Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Dungeons&Dragons - филма

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Kid
Регистриран: пон дек 24, 2001 7:34 pm
Контакти:

Dungeons&Dragons - филма

Мнение от Kid » пон мар 17, 2003 9:20 am

Колко от вас са го гледали? Аз го гледах weekend-a и честно да си кажа имаше хубави ефекти :) Даже почти съм сигурен, че е правен от ентусиазирани ролеви маниаци и че е спонсориран от издателите на DnD системата :) Може и да греша, но... :)
Все пак мисля че филма дава една малка представа за ролевите игри, ако бъде леко обяснен на незнаещия, който го гледа.
Последна промяна от Kid на ср мар 19, 2003 1:37 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон мар 17, 2003 10:04 am

Гледал съм филма преди доста време, а наскоро си го намерих с хубаво качество и си го записах на диск, след като го изгледах 2 пъти отново. Но вече знаейки правила и т.н. Смятам че филмът е много добър, но наистина трябва да се обясни малко на хората незапознати с ДнД. Никога не съм имал впечатление, че е правен от фенове :) най-малкото защото Дреръми Айрънс участва, но пък първият път, когато го гледах си мислех, че е адаптиран английски театър.
Пак ще повторя, че филмът много ми харесва и го препоръчвам на всеки ДнД фен. Дори мога да го осигуря на CD, защото не знам дали изобщо го има по видеотеките.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон мар 17, 2003 11:52 am

Да, така се казва.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон мар 17, 2003 1:44 pm

Мдам, филма е хубав, само че наистина за незапознати с Д&Д хора може да се окаже неразбираем на моменти. Не знам дали е правен ОТ фенове, но според мен си е правен ЗА фенове :). А драконите бяха страхотни.

Потребителски аватар
Аквариус
->_{_%_}["->_{_%%_}[%p]"]
Регистриран: нед дек 23, 2001 9:43 pm

Мнение от Аквариус » вт мар 18, 2003 12:39 am

Аз пък смятам, че филма е меко казано куцичък. На момента направо СМЪРДИ на ролеви игри, което не би било лошо, ако това не беше филм. Фабулата ми се вижда малко нелепа (така де, виждаше ми се едно време, не си я спомням честно казано) пък и как се разви действието (и как свърши филма) просто отказвам да коментирам. Ако искате да запалите хората по ролеви игри, вместо да ги отказвате с този филм, дайте им да четат един Dragonlance® - можете да бъдет сигурни, че ще им хареса :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 18, 2003 11:21 am

И аз ще си кажа мнението за филма, надявайки се, че темата няма да се изроди във война, като всяка от двете страни се старае да убеди другата във вкуса си.

Накратко - филмът не ми хареса. Почти не помня фабулата, но се сещам, че ми приличаше на Епизод 1 - принцеса някаква, бунтовници, които й помагат, зъл тиранин, контролиращ сената.. Мда. Знам, че ще ме направите на сол, особено ЕксесМайнда, който е фен и на двата филма и ще ми посочи поне 7764 разлики между тях, но моето впечатление е такова.

Но това е бял кахър, малко филми се отличават с оригинална и/или интересна фабула. Проблемът на Д&Д-филма според мен е, че е правен за деца. Джуджето-боец забива брадвата си в стомаха на някакво зло типче и онзи си пада - нито кръв хвърчи, нито черва се точат, нищо! Най-безкръвния филм, който съм гледал. Постановката на битките беше толкова наивна, че горе-долу само деца могат да се радват на фокусите, които прави главният герой, което ме води до следващата ми критика - баси, един крадец ги разби всичките! Бойците и магьосниците във филма не направиха почти нищо, крадецът обаче наби всички лоши! Това ако има нещо общо с Д&Д-системата, ще се прекръстя Хасан :).

Освен детските битки и фабула, крадецът-супермен и неадекватните бойци/магове, много се разочаровах и от друго - очаквах битки с дракони, разговори с дракони, интриги с проклетите дракони.. А то какво? Не видях и един дракон да обели дума! Всъщност - не видях никакви дракони, освен за малко накрая. Не помня вече Суперкрад какво направи, ама ги призова да му помагат, и онея си дойдоха, полетяха край Джереми Айрънс 2-3 минути, колкото да направи една магия, да покаже че е магьосник, щото иначе ще го объркаме с крадец, и си тръгнаха. Бахти якото! Че аз това го бях гледал и на трейлъра!

