Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Star Wars: The Old Republic

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Кенсай
Регистриран: нед май 23, 2004 1:57 pm

Star Wars: The Old Republic

Мнение от Кенсай » съб дек 13, 2008 7:30 pm

Новото ММО по Star Wars, както вероятно всички знаете, от BioWare.

Създателите обещават огромна вселена, най-детайлната история създавана от BioWare досега, значимост на изборите на играчите и прочее. Вчера пуснаха и първия геймплей трейлър.

Как ви се струва, ще се играе ли? :)

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Re: Star Wars: The Old Republic

Мнение от Kaladris » съб дек 13, 2008 8:12 pm

не

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » съб дек 13, 2008 10:06 pm

Играта е в прекалено ранен стадий, за да спекулираме за каквото и да било. До момента мога да кажа, че ми е интересна стилизацията, която са измислили и идеята им да изградят четвърти pillar в mmorpg игрите - а именно динамичната история. Дали ще успеят с тези начинания ще покаже само времето.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб дек 13, 2008 11:14 pm

Много време има докато може да се каже каквото и да било...
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » съб дек 13, 2008 11:39 pm

Как ви се струва, ще се играе ли?
Естествено! Т'ва е "Звездни войни", човек!!!

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » чет дек 18, 2008 12:25 am

Star Wars>all.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет дек 18, 2008 12:59 pm

Not.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » пет дек 19, 2008 7:48 pm

Малко ми е мъчно, че от принципно хубавите КОТОР-и направиха циклилка. Но както всички казаха етвърде рано още.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » пет дек 19, 2008 11:23 pm

Може и да не е циклилка, ще видим.

Goshko
Регистриран: ср юни 18, 2008 5:29 pm

Мнение от Goshko » вт дек 23, 2008 9:41 am

Andras написа:Може и да не е циклилка, ще видим.
Това е взаимоизключващо се с понятието MMORPG. Ще е "циклилка" със сигурност.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » вт дек 23, 2008 10:20 am

Гошко, не всичко е УоУ, разказват хората и за други земи, където всяка мечка има нокти, а щитовете на вражеските войници не отлитат в небитието заедно с душите им.

Потребителски аватар
Hacy
Контакти:

Мнение от Hacy » вт дек 23, 2008 10:26 am

Демек EvE, защото там нито мечки има, нито щитове и отлитащи хора. Най-малкото са спестили труповете летящи в космоса, когато гръмнеш нечий Pod. :)

Липсват ми обаче hater-ите в момента. Никой от вас ли не забеляза cartoonish героите? Или стилизирания envoronment ала sci-fi WoW?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт дек 23, 2008 10:36 am

Атанасе, я шат ъп.
По-добре приятна за окото игра, отколкото опит за реализъм тип АоС където грандиозно се издъниха, щото няма още машина на пазара който да я подкара.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » вт дек 23, 2008 10:44 am

Насу, за Eve говорихме в съседната тема.

Стилизацията не ме дразни, дразни ме скования бой, тип хора с бетонирани крака. Тук боят трябва да е много по-разчупен.

И се надявам да изберат варианта с много мисии (дори случайно генерирани, ако успеят да си направят достатъчно добре системата за това) и малко гадинки във всяка, вместо варианта с нивата в която растат безчетни количества моб-ове за убиване.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт дек 23, 2008 10:50 am

Скования бой го имаше и в други мморпг в началото, сигурно все още не са на тоя етап. В ГУ бетата липсваха сума ти анимации и ефекти.

Goshko

Мнение от Goshko » вт дек 23, 2008 4:49 pm

Andras написа:Гошко, не всичко е УоУ, разказват хората и за други земи, където всяка мечка има нокти, а щитовете на вражеските войници не отлитат в небитието заедно с душите им.
Играл съм Eve достатъчно (всъщност повече от достатъчно и по всяка вероятност преди теб) и с чиста съвест мога да заявя че е най-цикльорската игра която съм опитвал. Определението втора работа не е точно за нея - за работата ми ми плащат.

Не знам защо винаги се хващате за WoW. Само това сте играли? Не сте играли нищо и просто сте чували че е популярна? По инерция? WoW е една от най-елементарните и casual friendly MMO-та на пазара. Ако си вярваш че тя е определението за цикльорска игра - не е, опитвал съм достатъчно MMO-та. Няма да се опитвам да те убеждавам, защото нали я знаеш приказката за споренето по форуми. Просто ми е странно как хората зациклят на едно нещо което са прочели някъде и даже не са проверили сами.

Разбирам че да си WoW hater е някакво супер модерно, но дай да се придържаме към темата: Надяваш се че поредното MMO по някакво невероятно стечение на обстоятелствата няма да е "циклилка" за разлика от всяко едно излизало до сега. Аз ти казвам че 100% ще е такова. Може би трябваше да уточниш отначало какво разбираш под това циклилка?

