Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Нов сайт за Книги-игри в мрежата!!!!!

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Re: Нов сайт за Книги-игри в мрежата!!!!!

Мнение от xsmind » пет яну 25, 2013 9:59 am

Предлагам при всяко подобно изключително събитие да добавяме по още няколко удивителни!!!!!!!!!!!!!!

Иначе, бих посъветвал аудиторията тук да се насочи към сборника, който действително е качествено направен, и да прескочи подаръка на Сим Николов. Също така, геймбукър е изпуснал и миникнижката-игра (известна още, като "тетрадка-игра") със заглавие Карибски вълни, която беше издадена със средства събрани от феновете и може да бъде намерена в магазинчето за игри, което вече не е на Паренсов. Вероятно може да бъде намерена и по друг начин, обаче ще ви оставя да се оправяте сами. Даже ще подскажа, че я има и за сваляне на файл.

P.S. И още нещо, понеже имам два екземпляра от сборника "Призвание герой" ако някой счита че ми е достатъчно симпатичен, може учтиво да ме помоли да му дам единия.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: Нов сайт за Книги-игри в мрежата!!!

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 25, 2013 1:21 pm

GameBookWarrior написа:И последно, да помоля администрацията на форума да добави две удивителни в заглавието на темата, намирам общ брой от пет за по-адекватен за тема с такова фундаментално значение.
Ахаха много добро. Но за да си наистина в крак с модата трябваше да пишеш "такова ФЕНОМЕНАЛНО значение". Eh? Eh?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » нед яну 27, 2013 12:31 pm

GameBookWarrior написа:ако тук някога направите нещо за РПГ-тата в България и пиша там, да ми пишат, че пускам реклами :clap:
не, по скоро, ако пишеш там, че пишеш тук, че си писал там, че сме писали тук че си направил нещо за РПГ-тата в България... реклами!!!!!!!!!!! (10 броя са)

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср мар 13, 2013 1:49 am

Скъпи приятели,

На днешния ден (13 Март 2011) преди цели две години започна една нова инициатива в българското интернет пространство с цел запазване и продължаване на книгите-игри в България. За това време каузата на нашия нов сайт приобщи над хиляда души и оформи истинска общност, завърна в лоното на жанра десетки стари и помогна за изграждането на нови автори, дигитализира стотици и станали вече класически, както издаде редица нови заглавия на хартия, както проведе няколко медийни и фестивални участия, запозна много нови лица с жанра и като цяло вдъхнови феновете с множество свои събития и конкурси. И всичко това сайтът ни успя да направи с невероятен плам и устрем, който усетихме и почувствахме всички!

Днес, две години след началото, ние пак сме устремени да възродим книгите-игри по един модерен и съвременен начин. Регистрирайте се на нашия форум и се включете в инициативите на сайта! Нека заедно да помогнем за завръщането на най-якия жанр! :-)

Нов репортаж за книгите-игри по БНТ: http://www.youtube.com/watch?v=-S7naS1q7SU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш! http://knigi-igri.net/
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » ср мар 13, 2013 2:33 am

Възможно ли е да се направи поне един репортаж за книгите-игри, в които компютърните игри да не се заклеймяват излишно?
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср мар 13, 2013 10:11 am

Shamajotsi написа:Възможно ли е да се направи поне един репортаж за книгите-игри, в които компютърните игри да не се заклеймяват излишно?
Съмнявам се. Има хора, които ги обвиняват за гибелта на книгите-игри и така им излезе име...

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » ср мар 13, 2013 1:15 pm

Тоя репортаж ме накара да се изприщя.

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » пет мар 15, 2013 12:05 pm

Kaladris написа:Тоя репортаж ме накара да се изприщя.
i cringed
"бабу, бибу, компютърни игри - творение на дявола"
"книгите игри са мноооого по-добре"
"у нас, книгите игри придобиха по-голяма популярност от колкото в целия свят"
....
и като цяло всяка втора приказка е абсолютно малоумна.
Дори не можах да го изгледам тва... също така, потиска ме, когато гледам някакъв "Автор" да се държи така пред камера... липсват му думички, постянно "ъмм"-ка и си върти очичките като душевно болен (или човек, на който много му се пикае, но бих заложил на първото).
3/10 Браво на репортерите, заради статичните кадри, в които нърдове седят и зяпат тъпо в някви бордови игри, докато камерата мърда за да вкарат повече празни кадри и по-малко интервюта.

Потребителски аватар
Ro#|#
Silent Whisperer
Регистриран: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » чет май 09, 2013 7:48 pm

https://play.google.com/store/apps/deta ... ult#?t=W10.
Инициатива на 2-ма души от форума на сайта доведе до 1-вата българска КИ апликация на английски за Андроид. Пожелавам приятно четене на престрашилите се.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » пет май 10, 2013 12:12 pm

Любопитно ми е какво точно е подтикнало този проект.

