Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Приказки извън играта

В околностите на Лакър е скрита тайна, за която мнозина биха убили не един и двама. Ключът към тайната обаче е един старинен кинжал. Който постигне тайната може би ще е най-могъщият човек в Сектора, а може би тайната е само празна легенда. Кой знае...?

Модератор: херцог Авис

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Re: Приказки извън играта

Мнение от AngerNogar » пет апр 03, 2009 11:46 am

Ем то на ефекта няма какво да му се модифицира. Той си призовава същество (тоест може да му се модифицира продължителността, ама това е 3Е глупост към която едва ли някой е привързан). В момента точно за модифицирането на съществото спорим. Тоест същества с какъв CR е подходящо да бъдат в диапазона на магията.
В смисъл Матей не каза: Как ще ми призовеш някакво същество бе, ти се бодеш! Тоест ефекта си е наред:)
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 03, 2009 11:49 am

Според мен е ако не само, то поне основно в ефектите за призоваване на аватар, защото с Чизмаров не сме преценили, че се призовават мечки-стръвници със сравнително ниска трудност. Това може да се оправи лесно и е въпрос на натъмъняване на трудностите.

Относно другите неща, които прави мистикът на Чизмаров, те са в реда на нещата според мен и все пак един мистик трябва да може да прави НЕЩО, защото в противен случай всеки воин ще го убие без да го удря - благодарение на многото си жизнени точки може само да седи в центъра на арената и да чака мистикът да се самоубие с изцеждане, докато се опитва да му направи нещо с 1з6+1 ефектчетата си.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет апр 03, 2009 11:51 am

Както казах - оправете елементала и в тест ще видим кое е наред и кое не е.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пет апр 03, 2009 12:15 pm

Елементала в момента няма какво да му оправяме, трябва първо някой да ги преведе и да видим кавко ще отпадне като възможности. Останалото са глупости - ако мистика го отслабя още малко нема да става за чеп на зеле. Ей на фейлнах си файърбола въпреки бонусите от които толкова страдаш. А и все пак това е Огнен мистик - най-демидж дийлващия психопат. За твое сведение Лианатасците нямат дори една демидж дийлинг магия, сал на един аватар и на помпане на атрибути могат да разчитат в бой. Ама имат други неща, хихи. В добавка - на второ ниво е +10, ама на 10-то няма да е +135, а само +19. Или айде до +21 може би може да ги докара ако се съсредоточи само в една сфера. А един 5д8 файърбол с увеличен обсег е с трудност 33 след което директно с уморен (освен с 20 на зара не знам на 10-о ниво как ще биеш Фортитюд сейв за 33) и си с 1д8+4д6 несмъртоносна щета. И при това имаш само 45% шанс да успееш да го направиш без екшънточка или други помпенета. Са мисля, че и Ангера и Станимир ще се съгласят че 5д8 щета не е кой знае колко на 10-то ниво. Прайш 3 такива и си ЧЧ. То последните два може и да не може да ги направиш с наказанията от умора. А Матей на това ниво ще има 80 живот. Дали ше го свалиш с 3 файърбола? Просто на ниско ниво изглеждат силни мистиците, ама с напредването ще отслабват, за разлика от магьосниците в ДнД.

Така както аз го виждам - ще се вкара аватар с размер миниатюрен, който ще е за бт 10, а трудността за размерна категория ще се качи на +4. Така че тоя лардж елементал ще е с трудност 22. Освен това ще се вкара и увеличено наказание за употреба на ефекти - -3 база с -2 на размерна категория. Тоест тоя аватар ще е евече с наказание -9, за да се управлява, тоест мистика ще си призове аватарчето и ще се одърви, като не може да прави нищо друго освен Светлина примерно. Освен това пак да кажа - елементала не е мислещо същество, тоест той участва в боя само след заповед. За това всъщност Матей не е изял онова АОП като мина край него. И отделно след превода леко ше ги отслабим животинките. Примерно 2д6+2д6 щета е твърде много.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет апр 03, 2009 12:23 pm

не мисля че с превода елементала става по-слаб - българския език в повечето случаи е по-богат от английския. Оправете аватарите. Не мисля че ви е нужен превод за да го направите, но ако настоявате довечера ще ви ги преведа лично на български.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пет апр 03, 2009 12:33 pm

Не ми казвай какво да оправя, ами ги преведи. След превода както казах ще видим кои от способностите им отпадат, защото не се вписват при нас и след това ако трябва ще им намаляме демиджи и т.н. Изобщо стига се чекна с тия аватари, тва не е единствения проблем.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет апр 03, 2009 12:41 pm

Засега това е проблемът който открихме - трябва да се оправи. Не ми вади доводи ала Плеви! "Кво сте се захванали с естетика, като че ли нямаме други проблеми!" Имаме, и ще ги оправяме по реда на изникването. НЕ знаех че имаш проблеми с английския език, но как да е. Довечера ще ти ги преведа на ависово-български.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пет апр 03, 2009 12:45 pm

Имам проблем с превеждането - нямам време. А имам да изчиствам още неща в системата на магиите, които видях сега, както и в класовете.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет апр 03, 2009 12:48 pm

Окай, както казах - довечера ще ти ги преведа елементалите, ако не забравя - ако заобравя - утре ще ми напомнете и ще ги преведа утре. След това ще чакаме да донагласите и "изчистите" каквото има за нагласяне и изчистване, за да можем да направим втори тест.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » чет апр 09, 2009 6:13 pm

Някой ден някой ще постави пред Матей дилемата "Бой или секс или плюскане". И тогава мозъка му ще експоладира. След което ще пребие, наебе и изяде всичко живо около себе си. То бива, бива първично животно, ама... :lol:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 09, 2009 10:04 pm

А, няма нищо такова, нещата са строго и ясно приоритеризирани:
1. Бой
2. Храна
3. Всичко останало, вкл. секс
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 10, 2009 9:16 am

А ако опцията е "Малко бой (щото "противника" е метър и педесе с вдигнати ръце и 40 кила насран, както в момента) или оргия с много плюскане и секс"? :wink:

Чисто така от научен интерес питам. :D
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 10, 2009 10:16 am

Тва е все едно психолог разпитва Матей с въпроси от рода на "Хм, а според вас защо ви доставя такова удоволствие да пребивате хора?" и след първия въпрос Матей вече щеше да го е пребил, така че няма да ти отговарям - не е в духа на героя :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 10, 2009 1:42 pm

Got me. :lol:

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон апр 13, 2009 5:55 pm

Редактирах последното мнение с резултати от търсенето.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср апр 15, 2009 4:40 pm

бтв пишете си всички добавки към ехр:

За сцена 2:
по 7 ехр на всеки
+1 ехр за Матей допълнително

За сцена 3:
по 5 ехр за всеки

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » чет апр 16, 2009 3:01 pm

Ако няма да правите още нещо покрай трупа, да вземем да прегледаме набързо апартамента, а?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 16, 2009 3:04 pm

Ми няма, кво да праим, то не върви на умряло куче нож да вадим (или в моя случай бокс).

Отговори

Върни се в “Шадафар: Кинжалът”