Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Tales] Разни портали - Част I

Тук се провеждат различни форумни игри по Planescape вселената.
Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » чет май 11, 2006 10:52 pm

- Тогава има едно място където трябва да отида веднага, преди всичко друго. Надали ще отнеме много време, но е важно. Но преди всичко първо трябва да се измъкнем оттук и да излезем в града..
Тя се обърна към другия край на помещението и дооправяйки раницата на гърба си, енергично се упъти към края на коридора.
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Tale
Регистриран: ср май 14, 2003 10:17 pm
Контакти:

Мнение от Tale » пет май 12, 2006 3:48 pm

В края коридора направи рязък завой и Аря се озова на няколко крачки от дървена врата с ръждясали
метални панти. Изпод нея се виждаше тънка линия светлина, която се променяше постоянно, сякаш от
другата страна се размотаваха множество същества. Множество, защото звуците, които се чуваха не
принадлежаха само на едно. Това по пътя на логиката, естествено.
The question is not when he gonna stop but who is gonna stop him.

Гиндьол Куркумас
Регистриран: пон яну 13, 2003 6:15 pm

Мнение от Гиндьол Куркумас » пет май 12, 2006 11:52 pm

Хм...помня отлично какво се случи.Да,наистина го помня,макар и някои да твърдят,че не беше така.

Младата дама,в тялото на Лиич,реши да води,което аз самият не отказах.Бях достатъчно объркан,за да мога да съсредоточа и без това болното си съзнание в нещо позитивно в тази толкова заплетена ситуация.След като бе тя реши да води "парада",така да бъде,сметнах тогава.Пък и това щеше да ми помогне да запазя целта на своето пътуване в тайна за по-дълго време.Кимнах на Лиич да ме следвай,и сам тръгнах след дамата,като незнайно защо,тогава в главата ми зазвучаха милиони ноти,музика,акорди на мъка и страдание.Усещах,че нещо...драматично ще се случи скоро...но тогава си нямах и идея какво.Но музиката бе прекрасна...страстна,мрачна и разтърсваща.

-Хм...хе-хе,интересно,май открихме изхода,да?-посочвайки врата,до която стигаше коридора,запитах младата дама.Вратата не ми направи особено впечатление.Отдолу се процеждаше светлина и се мяркаха сенки.Това беше и добър и лош знак...-Предлагам да я отворим...-казах и натиснах бравата...

Отварям вратата
По-добре мъртав пич,отколкото жив педал

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » съб май 13, 2006 10:58 am

Вратата се оказа заключена..

Потребителски аватар
2-d
Регистриран: чет апр 20, 2006 9:17 pm

Мнение от 2-d » съб май 13, 2006 10:49 pm

- Може би аз ще мога да помогна с тази врата. Аря, може ли да ми подадеш шперцовете.
Мисля, че са ти в торбата на гърба.

опитвам се да отворя вратата и проверявам за капан

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон май 15, 2006 10:35 am

- Торбата, която оставих там отзад? Мислех, че си си я взел.. Изчакай за момент..
Тя се връща назад при мястото, където беше оставила нещата на Лийч и ги взима всичките и му ги занася.

:shock: pay attention to what i write.

Потребителски аватар
2-d

Мнение от 2-d » пон май 15, 2006 3:07 pm

- Трудно ми е да се концентрирам в това тяло..
Взимам торбата от Аря и вадя шперцовете.
Опитвам се да отворя вратата

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » пон май 15, 2006 8:49 pm

След като огледа внимателно за капани, Лиич бръкна с шперцовете в ключалката и започна да
човърка умело. Само след миг нещо изщрака, вратата скръцна тихо и се отвори. Но преди Лиич
да си свали ръцете от бравата, една метална игла се стрелна светкавично и го прободе в един от
пръстите. Лиич усети остра болка, която постепенно започна да се изкачва нагоре към рамото, а
когато стигна до там, ръката му овисна. Шперцовете издрънчаха върху каменният под.

- Излезте с високо вдигнати ръце и прибрани оръжия или ще повикам Хармониума! - чу се груб глас,
вероятно на едър мъж иззад вратата. А друг, женски и по-приятелски допълни - И не се опитвайте да
правите номера, защото съм ви хванал на мушката!

