Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[кино] Касови нехитове или некасови хитове

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

[кино] Касови нехитове или некасови хитове

Мнение от CTAHuMuP » пон яну 04, 2010 11:27 am

От много време си мисля, че трябва да има тема, в която да се говори за странните филми, които не успяват да съберат достатъчно хайп и внимание, че да им се отвори собствена дискусия само за тях, затова давам началото с 5 филма, които гледах наскоро.

1. 9
Анимационна приказка за унищожен пост-апокалиптичен свят с добра атмосфера и визия. В сравнително кратката дължина на филма има добра динамика, интересни каскади и екшън сцени (макар, че не това е основното в идеята на филма). Това ме довежда до единствения по-сериозен проблем, според мен - не разбрах каква точно е идеята. Почва, случват се неща, свършва - ако е имало послание някакво, мен лично не ме осени. Въпреки това филмът си заслужава.

2. Whip it
Режисьорският дебют на Дрю Баримор е приятно и забавно пътешествие на кънки през живота на младо момиче, което води безинтересен и необещаващ живот в малко градче. Дарена е със свръхамбициозна майка, която се опитва да я вкара в собствените си виждания за добра тийнейджърка, и баща, който се крие от съпругата си в микробус и мечтае за син футболист. Разбира се, девойката решава да прави това, което на нея й харесва, без да сподели това с родителите си. Следват доста забавни и някои неловки моменти, но накрая всичко завършва щастливо (все пак това е Дрю Баримор). Впрочем най-добрата приятелка на главната героиня, онази пухкавката с луничките и големите бомби, ще я пръсна.

3. The Time Traveller's Wife
Въобще не знаех в какво се забърквам, когато гледах този филм. Тоест знаех, че е любовна драма, но не знаех, че ще ми хареса. Ерик Бана не беше кой знае колко убедителен, поради някаква причина, обаче мацката много ме изкефи и колкото повече я гледам толкова повече я харесвам, май скоро ще измести Скарлетчето от сърцето ми. Общо взето надали ще стане класика като "Отнесени от вихъра" (не че съм го гледал/чел това), но ми хареса и мога да го препоръчам.

4. Beyond Reasonable Doubt
Първият от двата тъпи филма, които гледах. О, как могъщият Майкъл Дъглас пропадна, щом стигна до продукции като тази. От антагонист в "Уол Стрийт" - роля, донесла му Оскар - до това, просто не мога. А другите участници? Колко иронично в един момент от филма мацката казва на протагониста да млъкне и да я зяпа, защото той всъщност само това може - да зяпа. Мацката също беше слаба, абе изобщо кмз. Така нареченият twist ending изобщо не беше изненадващ и ми беше ясен от средата на филма. С една дума - среден 3.

5. The Box
Окей, филма с Дъглас беше тъп, но поне не заспивах на него. Този тук ме умори, още не мога да повярвам. Изключително рядко заспивам на филми, допреди "Кутията" ми се беше случвало само с "Денят след утре", обаче честито, този "научнофантастичен трилър" го постигна. Заслужава си да се спомене, че е базиран на разказ на известен американски фантаст, който преди това е бил адаптиран в част от епизод на шоуто "Зоната на здрача". Ами според мен трябваше да си останат с онзи епизод, историята просто не предлага достатъчно съдържание, за да се направи близо двучасов филм от нея. Поне не без да те приспи и накрая да си забравил какво е станало в началото... или в средата... Камерън Диаз трябва да си играе в романтични филми, а пък Джеймс Марсдън го убиха дори сценаристите на X-Men, смяаатай. Слаб 2.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Re: [кино] Касови нехитове или некасови хитове

Мнение от lowstef » ср яну 06, 2010 12:22 pm

The Fountain
Първо го гледах, защото в него имало Тайдзицюан. Е, има около половин минутка като част от някакъв монтаж. Но пък иначе филмът се оказа много интересен и на мен страшно ми хареса. Никак не пречи, че Хю Джакман и Рейчъл Уайз по принцип ме кефят като актьори. Със сигурност има хора, на които пък никак не им харесва и със сигурност и на някои хора тук няма да им хареса. Със сигурност не става за душевни пуканки като повечето нови холивудски продукции, но... Абе на мен ми хареса и бих го препоръчал.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср яну 06, 2010 2:32 pm

CTAHuMuP написа:Впрочем най-добрата приятелка на главната героиня, онази пухкавката с луничките и големите бомби, ще я пръсна.
http://maliaeby.blogspot.com/

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет яну 07, 2010 12:14 pm

За протокола, от изброените от Станимир, само 1. става, 3. си мислех че ще е хубав, но той е средно тъп, като актьорската игра отсъства не само при Ерик Банана, а другите филми ги бях отсял още на ниво резюме+актьори.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет яну 07, 2010 12:42 pm

