Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

За секция Общи приказки.

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

За секция Общи приказки.

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 03, 2006 11:05 am

За разлика от останалите секции на Rpg.bg, тази не само няма ролева насоченост - точно обратното, има неролева насоченост. Това налага и уточняването на някои нейни особености.

Тази секция е мястото за всякакви теми, непряко обвързани или изобщо несвързани с ролевите игри - това е мястото където можете да дискутирате "всичко останало". Но в рамките на определени граници. Тук ще бъдат добре приети теми, чиято сфера е периферна на ролевите игри като фентъзи и фантастични литература и кино, trading card игри или книги-игри. Ще бъдат толерирани и теми с по-обща предназначеност - хумористични теми или известия за любопитни събития. Ще ви помоля, обаче де се въздържате от теми които са с твърдя тясна спецификация далечна от тематиката на Rpg.bg, политика, лични излияния или неща които очевидно не са на мястото си тук. Такива примери биха били "Как се произнася 'Мечо Пух' на 31 езика?", "Политиката на САЩ в Ирак", "Скъсах с приятелката си, моля ви помогнете ми" и запомнената "Каква паста за зъби използвате?". Имайте предвид, че секцията е основно ориентирана към периферните хобита (фентъзи, кино, TCG, книги-игри) и между друго за по-общи и странични неща. Тя има за цел да даде още едно поле за общуване на потребителите, а не да измести тематиката на форумите встрани. Помнете, че спецално за тази секция модераторите имат пълното право да изтрият/заключат тема, която сметнат за уместна без да дават по-подробно обяснение от това.
Последна промяна от CTAHuMuP на пон юли 02, 2007 11:13 am, променено общо 1 път.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юли 02, 2007 11:00 am

Как да озаглавяваме темите, за да ни е подредена секцията?

Тъй като в Общи приказки може да се говори за доста неща, като не всички от тях са интересни на всекиго, силно препоръчително е темите да се пускат с помощно заглавие от 1-2 думи, заградени в квадратни скоби, пред нормалното заглавие. Това улеснява нещата и в случай, че с едно заглавие са свързани много продукти - например ако видя заглавие "Властелинът на пръстените" няма да знам дали става дума за книгата, филма, картите или бог знае какво.

За да не се тормозите излишно, ето ви няколко примерни помощни заглавия, които да използвате за темите си: [Кино], [Музика], [Литература], [Комикси], [Забавно], [Поздрав], [Книги-Игри]. Това далеч не е пълен списък с всички подсказки, които може да изискват пусканите от вас теми, но е една добра стартова база.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юли 02, 2007 11:00 am

Какво да правим, когато дадена тема не ни харесва или не ни се струва уместна?

Щом нямате какво да кажете по дадена тема, не казвайте нищо. Абсолютно неправилно е в такъв случай да пускате мнение, с което да критикувате автора на темата, 2 пъти по-неправилно е да обиждате него или останалите пишещи по темата, намеквайки за неадекватността на мненията им, и е 3 пъти по-неправилно да пишете неща като "Хахахааа, радвайте се на темата си докато можете, модераторът ще я изтрие когато се появи!!".

Всичко това е неправилно, защото вие не сте модераторът на тази секция и за това си има повече от добра причина. Нямате право да преценяте дали темата е подходяща за раздела или не, това е работа на модератора. Нямате право да предсказвате какво ще направи или няма да направи модератора, като се появи, това отново е негова работа. Нямате право и да пречите на другите да общуват и да обсъждат теми, които ви се струват неподходящи.

В резюме, когато дадена тема не ви харесва или смятате, че тя няма място в тази секция, просто я подминете и не пишете в нея. Когато модераторът я види, той ще се погрижи за нея ако прецени, че има нужда.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт юли 03, 2007 10:42 am

Всичко това от предния пост означава ли, че тук се толерира emo-вщината?

Съвсем не. Означава, че не се толерират безсмислени мнения, които не са по темата и не казват нищо съществено. Тонът няма такова голямо значение, стига да не противоречи остро на правилата. Това, че някои хора пишат безсмислени и едновременно с това груби мнения е просто съвпадение, иначе целта ни тук не е да пазим чувствата на пишещите, а ползата от общуването.

За да стане по-ясно, ето пример. Нека темата да е въпрос за странен небесен обект, който се наблюдава привечер (това е просто пример, не че е възможно на форум за ролеви игри да се появи подобна тема).

Отговор 1 - леко грубичък, но образователен и по темата. Написаното вътре са измислици и нямат нищо общо с реалното небе, това е просто пример.
Мноо си зле бе, тва е Сатурн. Познава се по белия блясък и пръстените, сеш' се? Ма ти сигурно не си си направил труда да я погледнеш с бинокъл, кво ли ти разправям за пръстени... Като стана дума за труд, другия път може да пробваш първо сам да си отговориш на въпроса, като потърсиш информация в Уики или Гугъл, не да чакаш като Петко Готованеца от приказката. Ако чак толкоз те мързи да търсиш информация, което не би ме изненадало, може да погледнеш тук, тук или тук - на тези линкове има много интересни неща за северното небе, вкл. спецификация на всички обекти, които се наблюдават в различните географски ширини. Ма за кво си правя труда да ти разправям всички тези неща, след като се учат по Астрономия в 12ти клас? Къде си спал тогава? Що не си вземеш един учебник и си ги припомниш, ами ми отнемаш от времето и нервите да ти обяснявам? А впрочем като стана дума за учебници, има един много интересен справочник на светилото на българската астрономия Дроб Мляконян, издателство на СУ от 1982г. Скоро го преиздадоха, гледах го по книжарниците. Ако са ти интересни тези неща си го намери, нещата вътре са написани за лаици като теб и с чувство за хумор.
Отговор 2 - любезен, но неказващ нищо по темата и безсмислен. Написаното вътре са измислици и нямат нищо общо с реални хора или събития, това е просто пример.
Извинявай, че трябва да го кажа, но според мен твоята тема не е за тук. Съжалявам, но това е форум за ролеви игри и, колкото и да ме боли да го кажа, въпроси по астрономия някакси не се квалифицират. Виж, знам, че инцидента със скачането от моста ти се отрази зле, но не само аз, а и Чичо Доктор ти каза да не постваш преди да си си пил хапчетата, нали? Пиша ти всичко това не за да ти се карам, опази Бог, а защото когато модераторът дойде ще изтрие темата, а всички знаем колко се товариш, когато ти трият теми и как болезнено реагираш. Нужно ли е да се подлагаш на всичко това? Не пиша това заради мен, правя го за теб, защото ми пука за теб и не искам да гледам как страдаш. Моля те, ако си ми приятел, не пускай повече такива теми.
Сещате се, че Отговор 1 има много, много, много по-голям шанс да бъде оставен да живее отколкото Отговор 2. В резюме, не тонът е определящ за съдбата на мнението ви, а това дали то е смислено и допринасящо за общуването по поставените в темата въпроси.

Заключена

Върни се в “Общи Приказки”