Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Откъде можем да си купим оригинални компютърни игри?

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Re: Откъде можем да си купим оригинални компютърни игри?

Мнение от YamiRaziel » пон ное 21, 2011 10:47 pm

Намират ли се някъде Warcraft III + Frozen Throne на по-евтини цени? В пулсар и о-зоне двете са на 40 лева общо, което на мен ми идва много. Играе ми се оригинален батълнет, а доколкото знам ти трябват cd-key-овете от 2-те игри.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » пон ное 21, 2011 11:30 pm

Толкова са навсякъде - политика на Близард.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » вт ное 22, 2011 11:16 pm

Нов хъмбъл бъндъл:

http://www.humblebundle.com/
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Kaptin Kirk
Регистриран: нед май 17, 2009 7:08 pm

Мнение от Kaptin Kirk » вт ное 22, 2011 11:24 pm

Дефкон е яка ама вече останаха малко играчи :(
To be Cleansed
For that is the fate of all Xenos

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пет дек 30, 2011 9:14 pm

Да ви подскажа, че до 20:00 на 31.12.2011 в Steam има промоция на Fallout Las Vegas - 4.99 евро, за играта, още 11.44 евро за всичките DLC-та, общо около 33 лв. за всичко.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » пет дек 30, 2011 10:00 pm

не е оферта, чака с Ултимейт едишъна с още повече кънтент.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон яну 02, 2012 1:32 pm

Аз съм изключително доволен от намаленията на LA Noire и X3 пакета, през коледната промоция. Ако бяха пуснали и още по-намален Skyrim, щяха почти да ми опразнят wishlist-a ;-)

Между другото, имам разни купони за намаления, ако някой иска нещо да се обажда, аз сигурно няма да ги ползвам. Ник-а ми в Steam е excessmind, можете да ги видите в инвентара. Ето линк, понеже знам, че ви мързи да търсите: http://steamcommunity.com/profiles/7656 ... inventory/
Последна промяна от xsmind на вт яну 03, 2012 10:26 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пон яну 02, 2012 8:06 pm

Аз пръснах доволно количество пари, дори накрая ми извадиха от джоба пари за Деус Екса и ДЛЦ-тата му. Поне няма да купувам игри известно време :D
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон яну 02, 2012 8:11 pm

Аз също имам разни купони за размяна или подаряване ако някой му се прииска Valve или 2K заглавие.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » пет апр 06, 2012 12:45 am

Безплатен Fallout: http://www.gog.com/gamecard/fallout#s_4
В следващите 2 дена.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пет апр 06, 2012 9:19 am

Също така в момента има промоция на GoG за Heroes of Might and magic 5 Bundle (включва експанжъните) и Assassin's Creed Director's Cut. Всяка поотделно ще ви струва $19.99, но ако ги вземете двете заедно, плащате само едната. :)
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
YamiRaziel
Регистриран: вт сеп 01, 2009 8:30 pm

Мнение от YamiRaziel » пон май 21, 2012 4:15 am

В момента всички игри на Ubisoft са с 33% намаление в steam :)

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » нед сеп 16, 2012 2:31 pm

Ей тука има Borderlands 2, която с тоя код - GMG25-1BW0K-K1A3G - става примерно 37$. Играта излиза другата седмица, не знам самия код до кога е валиден.

fast2playBG
Регистриран: вт юни 18, 2013 10:12 am

Мнение от fast2playBG » ср юни 19, 2013 11:33 am

Първият български интернет магазин за легални дигитални игри! Най-добри цени, заповядайте във http://fast2play.bg/ ! Получавате ключ, активирате, играете. Това е!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср юни 19, 2013 12:18 pm

Дори да не е някаква съмнителна работа, каква основателна причина да си купувам ключ от тук, наместо директно през стийм, че и на по-добра цена?

fast2playBG

Мнение от fast2playBG » ср юни 19, 2013 2:34 pm

CONAN написа:Дори да не е някаква съмнителна работа, каква основателна причина да си купувам ключ от тук, наместо директно през стийм, че и на по-добра цена?
Защото цените се по-добри от на Steam. Провери...

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » ср юни 19, 2013 4:40 pm

м/у другото, верно са ви тънки цените. Whats the catch?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср юни 19, 2013 4:48 pm

Тука има някаква схема.