Съвсем сериозно, преди да гледам филма бях гледал 2 трейлъра и очаквах нещо много добро, а накрая се оказа, че всичко, за което си струва да се гледа филма, го има в трейлърите и вече съм го виждал поне 15 пъти!

Както и да е, възможно е ако гледам сега филма, да го оценя по-добре. Тогава, преди години, бях прекалено силно разочарован, защото очакванията ми бяха големи, не за куклен театър, в който злите падат след стрела в ръката и децата се радват като полудели.

Пак да повторя, че не желая да ангажирам никого с мнението си, нито искам да убеждавам харесалите филма, че е тъп. Нито пък искам да бъда убеждаван, че е хубав :). Доскоро.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » вт мар 18, 2003 12:33 pm

Стан всички сме съгласни, че е яко наивничък филма ама все пак... :) Просто тряя да го гледаш в подходяща компания. И може би леко/не чак толкова леко пиинал. Да се кефиш на мулкласналият се от крадльо във боец главен герой, дет кат набара магическият меч и ги накърти всичките:) Ми така е те кат си нямат:) Кои ги е оставил сиибаломайката ниво да странат и да са разкарават само с мастерворкед оръжия. Мноо име е бил крив маийстор занданджията:). Или пък на нагледната демонстарация на дисарм трап умението (ей тоз нашия пич или беше блускал само на него точки или модификатора му беше наистина ГОЛЯМ :), модификатора де му беше голям не че .. ама.. мож еби...мда ).Хихи все пак маи трябвало да го кръстят не Dungeons&Dragons ами по-добре Tieves&Dragons, че нещо dungeonite малко липсваха:). Малеееей пък елфката рейджърка с таз "особено лека" броня (бе те няй -добре изобщо без броня да я бяха пусняли ама тва да не е "Dream Quest" я)... Ух да падне тя на дяда на трубуквието... :) Еи за туи ги уважвам аз тях елфите, хубав народ ей :).
А и нека не забряваме, че самите ролеви игри обикновено се правят с подобен сюжет - нащто яко парти да накърти лошковците, да спаси света, да обере яките предмети и богатствата, да изпонаебе жените, да изпие пиенето, да изяде маджата ... (поувлякох са малко ами :) )
МДА!

Потребителски аватар
swordlord
Регистриран: пон дек 24, 2001 7:51 pm
Контакти:

Мнение от swordlord » вт мар 18, 2003 1:00 pm

Хммм ти от къде знаеш за Дрийм Куес бе :evilmetal: ( майтап) Ама иначе на края беше доста готина битката с драконите....още се кефя тия какво ПВО бяха на кулата :) С две думи на мен ми хареса филмчето ама какво да се прави нали съм си дете а то си е детско :)
Един миг
Отминал като предишния
Дълъг като следващия
неповторим по своята същност

Потребителски аватар
Orcrist
Регистриран: вт мар 18, 2003 11:01 am
Контакти:

За филма

Мнение от Orcrist » вт мар 18, 2003 1:04 pm

Ми случи се така, че скоро го гледах и не бях особено доволен. Просто филмът е нискобюджетен. Иначе на децата сигурно им харесва. Яко е че дава материал за игра.
Правя каквото си искам, защото мога всичко.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 18, 2003 1:07 pm

Бре по принцип нямам нищо против детските филми, ултрас съм на Мулан, Херкулес, Новият ритъм на императора, Таласъми ООД и прочие! Просто от Д&Д-филм не очаквах да бъде това, което е, а нещо друго, нещо като Властелина :). Не виня само филма за това, че не ми хареса, вина имат и големите ми очаквания, ама за тях пък пак не съм виновен само аз.. бе не е важно.

Калинакис, ти слууучайно да го имаш филма на диск?

