Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[кино] Вълкът от Уолстрийт

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

[кино] Вълкът от Уолстрийт

Мнение от Kpucu » нед яну 12, 2014 9:17 pm

Курви, бело.. мн як филм.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: [кино] Вълкът от Уолстрийт

Мнение от CTAHuMuP » пон яну 13, 2014 9:53 am

You forgot the most important part of the movie - MONEY!!!

And DiCaprio rox the part.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пон яну 13, 2014 10:55 am

Айде да му дават Оскар вече, че накрая момчето ще се нареже от гледане на празния рафт.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон яну 13, 2014 11:08 am

Само добри работи чувам за тоя филм досега. Айде да го крадат по-бързо.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон яну 13, 2014 11:25 am

Има го в безплатните кино салони. Качеството е крап но ако си толкова закъсала...

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 13, 2014 11:36 am

Да се поправя: да го крадат в добро качество.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » пон яну 13, 2014 11:14 pm

Какви безплатни киносалони? Новото кино на Цици центъра или нещо по-безплатно?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт яну 14, 2014 1:34 am

...
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт яну 14, 2014 1:41 am

me ->
Изображение

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » вт яну 14, 2014 4:14 pm

Днеска има прожекции в безплатните кина и е Долби Стерео.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт яну 14, 2014 5:03 pm

Ох.. последните няколко поста. :mrgreen:

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Re: [кино] Касови нехитове или некасови хитове

Мнение от icon » съб яну 25, 2014 6:25 pm

"Вълкът от Уолстрийт" не може да се нарече лош, но в никакъв случай и не се откроява с някакви особени достойнства. Посредствен, силно изтъркан сюжет, посредствена актьорска игра, нищо особено интересно, оригинално или запомнящо се.

Освен, че сюжета е вече експлоатиран многократно, също така е купчина типично американски лайна и всичките терзания на героите са ми през оная работа.

Зле.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » съб яну 25, 2014 10:04 pm

Best movie of the year.
По повод изтъркания сюжет - нали знаеш, че е по мемоарите на Джордън Белфорт?

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » съб яну 25, 2014 11:03 pm

Kpucu написа:Best movie of the year.
По повод изтъркания сюжет - нали знаеш, че е по мемоарите на Джордън Белфорт?
Всъщност идея си нямах, но можех да се досетя - предишните три филма за злоупотрбили брокери, които съм гледал също бяха по действителни случаи. Първия беше още края на 80-те, така че сюжетно за мен е изчерпан, но явно си остава един от популярните начини да постигнеш "американската мечта".

Наистина не е лош, но е далеч от изключителен. Мен поне изобщо не ме грабна и едва ли бих го определил, като "Best movie of the year". Доста филми от изминалата година ми харесаха къде повече.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед яну 26, 2014 11:01 am

Поради необяснима за мен причина Ицон беше писал за Вълкът не в собствената му тема (тази), а в темата за касови нехитове и некасови хитове. Преместих мненията от там тук.

В допълнение към това мога да кажа, че според мен филмът има три основни недостатъка, които му пречат да бъде най-добрият филм на годината. Първо тонът на филма е несериозен до прекаленост, подобно на оня филм на Майкъл Бей за културистите. Става въпрос за безскрупулни лъжци, убедили и подмамили стотици (а може и хиляди) хора да им дадат спестяванията си. This shit ain't funny. Сигурно целта е била да се сатиризира историята, но за мен лично това не е постигнато, по-скоро е окарикатуризирана и това не ми допада особено.

Второ, на няколко пъти във филма главният герой тръгва да обяснява схемата, с която правят парите, след което спира и казва нещо от рода на "Няма да разберете нищо, затова какво да ви обяснявам, спечелихме Х милиона за У часа". Добре, знам, че американците са тъпи, аз самият също не разбирам от икономика и борси, но ми е интересно. Отделете 30 секунди с 5 изречения, кажете какво става там. Нежеланието на сценаристите да изпаднат в подробности още повече засилва пробема от точка едно.