Как се казваше тоя филм, дето наскоро вървя по кината, който приличаше на Пришълеца/Сферата? Някакви хора търсят жените си или някакви такива работи. Вейдъра и Станимир ми го казаха един път като бяхме в китайския, обаче забравих името и фейл да го намеря. :D
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » чет яну 07, 2010 12:46 pm

мисля че Пандорум се казваше.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет яну 07, 2010 12:55 pm

Cor Angar написа:мисля че Пандорум се казваше.
Точно така! Браво. От доста време ми се гледаше нещо в стил Смъртоносен Хоризонт. И го има из пиратските морета във HD. :D

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет яну 07, 2010 12:59 pm

Fuck! Пандорум е като Пандора! И този е окрал.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет яну 07, 2010 1:01 pm

Лол! :DD

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет яну 07, 2010 2:45 pm

Пандорум беше доста тъп.

Аз викам The Prestige!

Има и други, но ми трябва причина да си качвам посткаунта.

Потребителски аватар
nikestan
Регистриран: пет авг 26, 2005 4:11 pm

Мнение от nikestan » чет яну 07, 2010 4:56 pm

Ето този е добър: No Country for Old Men и, доколкото си спомням, не беше оувърхайпван.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » съб яну 09, 2010 2:01 am

Само дето обра един тон награди и разни хора го определиха като най-добрия на братята Коен. :o

Но филма е голям, спор няма.

Като сме на вълна тежки и скъпи филми, There Will Be Blood също е невероятна сила. Лично за мен най-добрата роля на Даниел Дей-Луис (не че има много филми де).

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб яну 09, 2010 11:27 am

lowstef написа:The Fountain
Първо го гледах, защото в него имало Тайдзицюан. Е, има около половин минутка като част от някакъв монтаж.
А защо просто не си взе "Майсторът на Тай Чи", ако това ти се е гледало?
Последна промяна от Асен на съб яну 09, 2010 12:26 pm, променено общо 1 път.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » съб яну 09, 2010 12:01 pm

Adam - не е лош, участва Rose Byrne.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет фев 12, 2010 11:53 am

1. Nine
Поредният филм, чийто трейлър ме излъга, но този път за щастие крайният резултат беше положителен. Бях останал с впечатлението, че филмът ще е за холивудски режисьор, който фейлва на попрището на режисурата и отива да прави мюзикъли, където преуспява, защото си намира музата ор съмтинг. Оказа се, че е мюзикъл (с режисьор тоя на "Чикаго"), който се разказва за италиански режисьор, който просто си фейлва и никъде не преуспява. Общо взето ми хареса, музикалните сцени бяха доста добре направени, а сюжетът и играта на Даниел Гей-Луис успяха да ми предадат чувството на midlife crisis и безизходица, които бяха сполетяли горкото режисьорче. Жените във филма, които общо заедно могат да бъдат наречени другата главна роля, макар че всяка от тях имаше епизодична такава, също бяха много добри (без, боли ме да го кажа, Николчето Кидмън), като трябва да похваля особено Марион Котилар (или както там се чете това име), която играе съпругата на режисьорчето и има две песни. Изпълненията на Фърги и Кейт Хъдсън също ми харесаха много, а това на Пенелопе Круз ще накара Кофата да фапва :) Общо взето ако си падате по мюзикъли го гледайте, но имайте предвид, че двама души си тръгнаха по средата на прожекцията :)

2. From Paris with Love
Екшън-комедия от режисьора на "Taken" и с продуцент и сценарист Люк Бесния (който беше режисьор и продуцент на "Taken" btw), която се развива в (you guessed it!) Париж. При толкова много споменавания на "Taken" сравнението между двата филма е неизбежно и за съжаление "От Париж с любов" е по-слабичък от чудовищно добрия му батко, но сам по себе си (доколкото мога да се опитам да го преценя така) не е зле и става за гледане. Няма я дълбоката, лична мотивация на главните герои, няма го и Лиъм Нийсън, но драматичните моменти от "Твърде лично" (сетих се най-после как го бяха превели!) са заменени с комични такива, в които Джон Траволта се справя повече от задоволително. Другата забележима разлика между двете заглавия са екшън сцените, в "Париж" преобладават тези с престрелка и преследване, докато в "Лично" бяха основно ръкопашни схватки (на които аз лично съм по-голям фен). В крайна сметка "Париж" е доста забавен екшън, за който (най-вероятно) няма да съжалявате, че сте си дали парите, стига да не очаквате "Твърде лично 2".
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пет фев 19, 2010 2:44 pm

Малко out of nowhere, ама - не видях този филм да е коментиран, пък за мен беше странен определено -

