Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

"Да надбягаш съдбата" - авторски дебют

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет дек 09, 2004 10:24 pm

Ако скобките са така наречените "слаби места" - ще го преживея. Но като е нормално за този форум и повечето потребители, нямам намерение да водя безсмислени "спорове"[както ти ги наричаш], по теми различни от тези, в които са публикуани постовете.

живей там.
give me love so that I can kill...she's so unreal

whitefrog
Регистриран: съб юли 10, 2004 10:13 pm

Мнение от whitefrog » чет дек 09, 2004 10:52 pm

Започва да става интересно. Особено като се има предвид, че всеки втори участник в тоя форум се изживява я за писател, я за поет.

Едно ще ви кажа, пък вие си вадете изводите.

Навремето (мисля че беше някъде в периода 89-90 година) се навъдиха страшно много гаражчета, в които "предприемчиви" "търговци" (да и двете са в качвички) правеха кока-кола. Тоест имаха един апарат за газирана вода (казва се сифон) и някаква лепкава гадост с черен цвят, които смесени заедно правеха още по-голяма газирана гадост. Е, хубаво, купих си веднъж, после не повторих. Предпочетох *истинската* кока-кола.

Там е работата.

И ако някой не схваща, давам няколко упътващи въпроса:
Ако можете да избирате само едно от двете и двете са ви безплатни, кое ще изберете?

1. Албум на група Сигнал пред албум на Beatles или Rolling Stones.
2. Билет за концерт на Лили Иванова пред билет за концерт на Тина Търнър или Шер.
3. Поредния български "талант" пред Артър Кларк.
4. Българският сериал дето върви по Нова Телевизия, пред западния, който върви по-късно вечерта?
Накъде биеш? Че българите сме по-тъпи от западняците? Че никой в България не може да пише?
Не. Но ми е писнало от самодейци, на които самочувствието им е повече от възможностите (ВНИМАНИЕ: да не си помисли някой, че визирам Тучков! Не съм чел книгата, така, че въобще не я коментирам). В никой случай не казвам, че нямаме литература, музика и пр.

Ето ти и пример:

В момента има няколко групи, които правят изключително качествена музика.
Никой от тези изпълнители не се върти по телевизиите (ММ, ММ2 и пр.) и са сравнително неизвестни.
По музикалните телевизии се върти изключително нискокачествена продукция.

Потребителски аватар
Grunt
Регистриран: ср фев 13, 2002 12:23 pm

Мнение от Grunt » чет дек 09, 2004 11:19 pm

Не успях да се сдържа. Ще се наложи отново да коментирам мненията на човек, който дори не е запознат с проекта ми, камо ли да го е виждал. На коментара ти за "Star Wars" едва се сдържах, но тук вече уби рибата. Напомняш ми на налудничавия Волен Сидеров - в огледален образ. По пламенност и фанатизъм сте доста близки, прости ми, както и по глупостите, с които правите създателите на Аспирина още по-богати.
при среден успех на випуска ми в Софийската Математическа Гимназия 5.92 просто нямаше как да падна под шестица и по литература
Хмм - единственото, което мога да кажа - тресат те комплекстите... навярно късен пубертет?
В крайна сметка, кои са нашите Дъглас Адамс и Пратчет, Хелър и Вонегът, Мейлър и Пузо, Кинг... ?
Според теб това ли са най-качествените световни писатели? Ако е така - много жалко...
Виждам ги по Славейков, отварям на 5 места, чета по един-два параграфа и после съжалявам. Повечето ни "творци" нямат елементарна техника. Почти всички имат самочувствие
Аз и преди съм ти казвал - РАЗБИЙ ГИ!
"Никога не сме имали силна литература, но съвременната българска литература е пълен боклук"
Ето това ти беше най-голямата грешка, "приятелю". Оставям те на кучетата и бесните тълпи.
Между другото, използваните от теб скоби са много популярни в математиката, но почти не се срещат в литературата. Вероятно е проява на оригиналност?
Евтин... Да не повтарям това с комплексите.

В заключение: Един доста евтин, комплексиран, завистлив, нихилистично настроен бивш автор на... книги-игри.
...или с една дума - евтин.
Последна промяна от Grunt на чет дек 09, 2004 11:37 pm, променено общо 1 път.
Брадвата
се впи в дървото,
но охлювът беше спокоен.

Хокуши.

Потребителски аватар
Tale
Регистриран: ср май 14, 2003 10:17 pm
Контакти:

Мнение от Tale » чет дек 09, 2004 11:31 pm

при среден успех на випуска ми в Софийската Математическа Гимназия 5.92 просто нямаше как да падна под шестица и по литература
Напомняш ми на мен преди доста години. Аз сега съм млад, представяш ли си за какви времена говоря?
Реагирах по същия начин когато някой казваше, че не ставам за нищо. Веднага идвах с някакви шеметни
факти и му се доказвах колко велик съм. Точно като теб. А защо си мислиш, че никой от нас не си прави
труда да ти отговаря с такива факти? Защото не си заслужава за теб.

И като чета постинга на Тучков ми става ясно, как само с фразата "евтин" мога да спечеля ебати състоянието
и да те бия по популярност, което едва ли ще му е трудно на който и да е човек. Дет се вика - why
bother? Ще доживеем, ще видим.
The question is not when he gonna stop but who is gonna stop him.

Mindcrime
Регистриран: нед апр 11, 2004 1:50 pm
Контакти:

Мнение от Mindcrime » пет дек 10, 2004 12:58 pm

Вие сте много чудни хора. Кой е казал, че да имаш 6 в училище е голямо постижение!? Просто исках да кажа на ChoChan, че не съм "неразбран литературен двойкаджия".

