Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Откъде можем да си купим оригинални компютърни игри?

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Откъде можем да си купим оригинални компютърни игри?

Мнение от xsmind » ср юли 27, 2005 12:44 pm

Добре би било да се знае, къде в България се продават оригинални игри, затова отаврям тази тема с линковете, които даде Filkam:

http://www.pulsar.bg/
http://www.transferbg.com/

http://www.bgstore.com/
http://www.electron.bg/index.php?cPath=139
http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/e ... et_keys=id

Ако някой има подръка други линкове, нека ги поства в темата, аз ще ги добавям периодично към списъка. Ако някой от линковете не работи, също се обаждайте. Изобщо по въпроси за закупуване на игри.. можете да пишете тук.

Да се знае:
RaynerApe написа:Пулсар и Трансфер-БГ (http://www.transferbg.com/) са ЕДИНСТВЕНИТЕ вносители на компютърни игри в България.
Последна промяна от xsmind на съб май 13, 2006 10:38 pm, променено общо 3 пъти.

UMB
Регистриран: ср яну 14, 2004 7:09 pm

Мнение от UMB » ср юли 27, 2005 3:30 pm

Ами Пулсар - www.pulsar.bg

Модератор Х: Мерси, добавено е!

UMB
Регистриран: ср яну 14, 2004 7:09 pm

Мнение от UMB » ср юли 27, 2005 7:11 pm

А няма ли да е добре в отделен спиксък пак тук да се изброят и места от чужбина които важат и за нас, защото в БГ няма почти нищо старо. Например сега си търся всички Baldur's Gate и не мога да ги намеря от БГ.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср юли 27, 2005 7:35 pm

UMB написа:А няма ли да е добре в отделен спиксък пак тук да се изброят и места от чужбина които важат и за нас, защото в БГ няма почти нищо старо. Например сега си търся всички Baldur's Gate и не мога да ги намеря от БГ.
Много малко места от чужбина важат за нас.

Към места за компютърни игри може да се добавят квартални клубове или магазини като видеотеки и прочие. При нас имаше клуб дето продаваше оригинален Хироус 4 и там експанжъна му, стар крафт, бг2 и още някакви пожълтяли кутии, които иначе не бяха отваряни. Но това преди години... сега незнам дали там има такова нещо...
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср юли 27, 2005 8:03 pm

Изброявайте каквото се сетите, ако е в чужбина, кажете как става номера, а не "Един приятел, на мой приятел, който познава един пич, който си поръчва от чужбина".
Кварталните клубове мисля да не се броят.

Потребителски аватар
Litol
Регистриран: вт мар 16, 2004 12:11 am
Контакти:

Мнение от Litol » нед авг 21, 2005 4:40 am

Като стана дума за "Пулсар" - преди няколко дни имах удоволствието да говоря с една девойка, която отговаря за PR-a им.
Честно казано, не очаквах, че положението с компютърните игри (оргиналните) в България е толкова ОБВП. (омазано;) )
Оказа се, че политиката на Големите Фирми разпространителки (като Електроник Артс например) спрямо нашия пазар е меко казано пренебрежително - не отпускат повече от една партида за една игра - тоест , ако Пулсар поръчат 5000 бройки от дадено заглавие и всички се продадат, няма да има повече попълнения ....
Затова, като минете към някой магазин на Пулсар, обърнете внимание на надписите кутийките - понякога се срещат лепенки, на които пише
- За разпространение само в Холандия :lol:
"Най-добре се преговаря, когато си начело на голяма флота"

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » вт сеп 20, 2005 2:49 pm

Щом не се броят кварталните клубчета, какво ще кажете за кварталните пиратчета :) Наскоро започнах издирване за оригинална Guild Wars и познайте какво, само Пешо пирата я имаше ;) Момчето е златно винаги може да ви я намери оригинална ако трябва от чужбина да я поръча просто 10-20 лева отгоре ще ви вземе. Неслучайно WBC 3 никаде не намерих оригинална и трябваше да се обърна към него. :) Ще потърся ей сега все пак някакви линкове. Доколкото ми е известно evrocom.net продават оригинални игри.

PS. Кредитните карти оправят всичко :)

Потребителски аватар
Bezimenniq
Регистриран: пет мар 08, 2002 5:31 pm

Мнение от Bezimenniq » пон ное 07, 2005 10:15 am

не съм много сигурен как точно се казва, но една книжарница (за която мо твърди, че поне доскоро била най-голямата книжарница в софия) в ндк (това ндк, дето е битиви вътре), има едно рафтче със 7-8 бая дърти игри. в момента си спомням само, че имаше първия nascar racing, първия cannon fodder и beneath a steel sky. оригинални, големи кутии, неотваряни (още с найлоните), много яки, само че ги продават на цената, на която са ги взели преди 10 години, т.е. към 50-60 кинта играта, което е тъпо, имайки предвид, че beneath a steel sky се разпространява от известно време безплатно от сайта на авторите си, а cannon fodder, колкото и мега-яка игра да е, няма и два мегабайта.
Jim Martin also now has the 235th largest pumpkin ever measured.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон ное 07, 2005 11:37 am