P.S. Като казвам че съм опитвал дадена игра да се чете поне 6 месеца или над година в случая с EVE.

EDIT: Също по темата - ужасно дървено изглежда фимчето. Много ама много се надявам да ни показват някакъв много суров вариант.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт дек 23, 2008 4:56 pm

Глупости.
1.Никой не ти е говорил че EVE не е цикъл. Ставаше въпрос за нецикльорските игри, а не за EVE.
2.Хващат се за ВоВ, защото за EVE няма смисъл да се говори. Да не става въпрос пък за Линеаж и игри с подобна насоченост.
3.Това че някой игра е casual не я прави по-малък цикъл. Често пъти обратното.
4.Вземи поиграй малко повече неща, защото опитите ти да ни образоваш дори не са смехотворни, а досадни. Конан тази година тепърва откри игри с бърз прогрес и много по-малко циклене(граничещо с никакво), затова е нормално да е по-ентусиазиран. Някои от нас играят такива от години. :roll:

Елементаро е да се направи ММО без цикъл, особено ако стесниш дефиницията на "циклене" до английското 'grind'. Просто не е толкова изгодно, особено ако си базиран на абонаментни такси.

edit - понеже доста разумно си помолил за уточнение, ще дам такова след малко...

Игра с grind(циклене): ВоВ например - за да достигнеш до истинската игра, последното ниво инстанси, си принуден да избиеш огромни количества никому ненужен пълнеж. И да повториш някои по-ранни инстанси безкрайно количество пъти. Тук донякъде е виновна и културата на играчите, тъй като почти всеки инстанс може да бъде интересен и забавен(и повечето са такива по замисъл). Оригиналните игри с цикъл са старите и оригинални ММО игри - УО, Еверкуест, ROGUE-тип игрите и много от MUD и MUSH заглавията от зората на онлайн игрите. Цикленето тук има един основен смисъл - нещо което повтаряш много пъти не заради самото него, а заради някаква отдалечена награда(и процеса обичайно е изкуствено удължен), с други дума - работа.
Игра с малко гринд: Да речем ВАР - целта на играта е ПвП и можеш да прогресираш в нея с ПвП. С други думи, можеш да прекараш цялата игра правейки това, което искаш. И за разнообразие да се разсейваш от време на време с някое от другите неща в играта.
Всъщност, ето един пример, който илюстрира разликата по-добре - в City of X, основното занимание на играча е да бие престъпници и чудовища(или полицаи, герои и чудовища). Това е един изключително повтаряем и предвидим процес, който не е точно гринд, тъй като целта на играта е да си супер-герой(супер-злодей) който бие неща.
По същия начин, ако извадиш от Диабло 2 нуждата непрекъснато да се преиграват зони за да станеш достатъчно як и оборудвам за да минеш в следващите зони, тя ще бъде много по-малко цикльорска игра.

Още по-добър пример:
Alien Shooter не е цикъл.
Диабло 2 е цисъл.
Въпреки че и двете включват непрекъснатото избиване на пълчища от чудовища, вдигане на нива, трупане на пари и намиране на по-яки оръжия.
ум колкото на замажан синигер

Goshko

Мнение от Goshko » вт дек 23, 2008 5:28 pm

Yago не знам защо се намесваш и защо смяташ че се опитвам да образовам теб или някой друг. Исках мнението на Andras не товето. Той е човека според който WoW е синонима на цикльорска игра, и който се надява Star Wars: The Old Republic да не е такова. Също лекичко не си уточнил коя част от мнението ми са глупостите точно.

Елементаро е да се направи ММО без цикъл, особено ако стесниш дефиницията на "циклене" до английското 'grind'. Просто не е толкова изгодно, особено ако си базиран на абонаментни такси.
BioWare and LucasArts bring you the next evolution in MMO Gameplay Star Wars: The Old Republic.
LucasArts са познати с щедостта си - те със сигурност няма да имт нищо против да изгубят малко пари.

EDIT: Нямам много работа нещо я да анализираме част написаното от Яго по подробно (ще пропусна дребните заяждане с точки, колкото и да са забавни).
Yago написа:Игра с малко гринд: Да речем ВАР - целта на играта е ПвП и можеш да прогресираш в нея с ПвП. С други думи, можеш да прекараш цялата игра правейки това, което искаш. И за разнообразие да се разсейваш от време на време с някое от другите неща в играта.
Примера ти с WAR е много погрешен. Ще демонстрирам:

Игра с малко гринд: Да речем WoW - целта на играта е PvE и можеш да прогресираш в нея с PvE. С други думи, можеш да прекараш цялата игра правейки това, което искаш. И за разнообразие да се разсейваш от време на време с някое от другите неща в играта примерно PvP.