И не беше някакъв израз на комплекс. Все пак съм написал 30 книги-игри, които са се продали в добри тиражи и са се харесали. Не съм дал нито лев за това, напротив, давали са ми хонорари, за да пиша. Не само че никой от вас двамата не може да се похвали с такова нещо, но е почти сигурно, че и бъдещето не ви го обещава. Как мога да се комплексирам тогава при сблъсък с такива като вас?!

Tale, просто не е сериозно да смяташ, че твоето мнение може да ме разтърси дотолкова, че да започна да вадя факти. Виж, аз не съм публикувал нищо от 5 години насам и все още хората си спомнят за мен. Така че да ми предричаш забрава... Залозите са поне едно към един милион в твоя вреда, че няма да постигнеш нищо по-значително от мен през остатъка на живота си, и то ако се гледа какво съм постигнал преди да мина 30.

Изобщо не си наясно по въпроса кога едно поколение навлиза в силата си да променя света. Мислиш ли, че настоящето е в ръцете на възрастта под 25 години?! Аз съм на 33 и моето поколение едва започва да поема в ръцете си настоящето. Така че хората между 35 и 60 могат да бъдат определяни като главни действащи фигури в настоящето, а едва след 60 хората започват да излизат от активния живот.

Grunt, коментарите ти на мои изказвания показват, че времето си минава, но твоят стил на мислене не става по-добър (мисля, че дори Буш би те сразил в дебат). Прочети пак "нахаканите" си забележки и ще видиш, че освен хлапашки изхвърляния, не си казал нищо смислено.

Така и не разбрах дали правиш разлика между следните случки:
- да летиш в космоса с ракета
- да сънуваш, че летиш в космоса с ракета
- да се качиш в ракета-музеен експонат, и да я разгледаш, докато в илюминаторите пускат филмчета за космоса
Само едно от тези събития е "полет в космоса".

Може ли някой от вас двамата да даде определение на думата "евтин" в използвания от вас контекст? Понеже не ми е много ясно как Tale ще спечели "ебати състоянието" с употребата на "евтин" (от последния постинг на Tale става ясно, че той не прави разлика между дума и фраза, което говори лошо за такъв славен момък като него).

Grunt, интересно ми е дали когато пускаш "лафове", знаеш какво точно означават и откъде идват. Откъде идва "уби рибата"? Един млад писател би трябвало да се интересува от такива работи, особено ако ги използва в писанията си. Малко подсказване - казваше се "изби рибата", но с годините някои неграмотници започнаха да го видоизменят, защото им беше трудно да помнят оригинала.

Също така ми е интересно къде за пръв път видя този израз: "глупостите, с които правите създателите на Аспирина още по-богати". С какво ти хареса толкова, че реши да го използваш? Любопитно ми е, понеже точно това се определя от културните хора като "евтина смешка" и обикновено го използват журналисти в модерни списания, за да си напомпат глупавите писания с нещо flashy.

Вероятно пак ще решите, че задавам "евтини" въпросчета, а?

Потребителски аватар
Blah
Регистриран: пон авг 30, 2004 8:16 am
Контакти:

Мнение от Blah » пет дек 10, 2004 2:28 pm

Абе Майндкрайм, искам да те питам за две нещица:
Езиковата култура ли прави автора ? Явно много обичаш да използваш дребните пропуски в чуждата реч, за да дразниш събеседника си. Зачетох се внимателно в постовете ти и ми направи впечатление, че всяка думичка е добре претеглена. Като се има предвид твърдението ти, че пишеш по-бързо от 90% от нас излиза, че или си гений, в което се съмнявам, или че се страхуваш да не допуснеш подобна грешка. Честно казано, представих си, как си седнал пред компютъра и половин час си редактираш отговора.
Ако реши, човек винаги може да намери пропуск на другия. Например:
Така и не разбрах дали правиш разлика между следните случки:
- да летиш в космоса с ракета
- да сънуваш, че летиш в космоса с ракета
- да се качиш в ракета-музеен експонат, и да я разгледаш, докато в илюминаторите пускат филмчета за космоса
Само едно от тези събития е "полет в космоса".
Спрямо коя гледна точка ? Дори на Архимед му трябва опорна точка, за да си приложи лостовата система.

И втория ми въпрос - как оценяваш литературната стойност на книгите си ?
И моля те, отговори кратко и ясно, а не с поредния ферман.

Потребителски аватар
Rogue
Регистриран: нед ное 30, 2003 9:11 pm
Контакти:

Мнение от Rogue » пет дек 10, 2004 2:34 pm

Нямаме силна литература??? Леле... или не си чел нищо, или наистина имаш много ама много странен вкус към литературата.
Чел ли си Вапцаров? А Константинов? А Ботев? А Елин Пелин? Да продължавам ли в този дух?
Сериозно ти казвам прочети "Бариерата" и "Един есенен ден по шосето", мисля, че ще ти се отразят добре.
Не мога да разбера нас, българите? Каква е тая анти-гордост дето си я имаме?
Нали го знаете оня виц с жените?
*Американецът не успял със сто, сънародниците паметник му вдигнали,
французинът не успял с 50, сънародниците му били горди от него и страната си,
българинът не успял с една и бил разкъсан от сърдитите тълпи*

Това какво ви подсеща? Мен само ме кара да мисля, че докато не започнем да уважаме миналото и себе си, няма да станем нещо повече от международни комплексари.
Whiefrog, извинявай, обаче никой не те кара да "пиеш колата", освен това, ако мислиш, че великите писатели и поети се раждат и творят за една нощ, значи имаш някакви пропуски по история. Нищо не става лесно, трябва адки много години и труд, за да се направи нещо стойностно. Жалкият начин, по който нападате един опитал се да направи нещо стойностно е направо грозен. Не защитавам Тучков.
Не ми хареса особено книгата, но той поне се е опитал, да ви вземат мътните.
Искам да видя нещо ТВОЕ, ако няма да ти е проблем whitefrog, защото искам да видя с какво право критикуваш другите автори, а ако въобще не можеш да пишеш... не знам какво си тръгнал да се обясняваш, като явно си нямаш понятие колко е трудно да се пише.

