Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[кино] Касови нехитове или некасови хитове

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Re: [кино] Касови нехитове или некасови хитове

Мнение от Gungrave » чет ное 14, 2013 7:23 pm

ChoChan написа:Сега Киану пак ще пряви някакъв азиатски филм. За Тай-чи ли какво беше.
Keanu азиатец, юр пойнт? Филма е "Man of thai-chi" има го по тракертъ, сносен е. Китайски е и е продюсед и сниман в чайна мейнланд.

In other news, Machete Kills = critical miss.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пет ное 15, 2013 10:58 am

Има още един: 47 Ronin, който не е излязъл. Обаче подозирам, че ще е доста голяма глупост.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » пет ное 15, 2013 9:12 pm

На мен ми мяза на Нинжа Скрол и това ме радва.

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » нед дек 08, 2013 8:31 am

Гледах Kick Ass 2 .... Jim FUCKIN Carrey !

И там някви други неща се случват.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » чет яну 09, 2014 1:52 pm

ABOUT TIME for crying

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » чет яну 23, 2014 10:53 pm

Тези дни, "благодарение" на повалилия ме грип успях да си понаваксам с кино филмите. Двата последни, които гледах са "Капитан Филипс" и "Великият Гетсби".

"Капитан Филипс" е филм в който липсва какъвто и да било фалш. Дори не се чувства, като документален филм. Сякаш наблюдаващ събитията непосредствено през собственият вътрешен взор, сякаш си припомняш спомен. Актьорската игра на Том Хенкс тук е толкова добра, колкото не съм виждал никога преди от който и да било актьор. Когато накрая го освободиха и в лазарета го преглеждаха изглеждаше толкова неподправено в шок, че аз самият се почуствах физически зле. Това беше актьорска игра, която не би могъл да заподозреш, като игра изобщо.

"Великият Гетсби" е невероятен калейдоскоп от нечовешки дизайн и визия. Всеки един елемент и детайл, включително музика, диалози и монолози, сцени, кинематография се съчетават перфектно. Дори хиперболизираните чудати детайли си пасват в мозайката от оптически илюзии, миражи, полуистини и идеи. Филма изгражда свое собствено измерение, своя реалност, която те увлича в своя вихър, предизвиква в теб противоречащи си емоции, изгражда една чудата вътрешна логика подобна на лудост, като през цялото време в теб напира негодувание, защото нещо в цялата работа не правилно, а грешно. Филм в който реалноста прелива в чиста идея, емоция и мисъл, а въображението се превръща в реалност. И една странна, може би, забележка - ако човек иска да усети и разбере историята на Apple и "Reality Distortion Field" на Стив Джобс, този филм е перфектната алегория за това.

И двата филма ме изненадаха невероятно много. Не само че са чудесни филми във времена когато не очакваме много от холивуд, но и са неповторими в много оношения.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пет яну 24, 2014 3:30 am

icon написа:Тези дни, "благодарение" на повалилия ме грип успях да си понаваксам с кино филмите. Двата последни, които гледах са "Капитан Филипс" и "Великият Гетсби".

"Капитан Филипс" е филм в който липсва какъвто и да било фалш. Дори не се чувства, като документален филм. Сякаш наблюдаващ събитията непосредствено през собственият вътрешен взор, сякаш си припомняш спомен. Актьорската игра на Том Хенкс тук е толкова добра, колкото не съм виждал никога преди от който и да било актьор. Когато накрая го освободиха и в лазарета го преглеждаха изглеждаше толкова неподправено в шок, че аз самият се почуствах физически зле. Това беше актьорска игра, която не би могъл да заподозреш, като игра изобщо.

"Великият Гетсби" е невероятен калейдоскоп от нечовешки дизайн и визия. Всеки един елемент и детайл, включително музика, диалози и монолози, сцени, кинематография се съчетават перфектно. Дори хиперболизираните чудати детайли си пасват в мозайката от оптически илюзии, миражи, полуистини и идеи. Филма изгражда свое собствено измерение, своя реалност, която те увлича в своя вихър, предизвиква в теб противоречащи си емоции, изгражда една чудата вътрешна логика подобна на лудост, като през цялото време в теб напира негодувание, защото нещо в цялата работа не правилно, а грешно. Филм в който реалноста прелива в чиста идея, емоция и мисъл, а въображението се превръща в реалност. И една странна, може би, забележка - ако човек иска да усети и разбере историята на Apple и "Reality Distortion Field" на Стив Джобс, този филм е перфектната алегория за това.

