Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Въпроси и Отговори

Форумна игра по Exalted 2ра ревизия

Модератор: Yago

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Въпроси и Отговори

Мнение от Yago » ср сеп 13, 2006 1:04 pm

Както личи от заглавието в тази тема играчите, както и чужди лица могат да задават въпроси и да се надяват на отговори. Приемат се въпроси насочени към сетинга, системата, играта и мнението на водещия по свързани с тях въпроси.

В: WTF е Exalted?
О: Екзалтед е сетинг за настолна ролева игра публикуван от White Wolf Publishing, рекламиран като "епично фентъзи с аниме елементи" и обявен за алтернативно минало на техния водещ сетинг Светът на Мрака. Действието се развива на плосък свят, обграден от непредсказуемите и неконтролируеми сили на Хаоса, където Възвисените, избраници на боговете, се борят за надмощие, оцеляване и други приятни неща.
Историята накратко - Първичните създават света от Хаоса, след което създават боговете и ги оставят да се грижат да света докато те самите се наслаждават на Божествените Игри. Боговете се организират и, решават да детронират подтисниците(по съвместимост техни родители). Тъй като клетви им пречат да наранят родителите си, те създават Възвисени, които да водят войната вместо тях. След кат печелят, боговете се установяват да играят Божествените Игри и оставят Възвисените да се грижат за света. Възвисените от бога Слънце, бидейки като цяло най-мощните и бляскави типове ръководят цялата работа, но след време стават покварени, зли и прочее. Възвисените от Петте Зведни Деви предричат че това общо взето ще докара големи неприятности и организират голям преврат заедно със Земните възвисени, избиват Слънчевите и затварят прераждащата се същност на възвисяването в буркан, за да не се притесняват повече за тях, след което натирват Лунните избраници към ръба на света. След което се скриват и си гледат работата.
Понастоящем, Земните възвисени(Драконокръвните) управляват могъща империя и следват религия приравняваща ги с богове, но обявяваща всички останали възвисени за зли духове и/или демони. Звездните, забравени от всички или работят зад кулисите за да подсигурят силата на Драконокръвните и властта си над тях, или изпитват угризения и се чувстват виновни за всичко. Буркана се е счупил и по света отново бродят Слънчеви и това може би не е толкова зле, защото Зли Сили(тм) под формата на немъртви и демони пръкнали се от победените Първични щъкат из света, а Ракшасите живеещи в Хаоса непрекъснато налитат в опити да унищожат всичко.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Rezo
Регистриран: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Контакти:

Мнение от Rezo » ср сеп 13, 2006 5:49 pm

Само да попитам, реши ли се къде ще се развива действието все пак?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср сеп 13, 2006 6:02 pm

Най-вероятно в южния изток.

Потребителски аватар
Rezo
Контакти:

Мнение от Rezo » съб сеп 16, 2006 12:00 pm

Ок, още един newbie въпрос - на север от Стоте кралства има Тъмни земи, нали така? Ще е проблем ли ако героят ми е един от най-напредващите (откъм слава) военачалници на владетеля Х, който често се бие с някакви гадове?

Прочетох горе-долу два пъти сетинга, без географските и климатични работи и съм готов да си правя герой (тоест, и история + характер съм си намислил).

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб сеп 16, 2006 1:46 pm

Не, няма да е проблем, но ще изисква да си поставиш съответните Backing и Influence. Като цяло хората не нападат земите на мрака, тъй като нямат силите за това - надяват се на помощта на духове, богове и подобни висши сили и през останалото време само се защитават чрез нощно осветление и/или солни линии.

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Мнение от Andras » съб сеп 16, 2006 10:59 pm

Значи какво - influence 4, backing 5, followers 4. Изисква 2+2+4+2=10 допълнителни точки. Да, може да се направи, дори ще имаш и 3 точки за resources, което е нелогично да нямаш и ще ти останат 2 да разпределяш на каквото си поискаш.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб сеп 16, 2006 11:43 pm

Чак пък толкова, Андрасе. Имай предвид че говорим за Стоте Кралства в неговия случай, т.е. може да мине с 3 Backing, 3 Resources, 2 Influence, Command 3.
Това означава че човека е на висок пост в армията на малко владение, при което армията не е с ръководна функция, а е подчинена на официалната власт, имотен е, добре известен е в рамките на неголям град или сходна по размер/важност територия и има делегирана власт над около 250 войника(елитни) или примерно 400 опълченци. Може да бъде допълнено Contacts, Henchmen и Followers по избор.
Забележка за предимства които ги няма в основната книга но са достъпни за персонажите - Командване до 4, Оръженосци до 5.
Командване - делегирана власт над част от въоръжените сили на дадена организация или страна. Обичайно неголям брой елитни войници(500 на 4то ниво).
Оръженосци - верни бойни другари(героични смъртни) или важни лица лоялни на персонажа.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » нед сеп 17, 2006 4:47 pm

Пак мое недоглеждане, реших, че е един от най-напредващите в целите 100 кралства, не само на неговия си владетел. По твоя метод ще мине само с 4 свободни точки (и ще го наричаме пан Володьовски).

