Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[кино] Касови нехитове или некасови хитове

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Re: [кино] Касови нехитове или некасови хитове

Мнение от Kpucu » пет авг 22, 2014 8:41 am

Което ми напомня, че веднъж в #rpg Авис беше обявил, че ще се самоубива. Някви хора (Елерина) се вързаха, имаше драма, паника. Аз му се включих на лични и му казах кви хапове да си купи. Предполагам не съм твърде добра в suicide prevention.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пет авг 22, 2014 10:14 am

уникална си! :love:
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » чет авг 28, 2014 5:03 pm

Kpucu написа:Аз му се включих на лични и му казах кви хапове да си купи. Предполагам не съм твърде добра в suicide prevention.
От сушени жаби?
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср яну 07, 2015 10:42 am

Kpucu написа:Locke. Много як филм с участието на Том Харди. Ама е мега-бавен и много некинематографичен. По-скоро за любителите на телевизионен театър, Том Харди и реализъм. Не е екшън, нищо не е. Том Харди седи и говори по gsm в колата си. Човешки историЙ.
Гледах го наскоро и много ми хареса, един от добрите филми, които гледах миналата година. Том Харди :love:
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » ср яну 07, 2015 1:54 pm

йее, още хора, които са оценили този филм.
Бтв, препоръчаха ми The Drop, пак с Том Харди - http://www.imdb.com/title/tt1600196/ . Може да го видя скоро.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » вт яну 13, 2015 8:47 pm

The drop май е последният филм на Гандолфини. Гангстерска история от най-ниската стълба. Достра откровен филм. Доста реален. На мен ми хареса. Но Locke определено ми направи по-силно впечатление.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » нед яну 18, 2015 4:32 pm

Ще те намеря и ще ти пратя мутри ако не дойдеш в София скоро.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » пон яну 19, 2015 8:53 am

Кажи им да ме накарат да гледам Fury отново. Готов съм на всичко само и само да не ми се наложи.
Това е филм за ужасът, който е способен да военен блокбъстър на любителите на киното.
Никога не съм си представял, че Брад Пит ще се съгласи да участва в толкова прост филм. А най-голямото им престъпление е, че първия час ти създават измамната надежда за наистина добра история.
Трябваше да кръстят продукцията Fuck you, Private Ryan. We're havin' a tank !
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон яну 19, 2015 6:40 pm

Ахахаха, заинтригува ме. Имаш ли толкова храна и за "Американски снайпер"?

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » вт яну 20, 2015 9:41 am

Не съм го гледал още. Вчера гледах Boyhood , наистина не бях гледал такъв филм. Очарова ме. Определено заслужава внимание.
За първи път от доста време виждам продукция, чиято най-силен специален ефект е фабулата. А тя магнетизира. Моментът, в който осъзнах, че не очаквам да свърши...че линията сякаш няма да има край... просто ми идеше да ръкопляскам. Грандиозно. Страхотен пример за гениалността в американското кино.

Незнам до колко са на подобно ниво представителите на английската школа, които не спират да хвалят по нашите медии./ Понякога се чудя дали местните хищни кино вериги имат нещо общо с това./ Още не съм ги гледал, затова няма да плюя. Наистина не мога да си представя, обаче, как ще засенчат Хюстън, Тексак в лицето на Grand Budapest Hotel и Boyhood. Това са филми-маркери за идеята в киното. Филми, които спокойно могат да се наредят до The artist, There will be blood, Django, The master и всички онези новаторски продукции, създаващи разликата между пари, политика и изкуство през последните 10-тина години. И най-вече филми, които те оставят усмихнат.

Много искам да гледам Birdman!, American Sniper, Leviathan, Whiplash! и Wild tales.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср яну 21, 2015 4:55 pm

Гледах и The Drop, също е добър, но не колкото Лок (поне за мен). Харди пак играе много добре, но Лок ме докосна много по-силно от Дроба.

Grand Budapest Hotel и Boyhood са уникални.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет яну 22, 2015 10:50 pm

Aз гледах Игра на Кодове с моя любимец (и на всички други женички) Бенедикт Къмбърбаач - много ми хареса, много по-малко мелодрама и съспенс, отколкото очаквах. Човешки филм..