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » ср юни 19, 2013 5:52 pm

fast2playBG написа:Първият български интернет магазин за легални дигитални игри!
Принципно идеята е супер, само че това е български магазин точно толкова колкото google.bg е българска търсачка.

Иначе и на мен ми е интересно каква е схемата.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » ср юни 19, 2013 6:36 pm

Схемата, както ми го обясняват разни презокеански агенти, е да се изкупуват ключове предвидени за различни извратени региони на кълбото като Русия, където се правят отстъпки, след което да се препродават за компромисни суми. Не знам до колко е вярно това, но има и по-извратени теории на конспирацията, които ме е срам да споделя.

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » чет юни 20, 2013 9:57 am

Kaladris написа:Не знам до колко е вярно това, но има и по-извратени теории на конспирацията, които ме е срам да споделя.
Аз разпитах един приятел в бранша и той точно такива "конспиративни" ми ги обясни. Не искам да го цитирам тук, но ак онякой наистина се интересува може да пита на ЛС.
Предполагам, че е възможно да се проверят поне част от нещата, примерно кой къде е обявен за издирване от полицията. Но мен примерно ме съмнява факта, че УоУ се продава за ЕУ сървъри (руснаците до колкото знам си имат техни и си играят на тях, така че не е някаква непозната руска промоция) и то на цени по-ниски отколкото съм виждал на други места.

fast2playBG

Мнение от fast2playBG » пет юни 21, 2013 10:44 am

chrono написа:
fast2playBG написа:Първият български интернет магазин за легални дигитални игри!
Принципно идеята е супер, само че това е български магазин точно толкова колкото google.bg е българска търсачка.

Иначе и на мен ми е интересно каква е схемата.
Да, така е! Фирмата е международна, като има сайтове в групата като fast2play.com, .de, .se, .it и други, като списъка със страните, в които продаваме са горе в ляво на сайта. Понеже тези сайтове продават от много години можете да сте 100% сигурни, най-малко заради хилядите клиенти и фенове на сайтовете, а опита от работата в други страни и метода се пренася сега в България.
Понеже фирмата реши да се опита да развие българския пазар (което е трудно, както знаете, поради наличието на торенти), се прави и такъв сайт, като причината да сме евтини е защото продаваме само ключовете, като понякога са директно от призводителите, а понякога от различни доставчици. Зависи от цените, които предлагат.
Пример е това, че аз (работя като store manager и support във фирмата) си купих Diablo III, като цената сега на сайта е 82 лв., а при промоции пада и още, и си играя без никакви проблеми в battle.net.
И освен това полицията не ме издирва, даже нямам и глоба за превишена скорост! :D :D :D

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет юни 21, 2013 11:34 am

Не е трудно "поради наличието на торенти", а поради нежеланието на потребителите да плащат за работата на някой друг. Подобно отношение не е специфично само за тази сфера, среща се навсякъде.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон юни 24, 2013 1:34 pm

Ми, props за отговора, маняк, звучи логично.
Ако трябва да съм абсолютно честен, малко ми писна на куру с цялото мрънкане как българия била хипер-супер-дупер пиратската държава. Времената се промениха, хората проимаха малко повечко пари, таргет групата се увеличи, всичко вече е ММО-та, много компании се преориентират към free to play с вътрешен пазар за гудийс...
Торентите ще си ги има, но хората, които свалят торенти и играят никога не са ви били част от пазара. Като имате 5 човека в българия, които да си купуват игри и 500 човека, които да си ги теглят, вие трябва да се целите в тея 5, а не да се опитвате с вълшебна пръчица да навиете другите 500 да започнат да пестят пари от закуска, за да си купуват супер йофтините игри. Цената, колкото и да е ниска, няма да привлече ордите от торент геймъри

fast2playBG

Мнение от fast2playBG » вт юни 25, 2013 1:54 am

FireDeath написа:Ми, props за отговора, маняк, звучи логично.
Ако трябва да съм абсолютно честен, малко ми писна на куру с цялото мрънкане как българия била хипер-супер-дупер пиратската държава. Времената се промениха, хората проимаха малко повечко пари, таргет групата се увеличи, всичко вече е ММО-та, много компании се преориентират към free to play с вътрешен пазар за гудийс...
Торентите ще си ги има, но хората, които свалят торенти и играят никога не са ви били част от пазара. Като имате 5 човека в българия, които да си купуват игри и 500 човека, които да си ги теглят, вие трябва да се целите в тея 5, а не да се опитвате с вълшебна пръчица да навиете другите 500 да започнат да пестят пари от закуска, за да си купуват супер йофтините игри. Цената, колкото и да е ниска, няма да привлече ордите от торент геймъри
Не трябва да се забравят и хората, които искат да имат оргиналната игра. Но освен това вече започва да се променя и самият пазар на игри. Все пак Blizzard и споменатите MMO, както и някои други игри като Battlefield, малко по малко променят всичко и ще трябва вече да си купуваме игрите, които искаме да играем. А таргета е ясен ... всички геймъри са добре дошли! :)