The man who stare at goats
Доста безумен филм в стил братя Коен (О, братко.. , Големият Лебовски). Цялата концепция ми хареса, а доколкото разбрах филмът е по книга - според мен му личи. Иначе:
Някои от любимите ми актьори, наблъскани на едно място.
Мустакът на Джордж Клуни.
Разговорът между героите на Клуни и Юън Макгрегът на тема рицари джедаи.
Безценно.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » съб фев 20, 2010 9:27 pm

Излезе едно "мини сеиалче" от две части, наречено Денят на Трифидите ( също като книгата на Джон Уиндъм), в края на миналата година. Като видях заглавието и Доуграй Скот, или както му е там проклетото име, който играе в главната роля, много се надъхах, 20 минути подскачах от кеф докато дръпна ХД версията, щото това беше една от книгите с които супер много се хайпнах по тоя жанр... за жалост обаче, филмчето беше доста разочароващо... и много далече от книгата (като изключим първите 15 минути от филма, може би). Но, въпреки това, ако някой е фен, мисля че ще му хареса.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб фев 20, 2010 9:30 pm

FireDeath написа:Излезе едно "мини сеиалче" от две части, наречено Денят на Трифидите ( също като книгата на Джон Уиндъм), в края на миналата година. Като видях заглавието и Доуграй Скот, или както му е там проклетото име, който играе в главната роля, много се надъхах, 20 минути подскачах от кеф докато дръпна ХД версията, щото това беше една от книгите с които супер много се хайпнах по тоя жанр... за жалост обаче, филмчето беше доста разочароващо... и много далече от книгата (като изключим първите 15 минути от филма, може би). Но, въпреки това, ако някой е фен, мисля че ще му хареса.
Запазили ли са частта, където религиозните и морарлистите са супер-зле и водят само до съсипия? Ако не са, заплювам тази адаптация.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб фев 20, 2010 9:38 pm

Сериалчето, т.е. двете серии са доста приятни. Улавят духа на книгата, има доста добре направени сцени и епизоди. Главният "лош" е доста зле представен, остава неясен и мотивът му (защото най-малкото не се разбира какъв е) и не успява да събуди никакво чувство докато гледам как умира. Също така, идеята за секса и започването на размножаване сред оцелелите, за да запазят човешката раса и да се противопоставят на трифидите отсъства тотално. Явно холивуд още вярва в щъркелите, но обезобразяването и кървищата са нещо нормално. Като оставим това, много добре е представена драмата със трифидите и тяхното култивиране.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет фев 25, 2010 2:29 am

Някъде с големи букви трябва да се напише да не гледа никой "Путьо Маринкин и похитителя на огъня на мълнията на Олимпийските богове". Честно, ебати тъпия филм. Все едно не знаех още преди това, ама реших е така да видя.
Ta да, грешка. Както бяха написала в Егоист още преди сто години: "Крис Кълъмбъс е идиот.."

Бтв, гледах го на компютър, не мисля, че имаше някакво значение. Ефектите не са нещо интересно.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 25, 2010 11:49 am

1.
Он дъ контръри, ефектите са единственото, заради което може да се гледа филма изобщо, то друго няма. Малко смях, малко ефекти и това е, сюжет и актьорска игра отсъстват. Филм за юноши по книга за юноши, експлоатиращи гръцката митология без да имат много общо с нея. Главните актьори - юноши. Възрастни актьори имат общо 15 минути екранно време всичките заедно, като са уникално зле през всяка секунда от тях, сигурно са им дали по 2 лева хонорар. Общо взето и като цяло детски филм за деца, затова и не ме впечатли особено, харесах само сцената в Хадес и самият Хадес. Ива хареса филма, обаче, и като цяло мога да кажа, че се забавлявахме, защото го нареждахме там и се смяхме, така че може да се гледа в компания и ще е ентъртейнинг. Ако нямате компания го гледайте само ако се казвате Тодор и заради това харесвате всички филми без Парнасъс, иначе вероятно ще сте на мнението на Кюри от по-горе.

2. The Wolfman
Антъни Хопкинс беше готин, атмосферата в провинцията и Лондон също, на някои моменти се стреснах и писках като момиченце... Май това е всичко хубаво, което мога да кажа за филма. Бенисио Дел Торо ми беше много неубедителен, не знам защо, сюжетът на филма е ясен от трейлъра почти напълно, на места става доста бавен и се прозявах, най-много ме отчая обаче краят му. Чочко и Вальо много го нахейтиха, аз съм "съмтаймс люн съмтаймс уин" по-скоро, ама не мога да го препоръчам с ръка на сърцето (освен на феновете на "Книгата на Илай", за които е важно само да има атмосфера филма, който гледат).

3. A Serious Man
Не можах да го разбера този филм, не ми хареса, едвам го изтраях да го догледам. Има сума ти номинации за награди и Оскари, висока оценка в ИМДБ и в Доматите, на братята Коен е, обаче също като предния им филм (Burn After Reading) за мен си остава филм за критиците, не за масовия зрител, към който се числя аз. Не ми беше смешен, не ми беше забавен, не ми беше интересен, никакъв не ми беше и общо взето мисля, че ще се хареса на по-арт хората и на феновете на Коен, другите може да го пропуснат.