П.П. И аз съм дете пък! :oops:
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт мар 18, 2003 1:40 pm

Ще напомня само, че филмът все пак се въртеше все около драконите. В началото още Айрънс се опитваше да контролира един дракон, но се наложи скоропостижно драконът да бъде обезглавен.
На почитателите на магията припомням : младата и симпатична магьосница правеше разни портали под път и над път, с магическо въже хвана крадците, хвърляше lightning bolt-ове. Айрънс пък направи доста неприятно нещо на първия си злодей, от което той посиня, вените му изпъкнаха и т.н. ядеше го отвътре. Накрая на филма магьосниците мятаха огнени топки за световно, стария елф излекува полумъртвия крадец посредством магия.
Още един плюс, който в друг филм няма да видите - имаше кръчма! Пресъздадена кръчма, такава каквато има във всяко ДнД приключение което сте играли предполагам. Имаше БОЙ В КРЪЧМАТА, нещо което също е много възможно да сте изигравали.
Имаше гилдия на крадците, която си изглеждаше точно като гилдия на крадците, самите крадци бяха точно толкова подмолни, каквито би трябвало да са.

Потребителски аватар
swordlord
Контакти:

Мнение от swordlord » вт мар 18, 2003 1:47 pm

Стан нямам го ....все още .Но скоро ще го имам :) ( утре или други ден )
Един миг
Отминал като предишния
Дълъг като следващия

Потребителски аватар
legolas
Регистриран: чет дек 27, 2001 6:25 pm

Мнение от legolas » вт мар 18, 2003 7:14 pm

Аз съм дете,но тъпия филм(в интерес на иситината го гледах миналата неделя) не ми хареса.Първото ми лошо впечатление бяха НЕГРИТЕ.Не че съм расист нещо,но много негри бе.И говореха като негри,имаше елф негърка,която беше по-тъпо направена от джуджето.Втори ни един дънджън само ония на гилдията ама там дори минотавър нямаше.
Имаше императрица(най-дразнещата част от Star Wars),която искаше равенство между магове и селяни.Ама просто нема такъв монарх.
Враговете бяха тъпи само разни гвардейци и ония смешко с червилото дето беше много страшен.Да и защо нямаше орки да ми кажете.
Безкрайно бях разочарован!Тоя филм става само да се съберем и да му смеем.
П.С. След ''Сърцето на дракона'' за мен няма по-хубави дракони!

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт мар 18, 2003 7:27 pm

Леголасчо, ще те подсетя за кръчмата във филма Д&Д. След малко ще си пусна филма специално за да преброя колко раси имаше в кръчмата показани. Не съм сигурен дали няма и орки там, но има достатъчно много според мен. Освен това не е задължително да има орки в района в който се развива действието.
Викаш няма такива монарси, много зависи от това къде е отгледано монархическото чадо и ква дойка му е подавала цукалото. Всъщност приказките са изпълнени с принцове, принцеси и т.н. които се борят срещу тиранията на баща/майка/чичо/леля и др.
Защо искаш във всеки дънджън да има минотавър? Това не го разбирам.

И последно разбирам, че не си расист, но мразиш негрите? Я си помисли по-яко ли щеше да е ако имаше китайци например, или и тях мразиш? Или ескимоси? Нашенски цигани?

Потребителски аватар
Orcrist
Регистриран: вт мар 18, 2003 11:01 am
Контакти:

Има орки ве.

Мнение от Orcrist » вт мар 18, 2003 8:08 pm

Да, имаше орки на филма, особено в кръчмата. Аз нали съм си Orcrist и орките веднага ги надушвам. :twisted:
Правя каквото си искам, защото мога всичко.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 18, 2003 9:34 pm

Знаех си, че Свръхакъла ще почне да се връзва, като се съберат хора да плюят филма :). За неразбралите, ще повторя думите си:
Моя милост, в момент на проникновение, написа:...(дано) темата няма да се изроди във война, като всяка от двете страни се старае да убеди другата във вкуса си.
Свръхакъл, колкото и да ни пляскаш разни факти от прясно гледания от теб филм, все таз - не сме го харесали и толкоз. Говорим за общо впечатление от филма. Това, че в някои моменти има проблясъци, нищо не значи. Ако се цитират отделни моменти от Властелинът, няма значение коя серия, човек би си помислил, че това е хардкор екшън от рода на Рамбо или Командо, но истината е, че всъщност филмът си е 2-часова скука с няколко брутални момента, пръснати в един час екранно време.

Същото е и тук - това, че маговете метнали 3 светкавици и десетина огнени топки, не може да промени общото ми впечатление от филма, а именно, че КРАДЕЦЪТ е най-великия и безсмъртен клас, бойците му трябват само за декорация, а маговете - за цвят. Това, че в няква кръчма за минути са показали няколко смешно облечени човека, пунтиращи други раси, не променя общото впечатление, че във филма се подвизават главно бели и черни хора.