Трето, филмът не показва как измамите на главните герои влияят на жертвите им. Има петминутна сцена, в която главният герой обяснява как помогнал на някаква кифла и я взел на работа и колко е добричък, а няма и 2 секунди отделени на това как е разбил животите на семействата, чиито пари е завлякъл. Пълната липса на драма за мен лично постигна единствено това да ме отдалечи от героите, като в крайна сметка не ми пукаше особено за това какво ще се случи с който и да е от тях.

Общо взето филмът е добър, предполагам отговаря на поставените цели (или поне се надявам целите на Скорсезе да са били да направи несериозна комедия, защото ако не - лошо). Но не е най-добрият филм на годината. За мен лично филмите на 2013 (от тези, които съм гледал де) са "Капитан Филипс" и "Rush" (който въобще не е номиниран, направо не мога).

Интересен филм за брокери и измами, който не страда от трите изброени от мен недостатъка, е "Boiler room" от 2000 година. Можете да му хвърлите едно око ако имате желание.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » нед яну 26, 2014 11:05 am

CTAHuMuP написа:Поради необяснима за мен причина Ицон беше писал за Вълкът не в собствената му тема (тази), а в темата за касови нехитове и некасови хитове. Преместих мненията от там тук.
Тва е щот съм идиот. Благодаря и се извинявам за причиненото неудобство :?

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет яну 31, 2014 2:06 am

Моите 4 стотинки:

Филмът е направен за да може Лео да вземе Оскар. Точка. Беше окей, обаче и аз съм недоволен от част от нещата дето Миро ги каза - можеха да ни обяснят защо аджеба е незаконно това дето го правят и какво точно правят и можеше да го няма това послание накрая "уел, фък, трябваше да взема парите". А да има сцена как изритват от къщата му онзи човек дето инвестира ипотеката си в гаражна фирма и после заживява в кашон на улицата.

Но пък преимуществото на агента си пролича, кой като него да чете Утрешен вестник.

И коврата е хот.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет яну 31, 2014 9:06 am

+1 на мнението на Миро.

Мацката беше яка.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 31, 2014 10:35 am

Everybody loves the мацка. Още преди да знам за какво става въпрос във филма бях чел статии, в които разправяха колко добре играела, как открадвала всяка сцена с нея и колко била хубава, сексапилна и мега здрава. Всички се надъхват, че я чака велико бъдеще. Стига само да не я тайпкастнат в ролята на яката курва на главния герой, разбира се, което доколкото познавам Холивуд е доста вероятно, почти напълно сигурно.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пет яну 31, 2014 3:00 pm

Не знам, с тая роля, с която изгрява - she'll be deemed too hot for anything else, уви.
Бтв, според мен Лео неяма да вземе Оскар, пак.

А иначе, вярно е, липсва отчетлива морална поука и да, не е показано какво става с хората, които Белфорт е измамил. Все пак, филмът е правен по мемоарите му, т.е. предава ни неговата гледна точка. За мен точно това е идеята - докато е правил тея далавери, със сигурност не си е мислил: "Е, аз тука мога малко да попрееба едни хора, ма ко да праим..". В тази връзка филмът е еднопластов и представя само едната страна на монетата, но мисля, че конпцепцията е именно това - да те потопи в богаташкия начин на живот на един гениален измамник. Един добър филм трябва да може да те увлече в сетинга си, в тва отношение за мен "Вълкът" имаше успех. Предполагам и заради това Скорсезе е рискувал с дължината на филма и с толкова много излишък на разврат и дрога.

За мен, ако има някаква поука от филма, тя е, че хора като Джордан Белфорт са преуспяли на чужд гръб, защото другите хора им се кефят. И във филма - колегите му, приятелите му; и извън филма - зрителите. Така че, да, точно тая лента на Скорсезе разкрива някои малко неудобни истини, мога само да гадая дали това му е била целта.
И, като допълнение, Миро е писал - this shit ain't funny. Факт, но в тази връзка Ди Каприо без да има никаква визуална прилика с истинския Белфорт прави още едно супер постижение - предава адски добре харизматичността на реалната личност. Щото, доколкото четох мемоари и коментари на други хора - оня наистина е +4 Cha. На сцената, когато беше дрогиран и трябваше да се качи в колата, целия киносалон около мен се давеше от смях. Мен ми стана супер гадно - и от сцената, и от това, че се смеят. Не знам, без да искам да обидя някой, ама според мен Скорсезе просто е решил да снима само гледната точка на богаташа и да остави зрителят сам да избере дали тоя живот му се струва забавен, привлекателен, отблъскващ, жалък...
Може и да бъркам, ест. :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 31, 2014 5:12 pm