"I think I am getting intoxicated. You might say it's absurd as I drank only half a liter, but I'm not really used to consuming alcohol."
- said no native speaker, ever.

Не ме разбирайте погрешно - не искам да омаловажавам труда, който е вложен в това начинание, но... why?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет май 10, 2013 1:31 pm

Кое те интересува по-точно. Конкретната книга, или принципно правенето на книги-игри за електронно устройство? Или нещо друго?

chrono

Мнение от chrono » пет май 10, 2013 1:49 pm

xsmind написа:Кое те интересува по-точно. Конкретната книга, или принципно правенето на книги-игри за електронно устройство? Или нещо друго?
Наскоро от скука разписвах архитектура за апп, в който лесно може да се "импортват" различни книги игри независимо от игровата система. Чисто професионално се поинтересувах и свалих конкретния проект за да видя the state of the art. По техническото изпълнение въпроси нямам :)
Въпросът ми беше защо някой би си направил труда да издаде книга-игра на английски, но един вид за БГ пазарa. От една страна много хора не биха чели книги (особено такива) на чужд език, от друга очевидно авторът на текста не говори английски като майчин език. Просто ми се струва, че ако беше на български щеше да бъде по-качествен продукт с по-голяма аудитория. Така че... защо?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет май 10, 2013 2:32 pm

Автора беше писал книгата за конкурса Windhammer , който е за книга-игра на английски.

апп-а е точно това, има форматираща програма (под Windows) за текстовете и връзките между епизодите, и прост метаезик за описание на дневника/инвентара, и проверки по него, и Апп-а изпълнява създадения файл. Идеята ми беше да го дам на който му е интересно да "форматира" книги, а аз само да добавям нови функции за по-специфичните механики в другия апп. Не ми се получи особено добре по ред причини. Все пак има пет български книги-игри направени по този начин. P.S. И наистина са по-успешни, като брой сваляния от тази, но това отчасти вероятно е заради малкото български апове по-принцип. Мъчих се да убедя натурални рускоговорящи хора да преведат някоя от книжките на руски да пробваме какъв ще е интереса, но без успех.

chrono

Мнение от chrono » пет май 10, 2013 2:51 pm

Ами какво да ти кажа... браво за инициативата и за това, че всъщност си се хванал и си го написал. Моята идея беше малко по-близо до игра и по-далече от книга, но базовата функционалност е аналогична. Тегавото идва ако трябва един апп да поддържа различни книги, особено вкарване на дистрибуция с комерсиална цел и някакъв вариант на DRM (понеже... БГ пазар). Така или иначе бих се пробвал и аз да направя едно такова мини-продуктче, но преди средата на юли няма да имам време, а и това е една от многото идеи в графата ми "бих се хванал ако имах 3 свободни седмици".

П.С. под формата на калпав бъг репорт - като натиснах Day/Night (мисля извън играта, т.е. след завършване на епизодите) крашна

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет май 10, 2013 3:49 pm

Мерси за репорта. Ще се опитам да го възпроизведа.

Твоята идея вероятно е по-близо до продуктите на TinManGames и също ми харесва, но от наблюденията ми над общността четящи КИ тук, желанията са да е максимално близо до книга и максимално далеч от продукт наситен с кратки интерактивни занимавки и мен това ме устройва, понеже нито имам време, нито умения, нито картинки за да направя много мини-игрички ... та направих това ;-)

Потребителски аватар
Ro#|#
Silent Whisperer
Регистриран: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » нед май 19, 2013 6:50 am

Chrono, дали програмата ти би могла да се справи с това:
http://magazine.knigi-igri.net/2013/03/mutirala-plyt/ ? Системата за битки е малко по-завъртяна.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

chrono

Мнение от chrono » пон май 20, 2013 11:17 am

Ro#|# написа:Chrono, дали програмата ти би могла да се справи с това:
http://magazine.knigi-igri.net/2013/03/mutirala-plyt/ ? Системата за битки е малко по-завъртяна.
Само да уточня, това което имам направено не е завършена програма, а по-скоро под формата на детайлно разписан план как да се имплементира нещо такова. Сега прегледах на бързо линка и ми се струва, че няма нещо особено сложно. За мен "базова" бойна система включва няколко или всички от следните елементи:
- зар (един или повече)
- добавяне на модификатор (примерно оръжие +2)
- "инвентар" с едно или повече оръжия, включително муниции за тях
- сравнение с атрибут (примерно "удряш" на зар + Х > сила)
- следене на "живот" или подобен модификатор
Всичко допълнително влиза в графата "по-сложно" и трябва да се добавя отделно. Принципно не виждам проблем да се направи дори системата на Кървав Меч (с карта, бой срещу различни противници едновременно, списък с магии и т.н.), но да се влага толкова усилие само за една книга по-скоро не си струва.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон окт 21, 2013 3:10 pm

УНИКАЛЕН КЛИП ЗА КНИГИТЕ-ИГРИ!!!

