Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Star Trek - Into Darkness

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Star Trek - Into Darkness

Мнение от icon » съб май 11, 2013 10:36 pm

Филма е много, много добър.

Ако не сте голями фенове няма да имате никакви проблеми с него, но ако сте голями фенове може да ви се прииска да удушите Джей Джей.

Не защото се е справил зле, а защото филма е много далеч от това, което повечето фенове разбират под Стар Трек. Зададох си въпроса защо всъщност промяната е нещо лошо в случая?

Ако разгледаме Стар Трек - TOS е нещо доста по-различно, TNG е по-различен, DS9, Voyager, Enterprise - всички се различават и всеки променя нещо и поема в някаква нова, различна посока. Това, което е общото м/у всичките е Starfleet традициите, били те и фиктивни, преди всичко предоставят мотивациите на персонажите. Концепциите от рода на "Primary Directive", ролята на изследователи и моралните принципи, основната тема за взаимоотношенията м/у различаващите се култури.

В този филм (и предишния) липсва тази нишка, като е даден приоритет на директния, едноизмерен екшън. Разказва се някаква простичка, почти семпла "cool" история (и тя наистина е Cool!), но не успяваш да повярваш в историята и персонажите, не можеш да разбереш мотивацията им, защото такава липсва. Това все още не прави филма лош, просто разочароващо недостатъчен на фона на потенциала, който предоставя градения близо 50 години сетинг.

Into Darkness се старае да използва препратки и директни цитати от стари Стар Трек филми, което прави нещата дори по-зле, защото увисват без нужния контекст.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Re: Star Trek - Into Darkness

Мнение от Yann Gamgee » съб май 11, 2013 11:52 pm

няма

няма

няма да гледам този филм

!
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Savage
Регистриран: съб сеп 28, 2002 12:24 am

Мнение от Savage » съб май 11, 2013 11:59 pm

Много ми хареса на мен, точно като предния :) чакам с нетърпение следващите амнайсе части :clap:
I will not fear
Fear is the mindkiller
I will permit my fear to pass
Over me and through me
Nothing will be there
Only I will remain

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед май 12, 2013 12:04 pm

И на мен много ми хареса :)

Само дето Кърк е дебел
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пон май 13, 2013 1:42 pm

ChoChan написа:И на мен много ми хареса :)
+1 !
ChoChan написа:Само дето Кърк е дебел
da fuq?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон май 13, 2013 2:51 pm

Много не съм съгласен с мнението на icon, но ще ви спестя прекалено дългите постове, които ще последват ако започнем да се обясняваме, така че накратко, доста добър филм, със сигурност по-добър от предишния и с умело вкарани референции към старите филми/серии, които да не пречат ако случайно ти липсват първите 50 години.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » вт май 21, 2013 9:38 am

WARNING! SPOILERS AHEAD!

Star Trek Into Darkness: The Spoiler FAQ

Много добро ревю, в които оплюват няколко неща за които не се бях сетил.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт май 21, 2013 10:28 am

Ми всичко е вярно, обаче на никой не му пука. Зачетох коментарите и разбрах, че StarTrek има проблем, спечелил е само 74 млн., докато Чугунения Человек 3 е със 100 милиона отгоре за долу-горе същото време. Ако все още не сте гледали Чугуна и са ви останали сравнително здрави мозъци, съберете две и две и се сетете следващия StarTrek, колко по-близо ще е до малоумен комикс филм (при това без Р.Д.Дж.) и колко още по-далеч от TOS.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » вт май 21, 2013 12:58 pm

Не виждам сценарият накъде може да затъпява, вече е на нивото на Resident Evil филм. Единствените му предимства са добър актьорски състав и много повече пари за специални ефекти. Всъщност тези дни гледах два Resident Evil филма, които имаха по-евтини специални ефекти, но ги бяха превърнали в доста по-забавни и напрегнати екшън сцени. Стар Трек се отличаваше от тях най-вече с пропиляния актьорски талант.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт май 21, 2013 3:09 pm

Това ревю е за фенове, а не хора като мен, които за Стар Трек знаят - хора в пижами в космоса.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » вт май 21, 2013 6:13 pm

за фанатици, не фенове

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт май 21, 2013 6:18 pm

FireDeath написа:за фанатици, не фенове
Фанатиците няма да го гледат.
То и аз имах смесени чувства, дето уж харесвам само два от сериалите, и то само защото харесвам жанра "велики географски открития и колониализъм".
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср май 29, 2013 8:11 am

И аз гледах филма снощи. Беше много як!

Не съм фен нито фанатик на Стар Трек, даже въобще не съм го гледал с изключение на 1-2 филма (единия беше First Contact, другия не знам, и нямам спомени какво ставаше там).

Този и предния филм от 2009 подсказват някакви неща за вселената на Стар Трек, но не достатъчно поне за моя вкус. Някаква звездна флота, изследователи, а у, извънземни без някакви истории. Трябва човек да знае малко предистория на "сетинга"... може би. Или може би не... имаше някви пътувания във времето, книги четох с алтернативни вселени и лош "Пикард" и лош "Кърк"... беше манджа с грозде.