И двата филма ме изненадаха невероятно много. Не само че са чудесни филми във времена когато не очакваме много от холивуд, но и са неповторими в много оношения.
Капитан Филипс никога няма да тръгна да го гледам - под нивото ми е да се занимавам със сомалийски пирати, хех :)

Великият Гетсби е хубав филм, но нищо повече. Гледах го наскоро и мога да ти кажа, че това е поредната роля на Лео, в която той още от Хвани ме, ако можеш и Авиаторът си играе пичове с кинти. Това продължава и дори става нагло с Гетсби и сега - Вълкът от не знам де си. Шаранче си, браво! :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет яну 24, 2014 10:15 am

Капитан Филипс е страхотен филм, гледах го на кино и ефекта в тъмния киносалон беше поразителен.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » пет яну 24, 2014 5:27 pm

Yann Gamgee написа:Великият Гетсби е хубав филм, но нищо повече. Гледах го наскоро и мога да ти кажа, че това е поредната роля на Лео, в която той още от Хвани ме, ако можеш и Авиаторът си играе пичове с кинти. Това продължава и дори става нагло с Гетсби и сега - Вълкът от не знам де си.
Защо да е нагло това, че ЛДК играе богати мъже? :shock:

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пет яну 24, 2014 10:28 pm

нямам идея наистина дали е лошо ЛДК да играе богати мъже, но за мен лично тази му фасона се изтърка, сори :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
tuntut
Регистриран: пон яну 20, 2014 1:53 pm

Мнение от tuntut » пон яну 27, 2014 3:49 pm

xsmind написа:Има още един: 47 Ronin, който не е излязъл. Обаче подозирам, че ще е доста голяма глупост.
определено не ми хареса тоя филм

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » вт фев 04, 2014 11:50 am

Само да вметна . От два дни чувам това ехо, все едно има още някой в празната стая... и е редно да опитам да го хвърля в няква гъсто населена с разсъдък посока и да се надявам , че ще има ефект все едно са се разхвърчали парчета месо ...и че ще има тълпа с камъни и някой , който смело да ме обяви за изрод . :lol:
Филип Сиймор Хофман беше един от онези актьори , които правеха разлика в киното. От тези които ме карат , почти насила, винаги да избирам него пред театъра , просто защото онези , които и успяват да ме развълнуват са на другия шибан край на света . Да . Не ме е срам да го призная. Предпочитам някой непознат да инжектира лента в онзи скъпоструващ механичен хищник и да халюцинирам час-два за другия край на живота пред това да видя нещо истинско, просто защото е такова. И ролките да се въртят с онази своя симфония. И ако може Филип Сиймор Хофман да участва. Като за последно. Ако се замислите, той не беше от онези актьори дето си говорим за тях. Не беше излъскания тип в центъра на екрана , за който всяка жена би те сменила моментално... тъпи кучки... Беше второстепенен . Дори когато беше в главната роля . Карашете да искаш да гледаш филма вместо него. Винаги съм си мислел, че това са най-великите актьори.
Да се направя ,че знам нещо за живота му? Абсурд ! На 46 изглеждаше като чичко, а не кето Брад Пит , Деп и прочие там . Ебати разбрах ,че е толкова млад когато съобщиха новината за смъртта му . Не привличаше особено внимание. В малки страни пълни с утрепки като нашата дори не знаят кой е Филип Сиймор Хофман.
Е , ...Филип Сиймор Хофман беше ловец на дракони и лицетанцьор. Превъплъти се в толкова много животи, че за момент всякаш ги беше откраднал от някого. Не спря да преследва дракона и плати за това като джентълмен. Не ме ебе за близките и семейството му и мисля ,че така е редно. Затова с ръка на сърцето ще кажа ,че това е велик начин един мъж да си отиде от този свят и ако бях на негово място сигурно щях да се усмихвам в онези последни мигове. Трябва да си един тъжен смелчага за да си наркоман. Копче няма да кажа за това какво е загубило киноти, изкуството и света. Нека горят. Нека всичко изгори. Онези дето палят нивите на есен сигурно знаят, че това е най-хубавия парфюм за земята.

Изображение
"Do they make really good movies with leading men , anymore ? I don’t think the romantic leading guy is around anymore and I don’t really think I would be that guy if he was. "

But you was. Funny .
Bottoms up ! Rest in peace Philip Seymour Hoffman !

Понеже има дни когато се почваме от сутринта. 8)
Обичам лепило .

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » вт фев 04, 2014 12:06 pm

Никога не съм го харесвал, като актьор. Точно три филма с негово участие съм гледал, четвърти ми е познат, като заглавие. Включително Капоте ми беше скучен и като цяло едва ли има филм с негово участие, който дори би ме заинтересувал да седна да го гледам. Отделно винаги ми е бил антипатичен, но това е по скоро мой си проблем, не на актьора. От друга страна Ди Каприо също ми е антипатичен, но оценявам отделни негови роли, като много добри. Филип Сиймор Хофман просто не ми допадна, като актьор.