На мен нещо почна да ми писва от недоволни. Защо колкото и да се е постарал някой, все му намирате кусури? Няма перфектни хора, а вие искате от раз, гениялна работа.
Да дадем пример Тери Пратчет, който беше споменат малко по-нагоре.
На колко години е писателят? От коко години пише? Какви са първите му книги, а сегашните? Кои са по-добри?
Кажете ми, с ръка на сърцето, имало ли е и един момент, в който сте похвалили някой, доволни просто от факта, че се е постарал?
Не мисля, защото всички са прекалено заети да критикуват, да се фукат, да се обясняват... честно казано, жал ми е за вас. Защото съм по-малка от повечето тук, ала знам едно нещо. Уважението към чуждият труд е най-важно от всичко, всичко останало си е една позьорщина.
Майндкрайм, от колко години пишеш? А Тучков? Сравни годините и извади опита. Какво се получава?
Това, че се поуля с гордостта е нормално, все пак издаде... вярно, прекали, но... всички сме хора, нали?
Изображение

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пет дек 10, 2004 2:59 pm

Туй за хАспирина, да вземете да ни го обясните, че нещо в наш'то село не го чатнахме тоз израз. Сирьозно ви говоря!
Мен па, га ма избирът в следващия Биг Брадър, и ша стана по-известен от вас сичкити! Ко кат' и аз ида от МГ, дето средния успиех ни падаши под 5.92. И аз ли са надувам? А?
Ша ма извинявати, за правописа, ако можех щях да го напиша с 4-ки и 6-ци, но после трябваше да ходя да се лекувам в санаториум, да си правя кални бани на главата(правят се на челна стойка :))
На всичкото отгоре се правя на интересен с правописните си грешки!

Сега по същество, сутринта бях натворил дълго и обстоятелствено мнение, но не успях да го постна, защото шефът ми прецака интернета, като се правеше на майстор около кабелния модем. Сега само ще запитам за това за аспирина, защото ми стана интересно. Не бях го чувал и все още не мога да разбера защо е употребено. Естествено имам собствена теория за използването на израза, но не съм сигурен дали е правилно.
В крайна сметка, кои са нашите Дъглас Адамс и Пратчет, Хелър и Вонегът, Мейлър и Пузо, Кинг... ?
Според теб това ли са най-качествените световни писатели? Ако е така - много жалко...
Защо не дадеш твоята версия за най-качествените? Аз не харесвам Адамс и Вонегът от изброените, но не мога да кажа, че не са добри. А Мейлър не съм го чел! Грунт, а и останалите, чели ли сте всичко от тези автори и съпоставили ли сте го с написаното от други автори, че да давате генерални коментари за качеството на техните книги?
Няма перфектни хора, а вие искате от раз, гениялна работа.
Да такива сме, защото се оказва че и от нас искат такива неща. От раз нещо да стане и да е идеално!
Ранните книги на Тери Пратчет според много хора са много по-добри от по-късните. Една от ранните е "Килимените хора", тя не е по-лоша от късните, а по-различна.

whitefrog
Регистриран: съб юли 10, 2004 10:13 pm

Мнение от whitefrog » пет дек 10, 2004 3:35 pm

Ash Destiny написа:Whiefrog, извинявай, обаче никой не те кара да "пиеш колата", освен това, ако мислиш, че великите писатели и поети се раждат и творят за една нощ, значи имаш някакви пропуски по история. Нищо не става лесно, трябва адки много години и труд, за да се направи нещо стойностно.
А небето е синьо и през нощта слънце не грее. Наистина ли си мислиш, че ми казваш нещо ново?

Но нека се опитам да поясня какво съм имал предвид със своя постинг:

В България е много разпространено следното: Когато някой работи и прави нещата както трябва веднага го обвиняват, че се е поевропейчил, че не е истински българин, че не е патриот и пр. Опитай да отидеш някъде и да кажеш: "Вижте сега, това, което правим сега е безперспективно. Дай да опитаме да направим така и така, защото така се прави по света. Вярно, че работата ще е повече, но ще излезем на по-добри позиции спрямо сегашното ни положение." Веднага ще те обявят за по-черен от дявола.

Този тип реакции ме карат да се сещам за старата пословица: "Ти сочиш на кучето грешките му, а то те гледа в пръста".

Аз искам не по-малко от всички други да ми е добре в собствената ми държава и искам да вървя напред. Защото ако е калпава държавата, в един момент ще трябва да си търся късмета другаде. Както и един куп други мои колеги и приятели. А аз не искам да е така.

Затова помисли си малко - кой вреди повече на държавата? Този който иска да прогресира или този който иска да лови маймуни с трици? А положението в момента е още по-зле, защото триците са отдавна откраднати, а единствените маймуни са в зоопарка.