Според мен филм, който е еднопластов, не може да бъде филмът на годината. Най-малкото героят (според мен поне) не израстна. Наистина спря с разгула към края, но това сякаш беше от принуда, а не защото беше разбрал the error of his ways. Вярвам, че и в мемоарите си въпросният човек не израства, но също така вярвам, че и мемоарите му не са книга на годината.

Аз лично не смятам, че Белфорт е гениален. Харизматичен да, но гениален не, той даже не беше особено умен, средно интелигентен човек беше (бих го определил дори и като глупав, но не искам да изляза сноб). На много места направи грешки, които един истински интелигентен човек не би допуснал. Беше чаровен, голям късметлия, рискуваше смело и най-вече беше абсолютно безскрупулен - that's what he was. Като такъв не ми беше и особено симпатичен на мен лично, но това е без значение.

Като оставим настрана недостатъците на филма и се фокусираме на играта на Ди Каприо - според мен поредното блестящо изпълнение на актьора. Придаде плът и кръв на образа с всичките му лоши и малкото му добри качества. За мен играта на Ди Каприо е най-силният коз на филма. Не знам дали ще вземе Оскар, но и да не вземе това няма да промени факта, че се справи добре особено предвид сравнително плоския образ на героя му.

Потребителски аватар
Bate Kolio
Регистриран: ср юни 11, 2008 4:23 pm

Мнение от Bate Kolio » пет яну 31, 2014 7:03 pm

Тоя филм, всеки го хвали, прехвали, курви и бело ама нанайци. Има много яки работи, има и много тъпи работи. Едно от най-тъпите работи беха баш курвите и белото. Прекалено много, прекалено излишно. Нищо ново, нищо интересно. Гледали сме го тоя филм, участвали сме в него, омръзва (и на екрана, и в реалността). Няма нужда да се акцентира толкова върху това. Също, псуването беше много неавтентично. Също, имаше един куп излишни сцени - целувката с бабичката, потъващата яхта and more. Също, беше надъхващ, което кара зрителя да иска да е в обувките на Ди Каприо, което не помага на глобалния проблем наречен алчност, което ме дразни, щото големи хора с големи възможности трябва да борят неправдата, а не да я окуражават. И защо трябваше да е толкова дълъг?

От друга страна ми харесаха няколко неща много. Сцените на диалог и монолог бяха супърб. Напомняха Тарантино. Показаха положителните и отрицателните качества на борсаджиите. Показаха, че не са супириър хора, а прости рибки, които искат да бъдат акули, за да ядат другите рибки. Показаха, че могат да мажат и лъжат толкова добре, че и себе си заблуждават за това, кое е правилно и кое грешно. Като например сцената, в която Ди Каприо уж си тръгваше, ама след трогателната си реч, се надъха сам да не го прави. А си мислеше, че има контрол. Think again. Никакъв контрол. Пара, власт. Поквара. Ставаш гъз, оставаш гъз и умираш гъз. Накрая също беше много яко, като образоваше цяла зала с рибки за това, как се става акула. Празните погледи на хората. Как всеки иска да е част от играта. Всеки иска да взема без да дава. Маймуни. Сцената с ламборджинито беше супер. Неговата интерпретация, после the flashback. Блажено състояние, описано по идеален начин.

Хем добиваш представа, що за скапан свят е това, хем ти се иска да си част от него. Не разбрах идеята на Скорсезе. Един посредствен и един култов филм в едно?
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб фев 01, 2014 10:24 am

За мен филма не е еднопластов, просто оставя място на зрителите да решават кое е доброто и кое е лошото в живота на брокерите.

Имаше една много силна сцена. Когато Белфорт говореше с агента на яхтата и го нареждаше как се прибира вечер с метрото при грозната си жена - и накрая, когато агента най-накрая го спипа дадоха една много кратка сцена как се вози с метрото с празен поглед може би питайки се дали Белфорт все пак не беше прав.

