Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Star Wars: The Old Republic

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Re: Star Wars: The Old Republic

Мнение от Kaladris » чет авг 27, 2009 12:55 pm

Намирам мазните чалга прически за по-фрапиращи, честно казано.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » чет авг 27, 2009 1:47 pm

Enyelle Yloquen
Регистриран: чет сеп 18, 2008 12:16 pm

Мнение от Enyelle Yloquen » чет авг 27, 2009 6:16 pm

Има полъх на свежест. Но не мога да разбера защо походката на контрабандиста е есе едно е имал малък инцидент ... Мислех че големите разработчици трябва да ги знаят вече тия неща ... motion capture и т.н. Иначе, браво за озвучаването на всички персонажи, винаги съм мразел да чета стени с текст, а и в повечето ММО-та той е напълно безмислен освен за заклетите фенове може би ... Също и дизайна на зоните ми направи добро впечатление, дано всичките да са така а не само тези от хайп-превютата :lol:

P.S. Битките са бързи и с по-няколко противника, което ми харесва ...

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет авг 27, 2009 6:27 pm

Enyelle Yloquen написа:Иначе, браво за озвучаването на всички персонажи, винаги съм мразел да чета стени с текст, а и в повечето ММО-та той е напълно безмислен освен за заклетите фенове може би ...
Наивна душа ;) Половината НПЦ-та в играта че и повече ще говорят на своя роден език, който ще те кара доста яко да се зачиташ във стените от текст, освен ако не знаеш Хътянски ;)

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет авг 27, 2009 7:19 pm

Това го гледах оня ден, но ме беше срам да го поствам. "Първата в света кавър система в ММО"!! :x Булшит..

едит: "Булшит", в смисъл - тъпо и на кой му пука, не, че някъде другаде го има.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет авг 27, 2009 7:45 pm

Е някои хора се кефят да тичат голи из гората и да млатят крепостни стени с чукове - кои сме ние че да ги съдим :twisted:

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет авг 28, 2009 8:49 am

На мен повече ми пука, че не е първата, ами по-скоро някъде към 10тата. :D
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Xopxe
Регистриран: пет юли 24, 2009 9:36 am

Мнение от Xopxe » пет авг 28, 2009 8:14 pm

Във "Старата Република" ще има ли ПвП? Защото ако има, с тези отнемащи много игрово време диалози налазващи те в гръб противници, прекъсващи цялата кинематична история със няколко неприятни удара преди дори да си разбрал какво става, играта става доста кофти.
Вече не съм толкова тъп и упорит.

"Всичко може да бъде открито. Проблем е да бъде открит методът на търсене."

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет авг 28, 2009 8:33 pm

Xopxe написа:Във "Старата Република" ще има ли ПвП? Защото ако има, с тези отнемащи много игрово време диалози налазващи те в гръб противници, прекъсващи цялата кинематична история със няколко неприятни удара преди дори да си разбрал какво става, играта става доста кофти.
ПвП може да има без да има недоброволно ПвП.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » пет авг 28, 2009 9:11 pm

Доуточнявам се тогава - изтекла ли е информация какво ПвП се очаква да има в SW:TOR?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб авг 29, 2009 10:29 am

Xopxe написа:Доуточнявам се тогава - изтекла ли е информация какво ПвП се очаква да има в SW:TOR?
Не следя играта, но имам някакви стари спомени за доброволно ПвП в зони в които може да се очаква и в неща като сценарии.

Enyelle Yloquen
Регистриран: чет сеп 18, 2008 12:16 pm

Мнение от Enyelle Yloquen » съб авг 29, 2009 11:30 am

Аз доколкото разбрах тези сегменти с историята, които те наричат flashpoints, ще са инстанси. То и да не те убият, ако наоколо тичат 20-30 души от твоите по време на някой диалог, пак ще е тъпо ...

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » съб авг 29, 2009 11:34 am

Ъхъ, инстанснато значи, ясноооо.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Регистриран: вт сеп 27, 2005 12:49 pm

Мнение от Battle_Mage » съб авг 29, 2009 11:36 am

Видяхте онази преграда, приличаше на силово поле, през която мина bounty hunter-a, нали?
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

'The mage is come to do battle!'

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб авг 29, 2009 11:38 am

Xopxe написа:Ъхъ, инстанснато значи, ясноооо.
Ако ще правят без месечна такста играта (както се говореше, вече незнам дали са го променили решението), трябва максимално да свалят тежестта от сървърите. :wink: Също така само инстансите ще им позволят да направят такива story-telling решения.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » съб авг 29, 2009 2:01 pm

Battle_Mage написа:Видяхте онази преграда, приличаше на силово поле, през която мина bounty hunter-a, нали?
Видяхме, видяхме, но това не помага да се разбере дали И боя ще е инстанснат - за това ми беше интересно да разбера инфо как са го планирали - все пак има 3 възможни схеми - инстанснати разговори и тотална слободия другаде, инстанснати битки и тотално ПвЕ, но в обща зона навсякъде другаде, и инстанснати разговори и инстансната битка, другото е обща зона.

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » съб авг 29, 2009 2:29 pm

Най-вероятно ще има неутрални или нещо подобно на оспорваните зони в WoW, където е общо взето FFA.

А относно инстанcирането - би трябвало да са "отцепени" само места, където не би трябвало да има външна намеса, например соло куестове, чрез които напредва така hype-ваната лична история на героя, групови инстанции (масивни куестове или други, по loot-ориентирани), guild hall-овете(ако има такива) и т.н.