И нека повторя още веднъж, понеже явно никой не чете: *никъде* в своя пост не съм споменал името на Тучков. *никъде* в поста си не съм споменал книгата му. Това беше отговор на *вашите* мнения, които между другото са прекалено детски, за да бъдат взимани насериозно. (Добър въпрос в момента би бил - защо въобще си правя труда да отговарям. Виж това ако ме питаш, нямам какво да кажа в своя защита. :) )
Ash Destiny написа:Искам да видя нещо ТВОЕ, ако няма да ти е проблем whitefrog, защото искам да видя с какво право критикуваш другите автори, а ако въобще не можеш да пишеш... не знам какво си тръгнал да се обясняваш, като явно си нямаш понятие колко е трудно да се пише.
А ти сигурно знаеш колко е трудно и смяташ, че си по-умна от останалите и затова се чувстваш длъжна да им обясниш как точно седят нещата.

А аз сигурно съм злият Whitefrog, който се заяжда с добрите деца. :D :D :D

P.S.
xsmind написа:Сега по същество, сутринта бях натворил дълго и обстоятелствено мнение, но не успях да го постна, защото шефът ми прецака интернета, като се правеше на майстор около кабелния модем.
Това ми напомня комиксите за Дилбърт :)
Например тeзи:
http://www.unitedmedia.com/comics/dilbe ... 087175.jpg
http://www.unitedmedia.com/comics/dilbe ... 295108.jpg
http://www.unitedmedia.com/comics/dilbe ... 195094.jpg

ейдриън уейн
Регистриран: вт май 11, 2004 11:37 am

Мнение от ейдриън уейн » съб дек 11, 2004 2:24 pm

Mindcrime написа:И не беше някакъв израз на комплекс. Все пак съм написал 30 книги-игри, които са се продали в добри тиражи и са се харесали. Не съм дал нито лев за това, напротив, давали са ми хонорари, за да пиша. Не само че никой от вас двамата не може да се похвали с такова нещо, но е почти сигурно, че и бъдещето не ви го обещава. Как мога да се комплексирам тогава при сблъсък с такива като вас?!

Tale, просто не е сериозно да смяташ, че твоето мнение може да ме разтърси дотолкова, че да започна да вадя факти. Виж, аз не съм публикувал нищо от 5 години насам и все още хората си спомнят за мен. Така че да ми предричаш забрава... Залозите са поне едно към един милион в твоя вреда, че няма да постигнеш нищо по-значително от мен през остатъка на живота си, и то ако се гледа какво съм постигнал преди да мина 30.
Това добре, ама е алогично. Не можем да вадим постиженията си от контекста им. По онова време :
а) хората четяха
б) четяха всичко с надпис "книга-игра", включително писанията на неадекватния Сим Николов (справка съседната тема)

От друга страна и Тучков не е особено прав да те обижда на "писач на книги-игри", защото епичното фентъзи е също толкова презрян и "евтин" жанр. (Е, както знаем съдържанието е по-важно от формата и може да надделее и в двата случая, но това се случва МНОГО рядко.)

Mindcrime
Контакти:

Мнение от Mindcrime » нед дек 12, 2004 11:45 am

Blah, ще се опитам кратко и ясно да ти отговоря:

- Езиковата култура не прави автора, но автор без езикова култура вероятно се среща един на един милион. Дребните грешки на опонентите ми в правописа са нищо, в сравнение с огромните дупки в логиката им.

- Наистина редактирам всеки свой постинг преди да го пусна. Смятам, че това трябва да бъде стандарт на работа, а не изключение. Освен това вероятно не само пиша по-бързо от 90% от посетителите на форума, а също така и мисля по-бързо и по-добре успявам да изразя писмено мисълта си.

- Ако и ти не можеш да определиш еднозначно кое от изброените от мен три събития е "полет в космоса", значи положението е тежко.

- Писал съм книги-игри, които сам определях като игри с книга. Нямах опит в писането на литературни текстове, така че очевидно бях слаб в литературата. Сега съм доста по-добър в писането на параграфи, но трябва още много работа, за да успея да напиша книга.

-------------

Не разбрах какво искаше да каже Tale с това "убихте спора". Не съм забелязал той дори да се е опитвал да спори.

Tale, двамата с Grunt май не обичате да отговаряте на неудобни въпроси?

-------------

Ash, от изброените четирима, двамата са поети, Константинов е предимно фейлетонист, а Елин Пелин пише за неща, които са ми безкрайно далечни и докато го чета, не ми стават по близки. Истината е, че имам странен вкус към литературата, но все пак чета много и е нормално да не вървя в крак с тълпата.

Критикувам Тучков, защото не виждам да се е опитал да направи нещо стойностно, по-скоро е задоволил един свой каприз. Не виждам в него желание да прави нещата по-добре, не виждам самокритичен поглед, нито пък някакъв напредък. Не критикувам толкова самата книга, колкото пътя, по който е поел нейния автор.

Уважавам чуждия труд когато дава резултати. Ти би ли уважавала труда на строителна бригада, която се е опитала според силите си да ти направи дом, но от стените духа, а от тавана тече? И на всичкото отгоре, след като си ги поканила да видят колко добре са се справили, те продължават да градят следващата къща в същия стил, само дето в тях се заражда чувството, че някои хора са неблагодарни или заядливи!