Схемата която ползваха да правят пари се нарича "pump and dump". Купуват евтините акции на никому неизвестни фирми на безценица, правят хайп около тези акции, за да им дигнат цената и се отървават от тях. И мен не подразни, че не го бяха обяснили във филма де, обяснение с две изречения е.
Трето, филмът не показва как измамите на главните герои влияят на жертвите им. Има петминутна сцена, в която главният герой обяснява как помогнал на някаква кифла и я взел на работа и колко е добричък, а няма и 2 секунди отделени на това как е разбил животите на семействата, чиито пари е завлякъл. Пълната липса на драма за мен лично постигна единствено това да ме отдалечи от героите, като в крайна сметка не ми пукаше особено за това какво ще се случи с който и да е от тях.
Идеята на сценария беше да покаже колко двуличен и само заблуден е Белфорт. Той искрено вярваше, че прави добри дела и изобщо не си даваше на идея живота на колко хора съсипва. Още когато първата му жена го разпитваше дали все пак някои от клиентите му не забогатяват се виждаше как той изобщо отказва да мисли за клиентите/жертвите си. Филма ни представя света през очите на Белфорт, а в него те не съществуват. Така, че ролята на филма е да те унесе в един сладък-сладък сън в който започваш да завиждаш на Белфорт и ти се иска да си на негово място, до момента в който осъзнаеш, че е наркоман и крадец провалил живота на хиляди хора, със съсипано семейство, който изнасили жена си и почти уби невръстната си дъщеря.

Аз също се смях от сърце на сцената в която се опитваше да се качи в колата си... защото беше смешно. Но първата реакция е смях, а след това отвращение и накрая съжаление.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » съб фев 01, 2014 11:22 am

Това, че филмът представя света през очите на Белфорт и дава единствено неговата гледна точка никой не го оспорва, но това как го прави да не е едностранчив? Аз и ти сме си дали сметка за това, че е наркоман и крадец и провалил животи и така нататък, но според мен филмът не акцентира на това изобщо, напротив, представя живота му като рай на земята. Повечето хора няма да се замислят, няма да ходят да четат в Уикипедия като мен, няма да задълбаят и ще се кефят на Белфорт. Филмът не си поставя за цел сериозно да разгледа нещата и аз не мога да го взема насериозно. Части от него да, но като цяло посланието му е misguided (поне за мен).

Сравнението на бившата Муха с Тарантино ме подсети за един друг филм с участието на Ди Каприо, който пак е дълъг 3 часа и пак има несериозни и комични моменти - Джанго без окови. Само дето при сравнението с този филм Вълкът издиша още повече, тъй като Джанго беше несериозен и комичен, но имаше и сериозни, драматични моменти. Имаше поне един образ, който става симпатичен на зрителя и за чиито преждевременен край зрителят тъжи. След Джанго имаш чувството, че си гледал хубав филм, а след Вълкът имаш чувството, че си гледал простотия от рода на "Момчето на баба".

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » съб фев 01, 2014 11:59 am

Това, че хората тук са над средната интелигентност и са видели отрицателните черти на Белфорт не означава, че филмът се опитва да ги покаже. Аз не мисля, че по-голямата част от публиката ще ги види тия неща и няма да завижда на героя като излезе от филма. Напротив, повечето се искат да са на негово място. Яко курви и бело, представени основно от положителната им страна (примерно Лео си шмръкна кокаин като Попай - спанак - хау из дет нот хилариъс и къде е сериозното послание?).

