Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Starcraft2

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Re: Starcraft2

Мнение от Gungrave » съб авг 07, 2010 1:42 am

Изображение

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » съб авг 07, 2010 11:07 am

Mushrambo написа:Пфу, предпоследната и последната мисия са доста тегавки . . . на брутално трябва доста микро.
Предпоследната мисия? Коя за въздуха или нудисите?

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб авг 07, 2010 4:55 pm

Аз избрах нудисите, не че е кой знае каква мъка на миг невнимание ми костваше разбиването на два проклетника точно по средата на армията и общо взето си останах само с героите.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 10, 2010 11:50 am

Конане, ай като ти писне играта след 1 месец да я дадеш да я изиграя ва?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 10, 2010 11:51 am

CTAHuMuP написа:Конане, ай като ти писне играта след 1 месец да я дадеш да я изиграя ва?
Вързана е с акаунт. А и аз играя мултиплеър, кампанията не съм я завършил дори.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт авг 10, 2010 1:32 pm

CTAHuMuP написа:Конане, ай като ти писне играта след 1 месец да я дадеш да я изиграя ва?
Ако ти е само за кампанията изтегли си я от Замунда.

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » вт авг 10, 2010 1:40 pm

Някой да играе в Battle net? Доста як екшън става там ;)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 10, 2010 2:01 pm

testpilot написа:Някой да играе в Battle net? Доста як екшън става там ;)
Играем играем, само дето няма време за игра в момента, а ръцете ме сърбят за малко мулти.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » ср авг 11, 2010 9:14 am

Аз наблягам на сингъла , защото мулти играх цялата бета.

Потребителски аватар
Xelian

Мнение от Xelian » пон авг 16, 2010 9:29 pm

Ако някой иска да направим някоя друга игра - Character името ми е Xelian а кодът 875

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » вт авг 24, 2010 3:19 am

Бахти, таз кампания много добре измислена бе.

Към първата една трета нямам забележки. И освен това не ми е дотъпяла. Което или значи, че съм по-голям фенбой на старкрафт, отколкото си мислех, или значи че нямам време да се заседявам за дълго пред компютъра тия дни или (най-вероятно) обджективите на мисиите са някви уникално разнообразни. И картите са зарибяващи и интересни.

Е, историята засега е няква яко уотевър, ама разни хора ми спойлват и ми викат, че нататък имала значение.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт авг 24, 2010 10:11 am

Да ти обобщя кампанията
1. Тотално разнообразие в дизайна на мисиите което няма аналог
2. Огромна разлика между нормал и хард
3. Голяма краста за гонене на ачийвмънти
4. Посредствен и клиширан сюжет щедро заемал от холивуд.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 24, 2010 10:34 am

Не ви разбирам с тези ачивмънти...

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт авг 24, 2010 10:46 am

Еми ачийвмънтите придават съвсем друга цел и насока на мисиите и всъщност една и съща мисия става много по предизвикателна когато гониш ачийвмънта .
Примерно една от първите мисии когато трябва да издържиш 30 минути - ако просто издържиш е интересно но лесно. Ачийвмънта обаче е брутален - трябва да убиеш 4 вражески Люпилни което става леко мисията невъзможна защото хем трябва да защитаваш база , хем само с маринци и медички да нападаш окопани бази пълни с кули и армия. От петия опит го минах като накрая ми заляха базата и ми оцеля само летящата база докато я стреляха.
После имаше една мисия в която трябва да събереш 7 кладенеца на газ докато протосите се мъчат да затворят останалите. На Хард не е лесно но е постижимо с правилно напредване. За Ачийвмънт обаче не трябва да допускаш нито един затворен кладенец - това води до съвсем различна стратегия и композиция на армията- трябва да си адски мобилен и реагираш мигновенно при сигнал за протосите.
Аз лично изобщо спрях да ги гоня след най-първите мисии защото не ми се занимава но много хора им е тръпка и реално това дава преиграваемост .

А за мулти - те си идват от само себе си и дават представа що за играч си.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 24, 2010 10:59 am

Говорех за сингъл плеъра. Мултиплеъра е съвсем друга бира.

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » вт авг 24, 2010 11:20 am

Отключва нови аватари. Да си начешем крастата. Да се похвалим на колегите.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт авг 24, 2010 11:23 am

Аватарите се отключват с много повече цикъл от ачиймънти на кампанията.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт авг 24, 2010 1:12 pm

Ачивмънтите белязаха неочакван успех още с включването им по време на Лич Кинга. След като Близард видяха, че има милиони хора, които за гъзарията и готините козметични и понякога не чак толкова наградки отделят сумати време, са решили да ги вкарат и тук, като по този начин придадът смисъл на преиграването на кампаниите и задържат повече интереса на играчите в мулти или скирмиш. А и все пак според мен ачивмънтите са част от "превъртането" на играта. Докато не си постигнал всичко възможно в играта има за какво да я играеш, нали ?! ;)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт авг 24, 2010 2:57 pm

Mushrambo написа:Докато не си постигнал всичко възможно в играта има за какво да я играеш, нали ?! ;)
Тва едно време Майкъл Майндкрайм го казваше и затова беше включил система за ачийвмънти във Викингите си.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт авг 24, 2010 3:14 pm

Е че те са ти точно старата идеята за точките когато беше въпрос на престиж да си на върха в класацията на гаражните аркади сандъци :)