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб яну 24, 2015 10:34 am

Kpucu написа:Aз гледах Игра на Кодове с моя любимец (и на всички други женички) Бенедикт Къмбърбаач - много ми хареса, много по-малко мелодрама и съспенс, отколкото очаквах. Човешки филм..
Твърде жалко че тотално пренаписва човеците и историята...
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Bate Kolio
Регистриран: ср юни 11, 2008 4:23 pm

Мнение от Bate Kolio » пон яну 26, 2015 11:26 am

Щото историята е една точна наука. . . .
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон яну 26, 2015 6:03 pm

Ае ся, let's not "the 300 debate" again :/

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон яну 26, 2015 6:14 pm

бахти ква скука е станал тоя форум, най-активната тема е за филми, майна.
И за да не е тотален спам мнението ми, ще направя кратко ревю на филма "Седмия син на седмия син на седмия син на седмия син...", който имах нещастието да гледам снощи.
Мноо е тъп, по-добре не го гледайте... никога. Колкото и МЕГА ЯК да е Джеф Бриджис, филма е неспасяем. Всяка не-Джеф-Бриджис сцена оставя усещането за абсолютна загуба на време.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » вт яну 27, 2015 1:26 pm

Тоа пак забрави, че не е от Пловдив. Пак му е лошо.
Закво ходи да гледаш Седмиян син на кино е , фантазьор. Само циганите имат по седем деца! Не ти ли дойде на ум, че ще е цигания.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » ср яну 28, 2015 3:44 pm

Тва не е ли филмът, дето е Heroes 3?

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » съб яну 31, 2015 12:21 am

Nightcrawler е велик филм .
Обичам лепило .

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон фев 02, 2015 6:08 pm

снощи го гледах, мноо добър
тоя, Дони Дарко, е голям психопат

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » пон фев 02, 2015 8:07 pm

Така е. Не вярвах ,че ще се възстанови толкова бързо след като научих новината, че Хийт Леджър го е насилил като са снимали някакъв уестърн.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 05, 2015 4:14 pm

Absent написа:Nightcrawler е велик филм .
Абсолютно. Този + Лок са ми сред топ 5 за миналата година.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » чет фев 05, 2015 8:03 pm

Миро , гледай Birdman, брат.

Филмът иронизира цялото актьорско съсловие и целия креативен процес в големия театър, най-вече онзи гневен стремеж към задължителните истинност и неподправеност. Гледна точка, която показва, колко близко до психическо заболяване е непрестанния опит на един признат артист да се държи на звездна височина.
Филмът е страхотен. Шедьовър е !

Изгледах почти всички номинирани за "Оскар" продукции, не бих казал, че имам фаворит в другите категории, но според мен Майкъл Кийтън заслужава всяка награда за актьорска игра тази година.
Обичам лепило .

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон фев 09, 2015 12:12 pm

Аз също гледах Бърдман и съм очарован. Филма е доооооста уиърд, но нещото, което ми направи най-силно впечатление е, че е сниман на "един път", без кътове, без слепяне на сцени, дубъли и ала бала. Абе, като театрална постановка.
Честно казано фабулата на филма беше малко скучна на (доста) моменти, но всичко друго беше доста якичко.

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » пон фев 09, 2015 10:30 pm

Гледах Whiplash. Просто съм възхитен.
Филмът. Музиката. Историята. Химията между актьорите.

Това е най-силната година на "Оскар"-ите , на която съм ставал свидетел.

Засега съм гледал Birdman, Boyhood, The grand budapest hotel и Whiplash и който, колкото "Оскар"-а и да му дадат ще са му малко. Е
Това е най-звучният шамар за всеки, който твърди, че американското кино е тъпо.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон фев 09, 2015 11:11 pm

Хаха, и аз през уикенда гледах Birdman и Whiplash и щях да разправям, че са велики.

На мен лично ми се стори, че Бърдман повече хлеби Холивуд, отколкото Бродуей впрочем. Имаше хляб и за театъра, и за критиците, но най-много храна получи Холивуд. Кийтън, Нортън и Стоун бяха много добри.

Обаче повече ме докосна Whiplash, дори и само заради речта, завършваща с "Няма по-вредни думи от Good job". Стремежът към това да надскочиш собствените си граници беше представен по-разбираемо за нормални хора като мен от балетната история в "Черния лебед", цената му също. Прекрасна игра на главните актьори (макар че лапето бледнее пред дядото все пак) и мега як, избухнал завършек. Мога само да съжаля, че Boyhood ще вземе и Оскар, както събра Глобус и БАФТА. Не, че беше лош филм, напротив, не по-малък шедьовър, но нямаше емоционалната зареденост на Whiplash, поне за мен.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пет фев 13, 2015 12:44 pm

Оф, аз имам тепърва Whiplash, Boyhood, Selma в to-watch. За American Sniper нещо се назландисвам, звучи ми много банално, някой отзиви?