-------------

Уейн, вярно е, че преди 10 години се купуваха повече книги, вярно е, че в книгите-игри имаше място и за ужасно слаби автори. Също така е вярно, че когато ПЛЕЯДА се опита да издаде 6 чужди книги-игри с ужасно качество веднага след "Замъкът на таласъмите", интересът към книгите-игри започна да спада рязко. Вярно е, че качествените книги-игри дадоха възможност и на слаби автори да откраднат по някоя троха от тортата. И понеже тиражите на книгите-игри спаднаха много по-рязко от общото ниво на продажбите, смятам, че е вярно и следното - заливането на пазара с боклуци уби книгите-игри.

Та, в този контекст, смятам, че ако по онова време Тучков беше изгрял вместо мен, нямаше да постигне и половината от това, което аз постигнах, колкото и скромно да е то. Не заменяйте клишето "колко по-добри бяхме ние от сегашните" с другото банално клише "лесно им е било едно време".

А приносът ми към книгите-игри съвсем не се изчерпва само с това, че написах 30 и повечето от тях се продаваха добре. Вкарах доста нови идеи в жанра, което със сигурност не може да се каже за Сим Николов. И със сигурност тиражите ми бяха с пъти по-големи от неговите.

Елерина: Моля те, не си цепи мнението на няколко по-малки.

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » нед дек 12, 2004 9:56 pm

Tale, двамата с Grunt май не обичате да отговаряте на неудобни въпроси?
Не видях конкретен въпрос в последния ти постинг - не съм отговорил. Ако имаш някакви забележки
към мен, стреляй.

Mindcrime
Контакти:

Мнение от Mindcrime » пон дек 13, 2004 1:49 pm

Вярно е, Tale, в последния ми постинг нямаше въпрос, понеже нямаше смисъл да се повтарям. За този въпрос ставаше дума:
"Може ли някой от вас двамата да даде определение на думата "евтин" в използвания от вас контекст? Понеже не ми е много ясно как Tale ще спечели "ебати състоянието" с употребата на "евтин" (от последния постинг на Tale става ясно, че той не прави разлика между дума и фраза, което говори лошо за такъв славен момък като него)."

Мислех да задавам въпросите си един по един, за да можеш по-лесно да ги осмисляш и да отговаряш. Но имам и още един въпрос към теб. Казваш, че в невръстна детска възраст са ти казвали, че за нищо не ставаш и ти си вадил шеметни аргументи колко си велик. Сега какво е положението:
- можеш да извадиш такива аргументи
- вече си се примирил с факта, че си средностатистически българин, като се има предвид че статистиката включва всяко затънтено българско село, както и Филиповци, Столипиново и т.н.
- знаеш, че са прави - за нищо не ставаш

И още един въпрос - моят постинг помогна ли ти да откриеш разликата между "дума" и "фраза" или още си в неведение?

robert blond, приносът ти към дискусията е напълно съизмерим с приноса ти към книгите-игри.

Когато употребяваш думата "вече", вероятно имаш предвид, че преди това често съм послъгвал или извращавал истината? Или просто не умееш да се изразяваш коректно, не искаш да се научиш да го правиш и просто ръгаш чушки в боба?

Защо двамата с Уейн не ни зашеметите с новости около вашата ролева игра или поне с някой и друг том от ежемесечната ви книга-игра, за която преди време толкова се говореше? Да си призная, малко е тъжно да излизам прав, облягайки се на здравия си цинизъм.

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » пон дек 13, 2004 8:46 pm

1. Извинявай, пропуснал съм тази част от предишните ти постинги. Хубавото на евтин е, че няма точно
определение. Разбираш го както искаш. И като автор на този лаф аз използвам своето разбиране, а
евтини типове като теб, които не го разбират се дразнят, защото не знаят какво е моето разбиране.
Или просто казано - евтини детски закачки. Използвам ги през цялото време, за да се правя на
интересен и оригинален. Хората се зарибяват и започват също да ги използват, защото изглежда това
е станало фешън. И по някое време спирам, а след мен спират и хората. Поредната мания е свършила.

2. Давах ти просто пример. Ако някой казваше, че съм двойкар скачах с факти по същия начин. Евтино.
Ако някоя девойка казваше, че съм грозен, почвах да се хваля с бройка гаджета и тем подобни. Детско.
Ако някой ме наричаше глезен син на богаташ, тогава се защитавах като му обяснявах колко работа
съм вършил. Ненужно.
Сега положението е следното - пораснах малко и разбрах, че няма нужда от такива неща. Ако не му
харесвам на някой може да си гледа работата. Аз знам какво имам, знам какво мога и си знам целите,
пък който не го разбира да се оправя. Приемам го или като завист или като някакъв евтин опит да ме
нареди.

Иначе не е нужно да се хващаш за малки неща като фраза и дума. Не ми правят впечатление. По-добре
се хвани и направи нещо ползотворно. Нали можеш и знаеш всичко - действай. И стига с тия книги-игри.
Такова нещо няма вече и едва ли ще заима. Хората предпочитат да си дават парите за глупости, а не за
книги. Сигурно ще се намерят разни фенове, които да харчат по това, но те едва ли ще са достатъчни.
Бъдете реалисти.

Mindcrime
Контакти:

Мнение от Mindcrime » пон дек 13, 2004 9:48 pm

Тучков, не звучиш арогантно, а направо смешно и вероятно това ще ти стане стил, ако не положиш усилия да се промениш. Жалко, защото все пак си положил усилие да напишеш толкова дебела книга и да продължиш нататък. Значи не си съвсем безинтересен, най-малкото имаш воля да довършваш започнатото.

Между другото, Стивън Кинг казва, че изпада често в словесна диария. Но ти - не! Никога!