С което не се опитвам да говоря лошо за мъртвите, просто се опитвам да бъда честен. Всеки път, когато чета за подобно нещо, дали е умрял актьор или музикант от дрога или простотиите на Хана Монтана и Бийбър се чувствам зле, сякаш е провал не само на участниците в самото нещастие, но и на човечеството, като цяло и като лично мой провал в частност. Не си въобразявам, че бих могъл да направя нещо по въпроса и въпреки това се чувствам сякаш аз имам дял в нещастието.

Потребителски аватар
Bate Kolio
Регистриран: ср юни 11, 2008 4:23 pm

Мнение от Bate Kolio » вт фев 04, 2014 7:16 pm

http://www.youtube.com/watch?v=eOccnRyCUUQ един епик линк от канала
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет фев 06, 2014 4:01 pm

Хофман е голям. Мога да изреждам гениални роли бол, но е достатъчно само да му изгледаш играта в The Master за да го осъзнаеш това, независимо колко ти е антипатичен.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт мар 25, 2014 8:55 pm

Гледах "Snowpiercer" - антиутопия, в която човечеството се е спасило от глобална зима посредством влак, в който има класово разделение. Интересни алегории за политическата и обществена ситуация. Иначе има някакви странни арт бавни моменти, кютек, които се редуват с кютек, които се редуват с Тилда Суиндън, маскирана на Клара Маринова. Мен ми хареса, макар и с уговорки. Филмът е корейски, но се говори на английски.
Сега ме мързи, ще пиша повече, ако някой му е интересно..
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
icon
su -
Контакти:

Мнение от icon » вт мар 25, 2014 9:34 pm

Kpucu написа:Гледах "Snowpiercer" - антиутопия, в която човечеството се е спасило от глобална зима посредством влак, в който има класово разделение. Интересни алегории за политическата и обществена ситуация. Иначе има някакви странни арт бавни моменти, кютек, които се редуват с кютек, които се редуват с Тилда Суиндън, маскирана на Клара Маринова. Мен ми хареса, макар и с уговорки. Филмът е корейски, но се говори на английски.
Сега ме мързи, ще пиша повече, ако някой му е интересно..
Хъм, ще го погледна. Пропуснах го защото ми се стори някаква b-rated боза, но може би съм сбъркал. Благодаря между другото.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » ср мар 26, 2014 11:41 am

Изображение
Обичам лепило .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 27, 2014 12:08 am

И ние гледахме Snowpiercer, или по-точно аз го гледах, защото още преди средата жената каза "Тоя филм е странен" и заспа.

Филмът не е холивудски касов хит, но не е и Б-филм. Корейска продукция е и като качество прилича на независим филм, който обаче е заснет с голям бюджет. Има известни и добри актьори, специалните ефекти и битките не изглеждат евтини и е уиърд. Като визия и усещане ми заприлича на филмите на Тери Гилиъм и по-специално на антиутопичния "12 маймуни" (за който половинката ми също каза "Тоя филм е странен" и заспа). Сюжетът и темите не ми бяха безинтересни (той е по някакъв френски комикс май), битките ме забавляваха, общо взето филмът ми допадна. Тилда Суиндън с този грим управлява.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » ср юли 30, 2014 11:22 am

Така Herco Less няколко основни точки:

1. Тракия. Източна Гърция
2. A shield wall !!! Ултиматната стратегия за побеждаване, която само Херку Лес знае. / Няма кавалерия, която да може да спре 200 бронирани мъже с огромни щитове и къси копия/
3. Херкулес един филм с участието на Ирина Шейк. Или поне нейни снимки.
4. Зъл крал ,който е убил мъжа на дъщеря си за да седне на трона и да поведе армия от некадърници с цел да завладее света... И понякое време иска да убие дъщеря си за да научи внук си да бъде достоен негов наследник...който иска да убие десет минути, след като му е дошла идеята да убие дъщеря си. За да може...да умре от старост след 6 месеца. And he ain't even mad ,bro.
5. Зъл крал, който иска да убие шампиона си понеже е по-известен от него, но няма амбициите да го измести.
6. Вълци. Животни верни до гроб, докато ги храниш.
7. Зъл генерал, който прикрива добре подлия си поглед на стар, отчаян алкохолик и успява да измами всички, че е добър. Да имаш камшик от....гръбначни стълбове?! не те прави лош човек.