Примера с City of pick a side е по-добър.

P.S. Опитите ти да ме поучаваш са ми толкова смешни, колкото са на теб моите да те "образовам". Просто като забележка.
Последна промяна от Goshko на вт дек 23, 2008 5:47 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » вт дек 23, 2008 5:36 pm

Гошко, един аргуимент не променя стойността си в зависимост от това кой го е привел. Но ако искаш аргумент и от мен, поглеждал ли си drop rate-a на гадинките в WoW?
Като казвам че съм опитвал дадена игра да се чете поне 6 месеца или над година в случая с EVE.
Ако това трябва да ме впечатлява - не ме.

Goshko

Мнение от Goshko » вт дек 23, 2008 5:54 pm

Andras написа:Гошко, един аргуимент не променя стойността си в зависимост от това кой го е привел. Но ако искаш аргумент и от мен, поглеждал ли си drop rate-a на гадинките в WoW?
Като казвам че съм опитвал дадена игра да се чете поне 6 месеца или над година в случая с EVE.
Ако това трябва да ме впечатлява - не ме.
В мнението на Yago няма аргументи - има само факти. Част от тях са погрешни, но това не е важно в случая. Малко се отклонихме от темата, за което съм виновен аз предполагам, да се върнем на нея ако може.
Andras написа:Може и да не е циклилка, ще видим.
Goshko написа:Това е взаимоизключващо се с понятието MMORPG. Ще е "циклилка" със сигурност.
Andras написа:Гошко, не всичко е УоУ, разказват хората и за други земи, където всяка мечка има нокти, а щитовете на вражеските войници не отлитат в небитието заедно с душите им.
Какво точно имаш предвид?

P.S. След като опита ми да те впечатля се провали няма да правя повече.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт дек 23, 2008 6:19 pm

Аз посочих кои факти са погрешни в мнението ти(така че няма защо да питаш кои глупости имам предвид). Бъди така добър да направиш същото за моите грешни факти.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » вт дек 23, 2008 10:50 pm

Имам предвид Гошко следните неща:
-Развитие с нормални темпове.
-Добив на ресурси и предмети, който не се измерва с 0.2% шанс да получиш съответното. Система за добив на ресурси, която не изисква стоене на едно място и кликане през равни интервали. Система за добив на ресурси, която не действа със скоростта на реалният рудодобив.
-Много засилен ролеви елемент, респективно наличие на социална структура, евентуално и икономическа.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет дек 26, 2008 7:33 pm

Определението ти Андраш, не струва, тъй като за да бъде разбрано трябва и да дефинираш "нормални темпове". Например, за някои хора вдигането на ниво в Табула Раса явно става твърде бързо, докато за мен пък става твърде бавно. :roll:

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » пет дек 26, 2008 8:46 pm

Добре, преработвам:

Развитие по гладка крива. Т.е. такова, при което довчерашните суперпредмети не се превръщат в бърз боклук веднага след експанжъна, а същинската игра не започва на последно ниво.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » вт юни 02, 2009 1:48 am

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юни 02, 2009 2:52 am

Абсолютно! току що го пуснах ДВА пъти в феъсбука ;) МНОГО ЯКО! ;)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт юни 02, 2009 8:09 am

Ако следваме логиката че Фалоут 3 е тъпа игра, то това е много тъп синематик.
Дори ако не сме толкова тъпи, синематика пак е зле, особено частта с баунти-хънтър мацката която носи мандалорска броня сигурно без никаква причина(просто защото трябва да прилича на Боба Фет, вероятно), триъгълната совалка и злия сит който копира Малак. Same old, same old както се казва, всякаква надежда за някаква оригиналност и разбиване на вкаменелостта по начина предложен от КотОР явно отпада.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юни 02, 2009 8:42 am

Яго, стига мрънка. :)
Никой не е очаквал нещо ново и оригинално.

Потребителски аватар
Hacy
Контакти:

Мнение от Hacy » вт юни 02, 2009 9:30 am

This cinematic is better than Episodes I-III combined.
Гледах я още на пресконференцията. Кърти зъби мноу яко! ИМА БОЙНА ХОРЕОГРАФИЯ, ЗА РАЗЛИКА ОТ ВТОРИЯ И ТРЕТИЯ ЕПИЗОД!!!!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт юни 02, 2009 10:28 am

Чак аз го гледах тва филмче сутринта, закъснях за работа заради вас, и също доста ми хареса, особено посочената от Насу хореография на бойните сцени и забавените кадри в определени моменти. Някой Стар Уорс джънки ще ме светне ли в коя епоха ще се развива играта, колко хиляди години преди събитията във филмите по-конкретно, стана ми любопитно като видях колко много ситове изскочиха от кораба, а пък нали след това вече трябвало да са само по двама (ор съмтинг).
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”