Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Купувам/продавам

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
DemoniO
Регистриран: нед окт 02, 2005 10:19 pm

Re: Купувам/продавам

Мнение от DemoniO » пет сеп 28, 2012 9:41 pm

...
Последна промяна от DemoniO на ср дек 19, 2012 9:12 pm, променено общо 2 пъти.
"not sure if only trolls in this post, or just full of retards"

DAD_master
Регистриран: вт ное 08, 2011 8:47 pm

Мнение от DAD_master » вт окт 23, 2012 8:58 pm

DAD_master написа:Търся да закупя следната поредица:
Също така търся и добре запазена Подземен бяг на Колин Уомбъри!

Нима никой не продава Подземен Бяг на Колин Уомбъри?

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » ср окт 24, 2012 12:56 pm

*шок и потрес

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » ср окт 24, 2012 1:26 pm

А пробва ли на форумите за книги-игри?!

Fantasy Flight
Регистриран: вт авг 29, 2006 4:29 pm

Мнение от Fantasy Flight » нед ное 11, 2012 10:16 am

.
Последна промяна от Fantasy Flight на вт дек 18, 2012 9:01 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » вт ное 27, 2012 11:26 pm

Card Kingdom, този така добре известен сайт на MTG нърдовете, почнаха да предлагат и board games, но понеже са тапаци не доставят international за момента.
Може да се правят някакви схеми с shipito.com или нещо такова.
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср ное 28, 2012 10:25 am

Има ли някаква разумна причина поради която да поръчваме от там, а не от boardgameguru, или amazon.co.uk, или произволното място откъдето доставят лесно и бързо? Цените не ми изглеждат особено по-ниски.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 28, 2012 10:30 am

Мани цените на игрите, тоя сайт шипито предлага ебаси абсурдните доставки - както и да го лъжа калкулатора, под 50 долара за България не доставя....
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср ное 28, 2012 6:18 pm

CONAN написа:Мани цените на игрите, тоя сайт шипито предлага ебаси абсурдните доставки - както и да го лъжа калкулатора, под 50 долара за България не доставя....
Аз го докарах до $8 :) .

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср ное 28, 2012 6:57 pm

Какви са ти параметрите на пакета? Марка за писмо?

Не виждам как може да докараш кутия за бордова игра за 8 долара... Дори най-тъпия шипинг с хАмериканските пощи е над това. :o
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Fantasy Flight

Мнение от Fantasy Flight » нед яну 13, 2013 9:06 am

.
Последна промяна от Fantasy Flight на вт апр 09, 2013 8:16 pm, променено общо 5 пъти.

DemoniO

Мнение от DemoniO » ср яну 16, 2013 3:28 pm

Продавам:
Настолна игра: Tetris Link - 40лв
(Кутията е отворена, но играта не е ползвана.)

Soulstone & Diablo Skull USB (4GB), с китийка, НЕ включва D2/LOD - 50лв
Снимки от гугъл: pic1pic2pic3

Warhammer Invasion LCG колекция:
2х Core Set
Assault on Ulthuan Deluxe Expansion
The Corruption Cycle 1-6 (1, 2 и 3 ги има по 2 броя)
Всички карти се намират в протектори и никога не е играно без протектори. Цена по договаряне.

2бр. неотваряни тестета карти за игра (покер размер) 100% пластик - по 10лв броя

Шах комплекти (дървени фигури + картонено табло, турнирен размер) - 15лв
Продават се и поотделно (13лв фигури, 2лв табло). Картонът е матов.
Снимки:
http://prikachi.com/images/153/5534153M.jpg
http://prikachi.com/images/155/5534155S.jpg
http://prikachi.com/images/156/5534156b.jpg
http://prikachi.com/images/157/5534157A.jpg
Последна промяна от DemoniO на съб мар 02, 2013 3:54 pm, променено общо 2 пъти.

Fantasy Flight

Мнение от Fantasy Flight » нед яну 27, 2013 5:15 pm

.
Последна промяна от Fantasy Flight на ср фев 06, 2013 7:37 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон яну 28, 2013 12:06 pm

Продавам The Witcher Card Game - 15лв
Купих я преди месец от DemoniO(за 20лв. ако някой се интересува), играхме я веднъж двама души, установих че не ми допада играта и няма смисъл да ми стои още една кутия. Имам доста други игри, едва ли ще опра до тази.