Мисля че говориш за т.нар "Малкото НДК" или зала 12, но там има ли все още книжарница?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон ное 07, 2005 12:18 pm

Проблем при Пулсар е и това че получават партидите със закъснение(още чакам City of Villains).
Но, думата ми е за Амазон и игрите. Оказва се, че има политика, ограничаваща разпространението на игри от Амазон до някои държави. Един вариант е да използвате препращане, чрез познат в чужбина - близки до нас са Италия и Гърция, а в Германия има немалко българи студенти. Единственият Амазон който доставя в България е немският, тъй като използва услугите на DHL и само за 13 евро доставка, получвате това което сте си поръчали. Отстъпката от цената на играта и цената за доставка обичайно се нулират взаимно, освен при нови или популярни заглавия.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Bezimenniq
Регистриран: пет мар 08, 2002 5:31 pm

Мнение от Bezimenniq » пон ное 07, 2005 12:27 pm

да, малкото ндк трябва да е. и поне преди месец - месец и половина имаше книжарница и си беше бая работеща и пълна. не си спомням дали имаше rpg-та, но имам смътен спомен за baldur's gate, дано да не бъркам. ако някой има път натам, нека провери; игрите се намират най-отгоре зад касата при входа, но ще ги видите ясно като вървите на излизане.
Jim Martin also now has the 235th largest pumpkin ever measured.

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » чет яну 19, 2006 8:06 pm

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » съб яну 21, 2006 10:32 am

Bezimenniq написа:да, малкото ндк трябва да е. и поне преди месец - месец и половина имаше книжарница и си беше бая работеща и пълна. не си спомням дали имаше rpg-та, но имам смътен спомен за baldur's gate, дано да не бъркам. ако някой има път натам, нека провери; игрите се намират най-отгоре зад касата при входа, но ще ги видите ясно като вървите на излизане.
Бези говори за АБВ-то, което до входа към зала Люмиер. И да, цените са престъпни.

А аз искам да си купя Faust: Seven Games for the Soul и не мога, Пулсар ме заплюха...
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

Потребителски аватар
RaynerApe
Регистриран: съб дек 22, 2001 11:52 pm
Контакти:

Мнение от RaynerApe » съб май 13, 2006 9:54 pm

Я си оправете списъка моля. Пулсар и Трансфер-БГ (http://www.transferbg.com/) са ЕДИНСТВЕНИТЕ вносители на компютърни игри в България. Всички връзки по-горе са просто магазини, които препродават заглавия предимно на Пулсар често без никаква отстъпка. Скоро се опитах да поръчам една игра която не фигурира в каталога на Пулсар от Slon.Bg, обнадежден че е дошла по друга търговска пътека - оказа се, че я нямат, защото от година насам я нямало на склад... в Пулсар. Така че не се надявайте ако някоя игра не фигурира в сайта на Пулсар, 95% не се продава в България. Останалите 5% са Take 2 и JoWooD, но никъде няма да видите по магазините копие на Oblivion, щото Трансферци дори не правят най-елементарни опити да си продават игрите, да не говорим да тръгнат, че да ги рекламират. ФАКТ! От Oblivion са внесени по-малко от 50 бройки ЗА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!

Аз още не съм задействал нещата, но твърдо възнамерявам да купувам от Щатите, чрез посредник - имам много добър приятел там. Разходите не са малко - 33 лева за 2.5 кила колет, но колкото повече игри и участници в покупката има, толкова по-тънко излиза. И хайде да не говорим само за Амазон, има магазини като GoGamer.Com които правят ударни 48-часови разпродажби на поостарели игри на убийствени цени -- Beyond Divinity за 1.90 долара?! Neverwinter Nights Deluxe за 4.99 долара?! Всичко е възможно! - С малко търсене се намират страхотни предложения за заглавия на по година.

Потребителски аватар
skycycle
Регистриран: нед дек 23, 2001 2:02 pm
Контакти:

Мнение от skycycle » нед сеп 24, 2006 7:33 pm

мисля, че няма нужда да пускам нова тема и реших, че тук е правилното място - продавам следнит неща :)

* NWN: Diamond Edition - съдържа NWN + Shadows of Undrentide + Hordes of the Underdark + 3 модула + пач 1.67 - 1 DVD
* Temple of Elemental Evil - 2 CD
* Vampire - The Masquerade: Bloodlines - 3 CD

И трите са напълно легални и в оригиналните кутии, дисковете почти не са ползвани, купени от САЩ :) Пишете ЛС или най-добре - skycycle@gmail.com :) Цена - по договаряне :)

[няма граница между богове и хора]
[леко и неусетно едното]
[се съчетава с другото]
из "поговорките на муад'диб", "дюн", франк хърбърт

Потребителски аватар
MELIADOR
Регистриран: нед юни 04, 2006 7:22 pm

Мнение от MELIADOR » вт окт 10, 2006 4:24 pm

Някой знаели за колко дни след поръчката пристига доставката на игра от пулсар???
Знам че този въпрос не е за тази тема обаче не се сетих друго място :)
Знам че сега не можеш да го разбереш,но някой ден ще успееш.Вярно е че сме варвари,вярное че сме войни,но войнът не е просто убиец.Трябва да уважаваш щивота,а още повече трябва да уважаваш възможността да го отнемеш,в противен случай ставаш просто убиец!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 10, 2006 8:58 pm