Като цяло филма е някаква комедийка, която дава възможност на Лео да покаже качествата си на актьор. Енд детс ол прити мъч.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » съб фев 01, 2014 12:23 pm

Аз, от дгруга страна, съм съгласен с Муви Боб. Очаква се да сме умни хора, да сме гледали "Уол Стрийт" и "Блу Джасмин" (между другото в този филм също не показаха какво незаконно правеше Алек Болдуин) и какво ли още не и да знаем накъде (би трябвало да) отиват нещата. Толкова по-жалко за всеки един в публиката, който се радва на жалките, мизерни копелета, които бяха главни герои във филма. Според мен "Вълкът" не е целял да "учи необразованите" и досега не ми беше идвало на ум, че ще са много хората, на които ще им трябва нагледно доказалтества за това как Белфорт е един ужасен човек без душа и с твърде много късмет.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Darkling
Регистриран: пет яну 30, 2004 9:37 pm
Контакти:

Мнение от Darkling » съб фев 01, 2014 12:47 pm

Готина дискусия за филма се е заформила. Аз лично след Вълка гледах Американска схема, и ми хареса много повече, беше по-серизен филм почти на същата тема, само дето измамниците не бяха брокери.

Иначе си спомням, четох някъде мнението на дъщерята на Белфорд за филма - беше го заклеймила, защото бил прекалено сатиричен и комичен и не предавал реалната история с достатъчно сериозност. Което е така, но подозирам, че стилът на Скорсезе просто е такъв, той по друг начин не може да предаде случката.
Вълкът сам по себе си е среден филм, прекалено много дебелашки и черен хумор (което пак си е хумор де), прекалено малко драма, или не на място драма.

Ролята на Ди Каприо сама по себе си беше силна - ако я разгледаме сцена по сцена. Уви, не мисля, че ще вземе оскар само по силата на ролята, има значение и цялостният филм.

И аз като Миро бих го опрличил на Pain and Gain, с една идея по-класен. Като тегля чертата - аз очаквах повече от филма, а на Ди Каприо се накефих максимално :)
In the end all things betray you.
Honor.Ideals.Heroism.
Allies.Comrades.Lovers.
Your eyes.Your limbs.Your heart.
And in the end,you betray yourself.

Потребителски аватар
Bate Kolio
Регистриран: ср юни 11, 2008 4:23 pm

Мнение от Bate Kolio » съб фев 01, 2014 1:06 pm

Стига сте сравнявали филма с Pain and Gain, защото е позорно за Скорсезе да се сравнява с Бей, най-малкото, защото Бей направи десет пъти по-як филм от Скорсезе. В Pain and Gain нямаше излишни сцени, беше сниман (от гледна точка режисура) безупречно, даже бих казал, повече от безупречно, историята беше абсурдна, защото наистина е такава (за разлика от Вълкът) и на всичкото отгоре, това беше направено от най-посредствените актьори в Холивуд - Марки Марк и Скалата. Pain and Gain от началото, докато не свърши бях ухилен и бях омагьосан от чувството да си на химия и кокаин едновременно (което, за който не е пробвал и не познава такива хора, в такива количества води до самоубийство, убийство или и двете и го прави точно по този безумен начин, както филма представи). My name is Daniel Lugo and I believe in Fitness!
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » съб фев 01, 2014 1:57 pm

Аз само ше кажа да не ме възприемате толко насериозно с "best movie of the year", щото така или иначе е един от 20-те филма, които ще гледам изобщо, и един от 5-те, които ше гледам на кино. Нали :) .

А иначе, критиките ви са валидни, най-вече тва, дето Кольо каза, че не помага на глобалния проблем "алчност". Аз представям основно моята гледна точка, ама на мен курвите и белото ми омръзнаха дори преди да ги пробвам. В тая връзка сте прави, че средностатистическия зрител се надъхва да бъде като Джордан Белфорт, така че - посланието не е добре смляно за широката публика. Но, ся, аз избягвам да критикувам филмите по тоя параграф, щото иначе трябва да гледаме депресиите на Ларс фон Триер, примерно.
На мен филмът продължава да ми прави силно впечатление, може би защото не съм гледала много други в този жанр, а и - най-вече - заради ролята на Ди Каприо, който действително се превъплъти в нея. Ше видим за Оскара, но "дано, дано, Манго, ама надали.."

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед фев 02, 2014 11:01 am

Четейки коментарите, най-вероятно няма да ми хареса много филма, защото ме изнервят напоследък филми, които възвеличават престъпници и т.н. Масите са глупави и няма да разберат "значимия" подтекст на филмите, ако има такъв изобщо. Затова и след Американска схема бях "мех", защото "лошите спечелиха" един вид.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”