Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Titan Quest: Anniversary Edition - проект за превод

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
nargil66
Регистриран: пон окт 30, 2017 6:26 pm

Titan Quest: Anniversary Edition - проект за превод

Мнение от nargil66 » пон окт 30, 2017 7:48 pm

Здравейте! Не знам дали още се намират фенове на тази вече старичка игра, но след като THQ Nordic я купи и направи доста подобрения по нея, аз лично отново се зарибих. Дотолкова, че реших да я преведа на български, колкото ми стигат възможностите. Пачът го правя сам и още е далеч от завършване, но все пак напредва. Ако някой се заинтересува, тук има примерно видео:

https://www.youtube.com/watch?v=Ype5meFKuns

Линк към превода има под самия клип.

Ще се радвам на външни мнения - особено при превода на някои класове, предмети и пр., които от доста време предъвквам, а още не съм сигурен дали са преведени правилно.
Няколко примера за имена на класове, с които имам проблем:

Slayer (клас образуван от Война и Лов) - последно го преведох Главорез, защото така и не можах да намеря точен аналог на български. Мина през Убиец, Погубник, Поразител, Звероубиец...
Assassin (Война и Сянка/Разбойничество) - подобна история. Не ми се иска да го превеждам Асасин - тази дума изобщо не ми се връзва с античния свят. Може би просто Убиец? Проблемът е, че на български думата вече се използва по прекалено много поводи.
Rogue - Мошеник? Престъпник? Крадец? Хитрец? Сянка?
Wanderer - Скиталец? Бродник? Отшелник?
Champion (Война/Природа) - Поборник? Укротител? Шампион?
Ranger (Лов/Природа)- Горянин? Скиталец (пак)? Лесопазител? За фентъзи свят просто не върви да го преведа като Лесничей или Горски.

Надявам се някой опитен в ролевите игри фен да си каже мнението. Мерси предварително!

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”