1д100 = 47 / неуспешно премахване на капан (ръката на Лиич е обездвижена)
1d100 = 32 / успешно отключване

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт май 16, 2006 12:35 am

Аря бързо извика обратно:
- Не искаме проблеми, просто търсим път навън.. Излизам!
Кимва на Хорациос, а после излиза внимателно с разтворени длани и ръце вдигнати на нивото на раменете й.

Потребителски аватар
2-d

Мнение от 2-d » вт май 16, 2006 7:50 pm

Провиквам се:
-Излизаме, но трудно ще си вдигна ръцете като едната е парализирана берк!?
Събирам си шперцовете
Стъпвам бавно напред решен, че ще има отмъщение дори това да е малко по късно..

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » ср май 17, 2006 9:26 pm

Иззад вратата се видя широко помещение с множество часовници закачени по стените и разхвърляни
върху маси, витрини и щандове. Имаше най-различни по форма, цвят и най-вече по механика. Гласовете,
които Аря, Лиич и Хорациос бяха чули се оказаха на едно същество - джудже, с мека усмивка и спокоен
поглед, което държеше зареден къс арбалет, с който посочваше ту Аря, ту Лиич.

- Аха! Охооо! Ха! Пу дебре! Тц, тц... - изрече джуджето с прегракнал старчески глас, а след това допълни,
но този път с момински - Майчице мила! Да му се не види! Такава ми ти работа! Олеле! Край! Ами сега,
какво ще правиш, драги ми ти Утфах?

Ичир продължи да ахка още известно време, след което захвърли арбалета някъде встрани и изсумтя
звучно. Намести внимателно малките си очилца над носа и тръгна с тромава крачка напред към тримата,
като междувременно забърсваше ръце в пурпурната си роба. Изглеждаше развеселен, раздразнен и в
същото време сякаш мислите му бяха някъде много по-надалеко. След като се избърса за последно, той
вдигна ръка към Аря и зачака - съзнанието му все още рееше из облаците.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » чет май 18, 2006 12:49 am

- Утфах? Утфах Ичир? Аз трябва да ви предам поздрави от .. Логумбо. Както и напомняне, че ще мине да си вземе новите очила до края на седмицата.. Той каза, че вие ще разберете..
[ако ръката му изглежда вдигната като за ръкостискане я стискам на свой ред и казвам ”Аз се казвам Сарасуати Аря” сори че го пиша така, ама не разбрах дали това си имал в предвид с вдигнатата ръка]

Потребителски аватар
2-d

Мнение от 2-d » чет май 18, 2006 1:32 am

-Извинете ,че прекъсвам този прекрасен момент ама Може ли да ми оправите ръката ще ми трябва за по късно ...
Последна промяна от 2-d на чет май 18, 2006 1:43 am, променено общо 1 път.

Гиндьол Куркумас

Мнение от Гиндьол Куркумас » чет май 18, 2006 1:41 am

Вървя зад Лиич ,като се ослушвам за всичко ,което си говорят Дени и Ичир.

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » чет май 18, 2006 10:32 pm

Преди да хване ръката на Аря, Утфах спря и се замисли за миг. После сви рамене и се здрависа с нея.
Една почти невидима игличка се стрелна измежду пръстите на Ичир и се заби в ръката на паладинът.
Аря усети силна болка в дланта си, която бързо се насочи към рамото, а когато стигна и нейната ръка
също увисна. Очите на Утфах се разшириха и той с изумление забеляза механизмът, който се бе появил
от ръкава му. После хвърли бърз поглед към Лиич, изгледа го с раздразнение и започна да си говори
сам:

- Логумбо! Да му се невиди на тоз стар пират, контрабандист и финансов измамник! И какво ли още не,
сега като се замисля. Хмм. - Той огледа тримата сякаш за пръв път ги виждаше. - Влезте, заповядайте.
Искате ли чай? Ах, Логумбо, Логумбо..

Гиндьол Куркумас

Мнение от Гиндьол Куркумас » пет май 19, 2006 1:42 am

Не ми се понрави този...човек,никак даже...помня,че нещо ме жегна когато го видях как парализира ръката на Лиич,а после и на Аря.Тези типове ми бяха никакви,не ги познавах,не знаех какви са и защо са тук.Но нещо общо ни свързваше,една беда,може би...и може би това ме накара да го направя....

Пристъпвам бавно зад Дени,с безизразно личе,сбърчени вежди и стиснати устни,бъркам в торбата с регенти и вадя една черна кърпичка.Бавно и внимателно я стягам на възел,вдигам я във въздуха и тихо прошепвам:Дишай!-Каствам магията Choke!