ГЛЕДАЙТЕ ГО И СЪРЦЕТО ВИ ЩЕ СЕ РАЗТУПТИ, както преди 20 години!

http://www.youtube.com/watch?v=2gmR36Gje9Q

Не съм го правил аз обаче, но е много стилен! :) :) :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пон окт 21, 2013 3:48 pm

Изгледах го, отидох на сайта на сборника, разгледах какво предлага. Сърцето ми е изключително застинало. От липса на каквато и да е емоция генерирана от това събития.

Визуалното качество на продуктите от 90те години, даже първите книги игри на Плеяда е по-добро от корицата на тия книги... Не може да даваш на хора да се упражняват върху планирани за печат продукти.

Вече съм убеден че книгите игри като физически продукт нямат място на пазара. И това няма нищо общо със грозните корици.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

мдааа...

Мнение от Yann Gamgee » пон окт 21, 2013 4:11 pm

Ясно.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон окт 21, 2013 4:25 pm

Не се бях замислял над това, но подписа ми абсолютно правилно отразява позицията ми спрямо книгите-игри издадени наскоро.

Според мен за да са успешни трябва да преминат метаморфоза за да могат да се конкурират с алтернативните източници на забавление.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » пон окт 21, 2013 5:06 pm

CONAN написа: И това няма нищо общо със грозните корици.
Защо пък грозни? :) (Част от художниците са ми лични приятели, а друга част са приятели на мои приятели и съм чувала хубави думи за професионалните им качества - така че не мога да подмина без да питам. :mrgreen: )

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон окт 21, 2013 5:34 pm

Може би не се изразих коректно за което съжалявам.
Това дали дадена илюстрация/картина е хубава е субективно понятие и всеки сам може да реши дали му харесва или не. Погледнати сами за себе си, почти всички корици са добре нарисувани, даже ми харесват (изкючвам "Калоян" и "Асасините на Персия", чийто стил не харесвам въобще).

Това което проваля според мен кориците са мега тъпите шрифтове и техния стил, който се ползваше и беше вървежен в Office WordArt през далечната 1996-7. Не знам кой е "дизайнера" на кориците, но е голям любител на буквите с дразнеж outline и кофти избран цвят.

Най-хубавата корица е на "Котарака и черния нарцис". Legacy of Kreya логото можеше да е на не толкова видно място (напривер някой ъгъл), но се тая. Визуално е хубаво и създава някакво усещане и очакване.

Тъй като сме част от дискусия, няма да си редактирам мнението по-горе, но да се чете "не ми харесват", наместо "грозни".

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон окт 21, 2013 9:01 pm

Аз обаче съм съгласен, този път, с Конан - кориците определено е нещо, над което трябва да се поработи в бъдеще! :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » вт окт 22, 2013 9:40 am

На клипа не ми харесва музиката. Тази епика е за трейлъра на Авенджърс или новия Тор или Хобита. За мен книгите игри бяха едно тихо хоби. Зарибяващо, вълшебно и... тихо. Звука на компа ми беше на минимум и пак ми се издъниха колонките. Клиповете на Годсмак са по-тихи в Ютуб. Многото удивителни на края на изреченията са... да речем, че Пратчет в Маскарад според мен е точно и напълно прав за менталното здраве на хората които правят такива неща. И "завръщането на Майндкрайм" е просто едно интервю... Лично на мен повече ми харесваха някои от рекламните неща на Ян. :2cent:

За кориците и шрифтовете - що за човек изнасилва най-простата и елегантна буква (О), като й натресе джвъчката от Й? И как по дяволите се чете това о-кратко? И... оранжеви букви... сериозно?

Иначе първия сборник го прочетох и откъм съдържание имаше добри неща. Със сигурност ще си потърся и втория, най-малкото от библиотеката.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт окт 22, 2013 9:48 am

CONAN написа:Според мен за да са успешни трябва да преминат метаморфоза за да могат да се конкурират с алтернативните източници на забавление.
И аз така смятам ;-)

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт окт 22, 2013 11:46 am

Да, платихте ли на Two steps from hell за музиката? :Р Иначе лол-нах на НДК-то в корицата на едната от книгите от клипа.

gramar nazi edit:
може ли да има удивителна, последвана от двоеточие, уе? "!:"
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт окт 22, 2013 12:39 pm

Оранжеви букви.. О-кратко (Стеф доста точно го определи).. твърде силна музика. Безкрайно неправилен опит да се съживи нещо.
Липса на конкурентноспособност, тва е. А Мишо Майндкрайм продължава да е нисък капут, дори когато се завръща.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » вт окт 22, 2013 12:50 pm

Yann Gamgee написа:Не съм го правил аз обаче, но е много стилен! :) :) :)
Ти не може да си сериозен.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » вт окт 22, 2013 1:36 pm

Клипчето определено е много, но не съм сигурен за стилно.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”