Това са само спекулации, ще видим как ще го направят, но ми се вижда смислено.
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Мнение от YamiRaziel » чет сеп 03, 2009 4:15 pm

Мисля, че някъде казаха, че играта ще е с месечна такса.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » съб сеп 05, 2009 7:56 pm

Не са обявили нищо за payment опциите, освен че още ги обсъждат. Имаше някакви разговори за micro-transactions, но ще видим.

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » нед сеп 06, 2009 2:37 pm

Е, някой решил ли е още от сега дали ще я играе?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » нед сеп 06, 2009 2:53 pm

Battle_Mage написа:Е, някой решил ли е още от сега дали ще я играе?
Със сигурност ще си я купя и пробвам. Дали ще я играя продължително, зависи от прекалено много фактори. :wink:
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Регистриран: чет юли 06, 2006 1:56 pm

Мнение от Sharky_Dog » нед сеп 06, 2009 4:53 pm

И аз така.. определено освен фен на Стар Варс съм и фен на КОТОР, така че може да се каже, че чакам тази игра с голямо нетърпение и за сега изглежда по-различно поне, ако не и по-добре от останалите в жанра...

Никъде не намерих обаче дали ще се плащат месечни такси, а някъде тук сякаш мернах да споменавате, че може и да няма :roll:

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед сеп 06, 2009 5:52 pm

Ако е Стори-Телинг насочена (елемента поради който харесвам ЛОТРО) вероятно ще я играя. В крайна сметка всичко се свежда до елементарен постулат:

1. Ако има триал период - ще я пробвам и ще преценя дали ми харесва че да си я купя.
2. Ако няма триал, вероятно ще си я купя за да я пробвам.
3. Ще продължа да я играя ако ми се понрави ;)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » нед сеп 06, 2009 5:55 pm

Да и аз ще я пробвам.

Ако към момента на излизането й имам машина на която да я подкарам "негрозна".
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » нед сеп 06, 2009 11:38 pm

Още gameplay от PAX - Trooper и Sith Warrior.

И аз мисля поне да я пробвам, харесва ми как се заформя за сега.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пон сеп 07, 2009 12:42 am

Battle_Mage написа:Още gameplay от PAX - Trooper и Sith Warrior.

И аз мисля поне да я пробвам, харесва ми как се заформя за сега.
Нееееее. Ужас! Много далеч от KotOR-ите, вместо това някаква гнусна WoW-щина. Блях!
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон сеп 07, 2009 1:13 am

незнам как демонстрацията на функционалностите на класовете може толкова категорично да се причилсли към отдалечаване от КОТОР-щината, но искам да отбележа следните две неща:

1. Играта се казва "Старата Република" и като такава има задължението да съответства на Разширената Вселена на Звездните Войни, като я интерпретира по свое усмотрение в рамките на одобреното от основния държател на лиценза. Тази игра няма задължения към визията представена в КОТОР поредицата, макар че доста се спекулира с това.

2. Засега не видях във клипчетата неща които грубо противоречат на материалите с които съм се сблъсквал , относно официално разпространяваната (основно чрез поредица комикси) представа за Старата Република.

Обещах да са 2 неща, но излезе и трето. Като интерфейс ЛОТРО също много напомня ЛоЛ, но двете игри имат малко точки на пресичане и не подлежат на адекватно сравнение. По заявеното досега от авторите на играта, тя ще е насочена към сторителинг - аз го разбирам по следният начин: както и в ЛОТРО- играта ще е насочена към преминаване на периодично допълвана основна линия от приключения, като за любителите на ПвП ще има определен брой зони (свързани със страничните , а не основните куестове - поради своя опционален характер, но вероятно повече от едната-единствена такава зона в ЛОТРО). Ако дизайнерите успеят да постигнат това - прекрасно. Определено Старата Република е добре подбран период, тъй като е единственият в който има от всички видове герои и то в изобилие, така че играчите да не се дразнят на тумби джедаи или армии облечени в мандалорски брони в Имперската Ера (както беше в СВ:Галаксиз).

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пон сеп 07, 2009 10:18 am

Нямах предвид атмосфера и сетинг защото за тях няма как да си изградя представя от видяни няколко минути от играта. Нямам предвид и интерфейс, донякъде логично е да се използва нещо WoW подобно. Имам предвид геймплей. Особено Сита както се мяташе на враговете си, толкова ми напомни на WoW-ския Warrior с неговия Charge, че нямам думи. Друго което ме подразни и в геймплея е Trooper-а, как краката му тичаха в една посока, а торса му беше обърнат едва ли не наобратно, като си стреляше вразите без никакво притеснение. Такова нещо дори при Mech-овете ме дразни, пък тука ли да не ме. Като цяло геймплея нещо ми намирисва на "вкиснало", разочарован съм от него.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон сеп 07, 2009 11:47 am

Еми има си набор от епични бойни похвати които влизат в стериотипа за епично водене на бой ... в това , както и в много други неща УоУ не е първопроходец ...и не само той

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 07, 2009 1:36 pm

Според мен точно бойната механика си е добре - разчупена е и няма мизерии от сорта на "бягаш един маратон, за да стигнеш до нещото, което искаш да удариш" или "Ти удряш врага. Пауза. Врагът удря теб. Пауза. Ти удряш врага с +1 щета. Пауза. Врагът удря теб. Паааааааауза. Ти удряш врага. Врагът умира. 15 секунди монотонно бягане до следващия враг."

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”