Tale, разликата между "дума" и "фраза" не е "малко нещо". Разликата между цифра и число, също. Бог е в детайлите. Разликата между "дума" и "фраза" е толкова голям и лесно забележим детайл, както разликата между Мерцедес и Жигула.

След обяснението ти за думата "евтин" и нейното използване, вече стана ясно, че си говориш на някакъв свой собствен език и нямаш намерение да го обясняваш на другите, вероятно защото нямаш нужда да бъдеш разбиран от тях. Може и да си прав, може да е някакъв инстинкт за самосъхранение.

Хората нямат думата по въпроса за какво да си харчат парите. Харчат си ги за това, което маркетинг специалистите поискат да бъде купено. И ако някой добър специалист реши да ги накара да купуват книги, ще купуват книги. Това е толкоз просто и логично, както писа Вапцаров!

Колкото до действането, действам и то доста добре. Но е много малко вероятно да мога да покажа каквото и да е на българския пазар, понеже световния е много по-интересен. Да се изфукам и аз, де, само че с тази разлика, че има нещо реално зад това изхвърляне:)

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » вт дек 14, 2004 12:07 am

Знаеш ли, че някаква фльорца от Биг Брадър ползва лафа "евтин". Тва е толкова евтино.

Те хората хубаво нямат думата, обаче продуктите си имат своя имидж, а той е много спънат при
книгите. Маркетинговите специалисти могат и да са специалисти, ама ще им е трудно да направят
книгите игри отново продавани. Особено с книги-игри като тези на Уейн и Блонд, които спъват
целия процес още повече. И едва ли някой би се заел да вкарва луди пари в това да изкара този
жанр от ямата особено ако знае, че ще се навъдят някои стари комари, които ще се опитат да
пийнат още малко кръв.

Действай си ти, пък нека ние преценим колко реално ще бъде то. Или няма да имаме тази възможност?

Mindcrime
Контакти:

Мнение от Mindcrime » вт дек 14, 2004 1:38 am

Ако някой инвеститор реши да се впусне в този бизнес, той не "би се заел да вкарва луди пари в това да изкара този жанр от ямата", а би се опитал да създаде работещ на печалба бизнес-модел. В едно издателство се инвестират не повече от 20-30 000 лева, а това е далече от определението "луди пари". А ако наистина е решил да продава книги-игри, едва ли за него ще е от значение дали "ще се навъдят някои стари комари, които ще се опитат да пийнат още малко кръв" или ще се навъдят млади комарчета, жадни да вкусят за пръв път кръв. Може да е проблем да намери някой, който хем да иска, хем да може.

Маркетинг специалистите се занимават с имиджа и ако са добри, биха могли да променят имиджа на книгата като продукт. Фактът, че на Запад книгите се продават добре в конкуренцията на много други забавления, говори достатъчно красноречиво в полза на това твърдение. Колко добре биха могли да се продават книги в България могат да кажат само специалисти, и то след поне половин-една година работа.

Не, няма да имате възможност да ме видите в действие в скоро време, нито пък да видите резултат от мое действие. В сегашната ми дейност няма нищо показно и малкото от нея, което е свързано с работата ми по български проекти на ICYGEN, също остава скрито от българските интернет-потребители.

В търсенето си на хоби открих StarWars TCG и хората, които искат да играят тази игра, ще видят някакво мое действие, което ще могат да оценят - ще внеса всички expansions на тази игра, защото открих, че в България са внесени само първите два и след тях никой не иска да се занимава с нея. Но това, разбира се, не е професионална дейност.

Потребителски аватар
TenThingsIHate
Регистриран: съб апр 12, 2003 9:47 pm
Контакти:

Мнение от TenThingsIHate » вт дек 14, 2004 9:48 am

Grunt написа:Ten Things - ако си търсиш сцена за изява... май не е тук мястото.
Точно в твоята тема ли, миличък :) В смисъл - това го изтипосах не-на-място с една определена цел, hint: в един от постовете си дори съм обяснил защо. В твоята тема нямам нужда да търся изява, защото тя е популярна само като място, където мухата и майндкрайм спорят, хаха. само си направи сметка колко адски е интересно на всички какво става с проектите ти :) аз съм единственият който изпротестира по някакъв начин досега освен теб че темата се разводнява. това би трябвало да те накара да се позамислиш, ако не друго. после, определено те призовавам вместо да се занимаваш с глупости да си наблегнеш СЕРИОЗНО на стила на писане, човече. и на познанията си можеш да наблегнеш също. ей, баси, аз се имам за страшно талантлив, но само с 'природен талант' не става. трябва мноооооооооого упорито бачкане. и много редакции. и много зачерквания, и много самокритичност (неща, в които тепърва трябва да обучавам себе си). това се опитваха да ти кажат хората, но ти си си навирил носа право нагоре и не щеш и да чуеш. майк може да е 'евтин' и 'писач', но е издал всичките ония книги, НАПИСАЛ ги е, и тряя ти кажа че макар някои от тях да бяха зле, някои бяха МНОГО добри. което показва че той ако не друго, не е само 'писач', че ако не уважение, заслужава поне право на мнение, което ти, о, велики тучков, така и не искаш да уважиш само защото ти го е поднесъл малко по-пиперливо и остро. тук нещата не опират до "кой от кого е по-най-". опират до "автора тучков или писателят тучков има нужда от това да си понаведе носа към книгата си, към стила си на писане и да види какво може да направи по въпроса, щото първата му книга според мен смуче и в нея има голямо количество глупости, а можеше и да не е така, и по-важното е, майната й на първата книга, важното е втората да не смуче по същият начин. чаткаш ли?