ПС. От къде мога да изкопам още някой елементал, че тия в книгата се броят на едната ръка на Мики Маус?

Потребителски аватар
Rezo
Контакти:

Мнение от Rezo » нед сеп 17, 2006 8:51 pm

Да описвам ли като характер и история спътниците на моя герой?

П.С.
Едитнах си повечето грешки, добавих всичко, което можах и... не се сдържах и описах нещата, които исках. Контактите ги оставям на теб, Разказвачо :)

Еми това е - казвайте ако има още грешки, не съм сигурен за специализациите само, бтв.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 18, 2006 11:59 am

Контактите са каквито си ги искаш, но ако имаш въпроси от типа "Какво би било полезно/достоверно?" с удоволствие ще им отговоря.
П.П. Аз не съм Разказвач, аз съм Водещ. Може да звуча снобски но държа да се дистанцирам от школата на WW въпреки че водя по тяхно заглавие :?

Потребителски аватар
Rezo
Контакти:

Мнение от Rezo » пон сеп 18, 2006 12:01 pm

Ок, Водещ :)
Първо да запитам за чармовете - писал съм точките защото имам право на 10 чарма, доколкото видях/прочетох/разбрах/ми бе казано. Избрах си следните техники - петте свързани с умението Меле и още пет - там бойните специализации. Грешно ли е и да чета ли още?

За контактите - за момента въпросът ми е колко мога да имам (два?)?

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » пон сеп 18, 2006 12:37 pm

Резо, първо нямаш есенцията за melee essence flow. Всяка техника (charm така предложи Яго да го превеждаме, аз съм твърдо за) си има пререквизит. После melee essence flow не се взима по няколко пъти, както други чармове и не можеш да си я вземеш цели 5 пъти.
Имаш стандартно 10 техники, за ВСЯКА една от които следва да спазваш изискванията за умение, есенция и предни техники. Позволено е, ако изпълняваш условията да взимаш вместо техника боен стил или заклинание (справка мойта персонажка 4 от 10 са ми заклинания) и е позволено да взимаш една техника неколкократно, само ако пише, че може. А тези, които могат са съвсем малко.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 18, 2006 12:58 pm

Да, това го бях пропуснал. За в бъдеще, имайте и вие предвид че всяка техника, била тя нормална или част от боен стил има няколко основни елемента:
Изисквания - определено степен на владеена на ключовото умение и определена степен на просветеност(стойност на Есенция). Нерядко, изискванията са и към по-базови техники от същата школа.
Цена - Цената на всяка техника се брои за "обвързана" до изтичането на ефекта на техниката - важи за всяка техника с продължителност(вж долу) различна от "мигновена".
Тип - Типа на техниката - допълваща(включва се в извършването на нормално действие и го усилва/променя), рефлексивна(може да си извърши по всяко време, обичайно даваща самостоятелен ефект) и обикновен - представлява действие само по себе си и, ако не са дадени различни стойности има скорост 5 и намалява защитата с 1.
Продължителност - колко време трае ефекта от приложената техника. Мигновените техники изпълняват функцията си и толкова. Други осигуряват дълготраен ефект на цената на ангажирана с тях енергия. По принцип една сцена трае толкова - една сцена. Едно сражение, едно преследване, един спор. Ако сцените се сменят твърде бързо и без съществени промени в средата, такива техники могат да действат в няколко сцени, общо около 1/48 от деня.
Ключови думи - значението на отделните ключови думи е дадено в началото на секцията съдържаща техниките.

Потребителски аватар
Rezo
Контакти:

Мнение от Rezo » пон сеп 18, 2006 12:59 pm

Чакай, чакай - писал съм 5 точки защото съм взел всичките 4 изисквания за (Ability) бля бля - като петото накрая е melee essence flow. мързеше ме да пиша останалите и тъй като нали е дървовидно, ме домързя да пиша :)

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » пон сеп 18, 2006 1:01 pm

Взел си ги, но без да спазваш изискванията за есенцията! Essence flow иска 'само' 5 есенция, ти нямаш и половината

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 18, 2006 1:04 pm

Дървото там е с тази особена форма, понеже е необходимо само една от трите техники за да вземеш която и да е от другите две. Уточнявам, в случай че не искаш да взимаш всичко.
Освен това, Essence Flow иска да имаш Умение 5 и Есенция 4, а Infinite Mastery Умение 4 и Есенция 3.

Отговори

Върни се в “Късна Зора”