Иначе The Grand Budapest го гледах още преди месеци - беше сладък, ама не смятам, че е на нивото на другите. Гледах Imitation Game, който е як, ама пак не ми се струва толкова силен. Theory of everything обаче смятам, че ще отнесе поне главна мъжка, въпреки че лично аз бих лобирала за Майкъл Кийтън. Според мене Birdman няма да вземе почти нищо, Academy awards не съм забелязала да поощряват такива филми, по-скоро си искат някакви традиционни, затва подозирам American Sniper и Theory of Everything за фаворити..

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб фев 14, 2015 6:09 pm

Kpucu написа:За American Sniper нещо се назландисвам, звучи ми много банално, някой отзиви
Липсват ми думи да опиша колко е зле.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Absent
Контакти:

Мнение от Absent » пон фев 23, 2015 10:23 am

Аз от наградите съм кажи речи доволен. Това за мен бяха най-силните оскари още от момента на селекцията. Чисто логично в добрият и лошия смисъл това, което очакхвах беше:
1. Да сапунисат The imitation game, заради огромната рекламна кампания и заради това, че ...не английските филми не пръснаха тази година, щото топлата вода с невероятни биографични драми за велики неразбрани хора я откриха преди няколко години. Още не съм го гледал може и да е як.
2. Дисни да спечели, защото е Дисни, а ключа към успеха е да умееш на ротационен принцип да въртиш 5 сценария, в които да напъхваш по 5 усъврменени персонажа, които да пеят по 5 песни. И това го казвам понеже ми е тъжно. Израснах с Дисни и ме боли да гледам студиото, чиито филми са оцветили милиони детски души, да получава оскари за излагации като Brave, Frozen, a сега и това, което дори не мисля да гледам скоро. Това, което стана ясно за пореден път, видно от номинираните филми и победителя, беше че под "Анимация" академията разбира детски филм. /Кофти за song of the sea и A tale of the princess kaguya /, а като говорим за детски филми - Кофти за Dreamworks. Миналата година прецакаха The Croods понеже прекалено Adult. Тази - How to train your dragon 2 , защото ...Dreamworks.
Единствения филм, за които Дисни заслужаваха нещо през последните 3 години се нарича Feast. Айде стига толкоз за анимациите.

Иначе за актьорите. Не съм гледал Теория на всичко, но чувам само суперлативи за Еди Редмейн. Гледал съм го само в Black Death ... много болен. Хареса ми. /Актьора не филма/. Моят фаворит беше Майкъл Кийтън, вторият ми фаворит беше Джейк Гиленхал, които дори не беше номиран, защото са глупаци. Поддържащата роля беше повече от ясна. Симънс пръсна !
За дамските оскари съм честно също ок. Любимка ми е Марион Котияр, която си има Оскар, а и честно казано Джулиан Моор беше победител, който много бе зарадва. Тя трябваше да има 2 оскара досега - 1 за края на Аферата и 1 за Часовете. И като цяло е велика актриса, за която се радвам, че не споделя съдбата на много велики ненаградени актьори.
Поддържаща - там ми е безразлично. Не съм гледал представянето на Лаура Дерн. Остналите бяха, откровенно, не чак толкова добри. При такава конкуренция и аз бих дал статуетката на актрисата, която се е снимала 12 години за една роля.

Абе Birdman не спечелили големите 3 ? Я някой, който повече разбира да каже, защото това ще е събитието на Оскарите. Мисля, че не се е случвало от Титаник насам.
Чуждоезичните филми няма да ги коментирам, защото в последно време приличат на олимпийските игри, създезателите и победителите там.

Изненадам съм най-вече от наградата за документален филм Наистина очаквах да е Last days in Vietnam.
Радвам се и за Гранд хотел Будапеща, но е жалко, че за пореден път не бе оценен гения на Уес Андерсън. Големи губещи са също така и Whiplash и Boyhood. Жалко, но наистина поне загубиха от стойностни филми, а не от 12 години дроб.
Обичам лепило .

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон фев 23, 2015 3:42 pm

Май няма Big Three, но ако имаш предвид "Филм + Режисьор + Сценарий" - да, Birdman ги отнесе и трите.
Принципно има "The big five", което е горните три категории ПЛЮС актьор и актриса - тука им липсва, защото Майкъл Кийтън не спечели статуетката, а за главна женска май филмът изобщо нямаше номинация. То май има изобщо в историята на Оскарите много малко филми, които имат big five - знам със сигурност за "Мълчанието на Агнетата".

Иначе - доволна съм и аз. Ще гледам Birdman soon!

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”