айде стига ти толкова. като те знам и без това ще го минеш по диагоналната система и после пак ще изръсиш някоя простотия.
Yeah, with enough soap you could blow just about anything..

Потребителски аватар
Grunt

Мнение от Grunt » вт дек 14, 2004 11:42 pm

Явно нищо не си разбрал. Както и да е, сега нявярно ще ме залееш с факти, как, де факто, аз не съм разбрал нищо от казаното. Ако ме познаваше, щеше да знаеш, че съм далеч от "вирнатия нос" и тези мнения не целят да ме издигнат, а да поддържат интереса към книгата и бъдещата ролева система. Щях да "вирна нос" ако бях някой задръстен мухльо, който по цял ден копае с нос в книгите и няма социален живот. Тази книга, за съжаление, е периферно занимание и настоящата ми работа не ми позволява да работя по-усилено върху нея. Повтарям - първата книга е писана в период 15-17 - една доста крехка възраст. Въпреки финалната редакция - все още намирам слаби места. Пак ще си говорим след втората книга и ролевата игра. До тогава - новините ще се отразяват редовно.

Колкото и да не ви се вярва, това за Франкфурт е самата истина. Ако не вярвате - четете пресата, обадете се в "бард"... или просто изчакайте и ще видите. Знам си слабостите, знам си и положителните страни, няма нужда точно вие да ми ги казвате - имам си за тази цел редактори, издатели, роднини, критици и тн.

Пак повтарям целта на тази тема в три букви - FAQ!

Тучков
Брадвата
се впи в дървото,
но охлювът беше спокоен.

Хокуши.

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » ср дек 15, 2004 2:09 am

Имам една сериозна молба към всички, които пишат в тази тема, а и на този форум. Има някакво
общество наречено "ShadowDance", което представлява форуми, в който само се спами и злобее
над цитати от други общества. Пичовете - едно сплотено общество от комплексарчета, които
ходят заедно на кино на Агент Коди Банкс и Хари Потър - та тези пичове цитират мнения от
различни форуми и заедно си се смеят на собствените глупости.

Лафовете им са евтини, сякаш се правят или по-скоро, сякаш копират изцяло имиджа на някой
известен ******* и с него се правят на голямата работа. Ако някой ден мина през кино Арена
(примерно на премиерата на Деца шпиони 3Д - Край на играта) и срещна тези пичове, първото
нещо, което ще направя е да ги поздравя за култовата реклама, която направиха на проекта
на Тучков, докато в 36 странична тема се опитваха да го наредят по най-евтиния начин. Тия
лапета са като Майндкрайм - нямат си никва работа и само по форуми флуудият.

Честно, не мога да разбера кви са тия мухльовци? Коя майка си е правила труда да ги ражда
тия? Тва едно злобно, изтъркано и изключително евтино общество, което всяка събота се
събира в Крумчо и си пипат ****** заедно. Бтв, забелязах едно момиче там и си правя извода
на какво прилича. Сигурно и тя си има ******.

Ще ме прощавате за тези злословни думи, но търся евтина популярност, а и ме дразни факта,
че некви мухльовци коментират неща, които не разбират.

Просто едно сказание
Последна промяна от Tale на съб дек 18, 2004 6:57 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Daggerstab
Регистриран: съб яну 19, 2002 12:49 pm
Контакти:

Мнение от Daggerstab » ср дек 15, 2004 12:18 pm

Такааа... Тъй като предишното ми мнение беше затрито, за разлика от това на Tale, да напиша пак:
ШедоуДенс не е общество, а онлайн-списание:
http://www.shadowdance.info
Нямам почти нищо общо с тях - само отвреме-навреме се появявам във форума им.
Определенията, които даде Тейл са абсолютно безпочвени и абсурдни.

Ревютата в брой 26-ти на ShadowDance, включително и за книгата на Грънт (това само за колекцията...)

Ексес, съжалявам, леко обърках терминологията - имах предвид поредната дискусия тип "а бе не ми пука какво мислиш, но майка ти е...." ;-) И между другото, вече имаше един парашутист от другия форум, така че бойните действия не се ограничават само с ракети ;-)
Последна промяна от Daggerstab на чет дек 16, 2004 5:13 pm, променено общо 1 път.
Daggerstab. Скромно ламе.
Списъкът на българските ролеви проекти... (отдавна неподдържан)

Потребителски аватар
Elerina
Регистриран: пон ное 24, 2003 9:39 am
Контакти:

Мнение от Elerina » чет дек 16, 2004 2:19 pm

Уморих се вече...
Има ли тема Феновете и Майкъл Майндкрайм, втори път.? Има ли тема Възрастта и писането? Има ли N на брой теми за книгите-игри? Е, има. Ами хайде тогава, пренесете си многостранните спорове, дърления, въпроси, разкази, спам, офф-топик и т.н. на обозначените за съответната цел места. Всяко следващо мнение, което не е свързано конкретно с книгата (тези, които не знаят за коя книга става дума - да погледнат заглавието на темата) ще бъде изтривано без никакви уговорки, отстъпки или консултации.
A star of light and a bearer of hope...

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » съб яну 08, 2005 7:18 pm

Бях много превъзбуден след като я прочетох, та похвалих Тучков с ЛС. :)
Не бих казал че ми хареса. Бих казал че съм възхитен. Прекрасна книжка. Знам, че звучи твърде изтъркано, но мога да я сравня само с десеттина книги, които са ми харесали до сега: Проклятието на Шалион; Колелото на времето (него го слагам като една книга) Властелина на пръстените и още няколко, чиито точни имена съм позабравил.

