Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Starcraft2

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
h142
Регистриран: съб дек 30, 2006 6:18 pm

Starcraft2

Мнение от h142 » съб май 19, 2007 10:56 am

Просто не можах да издържа без да пусна тази тема. Ето за какво става дума:
http://pc.ign.com/articles/788/788627p1.html
http://media.pc.ign.com/media/850/850126/imgs_2.html

Играта беше обявена преди 1 час въпреки че за нея се говори от доста време. Но всичко до сега е било несигурна информация.

Aliendreamer
Регистриран: пет фев 07, 2003 5:30 pm

Мнение от Aliendreamer » съб май 19, 2007 11:26 am

е тея скрийншотове дето ги дават все едно гледам ск 1 ама с нова графика...
Trance beat control your mind

Потребителски аватар
Bundyo
Регистриран: вт юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Bundyo » съб май 19, 2007 12:30 pm

Ето официалния сайт:

http://www.starcraft2.com/

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб май 19, 2007 12:38 pm

:clap: Мания , мания просто . Много надъхваща изглежда , да не говорим , че и нови човичета ( както викаше един бивш съученик ) има ! Ще я чакаме естествено . А иначе то и Уаркрафт 3 беше горе долу в някои отношения двойката с нова графика , но не мисля , че това пречи играта да ни предлижи много удоволствия . . . и безсънни нощи :)

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » съб май 19, 2007 12:56 pm

Мда аз все още цъкам в хедофа, а като излезе и тази направо ще се разбивам денонощно.
ПП.Горките корейци пак ще почнат отначало.
ППП. Аве само на мен ли ми се случва саита да се прецаква къде и да отворя?
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб май 19, 2007 1:20 pm

:clap: Мания , мания просто . Много надъхваща изглежда , да не говорим , че и нови човичета ( както викаше един бивш съученик ) има ! Ще я чакаме естествено . А иначе то и Уаркрафт 3 беше горе долу в някои отношения двойката с нова графика , но не мисля , че това пречи играта да ни предлижи много удоволствия . . . и безсънни нощи :)

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » съб май 19, 2007 1:29 pm

ОМГ!!! Малки червени човечета срещу малки сини и жълти човечета?!? ВТФ?!? На фона на съвременните игри и графика да правят още такива допотопни стратегии като С&С?!? Тез от Близзард съвсем са затънали!

Модератор Х: Намери буквата "Ч" на клавиатурата!
Последна промяна от testpilot на съб май 19, 2007 1:44 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » съб май 19, 2007 1:37 pm

Извинявай ама всички съвременни стратегии са абсолютна мизерия като изглед, ако искаш детайли и готина графика играй нещо друго.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » съб май 19, 2007 1:42 pm

Предполагам, това е удачната алтернатива на графичното представяне спрямо оригиналното заглавие. Сега остава само да се надяваме в "баланса" :wink: .

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Регистриран: чет юли 06, 2006 1:56 pm

Мнение от Sharky_Dog » съб май 19, 2007 1:48 pm

Време беше. Въпреки, че по-бих се зарадвал на Диабло 3 :wink:

Потребителски аватар
testpilot
Регистриран: чет окт 20, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от testpilot » съб май 19, 2007 1:50 pm

Да бяха направили шутър като Ghost, но с рпг елементи поне та да видим някакво разнообразие в Старкрафт вселената. Да погледнем през очите на някой космически пехотинец или обикновен протоски зийлот, ама не, да направим 3д вариант на 2д стратегия е значително по-лесно, нали? Съвсем се отчаях от тази компания! Спомням си безсънните нощи на single player кампанията на тази игра и multipayer-a с мои приятели. Е, тез разработчици от Близард толкова ли нямат друга идея за игра по вселената на Старкрафт???

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Регистриран: чет юли 06, 2006 1:56 pm

Мнение от Sharky_Dog » съб май 19, 2007 2:51 pm

Е чакай де ... нека първо излезе StarCraft III , после и експанжън и после вече ще се пусне World of Starcraft :lol: Да кажем 12 години... звучи ми разумно :)

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » съб май 19, 2007 4:10 pm

после изометрично полу-3д продължение на диабло, последвано от.. не знам.. World of Diablo.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Регистриран: вт сеп 27, 2005 12:49 pm

Мнение от Battle_Mage » съб май 19, 2007 5:08 pm

ПП.Горките корейци пак ще почнат отначало.
Че те кога са спирали :lol: ?