Важното е че ми хареса в пъти повече от Железния Човек 3, който беше тотално разочарование след силните 1 и 2. И тъй като Старт Трек и Пропадане в Мрака успяха да ме заинтригуват, за да реша да загубя малко време в гледане на история, някой ще ми препоръча ли нещо от Стар Трек, което е достатъчно лесно смилаемо за не-фен и не-фанатик?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » ср май 29, 2013 9:07 am

Lore-то на Стар Трек е ОГРОМНО и не малко противоречиво, но досега никога не е било чак толкова принципно променено. По-добре, че не знаеш повече предистория, щото щеше да се чудиш WTF Джей Джей !?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rQsOgyV6LI

Колкото до препоръка за нещо Стар Трек - Star Trek IV: The Voyage Home мисля е много приятно за гледане от човек, който не е задълбал в матириала. Всъщност това е хем много типичен, хем много нетипичен Стар Трек филм, написан и режисирсан от Ленърд Нимой (оригиналния Спок). Друг вариант е да загледаш Star Trek: Enterprise, доста недооценяван сериал и prequel, който е не лош увод във вселената на Стар Трек.

Иначе отделни епизоди, които могат да се гледат спокойно сами за себе си и смятани за ключови и от най-добрите във Стар Трек са:

- Star Trek: The Next Generation - The Best of Both Worlds - Боргите идат! Епизод в две части, един от най-мрачните епизоди от всички сериали.

- Star Trek: Deep Space Nine - In the Pale Moonlight - друг мрачен епизод насред войната с Доминиона. Един от редките моменти в които можем да видим главни действащи лица от федерацията обезверени и отчаяни.

- Star Trek: The next Generation - The Inner Light - много добър епизод и чудесен пример за духа на Стар Трек, като цяло.

- Star Trek: Voyager - Learning Curve - епизод който е добър пример за цялостния дух на StarFleet.

- Star Trek: Voyager - Blink of an Eye - добра фантастика и много типичен Стар Трек епизод.

- Star Trek: The next Generation - Where No One Has Gone Before - много типичен за Стар Трек епизод
Последна промяна от icon на ср май 29, 2013 10:33 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср май 29, 2013 9:20 am

CONAN написа:някой ще ми препоръча ли нещо от Стар Трек, което е достатъчно лесно смилаемо за не-фен и не-фанатик?
Star Trek Online.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср май 29, 2013 10:33 am

Яго, какви са тия онлайн игри ве! Аз за офлайн нямам достатъчно ресурси :)

Зачетох се във Википедията и вече се убедих че има доста мазало и противоречия между различните сериали, филми и разни spin-off-чета като това. Ще видим какво ще сваля, може да се жертвам и да гледам времето с пижамите и анцузите, ще видим.

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » ср май 29, 2013 10:34 am

icon написа:Колкото до препоръка за нещо Стар Трек - Star Trek IV: The Voyage Home мисля е много приятно за гледане от човек, който не е задълбал в матириала. Всъщност това е хем много типичен, хем много нетипичен Стар Трек филм, написан и режисирсан от Ленърд Нимой (оригиналния Спок). Друг вариант е да загледаш Star Trek: Enterprise, доста недооценяван сериал и prequel, който е не лош увод във вселената на Стар Трек.

Иначе отделни епизоди, които могат да се гледат спокойно сами за себе си и смятани за ключови и от най-добрите във Стар Трек са:

- Star Trek: The Next Generation - The Best of Both Worlds - Боргите идат! Епизод в две части, един от най-мрачните епизоди от всички сериали.

- Star Trek: Deep Space Nine - In the Pale Moonlight - друг мрачен епизод насред войната с Доминиона. Един от редките моменти в които можем да видим главни действащи лица от федерацията обезверени и отчаяни.

- Star Trek: The next Generation - The Inner Light - много добър епизод и чудесен пример за духа на Стар Трек, като цяло.

- Star Trek: Voyager - Learning Curve - епизод който е добър пример за цялостния дух на StarFleet.

- Star Trek: Voyager - Blink of an Eye - добра фантастика и много типичен Стар Трек епизод.

- Star Trek: The next Generation - Where No One Has Gone Before - много типичен за Стар Трек епизод

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср май 29, 2013 10:58 am

CONAN написа:Яго, какви са тия онлайн игри ве! Аз за офлайн нямам достатъчно ресурси
Играта е много casual.
Времето е там, където го намериш.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » ср май 29, 2013 11:04 am

Филма е супер добър. Много ми хареса как леко абсурдните моменти са страхотно замазани от цялостната композиция и в края дори не ти пука за тях.
Много добре. Тези пичове просто възкресиха поредицата .
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср май 29, 2013 11:05 am

Аз също го харесах, беше доста як.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср май 29, 2013 11:09 am

За съжаление май бокс офисът е относително слабичък. Дали ще има следващ предвид тези обстоятелства :(

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет юни 07, 2013 11:39 pm

Според мен ще има. Бокс офисът им пострада щото пуснаха филма заедно с Железен Човек 3 и Обливиън, и хората се юрнаха да гледат тях, но ще си избият парите с дискове и продаване на телевизии надявам се.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » съб юни 08, 2013 1:12 am

Изкарал е $335 милиона. Няма да е новия Трансформърс, но вече си е избил парите и изкарал още толкова.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед юни 09, 2013 11:18 am

А, супер. Аз като гледах за боксофиса (преди десетина дни) беше бая под 200 милиона, сигурно не са го били ъпдейтнали. Добре е 335, би трябвало да го продължат.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » нед юни 09, 2013 11:36 am

Може би не в близко бъдеще. Имаше някаква новина, че Ейбръмс ще започва да снима star wars догодина.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед юни 09, 2013 11:48 am

Тамън ще видим дали ще стане по-зле или по-добре :?

Изображение

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед юни 09, 2013 8:38 pm

Ахахахаха този колаж не го бях виждал.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юни 10, 2013 10:34 am

CTAHuMuP написа:Ахахахаха този колаж не го бях виждал.
подкакъвстресживееш?!

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”