Евала, Тучков. Поздравления. Кога да чакаме продължението?
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб яну 08, 2005 10:54 pm

Mindcrime написа:Освен това вероятно не само пиша по-бързо от 90% от посетителите на форума, а също така и мисля по-бързо и по-добре успявам да изразя писмено мисълта си.
И си по-скромен. Да не забравяме твоята скромност и неконфликтност, заради които Колин-Николов ти беше написал един пространен ферман, вследствие на което после Мега направиха именно него Султан:). Жалко, че не пише на този форум. Щеше да стане интересно:).

Сега, аз не съм фен на книгата на Тучков. Причната е проста-не, не е стила. Аз ли криво я слушах, книгата ли криво говори, ама нищо не ми каза. Като екшън-супер, но като книга е жив екшън. Предполагам, че я посрещнах с прекалено големи очаквания и не издържа съревнованието с Дейвид Гемел-което, като се замисля, малко книги биха издържали:). Обаче като екън...ами не беше зле и сериозно не разбирам защо се заяждаш. Искаш да се получи от първия път? Ами Тучков не е Толкин и не е искал да си редактира книгата, докато ти хареса на теб.
Но понеже все повтаряш, че нищо не се прави-направи и ти нещо конкретно.
Предложи си услугите на Мега за редактор на продължението. Хем ще поработиш, за което ще ти платят, хем ще можеш накрая да го прочетеш и да си доволен:).
Поздрави.
П.С.: Елерина, сори:).
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

kalein
Регистриран: пет яну 07, 2005 7:30 am
Контакти:

За младостта и мъдростта

Мнение от kalein » нед яну 09, 2005 1:22 am

А на тебе, Василе, мога само толкова да кажа: Пиши! (И... недей да публикуваш прекалено много на хартия, бива ли? :) Дърветата страдат, а и идат електронни книги, дето на пипане ще са почти като истинските...) Споделяй - фантазията си, шегите си, себе си - и рано или късно ще почнеш да го правиш по начин, който да стигне сърцата и умовете на повече хора - или поне на повече от хората, на които самият ти държиш.

(След като прочетох пасажа, който си публикувал, реших, че няма да си купя "Да надбягаш съдбата" - но то е, защото собствените ми търсения ме дърпат в други посоки; пък и съм anal-retentive перфекционист на тема "стил" ;). За сметка на това ще следя къде те водят твоите търсения - и вярвам, че един ден ще се пресечем достатъчно, за да ти стана читател.)
„Не бягай от Съдбата си, не търси чужди Пътища, не ги отнемай от никого. Упътвай, ала не мъкни никого по Пътя на неговата орис!“ Така се превежда на човешки Първият закон на шарканите.
(Николай Теллалов, "Слънце недосегаемо")

Потребителски аватар
Grunt

Мнение от Grunt » нед яну 09, 2005 1:32 pm

Charming... Има някаква мисъл в думите ти, но не смятам да коментирам, нито да се оправдавам. Ще ви помоля да оставите спора "Волен Сидеркрайм" и да карате по темата. За всяко мнение, което се отнася до книгата, се бълват по две страници бълвоч и спам. Айде, немааа нуждааа. Колкото до откъса... Вие не разбрахте ли, че не е редактирания текст?! Както и да е, вече се уморих да се повтарям.
Към всички, които хабят нерви и време да обръщат внимание на Майкъл МайндкраЙ:
Хора, осъзнайте се! Така само удължавате агонията на един умиращ (инди)вид! При това изкуствено!

Отново ще помоля модераторите да си свършат работата. Някои хора видяха в тази тема сцена за изява, замириса вече на леш.

Тучков, по-дяволите!
Брадвата
се впи в дървото,
но охлювът беше спокоен.

Хокуши.

Потребителски аватар
sir Sparhawk
Регистриран: нед яну 25, 2004 3:05 pm
Контакти:

Мнение от sir Sparhawk » вт яну 11, 2005 3:28 pm

Наистина, какво му обръщате внимание на Мики Маус, той си беше комедиант и навремето и въобще не се е променил...
"Everything is idiocy if you see it in the proper light" - Belgarath the Sorcerer

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пет яну 14, 2005 2:14 pm

Тучков, кога се очаква 2 част или поне до къде си стигнал.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Grunt

Мнение от Grunt » пет яну 14, 2005 7:58 pm

Към 200 страница, so far. Процесът върви с пълна сила. На втората част залагам много, засега се очертава да е доста по-добра. В "Медальонът на илюзиите" ще има повече интриги, политически заговори, масови битки, отчаяние, с две думи - всичко ще е по много. Голяма част от книгата ще се разказва за съдбовните събития около Тава'Рус, където главно лице ще е Лорд Теригор. Ще се разкрият мистериите около Ара"Нуските тъмнопоклонници и черни магове, както и какво се случи със Саймън в Огледалното Измерение. Сюжета се издига и на по-високо ниво - Лунните Божества. Историята набира скорост и върви към кулминация. Скоро... Правя всичко по силите ми.

Тучков
Брадвата
се впи в дървото,
но охлювът беше спокоен.

Хокуши.

Потребителски аватар
Votan
Регистриран: вт юли 27, 2004 7:12 pm

Мнение от Votan » вт яну 18, 2005 7:38 am

Искрено се надявам внимателно да си прочел критиките - от това загуба няма.
Успех в следващите проекти.
Oh, no tears, please. It's a waste of good suffering...

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”