MELIADOR написа:Някой знаели за колко дни след поръчката пристига доставката на игра от пулсар???
Знам че този въпрос не е за тази тема обаче не се сетих друго място :)
Пише си на сайта... ама кой ли да чете. Я да се прасне едно постче и да не си играя да си губя времето... :lol:

Потребителски аватар
MELIADOR
Регистриран: нед юни 04, 2006 7:22 pm

Мнение от MELIADOR » вт окт 10, 2006 10:16 pm

Ами ти ида прасваш и да не прасваш постчета вече си поръчах Guild Wars: Factions от пулсара и сега чакам да ми е доставят!!! ;) ;) ;)
Знам че сега не можеш да го разбереш,но някой ден ще успееш.Вярно е че сме варвари,вярное че сме войни,но войнът не е просто убиец.Трябва да уважаваш щивота,а още повече трябва да уважаваш възможността да го отнемеш,в противен случай ставаш просто убиец!

SilverWolf
Регистриран: чет апр 27, 2006 12:32 pm

Мнение от SilverWolf » вт яну 23, 2007 1:19 pm

Освен от онлайн магазина на Пулсар, компютърни игри могат да се намерят - говоря за другите градове не за столицата в магазините от веригите Техномаркет и Технолукс - аз така си купих Гилдуарс Факшънс. Има специални стелажи с емблемата на пулсар пълни с игри. :) е понякога се поизчерпват де :) но при наличие на интерес се попълват бързо :)

Има игри и в някои книжарници, големите вериги като Пингвините например и отделно магазините Германос, макар че там асортимента от игри е поограничен и не толкова пълен.
С МЕЧ Е БЕЗОПАСНО САМО ДА СЕ КОСИ ТРЕВА

Потребителски аватар
Sluffy
Регистриран: чет юли 24, 2008 3:16 pm
Контакти:

Мнение от Sluffy » чет юли 24, 2008 3:23 pm

Преди 2-3 месеца се натъкнах на този сайт/магазин за продажба на компютърни игри Ozone.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 3:29 pm

Sluffy написа:Преди 2-3 месеца се натъкнах на този сайт/магазин за продажба на компютърни игри Ozone.
Eй, на този се натъкнах и аз, ама забравих линка и името! Браво че го постваш. Магазина изглежда обещаващ, макар като цени да не е по-различен от Пулсар.

Потребителски аватар
Sluffy
Регистриран: чет юли 24, 2008 3:16 pm
Контакти:

Мнение от Sluffy » чет юли 24, 2008 3:31 pm

Винаги е по-добре, когато има избор ;)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 3:43 pm

Определено. Жалко само че Пулсар държат множество ексклузивни права за разпространение в БГ и не позволява избора да бъде такъв. :?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: Откъде можем да си купим оригинални компютърни игри?

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 16, 2008 5:39 pm

Някой да знае как се пазарува от Озон.бг? Искам да си поръчам 3 плаката, но никъде не намирам бутон "добави в кошницата", "купи", "набутай се с пари" или нещо такова?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » чет окт 16, 2008 5:48 pm

трябва да се регистрираш първо и ти се появява опция за купуване, най- изгодно е с кредитна карта но става и с наложен платеж.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 16, 2008 5:52 pm

Друг е проблемът явно, плакати май могат да се купуват само с "точки", които трябва да си насъбрал от купуване на игри. Като кликна "Купи" на игра си ми я турга в кошницата, като кликна "Купи" на плакат ми отваря страницата с детайли за продукта и нема купуване, братче.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет окт 16, 2008 5:59 pm

CTAHuMuP написа:Друг е проблемът явно, плакати май могат да се купуват само с "точки", които трябва да си насъбрал от купуване на игри. Като кликна "Купи" на игра си ми я турга в кошницата, като кликна "Купи" на плакат ми отваря страницата с детайли за продукта и нема купуване, братче.
Има някаква вероятност просто да ги нямат налични. При това положение КУПИ стои с променен цвят и дава само детайли.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 16, 2008 6:06 pm

Има такава вероятност, но накликах на амнайсе плаката и никой не можеше да бъде купен, вкл. нови и горещи оферти като СтараКрава2 и Дебил3.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет окт 16, 2008 6:08 pm

дай линк че аз въобще не мога да намеря такива плакати а търся от 10 мин .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 16, 2008 6:14 pm

Писах на отдел Продажби и ми отговориха изключително бързо и адекватно, евала:
sales@ozone.bg написа:Постерите могат да се купуват само с точки. За сметка на това можете да купите точки https://www.ozone.bg/games/search/?sear ... atformId=X. Моля обърнете внимание, че за да ви доставим точките ако ги купите като използвате наложен платеж трябва да поръчате още нещо.
Ето ти линк към категория Плакати: https://www.ozone.bg/games/platform/all/?groupById=74

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”