4. The Hurt Locker
Друг световно неизвестен филм с много номинации, високи оценки и награди (той е филмът, за който Ян се радваше, че издухал Аватар на наградите БАФТА), който обаче ми хареса въпреки бавнотията си и странния начин на водене на битка, който показва (то това даже го критикуват и някакви ветерани от Ирак, викат много нереалистично била представена тактическата част на войната, ама от жена режисьор толкоз). Не знам какво точно му харесах, може би просто си падам по военни филми, но мисля, че мога да го препоръчам за гледане без да рискувам много.

McMurphy
Регистриран: нед авг 16, 2009 6:20 pm

Мнение от McMurphy » чет фев 25, 2010 7:35 pm

"Сериозен човек" го гледах онзи ден. Ако не друго, има атмосфера, но и за мен сюжета беше някакъв никакъв. Май би се харесал най-вече на еврейска публика.

Хърт Локър е култ.

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » чет фев 25, 2010 8:26 pm

CTAHuMuP написа:Ако нямате компания го гледайте само ако се казвате Тодор и заради това харесвате всички филми без Парнасъс, иначе вероятно ще сте на мнението на Кюри от по-горе.
Интерестинг... всъщност да, днес го гледах филма, не ми хареса, но определено е по-добре от Парнасус :)
С Алекс стигнахме до извода, че ин сом уейс е като Хари Потър, само дето има Негър-Коза... което ни спечели :)

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

[кино] Пърси Джаксън и крадеца на мълнии ( или там квото е )

Мнение от Mushrambo » чет фев 25, 2010 11:04 pm

Бозица . Изобщо не ме изкефи тоя филм , нищо съществено нямаше и чудовищата ги бяха направили много смешни . Че даже и два часа беше това нещо . Единствено може би сатира кефеше , щото беше изрод , ама само до там . . .

FireDeath
Контакти:

Re: [кино] Пърси Джаксън и крадеца на мълнии ( или там квото е )

Мнение от FireDeath » пет фев 26, 2010 12:43 am

the nigger-goat! fuck yea! той беше като... като... сайд кика на Хари Потър, обаче на стероиди, щото целия беше космясъл и яко боцкал хормон на растежа, щото нещо му се беха обърлАли краченцата.
hes the man

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » пет фев 26, 2010 1:24 am

От Париж с Любов.

Препоръчвам го на всички екшън фенове. Не е нищо особено, но екшъна и лафчетата на Джон Траволта къртят мивки.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

FireDeath
Контакти:

Мнение от FireDeath » пет фев 26, 2010 2:41 am

Night Wanderer написа:От Париж с Любов.
Препоръчвам го на всички екшън фенове.
мда, и аз също, мноо ме изкефи филмчето

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед фев 28, 2010 1:04 pm

Снощи гледах за пореден, поне 15ти, път анимационния филм на Дисни от 1997ма година "Херкулес" - по-добър е от Пърси :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 01, 2010 10:06 am

1. Ninja Assassin
Мноо тъп филм. Ако трябва да кажа някаква добра дума ще е свързана с негърката, която беше сладка, и с кръвта, която (вероятно нарочно) са направили лилаво-розова и съответно е много смешна. Може би на джап феновете ще се хареса повече, не знам, но за другите ще е тъп до степен на абсурдност.

2. When in Rome
Романтична комедия, на която много се забавлявах, но като гледам рейтинга й в Доматите, бокс-офиса й и ИМДБ оценката й все повече се убеждавам, че се хилихме като идиоти, защото... сме идиоти. Вероятно обективно погледнато не е нищо особено и е много тъпа, но когато отидеш с още двама простака на кино е трудно да не се забавляваш на филма...

3. The Spy Next Door
...Освен ако не отидеш на този филм. Знаех, че ще е тъп още като гледах трейлъра, доубедих се, че ще е тъп когато Кофата каза, че се е разцепил от смях като го е гледал, но очаквах, че поне Тодор ще го хареса, само за да му правя компания отидох. Не би. Дори Тодор (!!!) не го хареса, смяаатай. Оценката му в Доматите е 8% и това май е филмът с най-ниско одобрение, който съм гледал на кино. И все пак се засмях повече пъти, отколкото на "Навитакът", така че и по-зле съм си харчил парите.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон мар 01, 2010 10:20 am

CTAHuMuP написа:Може би на джап феновете ще се хареса повече, не знам, но за другите ще е тъп до степен на абсурдност.
Не знам какво наричаш "джап фенове", но ако подозренията ми са прави, те биха се сетили че филма ще е безумно тъп още по заглавието.
ум колкото на замажан синигер

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”