А за графиката: Ето това е един много странен енджин по мое мнение-3д е,а не му личи и все пак е много красив :o . Обаче наистина сякаш играта е Стареца със фейслифтинг,ще видим...

ПП Айде,айде,още малко World of Lost Vikings :lol: .
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

'The mage is come to do battle!'

Razor
Регистриран: чет мар 25, 2004 1:56 pm

Мнение от Razor » съб май 19, 2007 6:49 pm

Прилича на космически сетинг за warcraft. :?
something.

Потребителски аватар
VORAC
Регистриран: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от VORAC » съб май 19, 2007 7:39 pm

Razor написа:Прилича на космически сетинг за warcraft. :?
Mм. И аз се дразня на такавата заоблена шарена графика, която е модерна от уаркрафт насам :( Например, наместо батъал да изглежда величествено, той прилича на пластмасова фигурка.
According to the dwarven tradition, a dwarven male who is unable to best his wife in a show of physical strenght, is called an Engineer.
AoW2Изображение

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » съб май 19, 2007 7:40 pm

Само историята на Уаркрафт 3 Близард сами "изплагиатстваха" от Старкрафт,но за друго общо-не мисля :? .
Mм. И аз се дразня на такавата заоблена шарена графика, която е модерна от уаркрафт насам Sad Например, наместо батъал да изглежда величествено, той прилича на пластмасова фигурка.
Точно в СК2,липсва "бонбонената" графика от Уар3 и УоУ,от която всички се оплакват :shock: . Но това си е моето мнение,а всеки има право на такова и всеки е прав за себе си,така че...
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » съб май 19, 2007 8:35 pm

Пък и ако може да се вярва на това, което показват (макар и да не са го казали) на сайта, камерата ще се движи във всички посоки, графиката няма да е шарена, а зрелищна, ако някой прави разлика. Също така, скрийншотовете показват някакви големи масовки, които, ако не се лъжа, в Warcraft не са възможни. Абе играта ще е много джиджана като цяло.

Въобще не съм фен на дедовото (но съм страшен фен на Изкуството на войната), но Изкуството на Стар-еенето 2 изглежда ще ме грабне и мен.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » съб май 19, 2007 8:50 pm

графиката няма да е шарена, а зрелищна, ако някой прави разлика.
Направи ни я.
Също така, скрийншотовете показват някакви големи масовки, които, ако не се лъжа, в Warcraft не са възможни.
Четири-пет дузини кучета, някъде. Възможно и още как.

И да добавим пак тренирането на пехотата поединично. А, да и графиката, която по W3 принцип е доволно гротескна...

Потребителски аватар
Shamajotsi

Мнение от Shamajotsi » съб май 19, 2007 9:04 pm

Добре де, не съм се доизказал - съжалявам :oops: . Имах предвид, че няма да видим такава шарения - в смисъл на цялата палитра цветове комбинирани по всевъзможен начин - тук очевидно ще преобладават студени цветове. Въпреки това ще има много ефекти, което не е точно лошо.

Колкото до масовките - забележи, че все пак съм ги сравнил с В.Кр., а не с първата част на Ст.Кр.

Все пак, бързам да уточня, че моите впечатления са на базата едва на няколко скрийншота и три-четири секунди демонстрация на геймплей, така че занапред ще можем да съдим много по-добре.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб май 19, 2007 9:10 pm

О, в Warcraft чунким нямаше масовки - като се олееше някой със скелетите... И въпреки всичко пак не изглеждаше дори бегло внушително.

Къде видя преобладаващи студени цветове при тия жълти протоси, хич ми не е ясно, обаче.

Както и да е, очаквам с нетърпение да ме опровергаят, че графиката е гротескна. Ама при тия батълкрузери, надали.

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » съб май 19, 2007 9:26 pm

Все пак не забравяйте,че играта е в алфа стадий и може коренно да се промени до рилийса.

Потребителски аватар
Shamajotsi

Мнение от Shamajotsi » съб май 19, 2007 9:29 pm

Е, явно хората от Близард нямат твоята представа за гротескност (която дума, междувпрочем, едва ли я употребяваш с речниковото й значение). Мога да те уверя, че и аз не го споделям. Но не виждам как искаш някой да опровергае твоите възприятия. Ако знаех как става номера, повярвай, ти първи щеше да усетиш силата!