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » чет фев 07, 2013 9:49 pm

Edit: играта е продадена

Продавам Android:Netrunner
чисто нов, неотварян, още е в оригиналния целуфан

Цена - 65лв и сам си прерязвам гърлото ;)

Ето линк към описанието на играта
http://boardgamegeek.com/boardgame/1247 ... -netrunner
Последна промяна от chrono на нед фев 17, 2013 1:18 am, променено общо 1 път.

DemoniO

Мнение от DemoniO » съб фев 16, 2013 3:06 pm

xsmind написа:Продавам The Witcher Card Game - 15лв
Купих я преди месец от DemoniO(за 20лв. ако някой се интересува)
Да вметна само, че в магазина е 45лв :)

Да предложа и някои книги:
The Art of Guild Wars (от най-първото издание)
The Complete Encyclopedia of Knives - 42лв
Вселената в орехова черупка (Стивън Хокинг) - 40лв
Комикси:
Battle Chasers (на български) 1ви и 2ри брой - 6лв за двата
Скай Дол Том 1: Жълтият град - 10лв
Астерикс и норманите - 8лв
Последна промяна от DemoniO на съб мар 02, 2013 3:55 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб фев 16, 2013 10:11 pm

Все още продавам бордовите игри Навегадор, Фреско и Алхамбра. Ако се интересувате, пишете ми ЛС. Цените са по договаряне.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон фев 18, 2013 12:07 pm

Alhambra явно е яка, котките я харесват....
http://boardgamegeek.com/image/110682/alhambra

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон фев 18, 2013 11:16 pm

класика.. I fit, therefore I sit.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср фев 27, 2013 9:42 pm

Виждате ли, играта има алтернативни форми на употреба. Чакам оферти :) .
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Fantasy Flight

Мнение от Fantasy Flight » съб мар 09, 2013 8:05 am

.
Последна промяна от Fantasy Flight на пон мар 25, 2013 4:39 pm, променено общо 1 път.

Fantasy Flight

Мнение от Fantasy Flight » чет мар 14, 2013 8:52 am

.
Последна промяна от Fantasy Flight на съб авг 03, 2013 12:42 pm, променено общо 3 пъти.

DemoniO

Мнение от DemoniO » нед мар 17, 2013 2:49 pm

Продавам огромната RuneWars, заедно с над 120 протектора за всички карти, 6 кутииза армиите, кутии за картитеи токените, всичко е перфектно подредено в такава кутия, което е от огромно значение при толкова много компоненти. Играта е по-старото и по-добро издание, а не орязаното ново. Цена: 150лв

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » нед мар 17, 2013 8:24 pm

DemoniO написа:Продавам огромната RuneWars, заедно с над 120 протектора за всички карти, 6 кутииза армиите, кутии за картитеи токените, всичко е перфектно подредено в такава кутия, което е от огромно значение при толкова много компоненти. Играта е по-старото и по-добро издание, а не орязаното ново. Цена: 150лв
When I was a child, I talked like a child, I thought like a child, I reasoned like a child. When I became a man, I put the ways of childhood behind me
:cry3:

chrono

Мнение от chrono » пон мар 18, 2013 5:54 pm

Едит: отговорът по-долу е на темата, която беше изтрита докато съм писал. I saw it coming, but I was ninja'd.
Баси, ще кажа нещо почти по темата белким се позасрамите.
Първо, не виждам как нещата на ДемониО са повече или по-малко "тъпотии" и "боклуци" от останалите оферти в тази тема. Особено Рунуорс-а е епик игра и в запазен вид + екстрите е нормално да ѝ се търсят към 150 кинта (аз моята да кажем едва ли бих я шитнал за толкова), като се има предвид че в Пико-то миналата година ми казаха, че ще ми я намерят за 180 нова ако се интересувам. Играта е наистина ОГРОМНА и се налага да има протектори и организация, но аз лично си предпочитам оригиналната кутия "ковчега" понеже изглежда уникално, дори да не е удобна за пренасяне. Друг въпрос е, че играта не е толкова трудна за намиране колкото ДемониО писа, а и малкия вариант си има предимства (освен субективните), например че старата няма да е съвместима с разширенията, които със сигурност ще бъдат издадени в скоро време.

По-важното в случая е, че пазарът втора ръка е СУПЕР ВАЖЕН за развитието на подобно хоби, така че трябва да има по една тема купувам/продавам в и без това малкото свързани БГ форуми. Да плюеш като някой търси или продава игра е... ненужно.

