, предвид че е много вероятно междувременно да се появи игра, която пасва много повече на техния стил и нужди от едно ММО.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср яну 18, 2012 9:36 pm

Чувам, че, след последния пач, Империята тотално е спечелила войната.

True/false?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср яну 18, 2012 10:09 pm

Kaladris написа:Чувам, че, след последния пач, Империята тотално е спечелила войната.

True/false?
Ако зададеш някакъв по-смислен/разбираем въпрос, може и някой да ти отговори.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » ср яну 18, 2012 11:03 pm

Чух, че 1.1 тотално е иновирал тиймпарк ПвП-то.

True/false?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет яну 19, 2012 8:35 am

Kaladris написа:Чух, че 1.1 тотално е иновирал тиймпарк ПвП-то.
Все още нямам представа за какво говориш.
Факта, че във всяко ММО освен Даркфол винаги има поне няколко типа които мрънкат за theme park PvP, и че рядко имат предвид едно и също нещо не прави втория ти опит особено ясен. Или свързан с първия.

Предполагам, че знам за какво говориш, но заслугата за това не е твоя, и отговора е "не".

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет яну 19, 2012 12:28 pm

y u so butthurt?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет яну 19, 2012 9:03 pm

Kaladris написа:y u so butthurt?
Като гледам по-скоро ти се нервираш, че опитите да звучиш cool вместо това те правят неразбираем.

едит - още не знам за какво си питал между другото, отговора ми е само на базата на предположение кое би било интригуваща новина за човек с твоите интереси;
Ако те боли да кажеш, че ПвП-то в тази игра е малоумно и недомислено, но се притесняваш, спокойно - кажи си. Няма нужда да се правиш на интересен - надали някой ще спори с теб по този въпрос.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”