Мда, благодаря на Леголас, че ме подсети - оня с червилото е най-смешния злодей, наблюдаван от мен в историята на киногледството ми :).

Пак повтарям - не ща никого да убеждавам в безспорните недостатъци на коментираното филмово произведение. Но и не желая, с цитирането на отделни факти, да се правят опити за манипулация върху становището ми!

Киди, вероятно без да иска, много яко е нацелил името на филма в заглавието на темата - наистина вътре имаше един дънджън и един дракон, хахаха! Dungeon&Dragon!! Ох, както и да е, някой модератор да го оправи, че дори аз не мога да го гледам така...

Потребителски аватар
swordlord
Контакти:

Мнение от swordlord » ср мар 19, 2003 1:26 pm

АА Стан не си прав.Имаше си дракони бре ..само дето бяха накрая :))))
ММ да помня че имаха кофтия навик да се нанизват на разни пилони на кули и такива работи.Може пък да е расова реакция :)))

БТВ имам го вече на диск :)
Един миг
Отминал като предишния
Дълъг като следващия

Kid
Контакти:

Мнение от Kid » ср мар 19, 2003 1:43 pm

Мамка му, някой ми е местил темата или аз съм забравил че съм я пуснал тук?!?!? Както и да е...
Сори Стан, смених името на заглавието - моя грешка.

Значи мое мнение е, че филма е добър откъм ефекти само. Добра е и идеята, че някой е направил филма... но останалото наистина куца. Например негъра крадльо крадне от пазара пред цифра хора и никой не го вижда... :) Много смешни и детски неща имаше там, имаше и хубави моменти - например визардката и наш-супер-крадльо кат се целунаха... ей, искам да съм на мястото на това момче бе деаа :( Ама как само искам да знаете... както и да е, отплеснах се :) (чшшш, май някой ме плесна отзад, ама карай) Та, фабулата наистина е от плоска по-плоска. Можеше да се удължи на поне 3-4 серии, ако имаше кинти... личното ми мнение е, че е правено от ДнД ентусиазти, защото един добър режисьор щеше да го направи по-добре ;)

Но пак повтарям - идеята за филма че го има е добра и ми хареса :)

П.С. Сърцето на дракона е страхотно филмче, но няма нищо общо с ролевите игри. Освен ако изключим факта, че от ВСЕКИ филм може да се вземе идея за куест или кампания... :)
П.П.С Суордлорде, а ти от де знаеш за Dream Quest, a?!? :) :) :)Btw има ли го някъде целият, щото аз го имам (един приятел де) ама донякъде :(

Потребителски аватар
swordlord
Контакти:

Мнение от swordlord » ср мар 19, 2003 1:50 pm

Хаха малко спам ама тук ми е по-лесно ..Кид нямам го но мога да го намеря лесно на www.warez.ru го има мисля но не всеки има достъп до сайта :) Освен това си е готино филмче макар да не е РПГ :))
А драконите в ДнД филма мен например много ме накефиха ....страшно ще се накефя ако решат да го направят отново само че професионално .Хммм а за измислените моменти.все пак мисля чее детско филмче и си ми харесва :)))))
Пък! :)
Един миг
Отминал като предишния
Дълъг като следващия

Потребителски аватар
Mierin
Регистриран: съб яну 11, 2003 11:11 pm
Контакти:

мдааааа

Мнение от Mierin » нед мар 23, 2003 9:48 pm

на мен филма ми се стори тъп... :roll: историята съшита с бели конци и просто няма как да попитам: ама тои наистина ли е на един диск? не е ли излязла extended версия?
иначе ефектите си бяха наи-яко, ама такива филми киноиндустрията тия дни бълва като плужеци:) сега вместо супер гениална химикалка-пистолет-нокторезачка-тирбушон-базука има просто един уанд, с които само, ако го вдигнеш театрално ще дойдат стотина дракона да си пият следобедният чай с теб 8) cool 8)
Изображение

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон мар 24, 2003 12:27 am

А не са ли такива историите които играем ние?
Колко пъти сте играли супер заплетено, невероятно приключение по ДнД за 2 часа ?