Потребителски аватар
Xelian

Мнение от Xelian » ср авг 25, 2010 12:19 pm

Cor Angar написа:Еми ачийвмънтите придават съвсем друга цел и насока на мисиите и всъщност една и съща мисия става много по предизвикателна когато гониш ачийвмънта .
Примерно една от първите мисии когато трябва да издържиш 30 минути - ако просто издържиш е интересно но лесно. Ачийвмънта обаче е брутален - трябва да убиеш 4 вражески Люпилни което става леко мисията невъзможна защото хем трябва да защитаваш база , хем само с маринци и медички да нападаш окопани бази пълни с кули и армия. От петия опит го минах като накрая ми заляха базата и ми оцеля само летящата база докато я стреляха.
После имаше една мисия в която трябва да събереш 7 кладенеца на газ докато протосите се мъчат да затворят останалите. На Хард не е лесно но е постижимо с правилно напредване. За Ачийвмънт обаче не трябва да допускаш нито един затворен кладенец - това води до съвсем различна стратегия и композиция на армията- трябва да си адски мобилен и реагираш мигновенно при сигнал за протосите.
Аз лично изобщо спрях да ги гоня след най-първите мисии защото не ми се занимава но много хора им е тръпка и реално това дава преиграваемост .

А за мулти - те си идват от само себе си и дават представа що за играч си.
Всъщност най голямата разлика идва между хард и Брутал. AI на брутал стават доста по интелигентен (основното което забелязах беше че таргетва работниците). Мисията с газът е достадна ако я вземеш прекалено рано, без да имаш танкове или викинги (Hell's Angels правят чудеса :D ). Иначе друга тактика е просто да изнесеш протосите, това отключва и Feat of Strength. А мисията за хатчъритата изнасяш горната база без да доубиваш сградите - само две хатчърита. Връщаш се и след 2 минути има още две ;)

Но си прав. Ачивмъните правят много затрудяват някой мисии ако тръгнеш да ги гониш. След известен брой преигравания взех всичките ачивмънити в кампанията и минах всичките мисии на Брутал. И все пак ми седи на 99% което значи че някъде трябва да има някой сикрет ачивмънт :)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 25, 2010 12:48 pm

В скритата мисия има ли Ачивмънти?

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср авг 25, 2010 12:55 pm

Абе един въпрос - ако се върна назад да повтарям мисия по какъв принцип ми дава отключените ъпгрейди, наемници и единици - в статуса с който съм бил като съм играл мисията или като цяло отключени.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 25, 2010 1:30 pm

Cor Angar написа:Абе един въпрос - ако се върна назад да повтарям мисия по какъв принцип ми дава отключените ъпгрейди, наемници и единици - в статуса с който съм бил като съм играл мисията или като цяло отключени.
В статуса в който си бил. Нали не очакваш да имаш Батълкрузър на четвъртата мисия. :wink:

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср авг 25, 2010 1:38 pm

А като преигравам някоя стара мисия и събера точките за рисърч, които не съм успял първия път като съм я играл ще ми ги даде ли с обратна сила?

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср авг 25, 2010 1:54 pm

CONAN написа:
Cor Angar написа:Абе един въпрос - ако се върна назад да повтарям мисия по какъв принцип ми дава отключените ъпгрейди, наемници и единици - в статуса с който съм бил като съм играл мисията или като цяло отключени.
В статуса в който си бил. Нали не очакваш да имаш Батълкрузър на четвъртата мисия. :wink:
Защо да нямаш - ако си минавал само артифактите.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 25, 2010 1:54 pm

Night Wanderer написа:А като преигравам някоя стара мисия и събера точките за рисърч, които не съм успял първия път като съм я играл ще ми ги даде ли с обратна сила?
Това май го даваше със задна дата. Не си спомням, аз събирах всички точки във всяка мисия.

@ Cor Angar - прекален буквалист си.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » ср авг 25, 2010 1:56 pm

Xelian написа:След известен брой преигравания взех всичките ачивмънити в кампанията и минах всичките мисии на Брутал. И все пак ми седи на 99% което значи че някъде трябва да има някой сикрет ачивмънт :)
Мне, вероятно са ти се бъгнали 25 мисии на Hard или 25 мисии на Brutal achievement-ите. Провери ги и пиши в форумите на Blizzard като дадеш за link двата achievement-а, че си минал всички мисии на Hard и Brutal и те ще ти го дадат.
CONAN написа:В скритата мисия има ли Ачивмънти?
Има и ги виждаш още от началото. Това са последните три achievement-а в Rebellion частта, мисията е Piercing The Shroud.
Зависи. За всяка мисия има технологии и upgrade-и, които са позволени. Дори и тези технологии и upgrade-и да ги вземеш по-късно, преигравайки мисията ти ги дава. Добър пример е upgrade-а да тренираш медички без tech lab. Тъй като го получаваш чак след първата Artifact мисия, само на нея (и на всичко на Mar Sara) не можеш да го ползваш.
Night Wanderer написа:А като преигравам някоя стара мисия и събера точките за рисърч, които не съм успял първия път като съм я играл ще ми ги даде ли с обратна сила?
Не, ще ти ги даде, все едно си ги взел точно в момента и това важи, ако все още не си минал кампанията. След като превъртиш играта има достъп само до Mission Archives.
Xelian написа:А мисията за хатчъритата изнасяш горната база без да доубиваш сградите - само две хатчърита. Връщаш се и след 2 минути има още две ;)
Това е хитро, но аз убих и 4те хатчерита от първия път на Hard без проблеми. Просто трябва да имате 4 бараки и да бълвате единици нон стоп. :)

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср авг 25, 2010 2:51 pm

И аз така я минах но ми замайвате главата с това нямане на проблеми. Пробвах няколко пъти и точно на тази база горната те смазват със защита и армия. Като не съм спирал да бълвам SCV (до пренасищане) и маринци от две казарми с реактори (нямах излишни пари).

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 25, 2010 3:01 pm

Те са взели ачивмънта и вече говорят с "про тон". Нищо че са се разцепили от циклене докато го минат. :lol:

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”