Потребителски аватар
Venski
Регистриран: съб май 08, 2004 2:04 pm
Контакти:

Мнение от Venski » вт юни 25, 2013 11:33 am

fast2playBG написа:Не трябва да се забравят и хората, които искат да имат оргиналната игра.
Не разбирам. Какво оставя у теб впечатлението че съществуват хора, които искат да имат оригиналната игра, а не просто да я играят? Тези за които ти говориш са точно 5-те човека които Тодор има предвид. Останалите 500 просто искат да си врътнат игрицата и толкоз. След това ако много им хареса може и да си я купят, но ако самата игра не предразполага към повторно изиграване - забрави.
fast2playBG написа:Все пак Blizzard и споменатите MMO, както и някои други игри като Battlefield, малко по малко променят всичко и ще трябва вече да си купуваме игрите, които искаме да играем.
Точно за това MMORPG-тата работят добре. Те ти дават безкрайно дълъг геймплей и винаги има причина да се върнеш пак към тях. Не разбирам какво те кара да мислиш че това ще се случи с всички игри? Че ще трябва да си ги купуваме, за да ги играем?
fast2playBG написа:А таргета е ясен ... всички геймъри са добре дошли! :)
А точно това ти изречение няма никакъв смисъл. Ясно е че ти би се радвал всички да са ти клиенти, но това не прави всички твоят target.

И аз искам да продавам айрян на всички хора по света, но като за начало ще започна като target-ирам приятелите си. След това ще премина към близкия квартал. След това града, в който живея. След това (дай боже) всички, които пият айрян. И чак след това ще тръгна да target-вам тъпите хамериканци дето никога не са чували за айрян и нямат никакъв стимул да си купят дори една чаша.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юни 25, 2013 12:03 pm

Venski написа:
fast2playBG написа:Все пак Blizzard и споменатите MMO, както и някои други игри като Battlefield, малко по малко променят всичко и ще трябва вече да си купуваме игрите, които искаме да играем.
Точно за това MMORPG-тата работят добре. Те ти дават безкрайно дълъг геймплей и винаги има причина да се върнеш пак към тях. Не разбирам какво те кара да мислиш че това ще се случи с всички игри? Че ще трябва да си ги купуваме, за да ги играем?
Защото ако не си ги купуваме, ще спрат да ги правят? Не си мисли, че игрите с "безкрайно дълъг геймплей" се правят от безработни наследствено богати хипстъри в свободното им от возене на ферарита време.

Принципно ми е интересно, извън конкретната тема, дали стратегията ти с айряна е проработвала за произволен продукт в произволна сфера на живота през последните 20 години?

Потребителски аватар
Venski
Регистриран: съб май 08, 2004 2:04 pm
Контакти:

Мнение от Venski » вт юни 25, 2013 1:30 pm

xsmind написа:Защото ако не си ги купуваме, ще спрат да ги правят? Не си мисли, че игрите с "безкрайно дълъг геймплей" се правят от безработни наследствено богати хипстъри в свободното им от возене на ферарита време.
А ти си мислиш че всички успешни студиа са започнали с игра, която веднага е станала световен и мега касов хит и са направили много пари изведнъж?
xsmind написа:Принципно ми е интересно, извън конкретната тема, дали стратегията ти с айряна е проработвала за произволен продукт в произволна сфера на живота през последните 20 години?
Защо смяташ че не е? Това е моето виждане. Не мога да ти дам конкретен пример, но мога да потърся.

А щом не смяташ че нещата работят така, дай пример за продукт, който не се е развил така?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юни 25, 2013 3:39 pm

Нищо не смятам, аз имам разни продукти, които не умея да продавам, ако беше казал, че си майстор в айрянената стратегия, щях да те наема да ми продаваш продуктите. Явно не си.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”