Потребителски аватар
TaBuPeH
Регистриран: вт сеп 03, 2002 9:14 pm
Контакти:

Мнение от TaBuPeH » пон мар 24, 2003 1:05 am

ми обикновено игрaем супер зaплетените приключения нa по сесии от 5-6 чaсa в просължение нa няколко десетки сесии, но щом смятaш че сaмо толковa елементaрне приключения се игрaят по този свят ...
Searching for RPG ...
Search failed

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон мар 24, 2003 1:19 am

[OT] Може ли само малко информация( на ЛС или в канала) къде дават този филм и как мога да го гледам? [/sorry for the OT]
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон мар 24, 2003 10:09 am

ЗА 2 ЧАСА, казах!
Ясно ми е че ако играеш десетки сесии по 5 часа всяка ще играеш мега заплетени приключения. Филмът обаче е 2 часа, може и толкоз да няма.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 24, 2003 10:34 am

Добре де, след като ВСИЧКИ сме съгласни, че филмът е със сюжет, способен да заплени единствено фенове на заека Бъгс, а битките са по детски наивни със Суперкрад в главната роля, какво още му обсъждаме?

Някои го харесват, други - не, и толкова! За вкус не бива да се спори!

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон мар 24, 2003 11:03 am

Колкото и да са заплетени историите в края на краищата всички се свежда до едно и също - да наритаме задника на лошото момче/момиче/демон/еба ли го и аз кво/ за да спасим света , бла бла бла. Така че историята на филма макар и "съшита с бели конци" си е точно на място.
П.С. Стан точния израз е "На вкус и на цвет приятели ньет!". (свобеден прерасказ от руски език).
П.П.С. НЕ смятаите че защитавам филма. Тази роля я оставам на Свръхакъла :) . Просто считам че филмчето е приятно забаваление,с което да убие човек 1.5 часа :). И доста добре изразява тва, което става в ролевите игри.
П.П.П.С. "Eat me!"
Последна промяна от DeepBlue на вт мар 25, 2003 1:24 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Blizzard
Регистриран: вт дек 25, 2001 2:39 pm

Мнение от Blizzard » пон мар 24, 2003 9:04 pm

Може би ще ви се стори интересен фактът, че този филм е масово оплюван като пълен боклук на западните ДнД форуми. Аз не съм го гледал (макар че скоро го даваха по НВО) и не мога да се изкажа.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 24, 2003 9:30 pm

Това не е толкова интересен факт, защото и на тукашния форум филмът беше масово оплют :P :lol: :D

Kid
Контакти:

Мнение от Kid » вт мар 25, 2003 9:24 am

Всъщност филма е оплют поради следните причини:
1 - Не е много оригинален като сюжет.
2 - По форумите щъкат предимно РПГ-манияци и те са се подразнили от факта, че не е представено, както би било в една истинска ролева игра, че хората отстрани не придобиват и правилната представа за това...
3 - Суперкрадльо и пичката.... сапунка и половина :)
4 - Не ми се мисли още. :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 25, 2003 10:21 am

Хахахаха. Миналата седмица по това време гледах у Калин края на филма (щото закъснях, иначе пак щях да го гледам целия) и умрях от смях на една от сцените. Точно когато Суперкрад излезе от тъмницата с жезъла в ръчичка, ухилен и зарадван, и навън го чакаше Смешнозлод с 15-20 от хората си, хванали другарчетата на Суперкрад. Смешнозлод вика "Дай жезъла, или ще ги убием!", Суперкрад се колебае, другарчетата му викат "Не го давай..", и накрая Суперкрад казва "Хубу де, ще ти го дам, ама ще ги пуснеш!", на което Смешнозлод отговаря "Ама разбира се!". Няма да се спирам и да коментирам пълната липса на напрежение в тази толкова клиширана сцена, да видим какво стана по-нататък.

Суперкрад, очевидно хвърлил единица на sense motive check-а, даде жезъла на Смешнозлод, който от своя страна даде заповед за екзекуция. И ето го, любимия ми момент - Суперкрад, явно синтезирал в себе си цялата наивност на Вселената, с молещ глас каза: "Хей, ама ти обеща да ги пуснеш!".

Е, напушваше ме на смях през цялото време, но се сдържах заради майката на Калин, която гледаше с видимо удоволствие, но на тази реплика не успях да не се захиля.

Ох, както и да е, все пак въпросната майка много хареса филма, а на една позната от Варна пък й е любим. Така, че колкото и да го плюем, филмът си има аудитория :)

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”