Тези жълти протоси аз не ги видях, но единствените опровержения на казаното от мен са заради цветовете на играчите. Иначе преобладава синьото и сивото, хайде да съм конкретен, че току-виж съм сгафил с термините. А, да, преобладават и цветовете "телесен", "кален" и "улица "Мур" (очаквам някое момиче да каже плодовите им еквиваленти), които май спадат към топлите. Май се самоопровергах... Зарежи, имах предвид, че цветовете тук са много по-ограничени от предната стратегия на Бурята и по-добре съчетани, като следствие. Между другото, във фентъзи поредицата, шаренията не беше никак не на място, но това е съвсем друг спор.

За скелетите си прав, признавам. Грешката до голяма степен идва от там, че хората, с които играя не ценят немъртвата раса много и рядко играят с нея, но да, прав си.

Между другото, усещам, че това, което се заражда като спор, противопоставя вижданията ни за красиво, така че няма смисъл, струва ми се, да го продължавам за по напред.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб май 19, 2007 9:35 pm

Кое значение на гротескно смяташ че влагам? Размахващи крила червеи големи колкото космически кораб, човечета, високи колкото казармата си и ракетната установка...

Иде реч за тези жълти протоси:
http://us.media.blizzard.com/starcraft2 ... -hires.jpg
Както и за почти всички протоси, изключая дарк версията на драгуна.

Потребителски аватар
Battle_Mage

Мнение от Battle_Mage » съб май 19, 2007 9:36 pm

Хаха за мен игра,която има ограничение за селектирани единици не е масова,няма значение. Просто ограничение от 12 юнита на селекция не можа да бъде наричано масово. Тотална Война поредиците,от друга страна обаче са наистина МАСОВИ.

Потребителски аватар
Shamajotsi

Мнение от Shamajotsi » съб май 19, 2007 10:21 pm

А-а-а, ограничението на селекцията не ти дава сериозно ограничение за армията, която можеш да водиш. С опцията "следвай единицата" в крайната фаза на игрите на Warcraft 2 да знаеш какви неща стават - и то не да мърдаш армията човече по човече от едната база до (това, което е останало от) другата, а с един замах да запълниш заветното ъгълче на картата с твоя цвят ;) .

Андраш, идеята ми беше, че едва ли имаш предвид "с преплетени животински и фантастични елементи" (определението от Речника за чужди думи на Г. Бакалов, както и на три учителки по литература, които са ми преподавали), защото по дифолт почти всичко в игрите на Близард е такова. Сори, това трябваше да е закачливо заяждане от моя страна, ама не се получи търсеният ефект :roll: . Иначе си прав и до голяма степен наистина е малко неприятно, но от друга страна опростяването на нещата е в основата на такъв тип стратегии. А за жълтото - може и да съм далтонист, може просто определението ми за жълто да е прекалено ограничаващо (цветът на човечетата от емотиконите), ама от картинките ти виждам основно синьо, сиво и някакъв цвят много по-близък до бледо-кафяво-бенбено-телесен цвят отколкото цвета на слънцето. Може би защото съм виждал последното един-два пъти вече не мога да видя добре какво става на екрана ми :lol: .
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб май 19, 2007 10:45 pm

Да, Шамайоци, правилно позна, че не искам да кажа, че протосите имат антропоморфни водолвиници и барбакани по нексуса си!
Втори път - не виждаш ли златистия метален цвят на протосите?

Батълмейдж -абсолютно подкрепям. Втръсна ми се от тия 12ки вече до гушата. Аз какво, война ли водя, или командвам сульо и пульо да стрелят поотделно?!

Потребителски аватар
VORAC
Регистриран: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от VORAC » съб май 19, 2007 10:59 pm

Андраш, как ще ползваш специалните умения на единиците, ако играта започне да предразполага към армии от калибъра на Епохите или на Тотална война
Последна промяна от VORAC на нед май 20, 2007 8:56 am, променено общо 1 път.
According to the dwarven tradition, a dwarven male who is unable to best his wife in a show of physical strenght, is called an Engineer.
AoW2Изображение

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » съб май 19, 2007 11:11 pm

Искрено се надявам тези грозни червени работи да не са обсадни танкове.

Моля се производителите да не насерат сами и тази игра, но май засега натам вървят нещата.

А това Кериген ли трябва да е?
http://media.pc.ign.com/media/850/85012 ... 60469.html
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » съб май 19, 2007 11:22 pm

Групово?
Не си спомням Сталин да е давал поименно на всеки политкомисар заповеди как и кога да си водят пропагандата. И Фау 2 не са били изстрелвани една по една когато каже Гьоринг...

ПС. Естествено, че са обсадни танкове! Как може да са друго? Ама, ако забелязваш, взели са дизайна с 4те вериги от мамутите...

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”