Единственото смилено нещо в този филм е Скалата. На него не може да му се сърди човек.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 30, 2014 12:20 pm

скалата е копче :)

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пет авг 01, 2014 1:13 am

Locke. Много як филм с участието на Том Харди. Ама е мега-бавен и много некинематографичен. По-скоро за любителите на телевизионен театър, Том Харди и реализъм. Не е екшън, нищо не е. Том Харди седи и говори по gsm в колата си. Човешки историЙ.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » ср авг 13, 2014 12:25 am

Изображение

Иронията е там , че никой никога не се е досещал да попита някой от Боговете на комедията как се чувства. На кой всъщност би му хрумнало да се заинтересува дали всичко е наред в живота на един заразително ухилен идиот, който превръща всяка форма на време и материя в чист смях. И какво е живота им всъщност ? Една добре орнаментирана маска на някой от многобройните Богове на весилието от гръцката, или вие си изберете коя , митология. Фасада, на ръба, на която живеят. Прикриват неуморно с потта и сълзите всяка пукнатина преди да е изгряло слънцето. Преди да е настъпил денят.
А когато най-накрая някой от тези Велики Артисти пукне, удавен в лайна, алкохол и транквиланти, както обикновено правят, това което всички казват е „ Не ! Нямаш право! Толкова си готин!“. Днес примерно всички хленчат в Туитър колко е малък Туитър за да изразят с един Туит, или както се казва, че Робин Уилиамс е прекалено готин и не могат да повярват, че вече го няма.
Робин Уилиамс между другото беше един от актьорите с най-въздействащо излъчване. На добър човек. С лъчезарна усмивка и искрени очи. Единственият комик, който още преди да те разсмее те стопля с някаква невидима светлина, кара те да се чувстваш уютно ...един вид в сигурни ръце. А гледаш шибан телевизор, да му еба майката.
Може би заради това най-много харесвам онези не толкова смешни негови филми ...Обществото на мъртвите поети, В какво се превръщат мечтите, Кралят на Рибарите, Позитронният човек ...тези просто ме удариха, не смятах да изброявам. Той правеше всеки филм да изглежда малко философски, може би дори всяка случка. Мисъл в смеха. Доброта в усмивката. Това облагородява.
Сбогом, господин Уилиамс... и Благодаря.

П.П. Сори за правописните грешки.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Bate Kolio
Регистриран: ср юни 11, 2008 4:23 pm

Мнение от Bate Kolio » ср авг 13, 2014 1:21 pm

Хора от калибъра на Робин Уилиамс са на първо място философи, приятелю. Голямата им трагедия с дължи на факта, че за да бъдат това, което са и за да докосват хората, по начина по който го правят, трябва да бъркат дълбоко в себе си и да излагат душицата си на показ. Когато имаш вземане-даване с подсъзнанието, обаче, ставаш много чувствителен към прогнилата реалност на съвременното съществуване. Разбираш, колко неправилно е всичко и как нищо не можеш да направиш, за да го промениш. Още повече те боли, защото цял живот си опитвал да го направиш с думите и идеите си. Голямата греда е голяма работа. Не е лесно да си интелигентен човек. Да живеят наркотиците. Чичо Робин е на по-хубаво място. Хората са тъпи егоисти. Вместо да се радват, че най-накрая това величие намери сили да се отърве от оковите на земната простотия, страдат, защото няма кой да ги забавлява. Да го духат. Не го заслужаваме.
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср авг 13, 2014 1:38 pm

Изображение

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср авг 13, 2014 3:20 pm

Робин не беше човек. И в момента не е. Ако някъде има "общество на мъртвите комедианти", той е някъде там. А ние... сме в това на живите :)

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » вт авг 19, 2014 8:54 pm

пич, има един тънък и фин литературен нюанс между това какво е комик и какво е комедиант :)

но тъй като ти никога не си се занимавал с писане и анализи на думи и текстове (явно извън Гугъл, имам предвид), няма да те занимавам излишно...

но все пак, наздраве за гения! :) сега сме сами и без него...

Потребителски аватар
Venski
Регистриран: съб май 08, 2004 2:04 pm
Контакти:

Мнение от Venski » ср авг 20, 2014 8:55 am

I stand corrected относно съществуването на думата комедиант в българския език. Сега би ли разтълкувал финия литературен нюанс между комик и комедиант, защото аз не можах да разбера за него.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср авг 20, 2014 5:38 pm

ходи и си го търси в речника, има онлайн такива

а аз съм решил да се самоубия и да пия едно кафе с Робин Уилямс, където да обсъдим заедно с него тънкостите на шекспировия сонет :)

от който ти, очаквано, също нищо не разбираш :)

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”