- Ичир,идваме с мир.Тези същества са ми никакви и вуобще не ме вълнуват,но с тях ме свързва една и съща беда,затова те са ми нужни!Така че спри с малките си номера или се приготви да се срещнеш с Изкуството!Идваме с цел и търсим помощ.Не знам,дали ти можеш да ни помогнеш-засега само ни пречиш с малките си хитрини и ловкостти.Тази жена...хмм,това същество...има някаква работа с теб,надявам се по-скоро да я изпълни,за да можем да продължим напред.Разбери ме,Ичир...ха-ха...Вечността ме чака,нямам време за тяб и игрите ти!-просъсках към дребосъка,докато ръката ми бавно се стягаше около кърпичката.Почувствах ярост.Ярост,неприсъща за хора като мен,хора от моят занаят...но може би Тя,която ме очакваше,ме подтикна към това.Тя,моята цел...Вечността!-Ще те освободя от това заклинание,ако ми дадеш дума,че няма да ни пречиш никак и няма да заставаш на пътя ми!

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пет май 19, 2006 11:17 am

В първия момент твърде изненадана от съвпадението за да реагира, сега Аря се концентрира за да усети намеренията на това същество. [detect evil] През това време Хорациос застана зад нея и с;ед малко суетене започна да говори. Едва завършил гневния си ултиматум Аря се обърна към магьосника. Сигурно бе твърде късно за да прекъсне магията му, а и това действие беше доста грубо, затова тя просто поклати глава отрицателно и вдигна лявата си ръка към него с жест, който да го успокои.
- Недей! Сигурна съм, че не ни е мислил злото, не е било нарочно.

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » пет май 19, 2006 12:06 pm

Две призрачни ръце се появиха около врата на Ичир докато Хорациос изричаше словата си. Джуджето,
вероятно изплашено, се хвана за брадата, дръпна рязко и се засили срещу най-близката стена. Когато
носът му се размаза в нея, то отскочи назад и падна по задни части. Миг след това двете ръце изчезнаха
от врата му. Ичир се изправи рязко и започна да се оглежда напрегнато във всички посоки. Кръв бликаше
от носа му.

- Мисля че ни нападат! - извика джуджето с нежен елфически гласец и извади един огромен, яйцевиден
топаз. - Всички да залегнат, ще им видя сметката на тез нехранимайковци! - допълни след това то, но с
груб женски глас, наподобяващ много дебела ядосана лелка и хвърли скъпоценният камък, който от своя
страна се приземи пред Аря, без дори да се одраска, и засия силно. Ичир започна да изрича сложни
магически слова и завърши заклинанието с името 'Хорацос', след което погледна през единият от
прозорците на магазинчето, сякаш търсеше нападателят си там.

От изкрящият топаз започнаха да излизат множество дълги светлинни ръце, които се стрелнаха към
Хорациос, заобиколиха тялото на Лиич, в което се намираше Аря и започнаха да се овиват бавно около
некроманта.

Потребителски аватар
2-d

Мнение от 2-d » пет май 19, 2006 3:03 pm

-Няма да се разберем така .. ако той умре никой няма да си получи тялото .
Засилвам се към Ичир с кама готов да го наръгам.
нападам Ичир.

Гиндьол Куркумас

Мнение от Гиндьол Куркумас » пон май 22, 2006 11:48 pm

ИЗКУСТВОТО ?!?! Той го използва срещу мен ?!

Бях озадачен...стрестнат...изненаден...излъган . Срещу мен имаше доста по-могъщо същество отколкото смятах . В онова положение реално не можех да направя нищо . Бях в капан . Подлата му магия ме беше изиграла , както и той самия.Нямах много време , както и възможност за отговор .

- Ха-ха...ИЗКУСТВОТО...ха-ха , ти го използва срещу мен...хе-хе - обърканото ми съзнание започна да се заплита около безумието на цялата ситуация , в което собствената ми дързост ме беше вкарала . И тогава отново я чух...музиката . Бяха топли , нежни струни , съпроводени от благ женски глас...."Хорациос...Хорациос..." Тя ме зовеше по име ! Викаше ме , може би бе време да я посрещна ? Да я усетя , видя , докосна...Вечността ...