От друга страна да си триеш старите коментари и да оставяш "..." ми се струва неуважително, все пак нищо не пречи да сложиш едно "Продадено" отгоре и да се знае какво е станало... На мен от време на време ми се случва да търся "кой купи/продаде игра Х" и е тъпо това инфо да е изтрито.
Който чел-чел. Сигурно някой админ ще изтрие ОТ мненията and good riddance.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон мар 18, 2013 6:01 pm

Предимно коментираш играта, а не се заяждаш с другите потребители на тема какъв език ползват, така че си е съвсем по темата.
ум колкото на замажан синигер

DemoniO

Мнение от DemoniO » пон мар 18, 2013 6:42 pm

Chrono, мерси за коментара...
Само за едно грешиш: старото издание е напълно съвместимо с настоящия и следващите експенжъни!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 19, 2013 11:22 am

Закъснях за масакрата и я изчетох в Кошчето. Слаба ракия, Демонио, не ставаш за трол. И от Тодор съм разочарован.

Having said that не мога да отрека, че се заинтересувах от играта. Демонио ме зариби с обясненията си и успя да ме убеди, че 150 лева е далавера за този комплект. Затова имам няколко въпроса. Всъщност като за начало два.
1. Видях в Бордгеймгийкс, че се препоръчва да се играе от 4 души, но позволява да се играе и от 2ма. Въпросът е дали е интересна само за 2ма, забавна ли е, прочее?
2. Нямам време да чета сайта и да гледам картинки, затова може ли набързо да опишеш какво представлява геймплея? С фигурки ли е, с карти ли е, каква е целта на играта, как протича един ход, състезателна ли е или кооперативна, а у?

П.П. Не е задължително Демонио да отговаря де, ако някой друг е запознат с играта мое да се обади и той.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

chrono

Мнение от chrono » вт мар 19, 2013 12:07 pm

CTAHuMuP написа:П.П. Не е задължително Демонио да отговаря де, ако някой друг е запознат с играта мое да се обади и той.
Имам същата игра, с единствената разлика че съм си направил друг вид организация на компонентите вътре и съм запазил оригиналната кутия (която пак казвам е яка на вид, но е невъзможно да се пренесе удобно на ръка освен ако не е директно вкъщи->багажника->клубчето).

Играл съм я за двама и е не по-малко яка. За разлика от много други игри няма специални (т.е. орязани) правила за 1на1.
Най-общо правиш армии, завзимаш територии като междувременно имаш отделно герои (които не се бият с/срещу армиите), но правят меле един с друг и изпълняват куестове, събират предмети и т.н. Паралелно с армиите има и събиране и наддаване с влияние (малко като в Игра на Тронове). Героите + куестовете + обективите + още някои варианти ти дават възможност да сложиш по 1 "дракон руна" в територия. Играта печели който е събрал нужния брой руни в свои територии.

Играта е огромна и много красива - фигурките са дребни но детайлни, картите и терените са добре изрисувани и има 3Д планини, които се добавят към терена (планините и водата също влиаят върху играта). Играта също е сложна и дълга, което за мен е голям бонус и я вкарва в top 5 board games of all time, но не е много подходяща за "кежуал" играчи. Има много варианти да спечелиш и обикновено да надхитриш противника е много по-ценно отколкото да го смажеш от бой (което особено във 4FFA игра е почти невъзможно, поне аз не съм виждал някой да е изнесен преди края на играта, а играя с много войнствени приятели).

Според мен най-якото в играта е точно, че имаш безброй начини да събереш руните. Освен това няма зар, но има голям шанс някой случаен елемент (напр. смяната на сезоните или якия предмет намерен от съперника) да ти обърка плановете. Точно за това е ОК и за двама, понеже няма две еднакви игри, а и човекът с по-добро планиране и блъф + фантазия има по-голям шанс да спечели отколкото да кажем просто човекът избрал по-войнствената раса.
DemoniO написа:Chrono, мерси за коментара...
Само за едно грешиш: старото издание е напълно съвместимо с настоящия и следващите експенжъни!
Не съм се изказал много коректно. Старото издание ще може да се ползва на 100% с новите правила. Но много компоненти в старата и новата кутия са различни визуално. Като знам колко мрънкат хората ако се предложи игра с оригинално (немско) издание на Катан и БГ разширения съм сигурен, че същите хора биха имали проблем със старата кутия Рунуорс + нов експанжън. Главно въпрос на естетика и вкус, а не дали старите компоненти работят с новите правила. Това с експанжъните го дадох просто за пример, така или иначе до сега има само един и такава сложна и времеемка игра не дава много мегдан за добавяне на нови правила и компоненти.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 19, 2013 1:46 pm

Благодаря, хроно. Играта не става за мен, мисля, щом не е кежуъл-френдли. Иначе доста добро представяне си направил, дано някой друг си я вземе, звучи интересно!
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”