Потребителски аватар
Tale
Контакти:

Мнение от Tale » вт май 23, 2006 1:47 pm

'Вечността' едва ли бе най-доброто определение за жълтият затвор в който се озова Хорациос. Тясно
помещение с прозрачни стени, през които, макар и размазано, се виждаше помещението с часовниците,
Ичир и спътниците му. Дори гласовете им се чуваха - не толкова ясно, но достатъчно. Изглежда светлинните
ръце излезнали от топаза го бяха сграбчили и затворили в скъпоценният камък.

Отвътре Хорациос успя да види как Лиич се засили срещу джуджето. Съсухреното му старческо тяло
се спря малко преди Ичир. Явно тийфлингът бе забравил за парализираната си ръка, защото направи
опита да я помръдне, за да извади камата си. Е, това не стана. Утфах го изгледа намръщено и го
сграбчи за некромантската роба, дърпайки надолу.

- Залегни старче, че ей сега ще те намери някоя стрела и ще се озовеш в Книгата на смъртта! - прикани
го джуджето с писклив глас и отново хвърли притеснителен поглед през прозореца. В този момента
вратата се отвори рязко и вътре влезнаха висок мъж скрил половината си лице под шапка с периферия,
следван от изящен въздушен генаси. Джуджето замръзна при вида на Убиеца на милост и започна да
си хапе долната устна.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт май 23, 2006 2:05 pm

Аерис се спря на прага заедно със спътника си и безмълвно огледа картината, разкрила се пред нея с невъзмутимо безразличие. Съсредоточеният й поглед бавно и внимателно обходи цялото помещение, сякаш търсеше нещо, спираше се за не повече от момент върху лицата на присъстващите, след което рязко се закова върху невзрачен на вид предмет, който в нейните очи сияеше с изгаряща светлина. Генасито се втренчи в него и леко присви очи за броени секунди, след което лицето й се отпусна и тя леко се усмихна. Аерис направи няколко крачки в помещението и се наведе с намерението да вдигне жълтия камък от земята.

edited
give me love so that I can kill...she's so unreal

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » вт май 23, 2006 3:19 pm

Мистър Боунс обходи с поглед сцената открила се пред него и по устните му заигра хищна усмивка. Високият мъж наклони леко главата си напред и фокусира поглед над тъмните стъкла на очилата си върху смутеното джудже:
- Добре заварил, Часовникарю. Надявам се че забавленията не са попречили на работата ти, разправиите с недоволни клиенти понякога вземат неприятен обрат - каза Боунс и леко повдигна вежди поглеждайки за миг към неканените гости на Ичир.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт май 23, 2006 7:55 pm

Аря се оказа в незавидното положение да се опитва да следи четири случващи се събития едновременно. Докато се опитваше да успокои Хорациос, покрай нея започнаха да минават ръцете, излизащи от топаза, който джуджето бе метнало в краката й. Сякаш понеже положението им не бе достатъчно усложнено и Лийч се опита да нападне часовникаря. И тогава дойдоха другите двама.
- Лийч! Спри веднага!
Тялото й, което помещаваше Хорациос изчезна, очевидно издърпано от ръцете в топаза. Забелязвайки неприкрития интерес на въздушното генаси към камъка, Аря се наведе и се опита да го вдигне преди тя да го е достигнала.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » ср май 24, 2006 4:04 am

Въздуха около мрачна фигура на Боунс сякаш се размаза за миг и с две крачки високият мъж се озова пред съществото което тъкмо посягаше да сграбчи светещия камък Изваждам един от ръчните арбалети и го насочвам към лявото око на Сарсвати/Лийч
- И какво точно мислиш да правиш с този магически камък, puny little thiefling? Изображение

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » ср май 24, 2006 9:03 pm

- Нищо друго освен да го върна на собственика. - отвърна невъзмутимо Аря и се наведе да вдигне топаза.

Потребителски аватар
2-d

Мнение от 2-d » чет май 25, 2006 9:00 pm

-Май някой ще трябва да обясни какво точно става тук. Аз лично искам да се върна в тялото си а без Хорациос няма да можем да се сменим .
Опитвам се да взема камъка

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » чет авг 10, 2006 5:07 am

(Стрелям с арбалета си към дланта на здравата ръка на Лийч/Хорациус)

(w8ng for roll)

Отговори

Върни се в “Planescape Multiverse Forum Games”